-
Posts
2180 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dexterka
-
zachęcam do głosowania w konkursie Krakvet'u Można zagłosować m. in. na opolskie schronisko badź Grey Animals:) [url]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=15746[/url]
-
jak myślicie czego brakuje psu na barfie, który na spacerkach zjada odchody innych psów? Ja poleciłam żwacze w celu poprawienia flory bakteryjnej. co jeszcze można zrobić? Prz okazji znacie może weta z Wrocławia przyjaznego barfowi?
-
a znacie jakiegoś probarfowego weterynarza z Wrocławia?
-
ja ze swoim psem niejadkiem przeszłam przez suche karmy, gotowane aż w końcu przeszliśmy na barf . i tak juz barfujemy 1.5 roku:)) z karm suchych polecam niezawodną nutrę gold breeders bag oraz markus muhle:) rodzice natomiast karmią swojego sznaucera miniaturkę TOTWem i są bardzo zadowoleni
-
Mika z opolskiego schroniska już w nowym, cudownym DOMKU:))))
dexterka replied to dexterka's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://i50.tinypic.com/2rxe5q1.jpg[/IMG] -
Mika z opolskiego schroniska już w nowym, cudownym DOMKU:))))
dexterka replied to dexterka's topic in Już w nowym domu
mówisz i masz:) [IMG]http://i45.tinypic.com/2i0t4iw.jpg[/IMG] [IMG]http://i49.tinypic.com/2ng61aw.jpg[/IMG] [IMG]http://i46.tinypic.com/n187wx.jpg[/IMG] -
Mika z opolskiego schroniska już w nowym, cudownym DOMKU:))))
dexterka replied to dexterka's topic in Już w nowym domu
Właśnie dzisiaj Mika podzieliła los ze swoim kolegą z boksu i zamieszkała u wspaniałych ludzi we Wrocławiu. Trzymajcie kciuki za szybką aklimatyzację Miczuni:) -
Blind- niewidomy, chudziutki, porzucony ...
dexterka replied to dexterka's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
u pieska wszystko w porządku , niedawno pojechalam go odwiedzić. Taka z niego sie kluska zrobiła , ze nie uwierzycie:) Pomogło mu czeste karmienie w malych dawkach. Na ogrodzie czuje sie wysmienicie - zna kazdy kat i kazda przeszkode. po bieganiu po ogrodzie sam sie pcha do kojca bo wie , ze zaraz dostanie jedzonko. Jest niezwykle uroczy, przytulasny i kochany. Madziek zrobila mu duzo zdjec , których jeszcze nie zdazyla na fb wrzucic. Tak pisze o ni wlascicielka hotelu w ktorym Blady przebywa: Blady jest bardzo pogodnym pieskiem. Bardzo lubi ludzi i zawsze szuka kontaktu z nimi. W hotelu bardzo szybko się zaadoptował. Szybko dogadał się z innymi psami, a najlepiej bawi się z podrostkami. Nie sprawia problemów, jest karny, nie grymasi przy jedzeniu i akceptuje każdego człowieka. Blady powinien trafić do domku gdzie będzie miał swoje podwórko, ponieważ piesek niedowidzi i dlatego najlepiej czuje się w znanym sobie terenie gdzie zna każdy kąt. Wyostrzony słuch Bladego powoduje, że przybycie ewentualnych gości alarmuje dużo wcześniej niż inne psy. -
Ambra-Husky. Co z nią będzie?AMBRA W DS. POMOCY DŁUGI W HOTELU.
dexterka replied to Ladymonia0610's topic in Już w nowym domu
[quote name='LILUtosi']A na mnie są ogłozenia? Do mnie nikt nie dzwonił.[/QUOTE] szczerze mówiąc nie wiem do kogo jest nr, dostałam dane od [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/106763-Ladymonia0610"]Ladymonia0610[/URL] . Można sprawdzić tutaj: [url]http://tablica.pl/oferta/ambra-mloda-cudowna-suczka-husky-pilnie-szuka-nowego-domu-ID1e2M7.html[/url] -
Ambra-Husky. Co z nią będzie?AMBRA W DS. POMOCY DŁUGI W HOTELU.
