-
Posts
661 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by engelina_88
-
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
engelina_88 replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
To może opowiem o sytuacji z majowego weekendu, bo do tej pory siedzi mi w głowie :/ Otóż idę z Bają przez miasto, podlatuje do nas kundelek identyczny jak moja mała, tylko z ciemniejszą sierścią. Widać, ze to tak samo młodziutkie i szalone. Rozglądam się, właściciela nie ma. Myślę sobie, że ok, w najgorszym wypadku wezmę ze sobą, znajdziemy dom. Ale za chwilę idzie dwóch chłoposzków tak może z 14 lat i mówią, ze to pies ich koleżanki. Poprosiłam, żeby pokazali mi gdzie mieszka i odprowadziłam Dejzi (tak miał na imię ten mały podlotek). Oddałam ja dziewczynie stojącej pod klatką- właścicielce, tłumacząc, żeby pilnowała pieska, bo wpadnie pod auto. Zabrazał małą ode mnie bez słowa i postawiła na ziemi trzymając tylko za obrożę, dopóki się z Bajką nie oddaliłyśmy.:shake: Zdążyłyśmy dojść do ulicy i przejść na drugą stronę, a tu nagle słyszę za sobą pisk opon (no i oczywiście...) Odwracam się a tam Dejzi pod samochodem się turla :( :crazyeye: Myslałam, ze zawału dostanę, i nawet chyba coś powiedziałam głośno... Na szczęście suczka szybko się podniosła i pobiegła dalej, może nic poważnego jej się nie stało. Pomyślałam, że skoro właścicielka ma ją w głebokim poważaniu to wezmę ją ze sobą, ale uciekła ile sił w małych nóżkach i już jej nie znalazłam :( A tą gówniarę to miałam ochotę zagryźć!:angryy: -
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/184107-Historia-Czarnej-i-jej-kociak%C3%B3w?p=14616215&posted=1#post14616215"]http://www.dogomania.pl/threads/184107-Historia-Czarnej-i-jej-kociak%C3%B3w?p=14616215&posted=1#post14616215[/URL] Zajrzyj tu proszę. Kocica będzie sterylizowana. Jest bardzo mądra i kochana. Mam możliwośc dowozu, może nie aż 500 kilo ale chociaż ze 150.
-
Historia Czarnej i jej kociaków
engelina_88 replied to engelina_88's topic in Kotki już w nowych domach
[URL="http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=110852"]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=110852[/URL]Wątek Czarnuli na miau.pl. Ogólnie to bylismy całą ekipą u weta. Maluchy są zdrowe i rosną jak na drożdżach. Mają już książeczki i są odrobaczone. Okazało się, że moje oko jednak niefachowe i jeden z czarno-białych to nie chłopak, jak do tej pory myślałam, a śliczna dziewczyneczka :) no to na pierwszą! ed. Dziękuję Cudaku za cynk! ;) ed.II A i jeszcze banerek [url=http://tiny.pl/htqn8][img]http://tnij.org/gq3h[/img][/url] -
Zadziwia mnie z jaką łatwością oceniasz ludzi. Przecież nikt tutaj nie napisał Ci, żebyś oddała dziecko albo inne tego typu bzdury o które oskarżasz. Jednak jest to forum miłośników psów i wszyscy starają się znaleźć wyjście jak najlepsze dla psa. Nawet nie potrafisz docenić tego, że po tym wszystkim i tak dostajesz cenne rady. Trochę więcej szacunku dla czyjejś pracy i czasu Tobie poświęconego- skoro już o dostrzeganiu człowieka mowa.
-
Ja też dopiero dziś trafiłam na wątek. Mam nadzieję, że pies szybko znajdzie porządnego i przede wszystkim odpowiedzialnego właściciela. mamajulki, oczywiście, że nie jesteś zobowiązana, tak samo jak żaden z dogomaniaków nie był zobowiązany aby Tobie pomóc. A jednak pomoc uzyskałaś- i co? Obraziłaś się za kilka słów prawdy. A niepoważne to jest straszenie oddaniem psa do schronu i jeszcze zrzucanie winy na osoby, które Ci pomogły. Z tego co piszesz wnioskuję, ze jesteś dużą dziewczynką i potrafisz podejmować decyzje i brać za nie odpowiedzialność- trzeba tylko chcieć, a z każdym postem co raz bardziej udowadniasz, że nie chcesz.
-
OOO Tosia! Regularnie śledzę bloga tej ślicznotki :) Tak na marginesie: czy Wy też rozpoznajecie ludzi po ich psach?
