Jump to content
Dogomania

handzia

Members
  • Posts

    11204
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by handzia

  1. Elik, dotarło 20 zł od Ciebie, bardzo dziękuję :) Przeznaczę to na leczenie kotki, którą dzisiaj odebrałyśmy z lecznicy. Wyszło tam ok 200 zł :( sterylka plus leczenie, karma i żwirek...
  2. Trzymam kciuki za Iwunię, mam nadzieję, że dr Słodki jej pomoże :)
  3. My teraz mamy przypadek u starego (13-to letniego) psa z paraliżem mięśni i tylnej ciała. Pies, który był skazany na eutanazję, bo "ciągnął tyłem", zaczyna ładnie reagować na leczenie Nivalinem połączonym z podawaniem witaminy B12. Może to pomogło by Iwuni, trzeba by zapytać weta?
  4. Dzięki elik :) Ne wiem co się dzisiaj dzieje u mnie z dogo, ale nie mogę edytować ani cytować ;) Ale to nieważne :) Psiaki mają się lepiej i o to chodzi :)
  5. Natomiast Oskar, pies z paraliżem czuje się coraz lepiej, ma apetyt, zaczyna ładniej chodzić. Bianka0 wysłała kolejną dawkę Nivalinu. Wielkie dzięki za to :) W piątek pojedziemy z funią, zrobimy zdjęcia :)
  6. [INDENT] Chciałam wszystkim cioteczkom oznajmić dobre wieści :smile: Otóż Ciapek, piesek z guzem czuje się świetnie po zabiegu usunięcia guza :smile: Sam ściąga sobie pasek z szyi i nie stoi już non stop przy budzie, tylko bez "balastu łatwiej" spaceruje sobie po okolicy zadowolony. koleżanka zrobiła mu zdjęcia :smile: Tylko nie wiem czy wstawię, bo imageshack już w ogóle odmówił pomocy... Próbuję przez zapodaj.pl....ale tylko linki umiem wstawić...może ktoś zna lepszy sposób na wstawienie zdjęć???? :-( [URL]http://naforum.zapodaj.net/af7d027959c2.jpg.html[/URL] [URL]http://naforum.zapodaj.net/89f9df1c5f9e.jpg.html[/URL] [URL]http://naforum.zapodaj.net/6d5743de5d40.jpg.html[/URL] [URL]http://naforum.zapodaj.net/eb63fd2de142.jpg.html[/URL] [URL="http://naforum.zapodaj.net/5d4694416402.jpg.html"] http://naforum.zapodaj.net/5d4694416402.jpg.html[/URL] [URL]http://naforum.zapodaj.net/c52d6e5f807b.jpg.html[/URL] [/INDENT]
  7. [quote name='bianka0']Handziu, a on ma jeszcze chorą wątrobę ? Bo jeżeli nie, to lepiej wydać pieniądze na lepsze jedzenie dla niego, jakieś puszki lub gotowane. Nivalin wątroby mu nie obciąża za bardzo.[/QUOTE] Myślałyśmy że Nivalin obciąża wątrobę. Ale jeśli tak, to dobrze :) Dzięki :)
  8. [quote name='elik']Psiaku trzymaj się. Czekam na nr konta :)[/QUOTE] Dzisiaj wyślę :)
  9. [quote name='bianka0']Cieszę się że psiakowi jest lepiej. Jeżeli będzie poprawa to podam mu kolejne 10 ampułek Nivaliny, potem trzeba by było zrobić przerwę, ale można podać 10 ampułek Vit B12 i znowu 10 amp. Niwaliny. To dla Was duży kłopot z wyjazdami do psiaka, ale warto spróbować.....[/QUOTE] Witaj Bianko :) Dziękuję Ci za pomoc :) Nie musimy jeździć codziennie, bo udało się znaleźć sąsiada, mojego znajomego, który robi zastrzyki. Zastanawiamy się jeszcze z funią, czy podać psiakowi coś osłonowo na wątrobę?
  10. Dzisiaj rano zjadł kurczaka z ryżem. Koleżanka zaniosła mu...Na dobre rzeczy ma apetyt, jak widać...Tylko właścicielowi to do pustego łba nie dociera.
