-
Posts
5689 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by a_niusia
-
ja wlasnie teraz kupie moim kundlom pullery, bo czas cos zamowic z ds:)) mysle, ze im sie spodobaja. a czy ktos mial te pilke? [url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/pilki/pilki_dla_psa/322009[/url] czy mozna ja zostawic psu, zeby sobie memlal? szukam takich zabawek, bo moj najmlodsy pies ma ogromna potrzebe ciaglego rzucia i jak nie ma nic do memlania to sobie sam znajduje.
-
dziekuje!! to nie jest ta fota, ktora mam w pamieci, ale juz mi wystaczy!!!
-
jakis czas temu widzialam gdzies u jakiejs firmy hand made taka obroze: tasiemka moro i duzo satyny wystajacej z pod tej tasmy. czy ktos moze kojarzy takie zdjecie np z fejsa i moze mi pomoc?
-
[quote name='dorka1403']Jak dla mnie najlepsze smycze! Co prawda mam krótką i zwykła standardową długość ale nie zamienię ich na inne. Lekka, można zwinąć i schować do kieszeni a nawet jasny kolor trudno zabrudzić. Jedyne co bym zmieniła to chyba podszyła bym sobie rączkę polarem lub czymś innym[/QUOTE] czyli nie jest bardzo wygodna soro trzeba podszywac raczke? zreszta chyba nie za bardzo sie da przy takiej smyczy...
-
[url]http://imageshack.com/a/img690/6039/otcp.jpg[/url] [url]http://imageshack.com/a/img199/9044/l7o5.jpg[/url] [url]http://imageshack.com/a/img834/4990/ygef.jpg[/url] [url]http://imageshack.com/a/img850/1347/y47c.jpg[/url] [url]http://imageshack.com/a/img835/7607/0kq6.jpg[/url] co kong, to kong:))) moje kundle i zelkiem i patykiem zachwycone:))))) ten patyk spodobal sie wszystkim babkom jak go wzielismy dla grety do zabawy na wystawe:)))
-
jestem w trakcie skladania zamowienia u marty z ds-jak zwykle bardzo wybrzydzam:)) zastanawiam sie nad pleciona smycza przepinana, ale musze wiedziec, czy te smycze sa wygodne... dla mnie jedyne sluszne smycze to rogzy, ale juz mam takie ponad 3 letnie i czesto uzywane i widze, ze karabinczyki sa juz trche wysluzone i czas cos chyba zmienic...
-
ja np. jak jade na caly dzien na wystawe i nie biore wszystkich psow, to zawsze brygada, ktora zostaje, wyjedza do nianiek. mam caly system nianiek, u ktorych moje kudle sa mile widziane-serio, gdybym nie miala to chyba bym nie mogla miec tyle psow. spoko moglyby zostac na 12 godzi same...ale po co jak moga w tym czasie isc na spacer, poniszczyc uprawy na dzialce, wyzulic orzeszkow czy chlebka z szynka:)))
-
[quote name='evel']Ale ja zupełnie nie piszę o ograniczaniu ilości ruchu a o nauce odpoczynku - to dwie różne rzeczy i takie mam luźne przemyślenia właśnie, czy gdyby bigle traktować jak każdego innego psa w tym temacie (czyli - jak trzeba, to coś robimy, ale jak nic nie robimy to odpoczywamy a nie kopiemy tunel do Chin czy zjadamy wszystko, co się nawinie pod mordę), czy zmieniłoby to coś na plus w związku z ich upierdliwością w życiu codziennym.[/QUOTE] z beaglami jest taki problem, ze sa to psy, dla ktorych naturalna praca, do torej zostaly wyhodowane jest polowanie w sforze. dlatego bardzo, bardzo trudno znalezc im zamiennik. mnostwo beagli "miejskich" przez cale swoje zycie cierpi na ogromny, nieuleczalny lek separacyjny, bo samotne zostawaniee w chacie dla tych psow jest czyms skrajnie nienaturalnym. jak dla mnie jesli ktos bierze sobie beagla jako "psa domowego" to nie zdaje sobie sprawy z tego, co robi. po pierwsze nie ma mozliwosci zapewnienia takiemu psu odpowiedniej pracy, to nie sa psy, ktore zadowola sie pileczka, rowerem. nawet tropienie sportowe czy mysliwskie tojest dla nich za malo. poza tym nie wymagajny od psa, ktory powinien mieszkac w psiarni z grupa czworonoznych pobratymcow, aby byl oddanym czlowiekowi mistrzem sztuczek i aby swiata poza panciem nie widzial. wiadomo: nie bedzie tak. ja sama znam ludzi, ktorzy maja wyzly i sforke beagli. ich psy sa polujace. w chacie sa w ogole nieklopotliwe, z polowaia wracaja wszystkie, rzadko kiedy ktorys sie zgubi-ale tez wraca do samochodu. wydaje mi sie, ze traktowanie bigla jak kazdego innego psa i tak moze nie przyniesc efektu. to troche tak jakby kupic sobie kaukaza do mieszkania i rzucac mu pilka, zeby "pracowal". pewne rzeczy trzeba po prostu przemyslec wczesniej. oczywiscie sa bigle, ktorym udalo sie jakos przystosowac itd. tak jak i sa kukazy zyjace w mieszkaniach. tylko po co...
