Jump to content
Dogomania

engelina_88

Members
  • Posts

    661
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by engelina_88

  1. To może opowiem o sytuacji z majowego weekendu, bo do tej pory siedzi mi w głowie :/ Otóż idę z Bają przez miasto, podlatuje do nas kundelek identyczny jak moja mała, tylko z ciemniejszą sierścią. Widać, ze to tak samo młodziutkie i szalone. Rozglądam się, właściciela nie ma. Myślę sobie, że ok, w najgorszym wypadku wezmę ze sobą, znajdziemy dom. Ale za chwilę idzie dwóch chłoposzków tak może z 14 lat i mówią, ze to pies ich koleżanki. Poprosiłam, żeby pokazali mi gdzie mieszka i odprowadziłam Dejzi (tak miał na imię ten mały podlotek). Oddałam ja dziewczynie stojącej pod klatką- właścicielce, tłumacząc, żeby pilnowała pieska, bo wpadnie pod auto. Zabrazał małą ode mnie bez słowa i postawiła na ziemi trzymając tylko za obrożę, dopóki się z Bajką nie oddaliłyśmy.:shake: Zdążyłyśmy dojść do ulicy i przejść na drugą stronę, a tu nagle słyszę za sobą pisk opon (no i oczywiście...) Odwracam się a tam Dejzi pod samochodem się turla :( :crazyeye: Myslałam, ze zawału dostanę, i nawet chyba coś powiedziałam głośno... Na szczęście suczka szybko się podniosła i pobiegła dalej, może nic poważnego jej się nie stało. Pomyślałam, że skoro właścicielka ma ją w głebokim poważaniu to wezmę ją ze sobą, ale uciekła ile sił w małych nóżkach i już jej nie znalazłam :( A tą gówniarę to miałam ochotę zagryźć!:angryy:
  2. [URL="http://www.dogomania.pl/threads/184107-Historia-Czarnej-i-jej-kociak%C3%B3w?p=14616215&posted=1#post14616215"]http://www.dogomania.pl/threads/184107-Historia-Czarnej-i-jej-kociak%C3%B3w?p=14616215&posted=1#post14616215[/URL] Zajrzyj tu proszę. Kocica będzie sterylizowana. Jest bardzo mądra i kochana. Mam możliwośc dowozu, może nie aż 500 kilo ale chociaż ze 150.
  3. [URL="http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=110852"]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=110852[/URL]Wątek Czarnuli na miau.pl. Ogólnie to bylismy całą ekipą u weta. Maluchy są zdrowe i rosną jak na drożdżach. Mają już książeczki i są odrobaczone. Okazało się, że moje oko jednak niefachowe i jeden z czarno-białych to nie chłopak, jak do tej pory myślałam, a śliczna dziewczyneczka :) no to na pierwszą! ed. Dziękuję Cudaku za cynk! ;) ed.II A i jeszcze banerek [url=http://tiny.pl/htqn8][img]http://tnij.org/gq3h[/img][/url]
  4. Zadziwia mnie z jaką łatwością oceniasz ludzi. Przecież nikt tutaj nie napisał Ci, żebyś oddała dziecko albo inne tego typu bzdury o które oskarżasz. Jednak jest to forum miłośników psów i wszyscy starają się znaleźć wyjście jak najlepsze dla psa. Nawet nie potrafisz docenić tego, że po tym wszystkim i tak dostajesz cenne rady. Trochę więcej szacunku dla czyjejś pracy i czasu Tobie poświęconego- skoro już o dostrzeganiu człowieka mowa.
  5. Ja też dopiero dziś trafiłam na wątek. Mam nadzieję, że pies szybko znajdzie porządnego i przede wszystkim odpowiedzialnego właściciela. mamajulki, oczywiście, że nie jesteś zobowiązana, tak samo jak żaden z dogomaniaków nie był zobowiązany aby Tobie pomóc. A jednak pomoc uzyskałaś- i co? Obraziłaś się za kilka słów prawdy. A niepoważne to jest straszenie oddaniem psa do schronu i jeszcze zrzucanie winy na osoby, które Ci pomogły. Z tego co piszesz wnioskuję, ze jesteś dużą dziewczynką i potrafisz podejmować decyzje i brać za nie odpowiedzialność- trzeba tylko chcieć, a z każdym postem co raz bardziej udowadniasz, że nie chcesz.