  11. Gdybym nie była świadkiem tej przemiany od początku, w życiu bym nie uwierzyła :)
  12. Niestety z Oskarkiem nie jest dobrze :( dzisiaj dostał drugi zastrzyk Nivalinu, wydawało mi się rano, że ładnie wyszedł z budy, jakby jakaś poprawa nastąpiła. Niestety jest problem, psiak nie chce jeść, kręgosłup coraz bardziej mu wystaje...Właściciel spisuje go już na straty :( Nie słucham go, ale jeśli pies nie będzie jadł, to też czarno to widzę :( Tak mi go żal :( Ale jeszcze mam nadzieję.
  13. Dziękuję elik bardzo :) każda pomoc jest na wagę złota :) Prześlę konto :)
  14. Nie ma namiaru na konto, gdyby ktoś chciał to można wpłacić na moje, mam takie psie konto. Zabrałyśmy jeszcze kotkę od jednego z nich. Miała koci katar, nasza wetka ją przetrzymuje, jutro będzie miała zabieg sterylizacji. Będziemy musiały coś zapłacić. Nie wiem jeszcze ile to wyniesie, ale już się boję...
  15. Piesek po operacji czuje się dobrze. Ma już ściągnięte szwy, wetka mówi, że wszystko jest ok :) Dzisiaj byłyśmy u Oskaraka, pieska z paraliżem. Niestety leczenie na razie nie bardzo pomaga, piesek nie ma apetytu... Ale ostatnio wetka powiedziała nam, że jest na rynku bardzo dobry, dość drogi lek Nivalin, który czasem działa cuda przy takich schorzeniach. Kochana [B]Bianka0 [/B]zaoferowała pomoc dla psiaka i kupiła nam (tzn, Oskarkowi ;)) ten lek :loveu:. Dzisiaj podałyśmy pierwszą dawkę, zostało jeszcze 9. Trzymajcie kciuki za psiaka, bo jeśli Nivalin już nie pomoże, to nie będzie dobrze :(
  16. [quote name='elik']Czy ta "kryjówka" daje mu należyte zabezpieczenie przed mrozem i czy był wysłany wycinek do badania ?[/QUOTE] To jest wejście do stodoły jakby, tam ma wyścielone słomą. Po operacji kilka dni był w domu, teraz niestety "naszczał" panu (to jego słowa) na "salonach" i znowu trafił do stodoły .... Jedyne co mnie pociesza, to to, że jest już dużo cieplej, pies ma apetyt. O wycinek zapytam, bo szczerze powiem, że nie wiem...wetka mówiła, że to łagodny nowotwór, ale muszę zapytać o szczegóły.
  17. Nie wiem, jeśli pies z paraliżem będzie czuł się lepiej, trzeba będzie kupić mu leki...ale na razie czekamy czy poprawa w ogóle nastąpi :(
  18. Dziękuję, że z nią porozmawiasz :) czuję się winna tej sytuacji, bo to ja byłam taka "wspaniałomyślna" i zadecydowałam o tym podziale...Nie mogłam przyglądać się temu, że psy wokół cierpią, kiedy pieniądze po Werze leżą tak długi czas...nie wiedziałam, że pani Patrycja czeka na ten przelew...nie mam pojęcia jak to się stało, że doszło do takiego nieporozumienia... Wiem, ze nie powinnyśmy rozporządzać pieniędzmi, które jej się należały i były jej obiecane. Ale to tak długo trwało, że przyszło nam do głowy, że pani Patrycja z nich zrezygnowała na rzecz innych biedaków, które ciągle ratujemy... Jeśli zajdzie potrzeba, ja coś od siebie wysupłam...
  19. Piesek z guzem będzie miał jutro ściągnięte szwy, czuje się dobrze, dzisiaj byłyśmy u niego, ale nie chciał wyjść z kryjówki, ale jadł jedzenie, które mu rzucałyśmy.