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
dobra, jak dla mnie nie ma o czym gadac. pomjajac wsystko...dorosla osoba z krolikiem czzy swinka na smyczy to musialby byc jakis swir:)))
-
ja mialam szelki dla swinki morskiej i ja bralam w tych szelkach do babki na dzialke. ale nie prowadzilam jej jak psa, tylko siedzialam i ona zarla sobie trawe. mowilam babce, ze nie moge pomagac na dzialce, bo pilnuje swinki. ej kurde...co wy tu piszecie:)) moja swinka wyniesiona na trawe tylko przemieszczala sie jak zabraklo jej trawy. chyba byla dziwna, ale nie lamala sobie kosci od szelek.
-
[quote name='Amber']No chyba, muszę, skoro od kilku stron wątku prowadzicie płaczliwy bełkot na temat, tego, że nie jedziecie na zlot bo są tam gupi ludzie, a w ogóle to macie inne plany. No osom chromosom. Napiszcie to jeszcze 100 razy, dajcie ogłoszenie do gazety i opowiedzcie to o. Marianowi w poranku radia Maryja. Nobody cares. EOT.[/QUOTE] no coz w zeszlym roku moje plany wakacyjne przezywaliscie przez kilka tygodni. w tym roku byscie przezywali jeszcze dluzej:evil_lol:
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='Amber']Tak, nie mamy co robić, tylko cały czas o tobie gadać. Sorry, ale nie jesteś aż tak interesująca jakbyś chciała być. Inne słowo by tu lepiej pasowało. Tylko Alex markerem na głowie miał coś napisane na twój temat, ale POZYTYWNIE. To szalona noc była hyhihy :loveu: A tak w ogóle to się nudne robi, boli was ten zlot widzę bardzo, proponuję niezawodną [URL]http://img.sadistic.pl/pics/f952a659371b.png[/URL] i może zorganizowanie swojego, bo ile można czytać o tym samym, że WY tak bardzo nie chcecie jechać tam gdzie inni. No kurna, nie popłaczcie się.[/QUOTE] sadze, ze o nasze zycie towarzyskie nie musisz sie martwic:)))
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='A&L']Niektórym to się wydaje, że jego osoba jest tak interesująca, że ludzie przez kilka dni na zlocie z braku pomysłów na spędzanie tego czasu, siedzą i gadają o Aniusi i jej pieskach czy o innych osobach, których nie lubią . Sorry, jest wiele ciekawszych tematów do rozmów ;) Trochę nie rozumiem podejścia "na zlocie będzie Amber, to ja nie jadę, bo jej nie lubię". Nikt Wam nie każde z nią rozmawiać czy udawać, że się lubicie. Na zlot wybiera się też sporo osób, które być może traktujecie jakąś tam forumową sympatią. Nie wiem, ja często jeżdżę na wypady weekendowe z dużą grupą znajomych i tez czasem zdarza się tak, że ktoś zabierze kogoś, kogo ja nie lubię. Idąc tym schematem nie powinnam na ten wyjazd jechać, a jadę i bawię się dobrze. I o ile rozumiem, że ktoś nie chce jechać, bo na zlocie nie będzie nikogo, kogo lubi, to nie rozumiem jak można oceniać całe towarzystwo na podstawie kilku osób, albo nie jechać, bo nie lubi się 2 osób. P.S. Przykład aniusi i amber podałam specjalnie, żeby nie było, że piszę coś bezosobowo, równie dobrze mogłam tam wpisac inne osoby. EOT[/QUOTE] ja tam slyszalam, ze o aniusi i jej pieskach calkiem duzo ostatnio na zlociku nadawano. tak, ze niektorzy nawet mieli dosc:))) szczerze mowiac mnie nie za bardzo nawet obchodzi, kto bedzie na zlocie. jak juz napisalam: mam plan na inny trip w te wakacje.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
a ja mowie: tak, to ma znaczenie jak wygladasz na ringu niezaleznie od tego, co mowi regulamin:)
-
[quote name='netheter']Wg. regulaminu nie może. Można wejść na ring i w dresach. Ale tylko o wystawcy świadczy to, jak szanuje sędziego i jak ubiera się na wystawę..[/QUOTE] wystawa to jest konkurs pieknosci i niezaleznie od wszystkiego przy ocenie na ringu brany jest pod uwage ogolny wyglad i psa i handlera. jest to calkiem naturalne, bo sedzia jest tylko czlowiekiem.
