Jump to content
Dogomania

kora78

Members
  • Posts

    26249
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by kora78

  1. padlam ze smiechu!! ale nazwa!! :D Weronia tak, on byl z tylu tego terenu w betonowym boksie, z suka taka brazowawa kundelkowata prawdziwa ciut za kolano. kurcze, jak tu ujac, ze mix baseta, juz taki tytul zawoluowany... hmm wiecie, co mi dzis jedna pani na ulicy powiedziala? ze jak Morusa zobaczyla, to od razu na mysl jej przyszedl pies latajacy z NIEKONCZACEJ SIE OPOWIESCI. ale sie usmialam :) rzeczywiscie, troche racji ma :) Morusek cos czasem kuleje na jedna przednia lapke, jak dlugo pochodzimy i czasem cos tam wygryza sobie z podeszwy. Dzis robilam mu sesje zdjeciowa, wysle je jutro do Dogo, a ona wstawi na wetk, bo mi sie nie udaje juz kilka dni fot wstawiac. Jutro cos pooglaszam Moruska, ja robie zawsze na 5 portalach. Ktos moze gdzies wiecej porobic? gumtree? Dogo? ktokolwiek? mi w gumtree tez fotki nie wchodza Dzis pierwszy raz Morus warczal na psa, malego, ktory tez na niego warczal i lekko podskakiwal. Obaj byli na smyczach. I bardzo sie podniecil, jak zauwazyl kilka kotow za ogrodzeniem, z ktorych jeden nawet zamiast uciekac to przyblizal sie do siatki i prychal. Najpierw Morus ich nie zauwazal, potem tylko ciut sie zainteresowal, a potem chcial sie pod plotem tam przedrzec na posesje. Morus w ogole jest uciekinier i dobrze sobie radzi w przeciskaniu sie pod ogrodzeniami i w szczeliny wciskaniu. Chyvba pamieta czasy, jak kiedys byl chudszy i wszedzie sie przedostawal :)
  2. TEKST DO OGLOSZEN brzmi tak: Sam środek zimy. A cudowny pies na ulicy. Z jakiego powodu? Tego nie wiemy. Bo ten, co go wyrzucił musiał nie mieć oczu. Czy można wyrzucić na mróz tak pięknego, niepowtarzalnego, grzecznego, przyjacielskiego psa? Bo ten, któremu pies uciekł był na tyle głupi, że pozwolił mu uciec. Bo był na tyle głupi, że psa nie odnalazł. I dlatego Morus trafił do schroniska pod Poznaniem. Z czyjejś bezdennej głupoty. Morus męczył się w schronisku prawie 3 lata. Zarastał sierścią, która się coraz bardziej kołtuniła, latem parzyła, jesienią przemakała nie chcąc wyschnąć i ogrzać, a zimą dodatkowo wyziębiała. Bez możliwości ruchu, wybiegania się, Morus w schronisku jadł i spał, jadł i spał. Aż przytył i teraz z kolei musiał przejść na dietę odchudzającą. Do tego wszystkiego, Morusek dostał jaskrę. Już nie widzi, na jedno oczko, bolące są oba oczka. Morus musi dostawać kropelki do oczu. Tak wspaniały pies, tak przyjacielski, łagodny, towarzyski. Nie lubi przebywania w samotności i na odludziu. Uwielbia wypoczywać przy ulicy, gdzie zawsze coś się dzieje. Morus bardzo lubi dzieci, łagodny, jak baranek. Tak samo, jak wygląda :) dokoncze pozniej,musze juz uciekac trzeba dopisac tylko,jaki jest grzezcny na smyczy,do psw itp aha i wiek
  3. mam prosbe blood,czy mozesz ja cos pooglaszac na wlasna reke? na jakich portalach? marta, czy mozesz ja cos pooglaszac sama? gdzie? kizimizi, czy mozesz pooglaszac sunie na gumtree te 4 rodzaje chociaz, na szybko? ktos moze powysylac pm z linkiem do watku suni i prosba o ogloszenia? ciotka kamilawa robi duzo ogloszen,ale ona teraz zajeta innymi psami jest bardzo, ogloszeniami ich
