-
Posts
28631 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by tatankas
-
[quote name='tobciu'][B]Miłe ciotki, bazarek rozliczon[/B][B]y. Proszę potwierdźcie otrzymanie kwoty na niniejszym wątku oraz na wątku bazarku. Link : [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/241127-ROZLICZONY-Bazarek-Toz-Police-(6)?p=20601392#post20601392[/URL] [/B][COLOR=#0000cd][B]Podopieczni TOZ Police uzbierali :[/B][/COLOR] [COLOR=#0000cd][B]* 469,00 zł (z fantów)[/B][/COLOR] [COLOR=#0000cd][B]* 28,53 zł (z "ogonków" = zaokrągleń przesyłanej kwoty)[/B][/COLOR] [COLOR=#0000cd][B]* 15,00 zł (dodatkowe pieniążki od MikAga)[/B][/COLOR] [COLOR=#0000cd][B]---[/B][/COLOR] [COLOR=#0000cd][B]Razem : [/B][/COLOR][COLOR=#ff0000][B]512,53 zł[/B][/COLOR][COLOR=#0000cd][B] = w zaokrągleniu [/B][/COLOR][COLOR=#ff0000][B]513 zł[/B][/COLOR][/QUOTE] Wpisuję w rozliczenie,dziękujemy :loveu::loveu::loveu:
-
Ferajna z Czarcich Rewirów - czyli Biały Bokser, Tosa i CAO
tatankas replied to Bolsbokser's topic in Foto Blogi
Stado się powiększa i wiadomości o Albim trochę zaniedbane,a mi się właśnie przypomniało:Bolsbokser a co z oczkiem Albiego ???? -
Piękna,ma skarpetki jak moja,a braciszek cudny też ,piękną czarną kufę ma,tak jak moja stara Nikita no i Yana ;)
-
Trzymam kciuki za środowe badania:kciuki::kciuki::kciuki::kciuki::kciuki:
-
Ferajna z Czarcich Rewirów - czyli Biały Bokser, Tosa i CAO
tatankas replied to Bolsbokser's topic in Foto Blogi
Sahib piękny mały cielaczek,Nadżat cudna,sama raczej bym się nie zdecydowała na tą rasę,za dużo różnych ludziów przewija się przez nasz dom,może dlatego chciałabym taką chatkę w lesie-czasami mam dość.Wczoraj i dziś byłam z całą rodzinką u siostry,a tam brak komputera,brak gości-super odpoczynek :) Jeżeli chodzi o imiona ludzkie nadawane psom to chyba mi obrzydziła ciotka za młodu,miała sunię jamniczkę,którą Aga(jak moja siostra )nazwała.W domu często u niej bywaliśmy,bo to siostra babci,u której mieszkałyśmy.Zawsze jak u niej byłyśmy to słyszałyśmy Aga na miejsce,Aga choć tu,Aga to czy Aga tamto.Już za małolata miałyśmy z siostrą problemy,bo ja Ada,ona Aga i jak ktoś nie dość wyraźnie mówił to się obie obracałyśmy,a tu jeszcze głowa latała przez psa. Imion pospolitych nie lubię,miałam szczęście nie trafić na takie ;),niestety siostra miała gorzej.Córkom też starałam się wybrać oryginalne,mam:Karinę,Elizę i Amelię.Pierwsza i druga ok,ale z trzecią mi nie wyszło,bo nie tylko ja wpadłam na te oryginalne imię i teraz Amelek jak mrówków,a zastanawiałam się nad Anielą jeszcze,szkoda ,że nie wybrałam Anieli :( -
Ferajna z Czarcich Rewirów - czyli Biały Bokser, Tosa i CAO
tatankas replied to Bolsbokser's topic in Foto Blogi
[quote name='Amber']Imię Albin jest pochodzenia łacińskiego i było nadawane nawet w Polsce, ale jak kilka innych imion wygasło prawie zupełnie. [URL]http://pl.wikipedia.org/wiki/Albin[/URL][/QUOTE] No ale nie Polskie,więc spoko :) [quote name='Alicja']mój TZ ma wujka o imieniu Albin ....i tym imieniem też mój syn nazywał zabawkowego konika w dzieciństwie :lol:i jakoś nikomu nie przeszkadzało :lol: jak dla mnie to nazywanie polskimi ludzkimi imionami to tak samo jak nazywanie zagranicznymi ( nawet egzotycznymi) , co zresztą wcale mi nie przeszkadza Ozzy często wołany jest Ziutek , zdrobnienie od Józefa , Kama , kuzynki maż nazywał ją Kamila , a ja na nią wołałam Helcia , bo babcia miała na imię Helena a