-
Posts
1622 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ewunian
-
BUDRYSKU, przepraszam, że tu odpisuję, ale dopiero teraz weszłam na Dogo. Mam nadzieję, że trafiłaś do tego domu i kolejny psiak znajdzie super rodzinę....
-
SCHRONISKO W BIELSKU - BIAŁEJ ruszył wolontariat, potrzebna pomoc!
ewunian replied to Vilena's topic in Już w nowym domu
Cóż... chciałam dobrze, wyszło jak wyszło... mam dosłownie kilka zdjęć - przy 5 komórka odmówiła współpracy Z tych, co pamiętam, pilnych Rudy spaniel - kończy się kwatrantanna Kilka astów i innych TTB i mixów dwa zarośnięte psiaki, które po obcięciu mogłyby robić za sznupy - miniaturkę i średniego Psiak w typie jamnika i inne mniej w typie jamnika :) Psiak, który w przodkach na pewno miał dalmatyńczyka (da się rozpoznać, pomimo dłuższej sierści) Dwa husky+jeden bardziej wyglądający na malamuta ("nówki" dopiero co przeniesione z kwarantanny) Jest masa onków i onkowatych psów Psiak w typie owczarka środkowoazjatyckiego/podhalana (?) - z daleka trudno rozpoznać Został jeden bernardyn - staruszek, wg słów wolontariuszek "nie za bardzo rwie się do życia" - fakt, leżał w budzie i nie wyściubił nawet nosa na podane smaczki... No i jest masa psów rasy Kundelus Polonus Pospolitus, wszelkiej maści i wielkości... Foty [IMG]http://img135.imageshack.us/img135/3272/zdjcie015dx.jpg[/IMG] Jeden z huskych [IMG]http://img814.imageshack.us/img814/7729/zdjcie014po.jpg[/IMG] Malamut [IMG]http://img9.imageshack.us/img9/2638/zdjcie012ax.jpg[/IMG] "Sznupa" widać powyżej, leżącego na wejściu do boksu, w tym samym boksie jest też jamnik - akurat niewidoczny - w środku PS - czy ten owczarkowaty pies może uchodzić za belga? [IMG]http://img195.imageshack.us/img195/7404/zdjcie011br.jpg[/IMG] Słodka malizna z pierwszego boksu przy wejściu... Tylko tyle... -
SCHRONISKO W BIELSKU - BIAŁEJ ruszył wolontariat, potrzebna pomoc!
ewunian replied to Vilena's topic in Już w nowym domu
Posłuchajcie, jak będę mieć czas jutro (nie obiecuję), po południu mogę podskoczyć do schroniska w BB i obfocić (tylko komórką) psy tam przebywające... Zwrócić uwagę na jakieś konkretne "rasy"? No i czy tam można spokojnie fotografować? -
przepraszam - zasięg nawala... PW doszło. Jak już pisałam, mogę iść, ale jako osoba towarzysząca...
-
Witam. Jeśli chodzi o wizyty, niestety nie podejmę się tego - powodem jest moje zerowe doświadczenie w tego typu sprawach. Mogę powiedzieć tylko, że z Andrychowa (lub okolic) jest wpisana babka na CzK. Z Wadowic jest sabusia, blisko piszcie też do ciotek z Bielska- Białej, np do lili8522. Jeśli tu nikogo nie znajdziecie, można zapytać się na forum pies(.)slask.pl - są tam ludzie z BB. Oczywiście, aby zdobyć choć minimalne doświadczenie, mogłabym komuś potowarzyszyć... Edit: jakby co, moja kom. 796920231.
