-
Posts
3429 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by jofracy
-
Odebrałam dziś wyniki Duśki. Pani doktor powiedziała, że przy każdym kolejnym była coraz bardziej zdziwiona. Duśka ma wyniki jak młody zdrowy pies. Ma tylko nieco zaniżoną kreatyninę (podwyższona świadczy o uszkodzeniu nerek) i nieco za niski cukier, co może tłumaczyć jej wilczy apetyt, poza tym życzymy każdemu psiakowi takich wyników :)
-
Myszka w katowickim schronisku - [FONT=arial]10 lat, 5,5 kg, 29 cm[/FONT] Jej galeria zdjęć: https://picasaweb.google.com/psiwolontariusz/Myszka3181210Lat55Kg29Cm20032012RWiktoriaDubarek# Opis: [FONT=arial]Myszka to starsza sunia, o pręgowatej barwie i krótkiej sierści łatwej do pielęgnacji . Na smyczy chodzi bardzo ładnie. Do ludzi nie wykazuje agresji , lecz boi się innych psów . Uwielbia się pieścić , wylegiwać się na kanapie i jeść smaczki . Ładnie skupia się na opiekunie ,choć ze względu na wiek nie jest już chętna do nauki . Jest bardzo grzeczna, w domu zachowuje czystość . Czasami lubi sobie poszczekać w taki sposób domaga się więcej pieszczot. Jest to piesek idealny dla osoby / osób starszych, ponieważ jest spokojna, ułożona i nie wymaga bardzo dużej ilości ruchu. Sunia już słabo widzi i słyszy, ale jest całkiem sprawna. Przykro widzieć ją w schronisku, zamkniętą w klatce. Może zechcesz dać jej dom i opiekę w zamian za kochające psie serduszko?[/FONT]
-
[quote name='Isadora7']ufff Dusieńko[/QUOTE] Wielkie ufff Wracamy do żywych :) ale miałam już pełne gacie....
-
zdjęcie paragonów: [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-48adXJn4iqY/T7oM_GEm0NI/AAAAAAAACHI/ENrWG4zOnL4/s679/100_1429.JPG[/IMG]
-
W związku z tym, że leczenie Dusi wypadło w kiepskim dla mnie finansowo czasie musiałam się zgłosić o pomoc. Dusia miała u Saruni pieniądze z bazarku, które czekały na gorsze czasy. Te niestety nadeszły :( Dostałam przed chwilą przelew na kwotę 340 zł. Wydatki na leczenie Dusi: 13.05.2012 - wizyta i leki - 30 zł 14.05.2012 - wizyta i leki - 20 zł 14.05.2012 - luminal - 4,99 18.05.2012 - wizyta i leki - 10 zł 21.05.2012 - wizyta i pełna biochemia, profil wątrobowy i nerkowy, leki - 67,00 Razem: 131,99 Zostało: 208,01 Panie w lecznicy liczą nas bardzo ulgowo, najczęściej za same leki, ale i tak się pozbierało już trochę.
-
Jesteśmy już PO pobieraniu krwi. Było mnóstwo płaczu, lament, Pani doktor też ma pobraną krew z palca, ale się udało :) Dusia będzie miała pełną biochemię, profil nerkowy i wątrobowy zrobiony. Dostała następny lek na serce- Vetmedin - bardzo jej smakuje :) Wyniki powinny być dzisiaj lub jutro.
-
Idziemy jutro badać Dusi krew. K. specjalnie jutro później do pracy jedzie z tej okazji. Mam nadzieję, że jakoś to będzie. nienawidzę pobierania krwi brrrr
-
Przedstawię Wam też Zuzi Wielkiego Brata :) Nie jest to wielka miłość, ale czasem się bawią razem z Marleykiem :) [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/--NTs1hQ95nk/T7jNGfhRkVI/AAAAAAAACDE/SPQKTKxgV30/s509/100_1401.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-qbn8kjlwRp4/T7jNJtp18JI/AAAAAAAACDU/IcH2Sy0S9ic/s509/100_1402.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-FJIZfC22fmE/T7jNL-D59sI/AAAAAAAACDg/vHVF2m0AhLE/s509/100_1403.JPG[/IMG]
-
U Zuzi wszystko dobrze:) Dusia już się lepiej czuje. Znalazłam kilka zdjęć z naszego wyjazdu. Jamniki podwórkowo - przyczepowe :) [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-xkmvAgNPr1M/T7jLVtRiPKI/AAAAAAAACCM/8z1iRFflrcU/s679/100_1404.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-NJLfMuxFzSs/T7jLVfSCqMI/AAAAAAAACCI/oYhjGRKA9KE/s679/100_1405.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-vgmyxte5toQ/T7jLJeydasI/AAAAAAAACCA/mvnvBgb1RBA/s679/100_1406.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-lDDHTvJ6vSo/T7jL0Ugme7I/AAAAAAAACCY/4cN7KUG4vYs/s679/100_1407.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-WjFBBfGeaWY/T7jL2NvTooI/AAAAAAAACCs/vojWtUh0a64/s509/100_1408.JPG[/IMG]
-
gratuluję piesku :) powodzenia!
-
Chora, cierpiąca jamniczka szczęśliwa we własnym domu! Dziękujemy!
jofracy replied to caromina's topic in Już w nowym domu
śliczna buldożka :) Fajnie, że wszystko się ułożyło. Jasia chyba zmęczona spacerkiem :) Uważaj na nią w te upały :) -
Dusia dziś ma się lepiej :) nie jest już taka osowiała, chodzi sobie, poleguje na balkonie :)
-
Możemy jeszcze zbadać krew (w poniedziałek) i zrobić badania kardiologiczne. wczoraj kupiłam szerokie płytkie miski, żeby sobie wody nie rozlewała nadeptując na brzeg i i nie wysypywała karmy. Cały czas liczę, że się wzmocni i znów przejdziemy się dookoła bloku.