-
[quote name='netheter']ask, nie, nie może.[/QUOTE] oczywiscie, ze moze i jak najbardziej ma.
-
nie wiem, ile znacie psow mysliwskich pracujacych i naprawde posiadojacych wyszkolenie potwierdzone dyplomem z konkursow. ja troche znam. i wiem, ze nawet takim psom zdarza sie pogonic sarne, jesli spotaja ja w lowisku, bo pies to nie maszyna. stad tez bardzo, bardzo wiele psow na polowanie chadza w teletaktach, bo po prostu emocje sa tak duze, ze bez obrozy eletrycznej ciezo czasem sie przez nie przebic.
-
golebie nie sa zwierzyna lowna. chyba ze grzywacze. a do czego trenujecie na golebiach? bo szczerze powiem, ze kazdy z moich psow zainteresowany byl golebiami tylko w bardzo wczesnym szczeniectwie, a potem to juz pogonienie golebia zdarzalo im sie bardzo, bardzo rzadko, bo co to za ptak...dachowy obsraniec.
-
[quote name='Dardamell'] Ptak odleci... dobre sobie. Przez kilkadziesiąt metrów musiałam biec za psem, który biegł za bażantem, który to genialnie postanowił nie odlatywać tylko biec jakieś dwa metry przed psem. Dobrze, że po drodze było drzewa to się miała czego złapać i psa wyhamować.[/QUOTE] bazant to jest wierzyna lowna. ja tam codziennie klepie w tylki moje psy, ktore stoja w stojce, aby wypchnely ptaka. trening czyni mistrza.
-
[quote name='NightQueen']wybacz ale oczekujesz od innych reprezentowania konkretnych postaw, a sama pokazujesz że twoja postawa to wcale od reszty nie odbiega, rzekło by się "po jednych pieniądzach"... miłego dnia[/QUOTE] niczego od innych nie oczekuje. po prostu nie mam potrzeby tracenia wakacji, aby sie z nimi spotkac:))
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='NightQueen']no i dało się napisać nie pojadę bo np. mam inne plany! a nie nie pojadę bo inni są tacy tacy i tacy... [/QUOTE] nie, to nie tak:))) w ogole nigdy nie planowalam wycieczki na zlot, gdyz nie mam najmniejszej ochoty spotykac sie ludzmi, gdyz nie odpowiada mi to, wizerunek, jaki sami sobie buduja w internecie:))) jesli mam chec sie spotkac z kims z forum, to sie z nim spotykam. i proponuje skonczyc temat.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='Beatrx']no ja mam 172cm wzrostu, także nie tak mało:cool3:[/QUOTE] ja mam 176 i zeszlej zimy nauczylam psa odbijac sie od mojego brzucha i potem moj pies chcial to robic ciagle i ja wele razy wpadlam przez ti w snieg. juz nie robimy tego:))) potem nauczylam ja odbijac sie od plecow, ale cwiczylam na moim bracholu, ktory ma 187 i szerokie plery, ale tez nazarl sie sniegu:)))) moj pies wazy tylko 25 kg:)))
-
[quote name='dog193']Aha. Pisała też, że musiała uważać na spacerach, żeby jej ręki ze stawu nie wyrwała :smile: [/QUOTE] gdyby nie chodzila na zadne spacery, to nic takiego nie mialoby miejsca:)) jak dla mnie to nie ma co przepychac sie w tym temacie. ja mam takie, a nie inne doswiadczenia z 3 psami tej samej rasy, ktore mam w domu w jednym czasie i dlatego swojego zdania bede sie trzymac. [quote name='NightQueen']ooo dobrze że się dowiedziałam po co na zloty jeżdzę, bo nie wiedziałam... nie wiedziałam też, że mam forumowych wrogów... Ja jednak proponuję najpierw na zlot się wybrać zeby później wiedzieć o czym się pisze, bo może nieco to zburzy twój światopogląd ale na zlotach rozmowy nie kręcą się w ogół dogomanii... [/QUOTE] mam inne "psie" plany na wakacje 2014:)) ale tym razem nie napisze jakie, bo znow niektorzy przez pol roku beda to przezywac jak mrowka okres:)) [quote name='motyleqq']a byłaś w zeszłym roku? widziałaś, jak było "zabawnie" po zlocie na forum? ;-)[/QUOTE] :evil_lol: w tym roku tak nie bedzie, bo powstal regulamin:))) [quote name='NightQueen']a niektórzy nie mają ochotę być szufladkowani przez pryzmat osób za którymi inni nie przepadają... byłam na zlocie, widziałam, przeżyłam, miło wspominam i wybieram się znów...