-
Posts
6015 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by mama_Alfika
-
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
Kicia Mela tricolorek pojechała przed chwilą do domku z ogrodem w Wieliczce :) -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
Wszystko w porządku. Właśnie bawiłyśmy się na wersalce kuleczką z papieru. Mała jest zwinna jak kotka :evil_lol: Moje ręce niestety poorane jej pazurkami ... Edit: dziękuję halizie za wsparcie finansowe :), szczegóły w poście rozliczeniowym -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='DoPi']e tam ze stresa nie chce jeść. Jak dostawała pyszności mięciutkie a teraz jej dają jakieś suche kulki, to z czego ma się cieszyć ? hę?:eviltong: moja świnka ruda ma na imie Melania , tez mam kłopoty, bo siostra ja pogryzła, jesteśmy na antybiotyku 10 dni. Takie małe a takie zajadłe. Są tu jakie miłośniczki świnek morskich coby rad poudzielały?[/QUOTE] majowa ma jakieś gryzonie :) Kicia leży ze mną w łóżku i rozgląda się ciekawie po "okolicy" :) Obok Nela i Alfik :) -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
Sucha karma pomogła, ale mała niechętnie się za nią bierze -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Diuna B.']Może spróbuj ją przestawić na suchą karmę,taką trochę lepsiejszą.Moja tymczaska też miała koo nieciekawe,a jak przeszła na suchą ,to problem z głowy.[/QUOTE] Jutro zakupie, bo akurat mokra mi się kończy ... -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='eliza_sk']Ja myślę, że wczorajszy dzień jej mógł nieźle dać w dupę, wcale się zresztą nie dziwię, jestem mocno przeciwna takim festyniarskim akcjom, bo to mega stres dla zwierzaków :([/QUOTE] Dlatego dziś już jej nie zawiozłam. Jak dojdzie do siebie to zrobię jej zdjęcia i spróbuję ogłosić. -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='ona03']Cierpliwości życzę nowemu domkowi.[/QUOTE] Kicia robi papkowatą koopke. Apetyt jej dopisuje, pije wodę, ładnie się bawi. Może to z powodu rozstania z siostrami ? Martwię się o nią ... Edit: Powinnam jej dać jakieś imię. Może Mela, od tego melanżu, który otula jej ciałko ? Jak myślicie, może być ? -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
Podobno szylkretka i buraska zestresowane w nowym domku :( Koopka rzadka, fuczą na nową rodzinę. Trzeba im poświęcać dużo czasu ... Mam nadzieję, że nowi państwo wytrwają ... -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='dotta1311']Ja wczoraj wydałam dwóch chłopaczków, każdy do innego domku. Jak tylko zamknęłam za nimi drzwi to popłakałam się jak bóbr. Dzisiaj cały dzień zerkam na telefon, czy nie zadzwonią, że coś się dzieje. Ciągle tylko o nich myślę, czy jedzą, jak spały itp. Zawsze tylko zwierzaki brałam, pierwszy raz jestem w takiej sytuacji, że to ja je wydaję do domków i teraz już wiem, że to jest cholernie trudne. :sad:[/QUOTE] Dokładnie. Siedzę i myślę, czy są przytulane, masowane (buraska ma tendencję do wzdęć), czy się zadomowią, czy państwo nie zrezygnują ... Dobrze, że poszly do tego samego domku, ładnie się razem bawiły. -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
Buraska i szylkretka mają wspólny domek :) Tricolorka wróciła do mnie ... Odpoczywa po całodziennym stresie ... -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
Przed południem zawiozłam koteczki do M1. Podobno pan jakiś jest chętny na buraskę i szylkretkę, tylko wrócił się do domu po klatkę. I jeszcze jakaś pani była w drodze po tricolorkę. Koło 17-tej będę wiedziała, jak wygląda sytuacja. Poryczałam się, jak je zostawiałam. Były bardzo zestresowane. Jak wzięłam buraskę na ręce, to mi pod szalik wlazła :(. -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
Właśnie wróciliśmy od weta. Maluchy jadą w sobotę do M1 szukać swoich rodzinek. Pani z Fundacji Zwierzęta Krakowa stwierdziła, że będą miały wzięcie :) Wydaje koty w każdy weekend, więc zna się na rzeczy :) -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='togaa']Alfikowa pewnie 'nosi"...:razz:[/QUOTE] Właśnie zakończyliśmy seansik miziania :) -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='tomcug']No to Alfikowa masz zajęcie. Śliczne, szczególnie ten szylkrecik - niesamowite umaszczenie.:cool3:[/QUOTE] Oszalałam na ich punkcie. Nic nie robię, tylko karmię i noszę na rękach :loveu: -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
Dorotka, mam w telefonie. Spróbuję przekopiować. -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