Kama to typowy przykład reinkarnacji ...identyczny charakterek jak babcia :lol:[/QUOTE] Alicja,ale czy nie wściekłabyś się,gdybyś była na spacerze,a ktoś by krzyknął:"Ala do nogi" i jeszcze gwizdał? [quote name='(:Buńka:)']A ja lubię jak imię pasuje do psa pod względem charakteru i wizualnie. Nie ważne czy pospolite czy nie. Chociaż znałam suńkę która wabiła się Ola i nijak mi to nie pasowało ale po pewnym czasie się przyzwyczaiłam. Mam piesa Murzyna najzwyklejszego kundla z charakterem haszczako-charcio-amstafim i wabi się tak dlatego że jest cały czarny (nie jestem rasistką;)) mój bokser miał się nazywać Snickers bo pasowało by to do jego pręgowanego umaszczenia ale że się nikomu w domu nie podobało to został Rockym Balboa;) Mój Łapcio(*) dostał takie imię ze względu na masakrycznie krzywe łapy a Loczek(*) dlatego że wyglądał jak owieczka... Lubię jak imię pasuje do psa:) Ale egzotyczne imiona też lubię;)[/QUOTE] No i da się nadać imię nawet dla trzech psiaków,bez nadawania imion ludzkich ;) -
Jeszcze raz wielkie dzięki dla ciebie Olu i dla Jacka,żeście przyjęli Kinia do siebie i daliście mu kochający domek:loveu: Lepiej trafić nie mógł i wiem,że to najlepsze 2 lata w jego życiu ,choć przeszedł tak wiele,to miał swoich kochających ludzi przy swoim boku :) Ja już piję z sister to i za zdrówko wasze,Kinia,Wigora i Lunki też wypijemy ;) Oj dopadnie na bank :mad:
-
Ferajna z Czarcich Rewirów - czyli Biały Bokser, Tosa i CAO
tatankas replied to Bolsbokser's topic in Foto Blogi
[quote name='Bolsbokser'] Ja nadal koffffam boksery, to odzwierciedlenie mnie samej, więc na pewno boksery będą się jeszcze przewijać u mnie, ale jest Albin, a Albin robi za kilka bokserów. Poza tym, z jego temperamentem i problemami behawioralnymi, które powoli wychodzą na prostą, to drugi bokser, co ma taką samą eneregię, odpada :( Na razie.[/QUOTE] A mi chyba mało problemów przy trójce dzieci,bokserze i 4 koszatniczkach :D [quote name='Bolsbokser'] Ja bardzo nie lubię pospolitych. Mója ONka [*] WHISKY i Bokser [*] BOLS :loveu: tak do kompletu :)[/QUOTE] Whisky-:loveu: U mnie na tymczasie była sunia,która podczas porodu straciła mamę i rodzeństwo,przynieśli mi takie 3 godzinne szczenie z warsztatu i kazali ratować,udało się i miałam wiadomości o niej do 4 lat,później straciliśmy kontakt.Nazwałam ją KOKA :D,męża siostra miała rodwailerkę-ŻABĘ [quote name='Bolsbokser'] Też się podpisuję, ale gwoli ścisłości, Albin to właśnie ludzkie imię. Zostało mu nadane jako imię robocze, potrzebne na cele fundacji. I tak zostało, bo każdy się przyzwyczaił. Skojarzenie mojego taty było takie, że biały bokser = albinos, więc Albin. Choć Albin to wcale nie albinos :eviltong: [/QUOTE] W życiu bym nie pomyślała,że Albin to imię,właśnie z albinosem skojarzyłam :) Zresztą najbardziej mnie denerwują polskie imiona nadawane w Polsce,jak ktoś nazwie swojego psa Hans ,czy jakieś inne,jakie podała magdabroy to pal licho,gorzej gdy ktoś woła na dworze Aga lub Ada i odwracam się ja,lub moja siostra:mad::evil_lol: -
Ferajna z Czarcich Rewirów - czyli Biały Bokser, Tosa i CAO
tatankas replied to Bolsbokser's topic in Foto Blogi