dexterka replied to Ladymonia0610's topic in Już w nowym domu
jest jakiś odzew na ogłoszenia? -
3 mikruski zostają a my będziemy pomagać i nadzorować
dexterka replied to Temida's topic in Już w nowym domu
melduję się! Jak mogę pomóc? Niestety w tym momencie ani finansowo ani przez dt pomóc nie mogę... Ale jeśli dostanę tekst do ogłoszeń to chętnie je zrobię:) -
Ambra-Husky. Co z nią będzie?AMBRA W DS. POMOCY DŁUGI W HOTELU.
dexterka replied to Ladymonia0610's topic in Już w nowym domu
mogę prosić o tekst do ogłoszeń suczki oraz dane kontaktowe- zrobię jej ogłoszeń ile się da:) -
[quote name='evel']Teraz też zwróciłam uwagę - papka 3 razy w tygodniu to nie za dużo? No i przy papce 3x/tydzień to wcale nie jest tam za dużo kości. Może ta reakcja to sygnał o złym bilansie po prostu? Może trzeba zmniejszyć ilość papek na rzecz kości z mięsem? Może w tych papkach jest coś, co je uczula albo coś, czego nie powinno tam być?[/QUOTE] Papka jest 3 razy w tygodniu , ale jak pisałam psy mają długie zęby na nią, chyba jeszcze nigdy żadne do końca nie zjadło porcji. Papki robię różne- marchewka, brokuły, jabłka, czasami kapusta, bukarki, pietruszka..... Póki co mam wrażenie ,że jakieś cholerne kurczaki kupuję:( Pojadę do tej ubojni i po kilku tyg zobaczymy Aha może być ,że któryś jakąs chorobę przyniósł, bo alf jest u mnie od około msc Mika od 3 , obydwoje ze schronisk. Ale z drugiej strony mój czwarty niebarfujący pies w ogóle się nie drapie, u kotów też w porządku
-
[quote name='magdabroy']To może być dobre ;) Albo na jakiś czas wyeliminować kurczaka ;) Zastąpić go indykiem, a skoro u Ciebie z nim ciężko, to na jakiś czas zrezygnować całkowicie z drobiu ;)[/QUOTE] też tak myślałam, ale nie jestem pewna czy można podawać same kości wieprzowe i wołowe?? [quote name='filodendron']Alergia pokarmowa u trzech psów jednocześnie to nie jest niemożliwe, ale jednak mało prawdopodobne. Przemyśl jeszcze inne, poza żywieniowe kwestie - szampon, pranie posłań, nowy preparat przeciw kleszczom...[/QUOTE] Analizowałam wszystko co łączy wszystkie trzy psy i jest to tylko jedzenie. Dexter- wyżeł na kleszcze na preventica, pozostałe kropelki , wyżeł i kundelek mieszkają w domu, alf na zewnątrz. Alf ma jeszcze nie prane koce, które dostał od fundacji, więc proszek można wyeliminować. Alf przed przyjazdem do mnie na dt był u fryzjera, a Dextera i Miki nie kąpałam jakieś 3 msc. Może na mnie mają uczulenie??? Ps Przez chwilę pomyślałam, że może preventic wywołał uczulenie u Dextera, a co z Miką i Alfem?
-
[quote name='filodendron']W tym jadłospisie w ogóle olejów nie widzę. Ale to i tak dziwne, że wszystkie trzy psy reagują tak samo.[/QUOTE] w tym jadłospisie nie ma wielu składników , które dodaję. Zazwyczaj do papki bądź serka dodaję oleje( lniany, rzepakowy, oliwę z oliwek), algi, czosnek granulowany( to od czasu do czasu), natkę pietruszki, koperek, czasami bazylię i zacznę niedługo podawać suszoną pokrzywę( suszy się:P ). Mieszam papki też na przemian z kefirem, jogurtem, maślanką, z rrybkami z puszki( wszystkie trzy psy mają długie zęby na papkę) [INDENT] [B]dexterka [/B]nie widzę w menu, żadnego oleju [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/shake.gif[/IMG] Może warto kupić olej z łososia, wpływa też na stan sierści [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG] łososiowego oleju jeszcze psiaki nie jadły. sprobujemy/ Poradźcie proszę jak mam dojśc do tego na co mają uczulenie? Mnie już ręce opadają i naprawdę nie chciałabym wracać do suchej. Mam taki pomysł , aby pojechać we wtorek do ubojni drobiu, obkupić się u nich na 3 tyg i podać pieskom drób tylko z jednego miejsca. [/INDENT]