Zapraszam na bazarek dla maluszków: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248775-Kalendarze-i-rękodzieło-na-trzy-bezdomne-kocie-maluszki-do-23-XI-22-00[/URL] A oto szylkretka-rekonwalescentka: [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-TUZsjKD7CxQ/Uoju_PJZ64I/AAAAAAAADm0/I_Fja7cewcg/w363-h484-no/SAM_1539.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-O7UQmKzReVg/Uoju9lmjksI/AAAAAAAADkM/xfONEcWWUMM/w645-h484-no/SAM_1537.JPG[/IMG] szykujemy się do ucieczki :) [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-pYPIOK1KWk0/Uoju8LZ5_SI/AAAAAAAADj4/pCD8gQiVR3I/w645-h484-no/SAM_1534.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-ZXtV6KHXprQ/Uoju7Vc1iUI/AAAAAAAADjw/3IjrUMXFhpY/w645-h484-no/SAM_1533.JPG[/IMG] -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Iv_']Dzień dobry kocia Alfikowa :loveu: To ja może tak pragmatycznie spytam, kto zapłacił ten rachunek? A jeśli Ty, to czy ktoś Ci odda pieniądze? jakaś fundacja, stowarzyszenie itp?[/QUOTE] Ivuniu, ja płaciłam, ale zrobię bazarek na maluchy, to może się koszty zrefundują :lol: -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='dotta1311']Ja zabrałam z podwórka pięć takich cudaków, tyle tylko, że były mniejsze (ok. 4 tygodni). I oprócz tego że głodne i zziębniete to zupełnie zdrowe, nawet pchełki jednej nie było. Teraz mają ok. 12 tygodni, do adopcji poszły dwie dziewuszki, trzech panów mam w domu, jest szaleńczo. Moje psy dostały dodatkowy "wyjazd wakacyjny" do domku na wieś, bo wszystkie razem w mieszkaniu :crazyeye: to chyba nie miałabym po co wracać po pracy :razz: a psy szczęśliwe, bo zamiast trzech spacerów są własne hektary w ogrodzie. Tyle, że zupełnie brak chętnych na kocurki, to mnie martwi.[/QUOTE] Dwa z tego samego miotu znalazły już domki poprzez Fundację Zwierzęta Krakowa. Mam nadzieję, że i tym się poszczęści :) Dziś byliśmy w lecznicy. Cała trójka ma się dobrze. Pani doktor, która jest specjalistką od kocich zachowań, zasugerowała, zeby maluchy zostały u mnie jeszcze tydzien, bo zmiana domu może wywołać stres i spadek odporności. No i nawrót choroby. Sama nie wiem, co robić, w weekend chciałam je przekazać fundacji. -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='togaa']No to masz wesoło....! Brzydki Alfik ! :razz:[/QUOTE] Brzydki :cool3: I koope na dywan strzelił :shake::oops: -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='majowa']jak będą tak rosły to niedługo one spuszczą bęcki psiakom ;) a tak na poważnie to jak ja widziałam one są po prostu zazdrosne, raczej nie chcą kotów zjeść :)[/QUOTE] Dziś Alfik capnął w doopkę tę bidulę rekonwalescentkę, jak ją z klatki wyciągałam. Mała bierze antybiotyk 2 razy dziennie i karmię ją osobno, żeby jej siostrzyczki żarełka z lekiem nie podebrały. [quote name='Handzia55']Jeżeli kociaki są w klatce, to mimo wszystko, oswajaj je z widokiem psa. Na początek bierz jednego, spokojniejszego psiura. I kociakom i psom to się przyda...;-)[/QUOTE] Tylko który z nich to ten spokojniejszy:hmmmm: Bo jak na razie to i Alfik i Nela zachowują się jak żądne krwi potwory :oops: -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='kasia_jot']A jak dzieci je zaakceptowały? ;)[/QUOTE] Kasiu, kociaki są w dużej klatce w oddzielnym pokoju. Nela i Alfik zazdrosne okrutnie. Maluchy ładnie jedzą i rosną jak na drożdżach :) -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='DoPi']a ja mam 2 świnki morskie z naszego schronu , też małe i bardzo zestrachane, a to moje pierwsze więc musze się dużo nauczyć. Może wątku im nie będę zakładać:eviltong: i przepraszam,że post pod postem, ale mi poprzedni wrzuciło dwa razy to skorzystałam i dopisałam, bo nie umiem usunąć (o ja blondi)[/QUOTE] Dziękujemy za odwiedziny Dorotko :) Maluchy rosna jak na drożdżach. I łobuzują :) Szylkretka odzyskuje sily witalne. Przed chwilą podałam jej antybiotyk. Apetyt pomału wraca. Pogoniła siostrzyczkę przy jedzeniu, kiedy ta chciała jej gwizdnąć sprzed nosa ziarenko karmy. Fuczy jak wkładam rękę do klatki, ale już mogę ją wyjąć z klatki bez rękawiczki. A jak już wyjmę to i przytulać i miziać się pozwala :) -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='eliza_sk']Jak po kontroli ?[/QUOTE] Jeszcze nie byliśmy, wybieramy się w środku tygodnia. -
Trzy kocie maluszki już w domach
mama_Alfika replied to mama_Alfika's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Handzia55']Melduję się u kociaczków:lol:[/QUOTE] Witaj Handziu :) [quote name='togaa']I jak malutka? Lepiej je? Kiedy zawieziesz ją do kontroli ?[/QUOTE] Wyjełam ją rano z klatki, troszkę dziubnęła z miseczki, podałam lek. Potem dwóm pozostałym naszykowałam kurczaka zwilżonego rosołkiem i pacjentka rzuciła się z siostrami do jedzenia :) Niestety kupka była rzadka. Do kontroli się oczywiście wybieramy, muszę tylko ustalić dyżur tej lekarki, która się nią opiekowała. Edit: a szara czmychnęła dziś do wersalki :evil_lol: Chciałam im umyć klatkę. Michał podjął się przełożenia maluchów do kociego kontenerka. Włożył szarą i sięgnął po trikolorkę, ale nie zamknął drzwiczek i mała skorzystała z okazji :)