Boziu,troszkę mnie nie było i miałam 10 stron do nadrobienia :D Po pierwsze: [url]https://lh5.googleusercontent.com/-Y4ov8H5XCCw/UWqxtf-fQFI/AAAAAAAAASg/7gXnd02N6Fw/s640/DSC_1055.jpg[/url] Zdjęcie boskie :loveu: Ciekawe kto tu kogo prowadzi ;) Po drugie takie zaległości miałam,że nie byłam w stanie zabrać głosu we wszystkim,o czym była mowa,bo i tak od ponad godziny siedzę na waszym wątki i nadrabiam,ale choć w kilku się odezwę: [quote name='Bolsbokser']Mojej znajomej brak kupił Buldożka francuskiego. Więc pytałam ją o hodowlę, bo inna znajoma chce kupić. Spytałam Dorotę, z jakiej hodowli jest ten buldożek brata. To, zanim sobie przypomniała, wspomniała, że zaglądali do pewnej hodowli i dowiadywali się o szczeniaka, ale zrezygnowali, bo babka miała pi_erdolca na punkcie psów i zastrzegła sobie, aby przesyłali jej zdjęcia pieska, opisywali zachowanie, a nawet chętnie by odwiedziła go w nowym domku. Masakra. Napisałam jej, że właśnie dobrze, jak hodowca się interesuje psem, który wyszedł spod jego skrzydeł. ja nie mam problemu z tym, żeby wysyłać co jakiś czas hodowcy zdjęcia Bravusia. Babka do mnie dzwoni co jakiś czas i jest spoko.[/QUOTE] Ja wzięłam koszatniczki od faceta,który wyjeżdżał za granicę na stałe i musiał się ich pozbyć:co kilka miesięcy wysyłam mu zdjęcia i opis co u nas słychać,choć nie muszę-dla mnie sama przyjemność pochwalić się jak się żyje moim zwierzakom. [quote name='Alicja']To jeszcze ja dorzucę w temacie wyboru psów . W naszej rodzinie były najczęściej kundelki , u cioci w Bytomiu jedynie rodowodowy fox . Ja kupiłam sobie swoją psicę spanielkę jako maturalny prezent , Kama była po ciężkich przejściach , żyła u nas 13 lat więc miała 14 lat jak odeszła , potem był Max królik , potem tymczasowo wyżlica , suka pracująca , moze by została na stałe ale ja byłam po poważnej operacji i ciężko było z wyprowadzaniem . Jak doszłam do siebie to padł temat psa na nowo ....chcieliśmy asta ....ale nie miałam możliwości bliskiego kontaktu z psami tej rasy i oawiałam się , ze możemy nie dać rady ...tak więc zrezygnowaliśmy i zamieszkałbokser . Jak napisałam o tym na dogo , na forum III grupy , ze zrezygnowałam z zakupu asta na rzecz boksera bo nie czułam się na siłach to dostałam legalną zjebkę , ze to nie tak ze się człowiek czuje na siłach czy nie , bo albo sie chce jakąś rase albo nie . A ja nadal twierdzę , ze to wtedy była najlepsza decyzja , bo Harley nauczył mnie wiele przez te 4 lata i jak nastał Ozzy to byłam o wiele psich prawd mądrzejsza[/QUOTE] Ja jak zamieszkałam z mężem w wieku 22 lat na swoim bardzo chciałam huskiego(w domu u rodziców i dziadków zawsze były kundelki ze schronisk),ja jeździłam na rowerze,mąż biegał,więc ruchu miałby sporo,już miałam nawet upatrzonego szaraka z oczami kolorowymi jak Albin,niestety mój mąż nie pała miłością do kudłaczy(tak nazywa psy z bujną sierścią),za to miał styczność z bokserami,z którymi ja nigdy nie miałam do czynienia,nawet chyba nigdy nie widziałam boksera wcześniej.I zanim się obejrzałam mąż sprawił mi prezent w formie bokserki.Od 14 lat u nas w domu boksery i pewnie można liczyć na jeszcze wiele lat z tą rasą.Teraz nie wyobrażam sobie mieć innej rasy psiaka,może jakiegoś buldożka w pakiecie :D [quote name='Bolsbokser']Nie, jeszcze nie. Dzisiaj dotarł szczenior CAO mojego teścia. Jutro fotki porobię. Jeszcze nie wiem, jakie imię. Leszek się uparł na Bandziora, ale ja nie lubiam się w takich pospulstwach. Coś wymyślę[/QUOTE] Też nie lubię imion pospolitych,moja pierwsza NIkita dostała swoje imię 14 lat temu od swojej serialowej popularnej wtedy imienniczki "Nikity",kto oglądał ,ten pamięta piękną blondynę serialową-uwielbiałam ten film :) [quote