[/QUOTE] no to baw sie dobrze :))))) [quote name='NightQueen']nie żebym miałą potrzebę robienia reklamy ale wkurza mnie takie gadanie, bo wychodzi na to że na zloty jadą ludzie tylko po to żeby móc sobie poobgadywać "pempki" dogomanii, ktoś ma coś do kogoś to niech to załatwi wprost a nie jakieś owijanie i wyciąganie starych i nudnych brudów w każdym wątku na forum, a wszystko na zasadzie "domyśl się że o ciebie chodzi", czy to forum dla przedszkolaków czy gdzie ja jestem? ileż można...[/QUOTE] noo poczytaj sobie np. posty kasi, to zobaczysz, ilez mozna:))) ja na juz nawet nie odpowiadam na ciagle "ukryte" przytyki i aluzje do mojej osoby, bo jestem sporo a stara na taka impreze:))) rozumiem, ze niektorzy swoje kompleksy jakos musza leczyc. na forum mozna za darmo:evil_lol: z tym ze watpie, czy skutecznie:))
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
no ronisia w czasie swojej rekonwalescenji byla w domu bardo grzeczna i zachowywala sie jak zwykle: duzo spala, wymuszala glasanie i ciastka, przepychala wszystkich dupa, zeby zajac najlepsza miejscowke na kanapie itd. oczywiscie jak juz wreszcie mogla spacerowac na smyczy, to o spokojnym spacerku nie bylo mowy i ciagle trzeba bylo na nia uwazac, bo ona szuala okazji, zeby wypruc do przodu tak, ze reke urywalo. ale serio: gdyby z nia nie spacerowac, to nikt by nie odkryl, ze z nia jest cos nie tak. ot po prostu grzeczny piesek domowy. generalnie ona jest psem, ktory za bardzo nie wydziwia i wiele rzeczy przyjmuje ze spokojem, bo wyznaje psi buddyzm i wiekszosc rzeczy, ktorymi inne psy sie przejmuja, ona ma w dupie. jesli zas chodzi o zlot, to w pamieci nadal mam post z zeszlego roku:))) ktos-latwo nalezc kto:evil_lol: napisal, ze gdybym przyjechala na zzlot, to by wszystko zrobil, zeby urwac sie z pracy. to bylo tak strasznie glupie, ze az slodkie i do dzis z bardzo duzym poblazaniem traktuje te osobe przez ten post:))) ja tam sadze, ze troche za malo jest urlopu, zeby sie kisic na zlocie z obcymi ludzmi, ktorzy tak naprawde spotykaja sie po to, aby obgadac forumowych wrogow, a nastepne robia sobie nowych forumowych wrogow i jada po sobie na forum. mam inne plany na waacje, wiadomo:)) ostatnio poznalam czekunie i jej kundle i bardzo milo bylo pojsc na spacer na luzaka, bez oczu dookola glowy-spacer bez regulaminu:)) twoj pies nie moze tego, tego i tego i jeszcze najlepiej, zeby nie podbijal do mojego i mial kaganiec:))) pieski czekuni sa bardzo zajebiste, szczegolnie zarka zdobyla moje serce, a sajan probowal zdobyc serce tiaminy lecz spotkal sie z opierdzielem, standardowo:)))
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='dog193']Tylko nie wiem, co chcesz mi przez to powiedzieć. Jeśli psu czegoś brakuje, to pokazuje to swoim zachowaniem - czy to ma być zobojętnienie, czy skakanie po ścianach (albo ucieczki na spacerach). Jeśli jest szczęśliwy i widać po nim, że jest szczęśliwy, wyluzowany itd to najpewniej oznacza, że niczego mu nie brakuje. To dla mnie dosyć logiczne.[/QUOTE] chodzi mi o to, ze sa rozne psy i rozne charaktery-ja sama mam 3 przedstawicieli tej samej rasy w tym dwa z nich sa bliska rodzina i kazda z moich suk ma zupelnie inny temperament i charakter. mimo ze wszystkie sa psami bardzo aktywnymi, potrzebujacymi bardzo duzych dawek ruchu, to jednak zupelnie inaczej reaguja na przestoj w ruchu. kontuzjowana tiamat najpierw nie wiedziala, co ze soba zrobic, ta bardo rozpierala ja energia, a potem po prostu zgasla z frustracji, grety na przestoju sobie w tej chwil nie wyobrazam, a moj chlopak mowi, ze jak to sie kiedys wydarzy, to on poruci rodzine:)) natomiast ronja zniosla wszystko bardzo spokojnie, bo jest po prostu psem skrajnie zrownowazonym i potrafi dopasowac sie do sytuacji. wg tego, co napisalas, w domu na kanapie niczego jej nie brakowalo...:)) a to bzdura.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with: