Jump to content
Dogomania

tatankas

Members
  • Posts

    28631
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by tatankas

  1. Mamy nowy nabytek w siedzibie:14 małych psiaków w różnym wieku,zapraszamy do adopcji:
  2. [quote name='tobciu'][B]Miłe ciotki, bazarek rozliczon[/B][B]y. Proszę potwierdźcie otrzymanie kwoty na niniejszym wątku oraz na wątku bazarku. Link : [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/241127-ROZLICZONY-Bazarek-Toz-Police-(6)?p=20601392#post20601392[/URL] [/B][COLOR=#0000cd][B]Podopieczni TOZ Police uzbierali :[/B][/COLOR] [COLOR=#0000cd][B]* 469,00 zł (z fantów)[/B][/COLOR] [COLOR=#0000cd][B]* 28,53 zł (z "ogonków" = zaokrągleń przesyłanej kwoty)[/B][/COLOR] [COLOR=#0000cd][B]* 15,00 zł (dodatkowe pieniążki od MikAga)[/B][/COLOR] [COLOR=#0000cd][B]---[/B][/COLOR] [COLOR=#0000cd][B]Razem : [/B][/COLOR][COLOR=#ff0000][B]512,53 zł[/B][/COLOR][COLOR=#0000cd][B] = w zaokrągleniu [/B][/COLOR][COLOR=#ff0000][B]513 zł[/B][/COLOR][/QUOTE] Wpisuję w rozliczenie,dziękujemy :loveu::loveu::loveu:
  3. Stado się powiększa i wiadomości o Albim trochę zaniedbane,a mi się właśnie przypomniało:Bolsbokser a co z oczkiem Albiego ????
  4. Piękna,ma skarpetki jak moja,a braciszek cudny też ,piękną czarną kufę ma,tak jak moja stara Nikita no i Yana ;)
  5. Trzymam kciuki za środowe badania:kciuki::kciuki::kciuki::kciuki::kciuki:
  6. Sahib piękny mały cielaczek,Nadżat cudna,sama raczej bym się nie zdecydowała na tą rasę,za dużo różnych ludziów przewija się przez nasz dom,może dlatego chciałabym taką chatkę w lesie-czasami mam dość.Wczoraj i dziś byłam z całą rodzinką u siostry,a tam brak komputera,brak gości-super odpoczynek :) Jeżeli chodzi o imiona ludzkie nadawane psom to chyba mi obrzydziła ciotka za młodu,miała sunię jamniczkę,którą Aga(jak moja siostra )nazwała.W domu często u niej bywaliśmy,bo to siostra babci,u której mieszkałyśmy.Zawsze jak u niej byłyśmy to słyszałyśmy Aga na miejsce,Aga choć tu,Aga to czy Aga tamto.Już za małolata miałyśmy z siostrą problemy,bo ja Ada,ona Aga i jak ktoś nie dość wyraźnie mówił to się obie obracałyśmy,a tu jeszcze głowa latała przez psa. Imion pospolitych nie lubię,miałam szczęście nie trafić na takie ;),niestety siostra miała gorzej.Córkom też starałam się wybrać oryginalne,mam:Karinę,Elizę i Amelię.Pierwsza i druga ok,ale z trzecią mi nie wyszło,bo nie tylko ja wpadłam na te oryginalne imię i teraz Amelek jak mrówków,a zastanawiałam się nad Anielą jeszcze,szkoda ,że nie wybrałam Anieli :(
  7. [quote name='Amber']Imię Albin jest pochodzenia łacińskiego i było nadawane nawet w Polsce, ale jak kilka innych imion wygasło prawie zupełnie. [URL]http://pl.wikipedia.org/wiki/Albin[/URL][/QUOTE] No ale nie Polskie,więc spoko :) [quote name='Alicja']mój TZ ma wujka o imieniu Albin ....i tym imieniem też mój syn nazywał zabawkowego konika w dzieciństwie :lol:i jakoś nikomu nie przeszkadzało :lol: jak dla mnie to nazywanie polskimi ludzkimi imionami to tak samo jak nazywanie zagranicznymi ( nawet egzotycznymi) , co zresztą wcale mi nie przeszkadza Ozzy często wołany jest Ziutek , zdrobnienie od Józefa , Kama , kuzynki maż nazywał ją Kamila , a ja na nią wołałam Helcia , bo babcia miała na imię Helena a Kama to typowy przykład reinkarnacji ...identyczny charakterek jak babcia :lol:[/QUOTE] Alicja,ale czy nie wściekłabyś się,gdybyś była na spacerze,a ktoś by krzyknął:"Ala do nogi" i jeszcze gwizdał? [quote name='(:Buńka:)']A ja lubię jak imię pasuje do psa pod względem charakteru i wizualnie. Nie ważne czy pospolite czy nie. Chociaż znałam suńkę która wabiła się Ola i nijak mi to nie pasowało ale po pewnym czasie się przyzwyczaiłam. Mam piesa Murzyna najzwyklejszego kundla z charakterem haszczako-charcio-amstafim i wabi się tak dlatego że jest cały czarny (nie jestem rasistką;)) mój bokser miał się nazywać Snickers bo pasowało by to do jego pręgowanego umaszczenia ale że się nikomu w domu nie podobało to został Rockym Balboa;) Mój Łapcio(*) dostał takie imię ze względu na masakrycznie krzywe łapy a Loczek(*) dlatego że wyglądał jak owieczka... Lubię jak imię pasuje do psa:) Ale egzotyczne imiona też lubię;)[/QUOTE] No i da się nadać imię nawet dla trzech psiaków,bez nadawania imion ludzkich ;)
  8. Jeszcze raz wielkie dzięki dla ciebie Olu i dla Jacka,żeście przyjęli Kinia do siebie i daliście mu kochający domek:loveu: Lepiej trafić nie mógł i wiem,że to najlepsze 2 lata w jego życiu ,choć przeszedł tak wiele,to miał swoich kochających ludzi przy swoim boku :) Ja już piję z sister to i za zdrówko wasze,Kinia,Wigora i Lunki też wypijemy ;) Oj dopadnie na bank :mad:
  9. [quote name='Bolsbokser'] Ja nadal koffffam boksery, to odzwierciedlenie mnie samej, więc na pewno boksery będą się jeszcze przewijać u mnie, ale jest Albin, a Albin robi za kilka bokserów. Poza tym, z jego temperamentem i problemami behawioralnymi, które powoli wychodzą na prostą, to drugi bokser, co ma taką samą eneregię, odpada :( Na razie.[/QUOTE] A mi chyba mało problemów przy trójce dzieci,bokserze i 4 koszatniczkach :D [quote name='Bolsbokser'] Ja bardzo nie lubię pospolitych. Mója ONka [*] WHISKY i Bokser [*] BOLS :loveu: tak do kompletu :)[/QUOTE] Whisky-:loveu: U mnie na tymczasie była sunia,która podczas porodu straciła mamę i rodzeństwo,przynieśli mi takie 3 godzinne szczenie z warsztatu i kazali ratować,udało się i miałam wiadomości o niej do 4 lat,później straciliśmy kontakt.Nazwałam ją KOKA :D,męża siostra miała rodwailerkę-ŻABĘ [quote name='Bolsbokser'] Też się podpisuję, ale gwoli ścisłości, Albin to właśnie ludzkie imię. Zostało mu nadane jako imię robocze, potrzebne na cele fundacji. I tak zostało, bo każdy się przyzwyczaił. Skojarzenie mojego taty było takie, że biały bokser = albinos, więc Albin. Choć Albin to wcale nie albinos :eviltong: [/QUOTE] W życiu bym nie pomyślała,że Albin to imię,właśnie z albinosem skojarzyłam :) Zresztą najbardziej mnie denerwują polskie imiona nadawane w Polsce,jak ktoś nazwie swojego psa Hans ,czy jakieś inne,jakie podała magdabroy to pal licho,gorzej gdy ktoś woła na dworze Aga lub Ada i odwracam się ja,lub moja siostra:mad::evil_lol:
  10. Boziu,troszkę mnie nie było i miałam 10 stron do nadrobienia :D Po pierwsze: [url]https://lh5.googleusercontent.com/-Y4ov8H5XCCw/UWqxtf-fQFI/AAAAAAAAASg/7gXnd02N6Fw/s640/DSC_1055.jpg[/url] Zdjęcie boskie :loveu: Ciekawe kto tu kogo prowadzi ;) Po drugie takie zaległości miałam,że nie byłam w stanie zabrać głosu we wszystkim,o czym była mowa,bo i tak od ponad godziny siedzę na waszym wątki i nadrabiam,ale choć w kilku się odezwę: [quote name='Bolsbokser']Mojej znajomej brak kupił Buldożka francuskiego. Więc pytałam ją o hodowlę, bo inna znajoma chce kupić. Spytałam Dorotę, z jakiej hodowli jest ten buldożek brata. To, zanim sobie przypomniała, wspomniała, że zaglądali do pewnej hodowli i dowiadywali się o szczeniaka, ale zrezygnowali, bo babka miała pi_erdolca na punkcie psów i zastrzegła sobie, aby przesyłali jej zdjęcia pieska, opisywali zachowanie, a nawet chętnie by odwiedziła go w nowym domku. Masakra. Napisałam jej, że właśnie dobrze, jak hodowca się interesuje psem, który wyszedł spod jego skrzydeł. ja nie mam problemu z tym, żeby wysyłać co jakiś czas hodowcy zdjęcia Bravusia. Babka do mnie dzwoni co jakiś czas i jest spoko.