  6. OOO Tosia! Regularnie śledzę bloga tej ślicznotki :) Tak na marginesie: czy Wy też rozpoznajecie ludzi po ich psach?
  7. Zaznaczyłam opcję "NIE", bo tak jak większość uważam, że schroniskowy znojdorek może okazać się dużo lepszą "inwestycją" niż psiak za 300 zł z pseudo. Co innego psiaki rodowodowe, z renomowanych hodowli, ale z tego co mi wiadomo, to one zazwyczaj nie trafiają źle jeśli chodzi o właścicieli, dlatego zachęcam do adopcji piesków schroniskowych. Nie wiem czy moja wypowiedź jest aby spójna, ale mam nadzieję, że zrozumiała ;)
  8. Mam psa rasy owczarek tyniecki, czyli kundle górą! :Cool!:
  9. [quote name='przeszlus'] TAK WOGULE TO NIE JA Pisałem żeznajomy,kto by nagrał film ;p[/QUOTE] Dobra dobra, już ja znam te numery ;) Witaj lenka. Mam nadzieję, że pierwszy, ale nie ostatni :) Dziękujemy Wam wszystkim za odwiedziny :) Zapraszamy częściej. Tak w ogóle to wczoraj Baja przeszła samą siebie. Wskoczyła do rzeki (!!!) za patykiem i popłynęła jak wydra! Do tej pory wchodziła do wody tylko po to, żeby sobie pochlapać łapkami, ew "do pasa" a wczoraj jakby nigdy nic wlazła i popłynęła na drugi brzeg po patyka, który zaplątał się w gałęzie. Myślałam, że zawału dostanę, ale na szczęście rzeczka wąska i niezbyt głęboka. Moja ryba!
  10. Mój pierwszy pies (jamik) też był z pseudo. Nie miałam wtedy na to wpływu, bo w momencie, gdy rodzice przynieśli go do domu miałam 3 lata, ale jeszcze do niedawna upierałam się, że pojęcia rasowy i rodowodowy nie koniecznie się pokrywają. Teraz na pewno nie kupiłabym psa z pseudo, ale rozumiem to, że ktoś może nie wiedzieć, ,że to coś złego. Człowiek uczy się na błędach niestety... Ważne, żeby psiak miał dobry dom- dla niego nie ma różnicy czy rodowód jest czy nie ma i ile kto za niego zapłacił.
  11. :-( Nie znałam Tupta tak dobrze jak niektórzy tutaj, ani tym bardziej jego właścicielki, ale podpisuję się pod wyrazami podziękowania i współczucia.
  12. Witam się po raz pierwszy :) Cała galeria przestudiowana. Toudi jest boski, ale reszta ekipy też niczego sobie ;) Najbardziej podobała mi się ta mysza w kieliszku- rewelacja. Boasy też piękne, ale ze względu na moją arachnofobie jedno mnie zaniepokoiło... ILE BYŁO TYCH PTASZNIKÓW?? O Zgrooozooo <szok>
  13. Bosz... działanie TOZu mnie osłabia :shake: Dobrze dziewczyny, że zareagowałyście. Obawiam się jednak, że ten *** postanowi jednak pozbyć się problemu. Podejścia ludzi do zwierząt nie da się tak łatwo zmienić. Pies powinien zostać mu odebrany w trybie natychmiastowym.
  14. Trochę spacerowych [IMG]http://img72.imageshack.us/img72/8759/img5833.jpg[/IMG] APORT [IMG]http://img32.imageshack.us/img32/9775/img5814r.jpg[/IMG] A oto, kogo spotkałyśmy na spacerze- tzn ja, bo Baja nawet nie zauważyła zajęta obgryzaniem patyka [IMG]http://img202.imageshack.us/img202/9769/img5842g.jpg[/IMG] Potem pojechałyśmy nad jeziorko. Jak tylko mała zobaczyła wodę, wstąpił w nią nowofunland ;) [IMG]http://img693.imageshack.us/img693/9669/img5875c.jpg[/IMG] I znów patyk! [IMG]http://img688.imageshack.us/img688/2144/img5932bc.jpg[/IMG] Fajnie, że wpadliście :P
  15. Kurcze, ale macie tu wsparcie :) Przy takim to niemożliwe, żeby mały nie wyzdrowiał. Ja też trzymam za was kciuki! Mam nadzieję, że dziś już lepiej.
  16. Obie piękniuchy ;)
  17. Piękny. Faktycznie ma coś z goldena. I tak jak ktoś już tu pisał- nic tylko kochać ;) Pozdrawiam
  18. Super Ciapol. Czekam na nowe fotki. Pozdrawiam
  19. engelina_88

