Jump to content
Dogomania

MaDi

Members
  • Posts

    11779
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by MaDi

  1. [quote name='Cocker_The_Best']Hej, mam dobrą wiadomość. Wstawiłam jako zdjęcie profilowe na facebooku pięknego Toadisia:) i znajoma znajomej powiedziała, że może go zabrać do siebie na DS. Wiem, że dziewczyna mieszka parę kilometrów za Lbn i ma już dwa znalezione na wsi psiaki, które mieszkają na podwórku, jednak Toadiś miałby mieszkać w domu. Skontaktuje się z nią i dopytam czy napewno chce itd., bo jeszcze z nią nie rozmawiałam. Oby się udało. Trzymajcie kciuki:sweetCyb::sweetCyb::bigcool:[/QUOTE] Wypytaj o wszystko i uprzedź,że jak przyjadę zrobię wizytę przedadopcyjną.
  2. [quote name='ladySwallow']Jeśli pasuje Wam czekać do 15stego lipca, to mogę zrobić bazar - wtedy zjadę na ok. 2 tygodnie do domu.[/QUOTE] Jak dla mnie super;)
  3. [quote name='toyota']Niestety zastój wakacyjny najwyraźniej. Moje 2 szczeniaczki miały piękne allegro, które dzisiaj wygasło i był tylko jeden telefon :roll:. Pan upewnił się czy będą docelowo małe i czy nadają się by szczekać przy warsztacie :angryy:.[/QUOTE] Ręce opadają.
  4. [quote name='teresz10']Z Lessi to były pierwsze koty za płoty - Widok osiołka w trawie bezcenne !!! Już mam w głowie następną rachowską paniusię ...[/QUOTE] Zdradzisz którą? Westa?
  5. [quote name='Nina_Brzeg']Czy ktoś będzie organizował bazarek na rachowskie psy? Mam troche kolczyków hand-made, zawsze mógłby być z tego jakiś grosz. Tylko chciałabym wysłać je komuś (ja pokryje koszt przesyłki), bo na wakacjach nie będe miała czasu na wysyłanie do iluś tam osób.[/QUOTE] Może ktoś ma chwilę aby zorganizować bazarek?
  6. [quote name='majqa']Wróciłam i... Zaraz zrobię edycję tego postu i uzupełnię info. Do As_ko już dzwoniłam zdać relację na biegu. Tel. do Arlety przekazałam państwu. Postaram się polecieć konkretami. 1. Powód szukania psa. - Państwo szukają psa, który ma włos, bo uwaga: w sierści są roztocza, a państwa 13 letnia córka jest uczuleniowcem i nie jest uczulona na psi włos (jak rozumiem, który nie ma roztoczy). Państwo mieli sunię, która im nie dawno zdechła (mix, który miał zdaniem państwa właśnie włos).[/QUOTE] Hmm ciekawe poglądy.
  7. [quote name='majqa']Przypomnę się z tym numerem. Dobrze by było móc go dziś państwu podać.[/QUOTE] Nie wim czy nadal aktualne ale właśnie wysyłam PW.
  8. [quote name='funia']Lusia dzisiaj lepiej .Zadowolona i jakby w lepszej formie Po południu spadł ulewny deszcz i leje do tej pory ,... Jutro napiszę coś więcej .[/QUOTE] Dobrze,że czuje się lepiej.
  9. [quote name='teresz10'][SIZE="3"][B]Adopcja Lessi[/B] zaczeła sie od [/SIZE] odrobaczania i zaszczepienia w przytulisku[B] =30zł LSOZ[/B] Ogłoszenia allegro i inne - [B]PAULINA i ASIA zasponsorowały[/B] Zdjęcia do ogłoszen[B] SŁAWEK- gratis[/B] Transport psa [B]= 70zł[/B]JA[/B] Sterylka [B]= 350zł . [/B].[B].z tego 200 VIVA, 150 STERYLKOWA SKARBONKA[/B] Srodek antydepresyjny dla psa [B]= 50zł JA[/B] Hotelik po sterylce 12 dnix23zł = [B]276,00[/B] [B]= JA[/B] jeszcze czeka ją zaszczepienie na wirusówki za [B]40[/B] zł które zrobi nowy właściciel [B]Razem wydano około 30+70+350+276+50= [SIZE="3"]776,00[/SIZE] 380 zł 3 fundacje + 396 zł zapłaciłam z własnych pieniędzy ...[/B] Możecie skopiować moją wyliczankę na facebook - dla tych którzy sie juz martwią ze im psów w Rachowie zabraknie ... wątek rachowski powstał 3 miesiące temu - domy znalazło 30-40 psów przez 3 miesiące czyli 10 na miesiąc ? tylko czy znalazło - bo wiele jest w dt albo hotelikach? A jest jeszcze 150 psów czyli w tym tempie 15 miesięcy ...i średnio 400 zł pies x 150 = 60.000zł Tak więc utrzymując dotychczasowe tempo potrzeba 60.000 i 15 miesięcy ... aby opróżnić to przytulisko z psów ...[/QUOTE] Jak widzisz są osoby które szukają tylko problemów. Dziękuje za Lessie.Musimy znacznie obniżyć koszty.
  10. [quote name='Merys']Założyłam wydarzenie, piszcie jak znajdziecie jakieś byki i co można jeszcze dopisac. [url]http://www.facebook.com/event.php?eid=234226059939961[/url][/QUOTE] Dziękuję pięknie.
  11. Nie wiem co się dzieje z adopcjami.