[/QUOTE] Ja wzięłam koszatniczki od faceta,który wyjeżdżał za granicę na stałe i musiał się ich pozbyć:co kilka miesięcy wysyłam mu zdjęcia i opis co u nas słychać,choć nie muszę-dla mnie sama przyjemność pochwalić się jak się żyje moim zwierzakom. [quote name='Alicja']To jeszcze ja dorzucę w temacie wyboru psów . W naszej rodzinie były najczęściej kundelki , u cioci w Bytomiu jedynie rodowodowy fox . Ja kupiłam sobie swoją psicę spanielkę jako maturalny prezent , Kama była po ciężkich przejściach , żyła u nas 13 lat więc miała 14 lat jak odeszła , potem był Max królik , potem tymczasowo wyżlica , suka pracująca , moze by została na stałe ale ja byłam po poważnej operacji i ciężko było z wyprowadzaniem . Jak doszłam do siebie to padł temat psa na nowo ....chcieliśmy asta ....ale nie miałam możliwości bliskiego kontaktu z psami tej rasy i oawiałam się , ze możemy nie dać rady ...tak więc zrezygnowaliśmy i zamieszkałbokser . Jak napisałam o tym na dogo , na forum III grupy , ze zrezygnowałam z zakupu asta na rzecz boksera bo nie czułam się na siłach to dostałam legalną zjebkę , ze to nie tak ze się człowiek czuje na siłach czy nie , bo albo sie chce jakąś rase albo nie . A ja nadal twierdzę , ze to wtedy była najlepsza decyzja , bo Harley nauczył mnie wiele przez te 4 lata i jak nastał Ozzy to byłam o wiele psich prawd mądrzejsza[/QUOTE] Ja jak zamieszkałam z mężem w wieku 22 lat na swoim bardzo chciałam huskiego(w domu u rodziców i dziadków zawsze były kundelki ze schronisk),ja jeździłam na rowerze,mąż biegał,więc ruchu miałby sporo,już miałam nawet upatrzonego szaraka z oczami kolorowymi jak Albin,niestety mój mąż nie pała miłością do kudłaczy(tak nazywa psy z bujną sierścią),za to miał styczność z bokserami,z którymi ja nigdy nie miałam do czynienia,nawet chyba nigdy nie widziałam boksera wcześniej.I zanim się obejrzałam mąż sprawił mi prezent w formie bokserki.Od 14 lat u nas w domu boksery i pewnie można liczyć na jeszcze wiele lat z tą rasą.Teraz nie wyobrażam sobie mieć innej rasy psiaka,może jakiegoś buldożka w pakiecie :D [quote name='Bolsbokser']Nie, jeszcze nie. Dzisiaj dotarł szczenior CAO mojego teścia. Jutro fotki porobię. Jeszcze nie wiem, jakie imię. Leszek się uparł na Bandziora, ale ja nie lubiam się w takich pospulstwach. Coś wymyślę[/QUOTE] Też nie lubię imion pospolitych,moja pierwsza NIkita dostała swoje imię 14 lat temu od swojej serialowej popularnej wtedy imienniczki "Nikity",kto oglądał ,ten pamięta piękną blondynę serialową-uwielbiałam ten film :) [quote name='Kaaasia']Nazwij go Kruszynka :loveu: Ja imię już miałam upatrzone dawno ale ostatnio jakoś dużo psów się tak nazywa, więc pewnie zmienię :roll:. Moja mama chce Stefan :mad:[/QUOTE] Nie lubię imion ludzkich dla psa,choć niektóre ludzkie bardziej pasują dla psa,niż dla człowieka ;) [quote name='wedara']A ja czekam na zdjęcia !! :multi: Co do imienia aby oryginalne i krótkie aby pies szybko przyswoił :)[/QUOTE] [quote name='magdabroy']Amira-księżniczka, Ishtar-bogini babilońska, Salma-pokój, Afra-biała, Szarifa-szlachetna, Almas-diament, Nadżat-bezpieczeństwo, Jamila-piękna, Layla-noc :)[/QUOTE] Salma mi nijak nie pasuje do tej rasy :p [quote name='Kaaasia']Niezły cyrk się zapowiada :evil_lol:. Ale bezpieczni to będziecie na pewno ;)[/QUOTE] Bezpiecznie to nawet ja mam,choć moja bardziej cykor,niż odważna.Ty bolsbokser to będziesz mogła teraz dom bez zamków mieć :D