-
Słomka - prawie metr psiej miłości i łagodności - w DS z marzeń!
jofracy replied to Nutusia's topic in Już w nowym domu
wystarczyłoby dopisać "już w DS." nie ważne. to było luźne spostrzeżenie. -
Słomka - prawie metr psiej miłości i łagodności - w DS z marzeń!
jofracy replied to Nutusia's topic in Już w nowym domu
o matusiu! nie o to mi chodzi :) zmieńcie tytuł, żeby mod mógł przenieść do działu w nowym domu :) -
Słomka - prawie metr psiej miłości i łagodności - w DS z marzeń!
jofracy replied to Nutusia's topic in Już w nowym domu
miałam na myśli dogomanię [LIST] [*][URL="http://www.dogomania.pl/forum/forum.php"]Forum[/URL] [*][URL="http://www.dogomania.pl/forum/forums/20-Psy-w-potrzebie"]Psy w potrzebie[/URL] [*][URL="http://www.dogomania.pl/forum/forums/28-Psy-do-adopcji-znalezione"]Psy do adopcji / znalezione[/URL] [*]Słomka - prawie metr psiej miłości i łagodności [/LIST] -
Byłyśmy u weta. Serce osłuchowo bardzo kiepsko :( Łudziłam się, że kiedy nie cierpi fizycznie jej komfort życia jest jako taki. Zostałam wyprowadzona z błędu. Psychicznie podobno psy bardzo przeżywają takie historie :( w poniedziałek zbadamy krew. Nie była to optymistyczna wizyta. Pytałam o diagnozowanie ewentualnych przyczyn takiego stanu - tomograf. Tylko usłyszałam pytanie, co zamierzam jeśli okaże się, że jest guz, jeśli oczywiście Dusia przeżyje badanie. W tym wieku z takim sercem nikt jej nie operuje. Smutne to wszystko.
-
To i owo o Ovo wyrwanej z olkuskiej mordowni - Ovka ma DS
jofracy replied to Gusiaczek's topic in Już w nowym domu
Przyszłam się przywitać :) a Ovo chyba jeszcze niepełnoletnia, co? -
Słomka - prawie metr psiej miłości i łagodności - w DS z marzeń!
jofracy replied to Nutusia's topic in Już w nowym domu
wiecie, że Słomka jest w dziale do adopcji? -
|||| Jamniczka Foczka - CHORE ŁAPKI JUŻ W SWOIM DOMU. DZIęKUJEMY ||||
jofracy replied to Isadora7's topic in Już w nowym domu
zgodnie z ich krs - tu link: [URL]http://www.krs-online.com.pl/fundacja-wzajemnie-pomocni-krs-709657.html[/URL] adres fundacji: [TABLE="class: tab1"] [TR="bgcolor: #FFFFFF"] [TH="bgcolor: #DDDDDD"]Poczta:[/TH] [TD]Pomiechówek[/TD] [/TR] [TR="bgcolor: #FFFFFF"] [TH="bgcolor: #DDDDDD"]Kod pocztowy:[/TH] [TD]05-180[/TD] [/TR] [TR="bgcolor: #FFFFFF"] [TH="bgcolor: #DDDDDD"]Ulica:[/TH] [TD]6[/TD] [/TR] [TR="bgcolor: #FFFFFF"] [TH="bgcolor: #DDDDDD"]Miejscowość:[/TH] [TD]Wojszczyce[/TD] [/TR] [TR="bgcolor: #FFFFFF"] [TH="bgcolor: #DDDDDD"]Gmina:[/TH] [TD]ZAKROCZYM[/TD] [/TR] [TR="bgcolor: #FFFFFF"] [TH="bgcolor: #DDDDDD"]Powiat:[/TH] [TD]NOWODWORSKI[/TD] [/TR] [TR="bgcolor: #FFFFFF"] [TH="bgcolor: #DDDDDD"]Województwo:[/TH] [TD]mazowieckie[/TD] [/TR] [/TABLE] -
Na neurologiczne zmiany to wygląda niestety. Duśka nie bardzpo sobie radzi z jedzeniem. Łapie co jej się uda, ale z miski ciężko jej idzie. Łatwiej z ręki. Tak sobie dziś pomyślałam, że różne biedy nie złamały jest dumy, nie pozwalała się konsekwentnie dotykać, przytulać, robić czegokolwiek nie tak jak sobie życzyła, a teraz? można bez obaw wziąć na ręce, czasem nawet wtula łepek, szuka naszej bliskości, pozwala wszystko sobie zrobić. Jak się kolejny raz zsika i TZ się denerwuje -mówię mu to chorba, ona nie robi tego specjalnie, jak drepta bez przerwy, albo zaplątuje się w krzesła też tak to tłumaczę, a jak się przytula? niesprawiedliwe jest to życie. Wczoraj i przedwczoraj telefony o Dusię. Skierowałam do Pajo.
-
Jutro idziemy na konsultację. Martwi mnie osłabienie Dusi. Nie trzyma się biedna na nogach i ma jakąś obsesję na punkcie jedzenia. Dziś w nocy zjadła mi buta... Lufcik na nosku mi zrobiła - może nie chciała, żeby mi się stopa przegrzała - lato idzie :) Dobra wiadomość jest taka, że ataki ustały. Jutro będziemy wiedzieć więcej.
-
a to przepraszam :)