  20. [h=2][/h] [INDENT] [URL="https://imageshack.com/i/ng99x2j"][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/844/99x2.jpg[/IMG][/URL] [/INDENT]
  21. Zdjęcia oczywiście nie oddają ogromu cierpienia, które przechodzi ten pies... Pojechałyśmy tam dzisiaj żeby umówić faceta z wetką, która miala do niego pojechać, niestety do tej pory było tam strasznie zawiane...Na miejscu jednak zobaczyłyśmy jak pies ciągnie tyłem po zaspach, widok był przerażający, łzy stawały w oczach i postanowiłyśmy, że dzisiaj zawieziemy biedaka do weta, bo on nie może już tak dłużej cierpieć. U wetki okazało się, że pies od klatki piersiowej jest sparaliżowany, nie ma czucia w łapach, waży o 10 kg mniej niż powinien, ma skrajną kacheksję i całkowity zanik mięśni w tylnej części ciała :-( wetka powiedziała, że w takim stanie ludzie przywożą jej psy do uśpienia :-( Ale dała mu jeszcze cień szansy, bo serce się kraje, ten pies ma jeszcze taką wolę życia :-( Dostał zastrzyki, wit B. zobaczymy, czy przez tydzień coś się poprawi...Jeśli nie, to czeka go eutanazja :placz: [URL="https://imageshack.com/i/ghippvj"][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/593/ippv.jpg[/IMG][/URL] [URL="https://imageshack.com/i/g9grjzj"][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/585/grjz.jpg[/IMG][/URL] [URL="https://imageshack.com/i/jjk0hoj"][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/703/k0ho.jpg[/IMG][/URL] [URL="https://imageshack.com/i/f3txacj"][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/543/txac.jpg[/IMG][/URL] [URL="https://imageshack.com/i/euwrcej"][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/534/wrce.jpg[/IMG][/URL]
  22. Trzeba porozmawiać na spokojnie z panią Patrycją, może uda się znaleźć jakieś wyjście z tej sytuacji. Ps. Pozostałe 100 zł zostało przekazane dla tej suni [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/249420-BALBINKA-nie-zna-miłości-człowieka-od-lat-zna-tylko-schroniskowy-betonowy-box"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/forum/thread...y-betonowy-box[/COLOR][/URL]-(
  23. Ok, jesteśmy winne tej sytuacji. Ale, moim skromnym zdaniem, Ty Agucha, też nie jesteś bez winy. Nie wierzę, że przez ponad rok nie wchodziłaś na dogo i nie czytałaś co tutaj się dzieje. Widziałaś, że dopytujemy się, nie wiemy o co chodzi... Skoro Ty zajmowałaś się tą adopcją i miałaś najbliższy kontakt z panią Patrycją, to mogłaś napisać krótką wiadomość tutaj na forum o tym, że wiesz już ile kosztuje ta sterylką i że masz fakturę. Pieniądze zostałyby na koncie nietknięte. Być może napisałaś pw, ale my też mamy multum spraw i może komuś to umknęło, może kudlataja nie przeczytała, skasowała niechcący? nie wiem...? Gdyby informacja była napisana na wątku, dziewczyny nigdy nie upomniałyby się o pieniądze. Teraz, żeby oddać pieniądze będziemy musiały wspólnie się złożyć, zrobić jakiś bazarek, bo chyba rozumiesz, że nie damy rady, ot tak na już wyciągnąć z kieszeni tych pieniędzy. Skontaktujemy się z panią Patrycją, wyjaśnimy sprawę. Ile kosztowała ta sterylka?
  24. Dlaczego nie pisałaś o tym wcześniej tutaj na wątku? Przecież nasze rozważania co do dalszych losów tych pieniędzy nie trwały jeden dzień, tydzień, czy nawet miesiąc...pisałyśmy jasno i wyraźnie na wątku... Pieniądze leżały taki kawał czasu...byłam pewna, że właścicielka Wery sama wysterylizowała ją i pozwoliła pieniądze przeznaczyć na inne potrzebujące psiaki... Ps. od kiedy masz skan faktury? dlaczego wcześniej nie napisałaś o tym tutaj??? To nie fair, takie rzeczy powinno załatwiać się na forum, a nie na priv. Skąd teraz dziewczyny mają oddać? Nie wiem, widzę to czarno.
×
×
  • Create New...