  4. kach, skoncz juz z osobistymi przytykami! to watek bilbo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  5. choroba,ja nie wiem,ktory?? mi sie ich fotki z tymi nosami podobaja najbardziej. jednego dam z nosem, a drugiego nie. ale ja sama dodac nie umiem, mi zawsze siostra dodaje. to do tego czasu sobie pomysle. a jak je dodac do 1 posta? zaznaczam i kopiuje calosc? czy osobno, najpierw jeden rzad,a potem drugi? polubek to cudotworca! :)
  6. oczywiscie,ze pozwalamy! Moruysek dzis dostal tabletki na roale i juz jajka zaczely leciec ciurkiem z niego. Zwrocilam bardzie uwage i widze, ze jednak czasem glowka trzepie, wczesniej tego nie zauwazalam i myslalam,ze ma uszka ok. Przed wizyta u weta. Ale teraz widze,ze trzepie czasem uszkami i drapie. Swedza go te grzybki :( Sluchajcie MORUS MA MIEJSCE W HOTELU W OBORNIKACH U P.STEFANA ZALATWIONY PRZEZ CZERDE ZA 150zl!!!! Wiec zaczynamy zbiorke deklaracji na Moruska! Poprosze tez o bazarki na hotelikowanie psiaka i zakup tych korpli na uszka i do oczu, zeby go nie bolay, zeby jaskra nie postepowala. A kiedys moze na operacje, albo konsultacje u okulisty? Zaraz wymysle jakis tekscik do ogloszen na szybko, moze Morusek znajdzie ds, albo zainteresowanie jakiegos ds, zanim pojedzie do hotelu? Wiele osob zwraca na niego uwage na ulicy, na jego niepowtarzalnosc dziwiac sie, ze to mieszanek zwykly. A co u Morusa? Wieczorem bylo dokanczane strzyzenie tylnych lapek, gdzie jeszcze mial koltuny i fredzle. I chyba na tym juz skonczymy. Zaraz ide mu focie porobic, Wy pewie roznicy nie zauwazycie w jego fryzurze. Wieczorem duzo bylismy razem na sacerach i w ogrodku, Morus nie idzie powoli na spacerze, biegnie klusikiem, w swoim tempie. Potrafi tez wskakiwac mi na kolana proszac o pieszczoty. Zawsze, jak podchodze to on kladzie sie na brzuchu i leb kladzie :( biedny, boi sie :( Rano pobudke zrobil o 6, jak wczoraj. Morus lubi czesto znaczyc teren, ale nie ugania sie za suczkami, a szczekajace psy przez plot omija truchcikiem z ogonkiem zadartym do gory i nie patrzac na nich. cwaniaczek
  7. masakra!!!!!!!!!!!!! piekne!!!!!!!!!! polubek i ktory ja mam wybrac????????? matko, ale szok!!!!!
  8. avil pieknie.... on mial na pewno cos przewleklego, kazda chora istota umiera na cos, a nie ot tak, na starosc. cos bylo juz bardzo uszkodzone. moze, jakby dazyl dojechac na hotel u wetow, to oni by to wykryli i leczyli. moze Misu choc ostatnie dni przezylby godnie, z trawka, ciepla reka... choc nie ta jedna jedyna, co go na starosc porzucila moze stracil chec do zycia, jak pomyslal, ze juz zawsze bedzie tak zyl, za kratami, bez swojego czlowieka. nie wiedzial,ze czeka go za chwile lepsze zycie. gdyby wiedzial.. gdyby dalo mu sie to przetlumaczyc... :(
  9. a oto kolejny moj kudlaczek na dt [url]www.dogomania.pl/threads/187862-staruszek-pół-ślepaczek-Morus-ze-swarzędzkiego-schronu-szuka-domu[/url] z innego schronu, dalekiego ode mnie. tak o sobie wybralam na watku kudlaczy, pare dni pomyslalam i pojechalam. musze pisac, byle co, by nie wyszlo,ze spamuje ;D bo ja chce tylko ciotkom od kudlaczy moruska pokazac i pochwalic sie,jakigo pieknisia mam teraz. oby nikt nikt nie naskarzyl do moda!