-
[quote name='evel']Może mają uczulenie na kurę? Próbowałaś dawać np. grzbiety, szyje indycze w ramach "kości drobiowych"?[/QUOTE] próbowałam, chociaż przyznam, że przez dość krótki czas, bo u mnie na wsi ciężko jest dostać indyka. [quote name='filodendron']uczulenie to pierwsze, co przyszło mi do głowy - ale wszystkie trzy psy?[/QUOTE] Tak- wszystkie trzy psy, gdyby tylko jeden się drapał a tu trzy psiury siedzą i w trójkę się drapią. Wcześniej jadły karmę z kurczakiem i problemu nie było [quote name='Bonsai']dexterka, strasznie, ale to strasznie dużo kości jest w Twoim menu! Zdecydowanie więcej mięsa! To rzuciło mi się w oczy jako pierwsze - poza tym być może w ich diecie jest za mało biotyny i witamin z grupy B, podawałabym im jajko, ale nie całe, tylko żółtko, no i drożdże browarnicze.[/QUOTE] Menu swoje zaczerpnęlam od znajomego, który znowu układał je na podstawie jadłospisów z tego forum. W dniach drobiowych podaję mocno mięsne korpusy, skrzydelka, szyje, cwiartki, łapki. Mimo tego podawać więcej mięsa?? Jakiego dokładniej? Jak często podawać żółtka? Zrezygnować w ogóle z całych jajek? Ja również dodaje algi do np serka... Aha są to trzy zupełnie różne pieski: wyżeł weimarski, "szorstkowłosy owczarek niemiecki" i mały kundelek ok 8 kg.
-
dziewczyny potrzebuję rady, bo chyba coś źle barfuję ze swoimi psami... Mam trzy psy i odkąd przeszłam z nimi na barf( z każdym w innym czasie- ale średnio jakieś 3 msc temu) stan ich skóry strasznie się pogorszył- drapią się wszystkie trzy, sypie się z każdego.... Psy miały wcześniej po suchej karmie bozita robur sierść w dużo lepszej formie... Coś robię źle, czegoś pewnie im brakuje albo mam dostęp do "naszpikowanego" mięcha:( Przedstawię Wam nasze menu: Poniedziałek 1,60kg kosci drobiowych Wtorek 0,8kg podrobów 0,8kg papki warzywnej Środa 1,2kg kości wołowych/wieprzowych 0,5kg twarogu + cale jajko Czwartek 1kg kosci drobiowe 0,6kg zoladkow Piatek 1kg okrawkow wolowych 0,6kg papki warzywnej Sobota 0,8kg ryby 0,4kg łapek 0,4kg twarogu Niedziela 1 kg kosci drobiowych/wołowych 0,6kg papki warzywnej+cale jajko Na ilości nie patrzcie , bo nie są moje... Proszę o rady
-
rodowodowy briad do adopcji [url]http://wroclaw.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-Do-oddania-owczarek-francuski-W0QQAdIdZ384189809[/url]
-
[quote name='ocelot']A ja Wam Tetę pokażę. [B]IMIĘ: Teta[/B] [B]WIEK:[/B] 3 lata [B]ROK URODZENIA: [/B]2009 [B]ROZMIAR[/B] (S/M/L/XL): M [B]CHARAKTER:[/B] Teta jest ślicznym, szorstkowłosym stworzeniem. lekko nieśmiała, z nadzieją patrzy Ci w oczy, czy chcesz odmienić jej życie, czy chcesz dać jej dom. Bardzo ciężko się odchodzi od boksu Tety. Człowiek nie chce zawieźć jej zaufania, a niestety ciągle zawodzi. Najpierw wyrzuciwszy ją na ulice, pozostawiwszy bezbronną i teraz za każdym razem odchodząc od krat. W schronisku przebywa w jednym boksie z przyjaciółką swej niedoli z Torą. Los suczki zetknął na ulicy Majowej. Razem pocieszały się w ciężkich chwilach i pomagały jak tylko mogły. Teta to ta mniej odważa z przyjaciółek. [CENTER] [/CENTER] [B]Album Tety na fb:[/B] [URL="http://www.facebook.com/media/set/?set=a.388084307878733.89132.203103946376771&type=3"]http://www.facebook.com/media/set/?s...6376771&type=3[/URL][/QUOTE] przepiękna jest:) może potrzebujecie pomocy w ogłoszeniach??