    Diana :)

    [quote name='WeronikaM'] wiele osób kupuje sobie lustro i przez całe życie foci na auto :roll:. Wg mnie to bez sensu wydać tyle kasy bez sensu :roll:. Dla takich są cyfrówki :evil_lol:. Ale jak kręci Cię fotografia, masz na to czas, tzn. masz czas rozwijać się, zdobywać w tym zakresie umiejętności to nie czekaj, tylko jak to się mówi "bierz za broń" :lol:[/QUOTE] Święta prawda. Lepiej wydać połowę tego, co przeznaczamy na lustro i kupić porządnego kompakta. Zwłaszcza, że jak już się kupuje lustrzanke to warto też zainwestować w lampę i jakoeś dodatkowe szkła. Ale w końcu nie o tym jest wątek ;) Się przywitać zapomniałam i tak od razu się mądruję -WSTYD! Więc, przywituję się :) Sunia jest przeboska! Ślicznotka i tak mądrze jej z oczy patrzy :) Proszę ją ode mnie porządnie wytarmosić. Pozdrawiam
  20. ze szczenięctwa... ... czyli nie tak dawno. [IMG]http://img594.imageshack.us/img594/6002/img5491.jpg[/IMG] [IMG]http://img213.imageshack.us/img213/6285/img5486m.jpg[/IMG] [IMG]http://img339.imageshack.us/img339/6734/img5473zv.jpg[/IMG] [IMG]http://img199.imageshack.us/img199/776/img5517c.jpg[/IMG]
  21. [quote name='Litterka'] "Co, boi się pani, że mój synek zje pani psa?" Odpowiedziałam tylko: "Boję się, żeby nie było na odwrót". [/QUOTE] Właśnie. Jeszcze by mu zaszkodziło ;)
  22. Pudełko psich ciastek (400g) kosztuje 11 zł. Ja kupuje takie dla jorków bo są małe i jest ich dużo ;) Jednak nie jest dobrze dawać takie kupne dropsy cały czas. To tak jakbyś nagradzała dziecko czipsami, albo czekoladą. Trochę można, ale nie codziennie i nie za dużo. Dlaczego szkoda ci mięsa? Mięska nie żałuj ;) najlepsza nagroda i na dłuższą metę wyjdzie ci taniej niż kupne smakołyki. Możesz np ugotować pierś kurczaka i pokroić na drobne kawałeczki- im więcej tym lepiej. Takie kawałeczki możesz wykorzystać zamiast ciastek (albo na przemian). No chyba, że pies dostaje takie jedzenie jako normalny posiłek. Wtedy możesz zrobić odwrotnie- nagradzać psa suchą karmą- pod warunkiem, że znajdziesz taką, która będzie psu naprawdę smakować. Moja znajoma tak zrobiła i nauczyła psa kilku sztuczek nagradzając go tylko kuleczkami pedigree. ed. a tak w ogóle to poszukaj tu: [url]http://www.dogomania.pl/threads/47771-Przepisy-na-psie-ciasteczka-[/url])
  23. [quote name='Reyes']Osobiście mam bardzo odmienne odczucia od ogółu odnośnie książki 'mój pies świadczy o mnie' . Przypomina mi się odcinek 'na pomoc zwierzętą' gdzie mądra pani daje psu-szkieletowi miske i go potem drażni rękawiczką na kiju by gdy pies warknie orzec że do uspania . Myślenia mało, wszystko na chłopski rozum - na palcach jednej ręki moge policzyc wartosciową treśc w tym poradniku. Ktoś mi mówil że dobrych szkoleniowców w ameryce jest dużo, ale bechawiorystów brak - na podstawie tego podręcznika jestem w stanie sie do tej opini przychylic. Acha a zdjęcia które mają służyc za pomoc do tresury powinny byc oznaczone czerwoną łatką - a nuż jakieś dziecko weźmie do ręki książke i zobaczy miłego pana przyciskającego psa do ziemi smyczą, lub z wykręconym tułowiem od korekty :roll:[/QUOTE] Trzymam w ręce. I powyższa opinia jest gruuuuuubo przesadzona,a wręcz nieprawdziwa. Nie ma tu absolutnie ani psa powykręcanego, ani przyciśniętego do ziemi. Generalnie opiera się na metodach pozytywnych i wiele z nich pokrywa się z tym co piszą dogomaniacy. Wyłączając łańcuszki, ale przecież żadna książka nie jest idealna. Dużo na każdy temat, czyli o wszystkim i o niczym, ale myślę, że początkujący psiarze (w tym ja) właśnie tego szukają- coś jak podstawy wychowania psa w pigułce.
  24. Jak tam? Mam nadzieję, że problem rozwiązany.
×
×
  • Create New...