-
Zaznaczyłam opcję "NIE", bo tak jak większość uważam, że schroniskowy znojdorek może okazać się dużo lepszą "inwestycją" niż psiak za 300 zł z pseudo. Co innego psiaki rodowodowe, z renomowanych hodowli, ale z tego co mi wiadomo, to one zazwyczaj nie trafiają źle jeśli chodzi o właścicieli, dlatego zachęcam do adopcji piesków schroniskowych. Nie wiem czy moja wypowiedź jest aby spójna, ale mam nadzieję, że zrozumiała ;)
-
Ranking: Najpopularniejsza rasa na Dogo...
engelina_88 replied to michal95pl's topic in Wszystko o psach
Mam psa rasy owczarek tyniecki, czyli kundle górą! :Cool!: -
[quote name='przeszlus'] TAK WOGULE TO NIE JA Pisałem żeznajomy,kto by nagrał film ;p[/QUOTE] Dobra dobra, już ja znam te numery ;) Witaj lenka. Mam nadzieję, że pierwszy, ale nie ostatni :) Dziękujemy Wam wszystkim za odwiedziny :) Zapraszamy częściej. Tak w ogóle to wczoraj Baja przeszła samą siebie. Wskoczyła do rzeki (!!!) za patykiem i popłynęła jak wydra! Do tej pory wchodziła do wody tylko po to, żeby sobie pochlapać łapkami, ew "do pasa" a wczoraj jakby nigdy nic wlazła i popłynęła na drugi brzeg po patyka, który zaplątał się w gałęzie. Myślałam, że zawału dostanę, ale na szczęście rzeczka wąska i niezbyt głęboka. Moja ryba!
-
Mój pierwszy pies (jamik) też był z pseudo. Nie miałam wtedy na to wpływu, bo w momencie, gdy rodzice przynieśli go do domu miałam 3 lata, ale jeszcze do niedawna upierałam się, że pojęcia rasowy i rodowodowy nie koniecznie się pokrywają. Teraz na pewno nie kupiłabym psa z pseudo, ale rozumiem to, że ktoś może nie wiedzieć, ,że to coś złego. Człowiek uczy się na błędach niestety... Ważne, żeby psiak miał dobry dom- dla niego nie ma różnicy czy rodowód jest czy nie ma i ile kto za niego zapłacił.
-
:-( Nie znałam Tupta tak dobrze jak niektórzy tutaj, ani tym bardziej jego właścicielki, ale podpisuję się pod wyrazami podziękowania i współczucia.
-
Witam się po raz pierwszy :) Cała galeria przestudiowana. Toudi jest boski, ale reszta ekipy też niczego sobie ;) Najbardziej podobała mi się ta mysza w kieliszku- rewelacja. Boasy też piękne, ale ze względu na moją arachnofobie jedno mnie zaniepokoiło... ILE BYŁO TYCH PTASZNIKÓW?? O Zgrooozooo <szok>
-
Bosz... działanie TOZu mnie osłabia :shake: Dobrze dziewczyny, że zareagowałyście. Obawiam się jednak, że ten *** postanowi jednak pozbyć się problemu. Podejścia ludzi do zwierząt nie da się tak łatwo zmienić. Pies powinien zostać mu odebrany w trybie natychmiastowym.
-
Trochę spacerowych [IMG]http://img72.imageshack.us/img72/8759/img5833.jpg[/IMG] APORT [IMG]http://img32.imageshack.us/img32/9775/img5814r.jpg[/IMG] A oto, kogo spotkałyśmy na spacerze- tzn ja, bo Baja nawet nie zauważyła zajęta obgryzaniem patyka [IMG]http://img202.imageshack.us/img202/9769/img5842g.jpg[/IMG] Potem pojechałyśmy nad jeziorko. Jak tylko mała zobaczyła wodę, wstąpił w nią nowofunland ;) [IMG]http://img693.imageshack.us/img693/9669/img5875c.jpg[/IMG] I znów patyk! [IMG]http://img688.imageshack.us/img688/2144/img5932bc.jpg[/IMG] Fajnie, że wpadliście :P
-
Kurcze, ale macie tu wsparcie :) Przy takim to niemożliwe, żeby mały nie wyzdrowiał. Ja też trzymam za was kciuki! Mam nadzieję, że dziś już lepiej.