  10. i znow astra taka malenka, jak przy.... tym rudym z pierwszych fot u Was.... a kiedy werdykt? juz mialam pytac,co za cisza u Asterki :)
  11. ciotki oby bylo warto!! za to rozsylanie po watkach, ostrzezenie od moda dostalam i jakies punkty karne!! ile takich pkt mozna miec??
  12. Ja go zabralam,ale chyba u mnie na dt nie zostanie, bo na tak silnego psa nie mam warubkow. Teraz jest cieplo i on spokojnie mieszka w ogrodzie, na lancuchu :( bez budy. Ale co, jak zacznie padac? Dam go do budy prowizorki,ale tam bedzie ujadal caly dzien, bo on kocha ludzi, musi byc przy ludziach, czuc ludzi, jakis ruch, a nie tylko ptaki i koty okoliczne. Musi miec towarzystwo psie, albo ludzkie. Ja moge tylko prowizorke mu zapewnic :( malawaszka, tam jest duzo psow,ale nie mam porownania, co bylo wczesniej. Jest dog argerntynski, wiec rasowce nie powyjezdzaly do niemiec, jest tez golden z siwym pychem. mlode niby dalmatowate cos, takie kropkowane, szczenie. onkow duzo i buli duzo u mnie np buli nie ma w ogole, a jak sa to sie jakos udawalo na dt zabrac. tam, w schronie jest bardzo brzydko, ciemno, takie sciezki wydeptane miedzy kojcami w trawie, miski sie walaja jakies, boksy male, psy na lancuchach, psy biegajace luzem po ogrodzonym kawalku podworka... a wracajac do Moruska. wrocilismy wlasnie od weta, dzielny pacjent :) Morus ma jaskre, na jedno oko calkiem slepy, na drugie widzi,ale tez juz ma zmiany na... galce ocznej, na tym bialym pod powieka. dostal zastrzyk przeciwbolowy i cos tam jeszcze mial w sobie, zeby go to oko nie bolalo pare dni potem musi dostawac krople do obu oczek. no i w uszach ma grzybice, potrzeba lek Surolan, 30zl jutro go odrobaczam, bo ma robale na bank Morusa wiele ludzi na ulicy zaczepia, jaki on piekny, zachwycaja sie. Ale, jak owie,ze do oddania to nic nie mowia. Ale moze akurat, zapamietaja, zaczepia mnie kiedys. Wet Morusa nie wazyl, bo ma wage zepsuta, ale nawet ponad 20kg moze wazyc
  13. hehe jak ktos czegos chce, a ktos inny do niego wydzwania wciaz, zeby to zalatwic, to nienormalne jest wieczne nieodbieranie i nigdy nieoddzwanianie,albo po tygodniu, albo po miesiacach. same problemy by byly potem z kontrolami i jakimis problemmi, o ile by sie wydarzyly. nie daloby rady dogadac sie z ta pania. szkoda zachodu, szkoda bylo moich nadzieji na ten dom dla buni bunia musi trafic na ludzi z wielkim sercem, bo nikt :normalny: jej nie wezmie.... a jak juz trafi to niejeden pies jej pozazdrosci :)
  14. dziekuje za przybycie :) widzisz marta, cos rozeslalam wreszcie :) dianka potrzebuje ogloszen, potrzebuje jeszcze oswajania na pewno. nie moze isc do normalnego domu, do laikow
  15. zajrzyjcie chociaż na wątek suni z działek, którą los teraz wypchnął*teraz do schroniska, poradziecie coś chociaż? [url]www.dogomania.pl/threads/177315-pięknie-umaszczona-onkowata-nieufna-Diana-błaga-o-ogłoszenia[/url]