  11. [url]http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/532304_542150355836307_17301150_n.jpg[/url] Cudne zdjęcie :) Ja to planuję białaska sobie sprezentować,ale muszę najpierw poukładać sprawy zawodowe,bo właśnie wymówienie złożyłam w pracy ;) Nie będę białym murzynem,a niektórzy szefowie nie wiedzą,że lepiej utrzymać dobrego pracownika na miód,a nie na ocet.Dobrze,że mam ten komfort i mogę wybierać pracodawcę.Będę wybierać póki nie założę własnego interesu :D Mąż na swoim to i ja cosik wykombinuję,a pomysłów mam kilka,jak wypali któryś to i trzy psiaki będę mogła mieć. Co do mikruska to moja siostra od nas z tozu adoptowała maleństwo,trafiła do niej w wieku 6 tygodni z wagą 1,10kg,teraz ma 5 miesięcy i waży 2,60kg-wielkolud :D Uwielbiam ją :) Przeszkadza mi tylko w nocy jak wchodzi na twarz i budzi lizaniem w dziurkach nosowych:diabloti:
  12. Dawno mnie nie było,ale teraz jestem i to produktywnie ;) Życzenia stu latek dla Vita i stronka polubiona.Pozdrawiam :)
  13. [quote name='Alicja']spokojnie , dopiero tekścik powstał tam jakiś , jakieś foty są ... tyle czasu niunia nic nie miała więc obsuwa kilka dni w te czy wewte nic nie zmieni ...ja kompletnie wyszłam z wprawy ...strasznie dużo czasu mi zajmuje zrobienie ogłoszenia , bo też robię je pomiędzy pisaniną pracową , a teraz cały kwiecień , maj i do połowy czerwca tak będę miała ... czasem mam dość[/QUOTE] Ja też mam już dość pracy dlatego wczoraj złożyłam wymówienie,liczyłam na walkę z pracodawcą,a usłyszałam:"Ada,no coś ty,nie rób mi tego!". Nawet nie wiesz jakiego szoku doznałam.Szef ma rozmawiać z górą,czyli szefostwem szefa z Anglii,bo to firma Angielska,by mnie mógł przyjąć na pół etatu chociaż,bo normalnie nie przyjmują .Chyba niezły ze mnie pracownik,że się będzie fatygował ;) Niestety praca na 8 godzin dziennie przy trójce dzieci to trochę za długo jeszcze. Mój dzień zaczyna się o 6.00 rano,kiedy to szykuję śniadania do pracy i szkoły dla wszystkich,potem ubieram najmłodszą i zaprowadzam do przedszkola,wychodzę z psem i na 8.00 do pracy.Pracę kończę o 16.00,szybko po najmłodszą do przedszkola i z psem na spacer,w domu około 17.00 dopiero robię obiad.Zanim ogarnę chatę,zrobię jakieś pranie,pozmywam naczynia czy poprasuję jest już 22.00-23.00.A z dzieciakami też codziennie trzeba lekcje albo pomóc odrobić,albo pilnować,by się czegoś nauczyło.Idę z psem.Wpadam na trochę na kompa i spać idę najwcześniej 24.00,a przeważnie 1.00 w nocy.Sama widzisz,że długo tak nie pociągnę:oops: A jak jeszcze wpadnie zrobienie czegoś dla tozu,czy wywiadówka,zakupy,koleżanki córkę pilnuję 3x w tygodniu,to w weekend zaległości muszę nadrabiać i też nie ma wolnego :( Ciężkie jest życie staruszka :D
  14. [quote name='Alicja']Ada , będę miała prośbęo pomoc jak już bedziesz miała luzik . Ogłoszenia dla Inki , takiej zostawionej w hoteliku :roll: sunieczki , bardzo smutnej sunieczki . Ale to dam Ci znaka .[/QUOTE] Luzik to ja teraz tylko w weekendy mam,ale to nie zawsze w domu jestem,ale na raty w razie czego zrobię ;)
  15. Link na wątek Kinia: http://www.dogomania.pl/forum/threads/205685-Bokser-KING-dostał-porsche-i-nogi-ruszyły-zbieramy-na-rehabilitację!!! banerek Kinia już podlinkowany,możeciesobie skopiować: .
