Jump to content
Dogomania

mama_Alfika

Members
  • Posts

    6015
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by mama_Alfika

  1. Dziękuję, to naprawdę bardzo proste szycie. Tylko niestety czasochłonne. Ale cieszę się, że choć troszkę wspomogę podopiecznych SBM.
  2. Dziękuję Elu :). Koleżanka, której to szyłam, jest zachwycona, ale ja jestem świadoma niedociągnięć. Szyłam w pośpiechu, "na już". Mata się trochę marszczy i ścianki tipi na górze są ciut za szerokie. Zachęcił mnie opis na jakimś blogu, w którym autorka zapewniała, że uszycie tipi to 4-5 godzin. Bujda na resorach. Samo okienko z roletą to 3 godziny. Mata na podłogę - 4 godziny. I jeszcze cała reszta. Zaczęłam w pn wieczorem, kontynuowałam we wtorek wieczorem, wczoraj cały dzień i dziś od 6 do 10 rano. Ale to trening był :) Mam jeszcze kije na 3 sztuki. Będę próbowała dalej. Fajny pomysł na prezent dla dzieciaka.
  3. Trzeba sobie założyć konto na FaniMani. Jest tam lista organizacji, które można wesprzeć i lista sklepów internetowych (ponad 1000 sklepów). I wybierasz sobie organizację i szukasz sklepu, w którym chcesz zrobić zakupy. Można też ustawić sobie taką "przypominajkę" i wtedy, jak szukasz sobie w google jakiegoś sklepu, to w wynikach wyszukiwania masz przy sklepie informację czy sklep wspiera FaniMani. Na czerwono, nie przegapisz :) Kwota odprowadzanej darowizny zależy od sklepu i zazwyczaj jest to jakiś % wartości zakupów. Kiedyś bonprix był dość hojny, bo od każdych zakupów przekazywał 15 zł. Teraz niestety też mają stawkę "procentową". https://fanimani.pl/stowarzyszenie-humanitarno-ekologiczne-dla-braci-mniejszych/
  4. Cioteczkom, które robią zakupy przez internet, polecam aplikację FaniMani.pl . Już kiedyś o niej wspominałam. Za jej pomocą można przekazać część wartości swoich zakupów dla wybranej organizacji. Nie są to wielkie sumy, ale z moich zakupów uzbierało się już dla SBM ponad 80 zł. Do grosza grosz ...
  5. Ja w tym roku zostawiłam rozliczenie na ostatnią chwilę, ale 1% jak zawsze dla Was. Tylko nie wiem, czy fiskus to od razu daje, czy będą się ociągać.
  6. Cudne, takiego, jak ten z ostatniego zdjęcia na dole po lewej to bym chciala
  7. Może komuś zalega terminarz książkowy na 2018 r ?
  8. Oblodzony fragment przejścia przez tory tramwajowe :(
  9. Zazdroszczę, leżę z nogą w gipsie i tylko popatrzeć mogę na wasze spacerki :(
  10. Daj sygnał Togusiu, jakby coś jeszcze trzeba było dla suni lub jej pana.
  11. Też miałam pisać o Gliwicach. Wiele dobrego słyszałam.
  12. Ja również wpłacę. Tylko poproszę o nr konta.
  13. Cioteczki, może to dla Was żadne odkrycie, ale wczoraj zarejestrowałam się na FaniMani, zrobiłam zakupy przez internet w Empiku i część kwoty z moich zakupów poleciała do Braciszków :). Żałuję, że zrobiłam to dopiero teraz, ale lepiej późno niż wcale. Na tej stronie jest ok 800 sklepów, które przekazują mały procent kasy z zakupów swoich klientów na cele charytatywne. Wystarczy wejść na FaniMani, wybrać organizację pożytku publicznego, wejść do sklepu przez stronę FaniMani i zrobić zakupy. Do grosza grosz i troszkę się uzbiera :).
  14. Wszyscy beneficjenci bazarków dostali kasę w grudniu i styczniu. Za nieopłacone fanty założyłam swoje pieniądze. Potem rzeczywiście dość poważnie rozłożyła mnie grypa grypa i powikłania. Wysłałam wiadomość do edyseja na maila, przez który się zawsze kontaktowałyśmy. Czekam na odpowiedź.
  15. Jest śliczna, słodka i co najważniejsze - szczęśliwa :)
  16. Jak zobaczyłam na mailu informację o nowym poście u Dyzia to poczułam ukłucie w sercu ... obawiałam się złych wieści :( Strasznie żal :(((((((((((((((((
  17. Uważaj na siebie Basieńko. U mnie zaczęło się od kataru - lało się przez trzy tygodnie a potem grypa przypuściła mega atak :(. Paskudne są teraz wirusy. A podłogi masz piękne, w modnym stylu vintage :). Absolutnie nic z nimi nie rób :) Buziaki dla ślicznego wnusia, kiedy ja wreszcie doczekam ?
×
×
  • Create New...