  12. [quote name='teresz10']Ta paniusia od wczoraj grzeje dupkę w DS - adoptowała ją pani która szukała psa w typie boksera o pogodnym usposobieniu...kiedyś pisałam o tym - no i ...stało sie - pani dała sie namówić i pojechała do schronu i...wróciły już razem... [IMG]http://img805.imageshack.us/img805/3633/dsc07084w.jpg[/IMG][/QUOTE] Kocham Cie za to! Stałam pod boksem i wymyślałam co z nią zrobić jak robiłaś wizytę dla terierów. Dziękuję.
  13. [quote name='matrioszka2']Bardzo pasuje do kolorystyki DT :cool3:[/QUOTE] Ciągle pracujemy nad tym DT aby kiedyś stał się DS jednak to nie takie proste;)
  14. [quote name='teresz10']Prosze o pomoc w sprawie tego oto psa - nawet nie wiem jakiej jest rasy ??? Jest ktoś kto zadeklarował jego adopcję. Czy ktoś z lubelskiego jest miłośnikiem rasy aby opowiedziec o psie? Pan ma suczkę znalezioną na torach w opłakanym stanie rasy pitbull ? suczka sterylizowna, obecnie wychuchana jak niemowlę. Ponieważ suczka ma kłopot z jednym okiem została jej założona - soczewka kontaktowa specjalna dla psów aby poprawic wzrok. Pan obecnie wyjeżdża na wakacje wczesniej zaplanowane. Prosi o wiecej informacji o psie - czy nie jest agresywny do ludzi, czy lubi kontakt z człowiekiem. Chciałby wziąć psa po kastracji aby jego sunia miała towarzystwo. Nikt w schronie mi nie pomoże - przydałby sie ktoś z dt gotowym na takiego psa lub hotelik - prosze o pomoc - nie wiem nawet kogo na dogo zaczepiac - najlepiej z lubelskiego... [IMG]http://img687.imageshack.us/img687/8589/dsc07042gz.jpg[/IMG][/QUOTE] Wysyłałam go osobie od amstaffów ale cisza, jest ich strasznie dużo w potrzebie. Wyśle Ci zaraz na PW kontakt do Kasi która zajmuje się astami, może jakoś pomoże.
  15. [quote name='ladySwallow']No ale jak, teresz, chcesz wyciągnąć psa, wysterylizować, zaszczepić w ciagu 10 dni od sterylki? Mam nadzieję, ze żaden poważny wet nie podejmie się szczepienia mniej niż miesiąc po sterylce ani mniej niż miesiąc przed... Dla tych psów stres jest osłabieniem odporności, dodatkowo zabieg i szczepienie - nie widzę tego.[/QUOTE] Trzeba zaszczepić i zaczekać 3 tygodnie, Teresz to wie;)
  16. [quote name='Nina_Brzeg']MaDi, ale w schroniskach psy po kastracji też są zostawiane same sobie. Jeśli uda sie wam załatwić w miare tani hotelik to na pewno jest to lepsze wyjście. Ale trzeba by robić po prostu duże akcje tak jak teresz10 pisze. Zbierać kase na kastracje konkretnych suk i zawozić hurtem. Najlepiej zacząć od psów najbardziej adopcyjnych, tych najładniejszych i najmniej 'zepsutych' bezdomnością -ale o tym przecież wiecie. Szkoda, że jesteście tak daleko, chętnie pomogłabym fizycznie.[/QUOTE] Owszem są zostawione same sobie ale są tam lekarze a my musimy wozić je w jedna stronę prawie 100km:( Nie mówię nie, tylko potrzeba pomocy w rozkręceniu tematu.
  17. Teresz na przytulisko można wpłacać na konto LSOZ tylko np z dopiskiem "działalność statutowa akcja sterylizacja Rachów" Może ktoś zrobi wypasione wydarzenie na FB?
  18. [quote name='majqa']Super, to czekam na numer do Arlety. MaDi, przepraszam, nie załapałam, sądziłam, że to był zwrot z adopcji jakiś w trakcie losów suni i nie wiązałam go z przesłaniem tytułu. OK, już wyjaśnione.[/QUOTE] Nie przepraszaj, dobrze że dopytujesz;)
  19. [quote name='muzzy'][SIZE=4][B]Wszystkiego najlepsiego z okazji Międzynarodowego Dnia Psa! :)[/B][/SIZE][/QUOTE] Przekażę moim bestiom;)
  20. [quote name='sacred PIRANHA']cudownie! taka bidniusia była podczas transportu, wspaniale że już w ds i to takim fajnym:-) team pierwsza klasa, każdy innego kolrku, do wyboru do koloru hihi[/QUOTE] Dokładnie;)
  21. [quote name='Tola']Tak; Pelasia jest juz w nowym domu ok miesiąca. Teraz Szansa musi trochę odpocząć i bo zceka ja jeszcze rehabilitacja, ale bedzie juz jezdziła z włąsnego domciu:p [B]Ukryty Smok - bardzio dziękujemy:loveu:[/B][/QUOTE] Dobrze,że udało się obu dziewczynom.
  22. [quote name='Nina_Brzeg']Nie dałoby sie tam wygospodarować jakiegoś jednego miejsca, gdzie suki mogłyby po kastracji przebywać? Nawet zewnętrzny kojec z siatki, wylany betonem, w lecie mogłyby tam być bez problemu.[/QUOTE] Wyobraź sobie,że jest tam codziennie tylko jedna kobitka która sprząta ponad 150 psom, gotuje i karmi je 2x dziennie o uzupełniani wody nie wspominając. Fizycznie nie daje rady bo przy tych zajęciach schodzi jej cały dzień nieraz do późnych godzin nocnych. Czuwa i reaguje sama kiedy psy się gryzą. Nie przypilnuje raczej suk po operacji. Potrzebny jest ktoś z okolicy ja za sam dojazd z Lublina płacę kupę pieniędzy.
×
×
  • Create New...