  16. Jak tam Agrula? ps.W poniedziałek poszły pieniążki ode mnie-kolejne stałe na Agrę-doszły?
  17. [quote name='Bolsbokser']To zapraszamy do siebie. U nas też dużo min dziwacznych :evil_lol: Ty też tak masz ??? A myślałam, że tylko ja taka dziwaczna :hmmmm: Zwłaszcza, że w sobotę w pracy byłam, jeden dzień na odpoczynek to zdecydowanie za mało !!!![/QUOTE] [B]chita[/B]-polecam,my na bieżąco staramy się wpadać do Bolsbokser do galerii jej zwierzaków,zdjęcia cudne :loveu: [B]Bolsbokser[/B]-powinien być bezwzględny zakaz pracy w sobotę,bo co to jeden dzień na odpoczynek,szczególnie dla kobiety,która po tygodniu pracy ma kupę zaległości pracy w domu :placz:
  18. [quote name='chita']a maz to wie ze w tym stadzie jest najslabszym ogniwem po koszatniczkach ?:evil_lol: [/QUOTE] Jeszcze nie,ale pewnie z czasem się dowie:evil_lol: Szwagier to już się z niego śmieje,że będzie zwiewał z domu jak jego wszystkie cztery kobiety okres dostaną:eviltong: na razie jeszcze za młode,nawet jak ja sama sobie pomyślę co to będzie to się boję:diabloti:
  19. [quote name='Alicja']mój 38 ale na szczęście na kolanka nie włazi :)[/QUOTE] [quote name='Kaaasia']Mój 32 i czasem włazi. Najczęściej jednak wisi tak pół na pół :lol:[/QUOTE] To wy macie dobrze,bo moja nigdy nie stanęła na pół na pół nawet,nigdy jej do głowy nie przyszło,że może tak lepiej będzie :) Dupskiem musi siedzieć najwygodniej,czyli na samym środeczku kolan,a reszta może zwisać :D [quote name='Yana']moje włazą obie na raz i jeszce się przepychają :lol:[/QUOTE] Chciałabym taką przepychankę zobaczyć,jak się wcinają na kolana tak jak Nikita to nie zazdroszczę ;) a może i zazdroszczę ;)
  20. Nakolankowe na bank,ale czy maleństwa to bym się kłóciła,za często mi na te kolanka włazi ;)
  21. Boska jest,aż nie mogę się doczekać zdjęć jak będzie rosnąć i się zmieniać-pamiętaj Yana,że zdjęcia takie to konieczność i się nie wymigasz,stałe relacje dla nas to minimum ;)
  22. [quote name='chita'] jasne, chalupa ciut mala ale jeszcze jedno poslanie sie zmiesci :eviltong:[/QUOTE] A na jednym to się nie zmieszczę z dobytkiem niestety:placz: Bo męża mogłabym jeszcze zostawić:cool3: ale trzy córy,rudą i cztery koszatniczki zabieram ze sobą ;)
  23. Zazdroszczę Arinie waszych wspólnych wypadów-chita chcesz mnie adoptować?:evil_lol:
  24. [QUOTE]no niestety, czasu na to trzeba dużo. Też mało poświęcam , ale powoli do przodu idzie. Mam D80 + jasne szkła. Muszę jeszcze stałki kupić, bo na razie same zoomy. No i już tylko nikonowskie chyba będę kupować, bo na Tamronie się trochę przejechałam. Nie współgra dobrze z moim body. [/QUOTE] Jasne szkła-i wszystko jasne ;) Ja kupiłam w komplecie,więc mam ciemne,na jasne jeszcze trochę będę musiała zbierać,bo pracę rzucam :p Co do reszty to kompletnie nie kumam o co kaman,ale mam nadzieję się naumieć ;) [QUOTE]Niech no ja swojego Bravusia na kolanka wezmę [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/evil_lol.gif[/IMG][/QUOTE] No moja to raptem coś koło 35kg a jaki już ciężar,ty się pod Bravusiem załamiesz :D
×
×
  • Create New...