name='Kaaasia']Nazwij go Kruszynka :loveu: Ja imię już miałam upatrzone dawno ale ostatnio jakoś dużo psów się tak nazywa, więc pewnie zmienię :roll:. Moja mama chce Stefan :mad:[/QUOTE] Nie lubię imion ludzkich dla psa,choć niektóre ludzkie bardziej pasują dla psa,niż dla człowieka ;) [quote name='wedara']A ja czekam na zdjęcia !! :multi: Co do imienia aby oryginalne i krótkie aby pies szybko przyswoił :)[/QUOTE] [quote name='magdabroy']Amira-księżniczka, Ishtar-bogini babilońska, Salma-pokój, Afra-biała, Szarifa-szlachetna, Almas-diament, Nadżat-bezpieczeństwo, Jamila-piękna, Layla-noc :)[/QUOTE] Salma mi nijak nie pasuje do tej rasy :p [quote name='Kaaasia']Niezły cyrk się zapowiada :evil_lol:. Ale bezpieczni to będziecie na pewno ;)[/QUOTE] Bezpiecznie to nawet ja mam,choć moja bardziej cykor,niż odważna.Ty bolsbokser to będziesz mogła teraz dom bez zamków mieć :D -
[url]http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/532304_542150355836307_17301150_n.jpg[/url] Cudne zdjęcie :) Ja to planuję białaska sobie sprezentować,ale muszę najpierw poukładać sprawy zawodowe,bo właśnie wymówienie złożyłam w pracy ;) Nie będę białym murzynem,a niektórzy szefowie nie wiedzą,że lepiej utrzymać dobrego pracownika na miód,a nie na ocet.Dobrze,że mam ten komfort i mogę wybierać pracodawcę.Będę wybierać póki nie założę własnego interesu :D Mąż na swoim to i ja cosik wykombinuję,a pomysłów mam kilka,jak wypali któryś to i trzy psiaki będę mogła mieć. Co do mikruska to moja siostra od nas z tozu adoptowała maleństwo,trafiła do niej w wieku 6 tygodni z wagą 1,10kg,teraz ma 5 miesięcy i waży 2,60kg-wielkolud :D Uwielbiam ją :) Przeszkadza mi tylko w nocy jak wchodzi na twarz i budzi lizaniem w dziurkach nosowych:diabloti:
-
Dawno mnie nie było,ale teraz jestem i to produktywnie ;) Życzenia stu latek dla Vita i stronka polubiona.Pozdrawiam :)
-
[quote name='Alicja']spokojnie , dopiero tekścik powstał tam jakiś , jakieś foty są ... tyle czasu niunia nic nie miała więc obsuwa kilka dni w te czy wewte nic nie zmieni ...ja kompletnie wyszłam z wprawy ...strasznie dużo czasu mi zajmuje zrobienie ogłoszenia , bo też robię je pomiędzy pisaniną pracową , a teraz cały kwiecień , maj i do połowy czerwca tak będę miała ... czasem mam dość[/QUOTE] Ja też mam już dość pracy dlatego wczoraj złożyłam wymówienie,liczyłam na walkę z pracodawcą,a usłyszałam:"Ada,no coś ty,nie rób mi tego!". Nawet nie wiesz jakiego szoku doznałam.Szef ma rozmawiać z górą,czyli szefostwem szefa z Anglii,bo to firma Angielska,by mnie mógł przyjąć na pół etatu chociaż,bo normalnie nie przyjmują .Chyba niezły ze mnie pracownik,że się będzie fatygował ;) Niestety praca na 8 godzin dziennie przy trójce dzieci to trochę za długo jeszcze. Mój dzień zaczyna się o 6.00 rano,kiedy to szykuję śniadania do pracy i szkoły dla wszystkich,potem ubieram najmłodszą i zaprowadzam do przedszkola,wychodzę z psem i na 8.00 do pracy.Pracę kończę o 16.00,szybko po najmłodszą do przedszkola i z psem na spacer,w domu około 17.00 dopiero robię obiad.Zanim ogarnę chatę,zrobię jakieś pranie,pozmywam naczynia czy poprasuję jest już 22.00-23.00.A z dzieciakami też codziennie trzeba lekcje albo pomóc odrobić,albo pilnować,by się czegoś nauczyło.Idę z psem.Wpadam na trochę na kompa i spać idę najwcześniej 24.00,a przeważnie 1.00 w nocy.Sama widzisz,że długo tak nie pociągnę:oops: A jak jeszcze wpadnie zrobienie czegoś dla tozu,czy wywiadówka,zakupy,koleżanki córkę pilnuję 3x w tygodniu,to w weekend zaległości muszę nadrabiać i też nie ma wolnego :( Ciężkie jest życie staruszka :D
