-
Posts
4007 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Noelle
-
suuuuuperrrrrrrrr :multi: jaki szczęśliwy Dalton! oby pozostałe psiaki trafiły tak samo!! :D
-
Psy z pseudohodowli w Modlniczce, nareszcie mogą iść do domu!
Noelle replied to abero's topic in Już w nowym domu
byłam z Tolką na spacerze. ciut wystraszona, ale ogólnie CUD, MIÓD!!! przeeesłodka, przekochana. najpierw schowała się do budy, ale gdy tylko kucnęłam, podbiegła i machając ogonem wylizała mnie po rękach. gdy na spacerze czuje się niepewnie, bo np. z naprzeciwka idą obcy ludzie, idzie idealnie przy nodze. na wybiegu stała przy mnie 10 min. prosząc o głaskanie. jest naprawdę REWELACYJNA!! :loveu: jak dla mnie już w tej chwili można ją ogłaszać i wydać do domu- tego jej teraz potrzeba. -
[quote name='kkanarekk']oj tak poproszę :)[/QUOTE] wieczorem będzie tekst ;) [quote name='Foksia i Dżekuś']Jestem na zaproszenie ,prosze o zdjecia i tekst na maila ustawię go w kolejce[/QUOTE] baaaaardzo dziękuję!! :D chciałabym, żeby dziadziuś spędził końcówkę życia w cudnym domu.. ważną informacją jest to, że Baksio został zrzeczony z powodu agresji do dzieci, tj. z tego co słyszałam, bronił dzieci właścicieli przed obcymi dziećmi. ale na wszelki wypadek lepiej nie ryzykować, choć on to nie wiem czy ma jeszcze czym gryźć.. ;)
-
Kraków-8-letni Arik- już nie w schronie - ma dom !!!
Noelle replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
ja jednak uważam, że jesli Arik zamieszka u mocno starszej osoby, to to będzie krzywda dla niego. ten psiak po godzinnej bieganinie za piłką nie jest zmęczony, widać, że jest wtedy najszczęśliwszy, nie zabierajmy mu tego... na pewno jeszcze znajdzie się ktoś, kto Arisia adoptuje, oby tylko przed zimą... -
jaki głupol z Pepiego :loveu: super, że Nuska w domu!!! oby Korce też się udało :D
-
Psy z pseudohodowli w Modlniczce, nareszcie mogą iść do domu!
Noelle replied to abero's topic in Już w nowym domu
gość widział go tylko przez kraty... aż mnie poniosło i mu napisałam co o tym myślę.. -
Psy z pseudohodowli w Modlniczce, nareszcie mogą iść do domu!
Noelle replied to abero's topic in Już w nowym domu
z adopcji Eustachego nic nie wyjdzie. dostałam od gościa maila o treści: Witam. Byłem ,widziałem pieska .Jest agresywny .rezygnuję z adopcji. Z poważaniem. Andrzej. jestem wściekła, ludzie są chorzy na głowę!!!!! :angryy::angryy: miał się ze mną umówic w schronisku, to pojechał sobie sam, nie oddzywał się, a nagle mi pisze, że Eustachy jest agresywny..... ja pier..... ja tego psa na rękach noszę i NIGDY nawet ząbków nie pokazał, a to, że przez kraty szczeka, to chyba jest różnica... nie mam już cierpliwości do ludzi..... -
Zapraszam do Baksa z krakowskiego schroniska. Psiak ma już 13 lat, nie chcemy, by odchodził w schronisku :( : [URL]http://www.dogomania.pl/threads/216292-Kraków-Baks-13-letni-mix-ONka.-Czy-odejdzie-w-schronisku-Błagamy-o-pomoc[/URL]!!!!
-
aha, przeoczyłam to, że na spacerach problem znika. w takim razie trzeba próbować w pomieszczeniu. nie wolno pozwolić, by pies wpadł w panikę, chodzi o to, aby Rufus miał możliwość odejścia, kiedy chce. trzeba zobaczyć, czy będzie jadł smakołyki, są psy, które pomimo dużego strachu zjedzą, jeśli jest to coś naprawdę dobrego. a nóż to pomoże, spróbować nie zaszkodzi, nie ja sobie wymyśliłam tą metodę, jest ona dokładniej opisana w książce "Z Miłości do Psa" (lub "Drugi Koniec Smyczy"), jeśli mi się coś nie pokręciło.