-
Opieniek wrócił z ds bardzo chory, nie udało się go uratować:(
ewunian replied to erka's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Przepraszam za małą prywatę i niezamierzone wtargnięcie na wątek w czas, kiedy inne psiaki, jak widzę potrzebują pomocy... Jak wiecie, trwa wyłanianie kandydata z DGM na lipiec do KrakVetu. Już dawno obiecałam (cóż, nie tylko ja, ale to pominę...) Dogomaniaczce Pipi, że na nią zagłosuję i pomogę przy rozsyłaniu próśb o głosy. Pomożecie w jej zwycięstwie? Ankieta na 1. stronie... http://www.dogomania.pl/threads/2108...data-na-lipiec Dziękuję :) -
Przepraszam za małą prywatę... Jak wiecie, trwa wyłanianie kandydata z DGM na lipiec do KrakVetu. Już dawno obiecałam (cóż, nie tylko ja, ale to pominę...) Dogomaniaczce Pipi, że na nią zagłosuję. Pomożecie w jej zwycięstwie? Ankieta na 1. stronie... [URL="http://www.dogomania.pl/threads/210886-KrakVet-wybieramy-kandydata-na-lipiec"]http://www.dogomania.pl/threads/2108...data-na-lipiec[/URL] Dziękuję :)
-
POWSTAJE STOWARZYSZENIE STRAZ DLA ZWIERZAT
ewunian replied to Sylka's topic in Fundacje i stowarzyszenia
A jeśli się tylko studiuje na Śląsku (teoretycznie należę pod Kraków :) ) to też można do SdZ wstąpić? -
ODNALEZIONA po niemal 2 latach! Skradziona suczka West - Daga! Hurra!
ewunian replied to aga34's topic in Już w nowym domu
Gratulacje:) historia jak z najmroczniejszego horroru... tylko że na żywo... -
[B] [/B] [INDENT] Przepraszam za małą prywatę... Jak wiecie, rozpoczyna się wyłanianie kandydata z DGM na lipiec do KrakVetu. Już dawno obiecałam (cóż, nie tylko ja, ale to pominę...) Dogomaniaczce Pipi, że na nią zagłosuję. Pomożecie w jej zwycięstwie? Ankieta na 1. stronie... [URL="http://www.dogomania.pl/threads/210886-KrakVet-wybieramy-kandydata-na-lipiec"]http://www.dogomania.pl/threads/2108...data-na-lipiec[/URL] [/INDENT]
-
Księżniczki już w DS! Wszystkim dziękujemy za pomoc! :)
ewunian replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
Przepraszam za małą prywatę... Jak wiecie, rozpoczyna się wyłanianie kandydata z DGM na lipiec do KrakVetu. Już dawno obiecałam Pipi, że na nią zagłosuję. Pomożecie w jej zwycięstwie? Ankieta na 1. stronie... [URL]http://www.dogomania.pl/threads/210886-KrakVet-wybieramy-kandydata-na-lipiec[/URL] -
żal psa... nie będę już kopać leżącego, dodam tylko krótkie "bysnesowe" stwierdzenie - jest popyt, jest podaż, nie ma popytu, nie ma podaży...
-
DRASTYCZNE ! Suka ON przebrana w sukienkę i skatowana
ewunian replied to Biafra's topic in Okrucieństwo
cóż... dziś było o suni w informacjach TVP Kraków (i nie wiem, czy tylko dziś, oglądałam u dziadków)... Fakt, moi dziadkowie mają typowo wiejskie podejście do zwierząt, ale zbyt wiele w życiu przeszli, by je nie szanować... Gdyby powtórzyć to, co mówili na temat tych osobników, którzy skatowali sunię, to musiałabym zostać natychmiast zbanowana za wulgaryzmy 1. stopnia :) PS. Życzą powodzenia w owocnych poszukiwaniach :D -
Księżniczki już w DS! Wszystkim dziękujemy za pomoc! :)
ewunian replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny, może aby zwiększyć szanse adopcyjne, to w ogłoszeniach tą mniej kudłatą opisać jako mix beagla? -
[COLOR=purple]Ja pitole, dziewczyny! Czy wątek ma tytuł jak reagować na chamstwo innych psiarzy?" czy "Jak chamsko prowadzić dyskusje nt. zachowania innych psiarzy i ich zwierząt?" Oświećcie mnie, bo przez ostatnie 5-6 stron lecą tu takie imperatywy, że głowa boli od samego czytania... Na takie kłótnie załóżcie nowy temat w dziale Off Topic.[/COLOR]