-
[quote name='Alicja']Ada , będę miała prośbęo pomoc jak już bedziesz miała luzik . Ogłoszenia dla Inki , takiej zostawionej w hoteliku :roll: sunieczki , bardzo smutnej sunieczki . Ale to dam Ci znaka .[/QUOTE] Luzik to ja teraz tylko w weekendy mam,ale to nie zawsze w domu jestem,ale na raty w razie czego zrobię ;)
-
[quote name='Bolsbokser']To zapraszamy do siebie. U nas też dużo min dziwacznych :evil_lol: Ty też tak masz ??? A myślałam, że tylko ja taka dziwaczna :hmmmm: Zwłaszcza, że w sobotę w pracy byłam, jeden dzień na odpoczynek to zdecydowanie za mało !!!![/QUOTE] [B]chita[/B]-polecam,my na bieżąco staramy się wpadać do Bolsbokser do galerii jej zwierzaków,zdjęcia cudne :loveu: [B]Bolsbokser[/B]-powinien być bezwzględny zakaz pracy w sobotę,bo co to jeden dzień na odpoczynek,szczególnie dla kobiety,która po tygodniu pracy ma kupę zaległości pracy w domu :placz:
-
[quote name='chita']a maz to wie ze w tym stadzie jest najslabszym ogniwem po koszatniczkach ?:evil_lol: [/QUOTE] Jeszcze nie,ale pewnie z czasem się dowie:evil_lol: Szwagier to już się z niego śmieje,że będzie zwiewał z domu jak jego wszystkie cztery kobiety okres dostaną:eviltong: na razie jeszcze za młode,nawet jak ja sama sobie pomyślę co to będzie to się boję:diabloti:
-
[quote name='Alicja']mój 38 ale na szczęście na kolanka nie włazi :)[/QUOTE] [quote name='Kaaasia']Mój 32 i czasem włazi. Najczęściej jednak wisi tak pół na pół :lol:[/QUOTE] To wy macie dobrze,bo moja nigdy nie stanęła na pół na pół nawet,nigdy jej do głowy nie przyszło,że może tak lepiej będzie :) Dupskiem musi siedzieć najwygodniej,czyli na samym środeczku kolan,a reszta może zwisać :D [quote name='Yana']moje włazą obie na raz i jeszce się przepychają :lol:[/QUOTE] Chciałabym taką przepychankę zobaczyć,jak się wcinają na kolana tak jak Nikita to nie zazdroszczę ;) a może i zazdroszczę ;)
-
Nakolankowe na bank,ale czy maleństwa to bym się kłóciła,za często mi na te kolanka włazi ;)
-
Boska jest,aż nie mogę się doczekać zdjęć jak będzie rosnąć i się zmieniać-pamiętaj Yana,że zdjęcia takie to konieczność i się nie wymigasz,stałe relacje dla nas to minimum ;)
-
[quote name='chita'] jasne, chalupa ciut mala ale jeszcze jedno poslanie sie zmiesci :eviltong:[/QUOTE] A na jednym to się nie zmieszczę z dobytkiem niestety:placz: Bo męża mogłabym jeszcze zostawić:cool3: ale trzy córy,rudą i cztery koszatniczki zabieram ze sobą ;)
-
Zazdroszczę Arinie waszych wspólnych wypadów-chita chcesz mnie adoptować?:evil_lol:
-
[QUOTE]no niestety, czasu na to trzeba dużo. Też mało poświęcam , ale powoli do przodu idzie. Mam D80 + jasne szkła. Muszę jeszcze stałki kupić, bo na razie same zoomy. No i już tylko nikonowskie chyba będę kupować, bo na Tamronie się trochę przejechałam. Nie współgra dobrze z moim body. [/QUOTE] Jasne szkła-i wszystko jasne ;) Ja kupiłam w komplecie,więc mam ciemne,na jasne jeszcze trochę będę musiała zbierać,bo pracę rzucam :p Co do reszty to kompletnie nie kumam o co kaman,ale mam nadzieję się naumieć ;) [QUOTE]Niech no ja swojego Bravusia na kolanka wezmę [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/evil_lol.gif[/IMG][/QUOTE] No moja to raptem coś koło 35kg a jaki już ciężar,ty się pod Bravusiem załamiesz :D