-
[B]Baks[/B] jest kochanym, miłym, dobrze wychowanym psiakiem w typie owczarka niemieckiego. Jest nieco mniejszy niż typowy przedstawiciel tej rasy. Psiak jest przyjaźnie nastawiony do wszystkich napotkanych ludzi. Z psami bywa różnie, a kotów nie toleruje, bardzo ekscytuje się na ich widok i chciałby je gonić. Jako że ma 13 lat, ma problemy z łapkami, po dłuższym spacerze zaczyna kuleć, co jednak nie daje się bardzo we znaki. Baks jest psiakiem pełnym życia, ruchliwym i ciekawskim. Zdecydowanie nie wygląda i nie zachowuje się na swój wiek. Niestety na te ostatnie chwile życia, pozostało mu mieszkać w schronisku... Po 13 latach wspólnego życia, został zrzeczony przez swoich właścicieli i oddany do azylu jak zużyta zabawka. Baks źle znosi przebywanie w zamknięciu, często chowa się do budy i nie chce wychodzić. Bardzo schudł, na chwilę obecną jestem w stanie wyczuć wszystkie jego żebra. Co gorsza, zbliża się zima i mrozy, które mogą być dla niego zabójcze! [I]To są jego ostatnie chwile życia, nie pozwólmy mu odejść w schronisku!!! Czym sobie na to zasłużył? 13 latami wierności i oddania wobec swoich właścicieli?! A może kochał kochał zbyt mocno?[/I] [FONT=Garamond][SIZE=3]Proszę, pomóżcie mu znaleźć dom na koniec jego życia, by mógł być jeszcze szczęśliwy. Niech odejdzie za TM w domowym cieple, a nie na zimnym betonie, jako zapomniany, BEZDOMNY pies. By umarł w objęciach ludzkiego przyjaciela, otoczony miłością, nie w samotności.[/SIZE][/FONT] Oto Baks: [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/12/baxiol.jpg/][IMG]http://img12.imageshack.us/img12/1553/baxiol.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/713/baks.jpg/][IMG]http://img713.imageshack.us/img713/3154/baks.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/412/baqlek.jpg/][IMG]http://img412.imageshack.us/img412/4747/baqlek.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/28/baxiu.jpg/][IMG]http://img28.imageshack.us/img28/7792/baxiu.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/98/baxm.jpg/][IMG]http://img98.imageshack.us/img98/8031/baxm.jpg[/IMG][/URL] [B][I][SIZE=1]Kontakt w sprawie psiaka:[/SIZE][/I][/B] [I][SIZE=1]e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/SIZE][/I] [I][SIZE=1]tel.: 668 289 029[/SIZE][/I]
-
dokładnie. jak dla mnie on się boi obcych po prostu, bo jak same napisałyście, miał dobrą więź ze swoją opiekunką w dt, agresja występowała tylko w stosunku do obcych. wiedział, że gdy zaatakuje, to zagrożenie w postaci obcej osoby odejdzie, wycofa się, więc osiągał to, czego chce. myślę, że dobry behawiorysta powie, co robić w takiej sytuacji, ja słyszałam o metodzie, że wchodzi gość do domu, siadaa na fotelu/kanapie/przy stole, a piesek jest na smyczy z właścicielką w innym pomieszczeniu. gdy gość już usiądzie, należy wprowadzić psiaka do pomieszczenia, a wtedy obca dla niego osoba nie ruszając się z miejsca, rzuca w jego stronę coś, jakiś smakołyk, który psiak bardzo, bardzo lubi, np. kurczaka, aż pies zobaczy, że nic złego mu się nie dzieje. trzeba powtarzać takie 'ćwiczenie' najlepiej kilka razy dziennie i oczywiście gość musi być dokładnie poinformowany co robić i nie może to być ciągle ta sama osoba. potem można zwiększyć liczbę gości, itd. Podczas spaceru można robić to samo, aby obca dla psa osoba na ulicy, gdy się mijają, rzuciła w jego stronę smakołyk, nie patrząc w psu oczy, nie podchodząc, nic nie mówiąc. trzeba wypracować u Rufusa skojarzenie obca osoba = smakołyki = same przyjemności. wtedy nie będzie czuł już potrzeby bronienia się przed obcymi. zwłaszcza, ze można spokojnie spróbować tej metody na spacerach, bo Rufus przebywa w hotelu, gdzie warunki na to pozwalają, w przeciwieństwie do schroniska. ;)
-
jednak ja nadal nie wydałabym Rocco do domu z dziećmi, to jest pies po obserwacji i nie każdego akceptuje, widziałam niedawno jak go p. Mirek próbował złapać na smycz, a on nie chciał pozwolić się zapiąć. i p. Mirek musiał mu ubrać kaganiec i dopiero. i po tym co opowiadała paoiii z Avaloth, ja bym jednak była ostrożna ;)
-
trzymam mooooocno kciuki za Astera, żeby ogłoszenia przyniosły jakieś efekty!!
-
Psy z pseudohodowli w Modlniczce, nareszcie mogą iść do domu!
Noelle replied to abero's topic in Już w nowym domu
Abero, cudoooooooooownie!!!! :multi: nareszcie Agawcia ma swoich ludzi!! wiesz może czy zmienili jej imię, czy zostało to schroniskowe? :) czekam z niecierpliwością na zdjęcia!! :D swoją drogą, może Tiarka się trochę bardziej otworzy teraz, bo ostatnio Agawa nie dawała jej spokoju, cały czas ją chciała dominować, a jak już Mormona wsadzili do tego boksu to już w ogóle! na dwóch ostatnich spacerach to myślałam, że ją uduszę, tak mi Tiarunię męczyła.