  16. zajrzyjcie chociaż na wątek suni z działek, którą los teraz wypchnął*teraz do schroniska, poradziecie coś chociaż? [url]www.dogomania.pl/threads/177315-pięknie-umaszczona-onkowata-nieufna-Diana-błaga-o-ogłoszenia[/url]
  17. zajrzyjcie chociaż na wątek suni z działek, którą los teraz wypchnął*teraz do schroniska, poradziecie coś chociaż? [url]www.dogomania.pl/threads/177315-pięknie-umaszczona-onkowata-nieufna-Diana-błaga-o-ogłoszenia[/url]
  18. Diana 3 lata onkowata suka, biala z brazowymi łatami i czarnym borsuczym nosem po szczeniakach w ubieglym roku odebrana bezdomnemu, mieszkajacemu na dzialkach, ktory mial jeszcze psa, ojca mlodych Diany. charakter- dzika, nieufna, niespokojna, bojażliwa. Ale zero agresji, tylko ucieczka wciąż. Odkaąd trafila na wybieg, bez betonu, bez zadaszenia, otwrzyla sie. Juz sama podchodzi, choc nadal niespokojnie do opiekuna, traca go pyskiem, by ja glaskal. Zwlaszcza, gdy opiekun glaska innego psa. Wczesniej kryla sie w budzie, nigdy sie nie pokazywala, nawet od opiekuna uciekala, zucala sie po kratach, gdy wchodzil do srodka. prosze kogos o wstawienie tutaj fotki, bo ja nie potrafie [url]http://www.dogomania.pl/threads/1773...-o-ogłoszenia[/url]
  19. zapraszam w odwiedziny do suni pieknej, choc nieufnej, ktora zyla dziko, a teraz dpczekala sie schronu. ratunek, czy przeklenstwo? [url]http://www.dogomania.pl/threads/1773...-o-ogłoszenia[/url]
  20. zapraszam w odwiedziny do suni pieknej, choc nieufnej, ktora zyla dziko, a teraz dpczekala sie schronu. ratunek, czy przeklenstwo? http://www.dogomania.pl/threads/1773...-o-ogłoszenia
  21. zapraszam w odwiedziny do suni pieknej, choc nieufnej, ktora zyla dziko, a teraz dpczekala sie schronu. ratunek, czy przeklenstwo? [url]http://www.dogomania.pl/threads/1773...-o-ogłoszenia[/url]
  22. zapraszam w odwiedziny do suni pieknej, choc nieufnej, ktora zyla dziko, a teraz dpczekala sie schronu. ratunek, czy przeklenstwo? [url]www.dogomania.pl/threads/177315-pięknie-umaszczona-onkowata-nieufna-Diana-błaga-o-ogłoszenia[/url]
  23. wtwtara, a jak to lecznie wyglada? ile te krople kosztuja?
  24. borysus skrzynke wyczysc. napisz,co u Ciebie? na pm
  25. zapraszam na watek psiaka, ktorego zabralam z tego schroniska. bylam w srodku. papiery pisalam na podworzu. pani byla mila. ale tam.... no nie mam slow, jak tam jest. przy ulicy, wkolo domy, kto dal zezwolenie na schron w takim miejscu?? kojce malenkie, kilka astkow, dog argentynski chyba, psy w kojcach pojedynczo, grupowo, na lancuchach i luzem na podworzu, w domu... ja nie widzialam wiele schronow, a na swoj narzekalam. poklony dla mojego schronu! dziekuje Weroni za pomoc watek psiaka [url]www.dogomania.pl/threads/187862-staruszek-pół-ślepaczek-Morus-ze-swarzędzkiego-schronu-szuka-domu?p=14911191#post14911191[/url]
×
×
  • Create New...