-
ulv, ten KTOŚ dba o twoją linię na wakacje ;) może dzięki temu wciśniesz się do bikini sprzed roku :P? (chyba że też już uznane za niemodny fason)
-
Księżniczki już w DS! Wszystkim dziękujemy za pomoc! :)
ewunian replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
Super, dziewczyny :) -
Oddam szczeniaczki (Śląsk) - Wszystkie pieski znalazły domki
ewunian replied to Krasnal's topic in Już w nowym domu
nie wiem jak inni, ale ja osobiście bym nie polecała wzorować się na sposobach "wychowania" psów przez Cesara Milana... Zresztą, można poczytać i tu na forum niezbyt przychylne opinie co do jego szkoleń (w skrócie: człowiek-pan i władca, pies ma robić to co mu się każe za wszelką cenę)... -
cóż, stwierdzam, iż moja psina (której kupiliśmy w końcu WCZORAJ flexi) nadaje się idealnie do testowania jakości i wytrzymałości w/w . Obudowa posiekana ząbkami jakby gwoździem jechał, taśma (bo w końcu ją kupiłam myśląc o dłuższym użytkowaniu) zwinięta do środka, karabińczyk rozmemłany i walnięty całkiem z boku; a to wszystko zrobione przez 5 minut, jak psicę (pseudojamnika na 2x dłuższych niż standard łapkach) pozostawiłam w zamkniętym przedpokoju i poszłam tylko do kuchni po psie ciasteczka... Ehh... ja głupia, na psiej modzie się nie znam myślałam, że czarna flexi nie pasuje kolorystycznie do CZERWONEJ obróżki... a ja tak się chciałam z tą nieuszykowaną pannicą na mieście pokazać... I tak poszłyśmy - sunia dumnie "kroczyła" na trzymetrowej CZERWONEJ parcianej smyczy, i była bardzo z siebie zadowolona xD Przynajmniej jeszcze mam paragon... ale czy takie "uszkodzenie" kwalifikuje się do zwrotu?
-
DRASTYCZNE ! Suka ON przebrana w sukienkę i skatowana
ewunian replied to Biafra's topic in Okrucieństwo
co do sukienki, jest na niej jakaś metka albo coś wskazującego firmę? Może popytać po okolicznych szmateksach czy ktoś nie kupował ostatnio podobnej sukienki? Jeśli zostałą kupiona specjalnie na tą okrutną "okoliczność", to może ktoś będzie pamiętać taki zakup... -
DRASTYCZNE ! Suka ON przebrana w sukienkę i skatowana
ewunian replied to Biafra's topic in Okrucieństwo
[quote name='taks']Biafra nie wiem czy nie należałoby też sprawdzić suki na obecność ludzkiej spermy - to mi wygląda na robotę jakiegoś zboka. A skierowanie sprawy w kierunku pedo i zoofilii mogłoby bardziej zaangażować "organa ścigania "[/QUOTE] [quote name='waldi481']---------- Zastanawiałam sie nadtym.Nam sie też wydaje,że to jest..to wygląda na przypadek zoofilii. Tak mi sie wydaje. Co za drań! E/W[/QUOTE] Popieram przedmówczynie, ta sukienka nie pojawiła się znikąd... Co za bydlę tak mogło postąpić... a wiecie co jest ku$wa najgorsze? Trzeba porozgłaszać to w tamtych okolicach, plotka sąsiedzka szybko się roznosi - dać zdjęcie, potem odpowiednio podpisać, np. "Najpierw zwierzęta, potem może być to Twoje dziecko..." no i najlepiej ponalepiać je gdzieś w okolicy kamer, może nagrałyby kto to zrywa (sądzę że sprawca nie chciałby takiego rozgłosu)... -
może jeszcze nie wszyscy wiedzą, nawet tu, na właściwym wątku :) koleżanka - zupełnie nie związana z Dogo - wysłała mi link do aplikacji na Facebooku, pomagającej Pani Wandzie i jej psiakom: [url]http://apps.facebook.com/nakarmpieski/?ref=nf[/url] przepraszam, jak ktoś już tu dał ten link - ale podobno nigdy nie zaszkodzi go odkurzyć :)