-
Obie piękniuchy ;)
-
Piękny. Faktycznie ma coś z goldena. I tak jak ktoś już tu pisał- nic tylko kochać ;) Pozdrawiam
-
Super Ciapol. Czekam na nowe fotki. Pozdrawiam
-
[quote name='WeronikaM'] wiele osób kupuje sobie lustro i przez całe życie foci na auto :roll:. Wg mnie to bez sensu wydać tyle kasy bez sensu :roll:. Dla takich są cyfrówki :evil_lol:. Ale jak kręci Cię fotografia, masz na to czas, tzn. masz czas rozwijać się, zdobywać w tym zakresie umiejętności to nie czekaj, tylko jak to się mówi "bierz za broń" :lol:[/QUOTE] Święta prawda. Lepiej wydać połowę tego, co przeznaczamy na lustro i kupić porządnego kompakta. Zwłaszcza, że jak już się kupuje lustrzanke to warto też zainwestować w lampę i jakoeś dodatkowe szkła. Ale w końcu nie o tym jest wątek ;) Się przywitać zapomniałam i tak od razu się mądruję -WSTYD! Więc, przywituję się :) Sunia jest przeboska! Ślicznotka i tak mądrze jej z oczy patrzy :) Proszę ją ode mnie porządnie wytarmosić. Pozdrawiam
- 5052 replies
-
- dalmatyńczyk
- dalmatynka diana
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
Zagłodzone, chore, zagryzane Schronisko w MAŁOSZYCACH Petycja!!
engelina_88 replied to Redpit's topic in Schroniska
Ja też podpisałam. -
ze szczenięctwa... ... czyli nie tak dawno. [IMG]http://img594.imageshack.us/img594/6002/img5491.jpg[/IMG] [IMG]http://img213.imageshack.us/img213/6285/img5486m.jpg[/IMG] [IMG]http://img339.imageshack.us/img339/6734/img5473zv.jpg[/IMG] [IMG]http://img199.imageshack.us/img199/776/img5517c.jpg[/IMG]
-
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
engelina_88 replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
[quote name='Litterka'] "Co, boi się pani, że mój synek zje pani psa?" Odpowiedziałam tylko: "Boję się, żeby nie było na odwrót". [/QUOTE] Właśnie. Jeszcze by mu zaszkodziło ;) -
Pudełko psich ciastek (400g) kosztuje 11 zł. Ja kupuje takie dla jorków bo są małe i jest ich dużo ;) Jednak nie jest dobrze dawać takie kupne dropsy cały czas. To tak jakbyś nagradzała dziecko czipsami, albo czekoladą. Trochę można, ale nie codziennie i nie za dużo. Dlaczego szkoda ci mięsa? Mięska nie żałuj ;) najlepsza nagroda i na dłuższą metę wyjdzie ci taniej niż kupne smakołyki. Możesz np ugotować pierś kurczaka i pokroić na drobne kawałeczki- im więcej tym lepiej. Takie kawałeczki możesz wykorzystać zamiast ciastek (albo na przemian). No chyba, że pies dostaje takie jedzenie jako normalny posiłek. Wtedy możesz zrobić odwrotnie- nagradzać psa suchą karmą- pod warunkiem, że znajdziesz taką, która będzie psu naprawdę smakować. Moja znajoma tak zrobiła i nauczyła psa kilku sztuczek nagradzając go tylko kuleczkami pedigree. ed. a tak w ogóle to poszukaj tu: [url]http://www.dogomania.pl/threads/47771-Przepisy-na-psie-ciasteczka-[/url])
-
[quote name='Reyes']Osobiście mam bardzo odmienne odczucia od ogółu odnośnie książki 'mój pies świadczy o mnie' . Przypomina mi się odcinek 'na pomoc zwierzętą' gdzie mądra pani daje psu-szkieletowi miske i go potem drażni rękawiczką na kiju by gdy pies warknie orzec że do uspania . Myślenia mało, wszystko na chłopski rozum - na palcach jednej ręki moge policzyc wartosciową treśc w tym poradniku. Ktoś mi mówil że dobrych szkoleniowców w ameryce jest dużo, ale bechawiorystów brak - na podstawie tego podręcznika jestem w stanie sie do tej opini przychylic. Acha a zdjęcia które mają służyc za pomoc do tresury powinny byc oznaczone czerwoną łatką - a nuż jakieś dziecko weźmie do ręki książke i zobaczy miłego pana przyciskającego psa do ziemi smyczą, lub z wykręconym tułowiem od korekty :roll:[/QUOTE] Trzymam w ręce. I powyższa opinia jest gruuuuuubo przesadzona,a wręcz nieprawdziwa. Nie ma tu absolutnie ani psa powykręcanego, ani przyciśniętego do ziemi. Generalnie opiera się na metodach pozytywnych i wiele z nich pokrywa się z tym co piszą dogomaniacy. Wyłączając łańcuszki, ale przecież żadna książka nie jest idealna. Dużo na każdy temat, czyli o wszystkim i o niczym, ale myślę, że początkujący psiarze (w tym ja) właśnie tego szukają- coś jak podstawy wychowania psa w pigułce.
-
Jak tam? Mam nadzieję, że problem rozwiązany.