Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. albo zinwestuj w gotowy preparat na stawy dla zwierząt np.w tabletkah lub płynie
  2. pocieszę cie-nie jestes sam-moja suka jest podobna,wrecz identyczna w zachowaniu który opisałes.ja po prostu ignoruję psa,a jak jest mocno nakręcona to odsyłam "na posłanie"koniec.nie ma żebrów
  3. oj asiulku przy takiej diecie czysto mięsnej zafundujesz szybkie zejście z tego świata swojemu przyjacielowi.samo mięso zawiera bardzo duzo fosforu,który niszczy nerki.jesli ma chore nerki to tym bardziej powinien unikać samego mięsai nalezaloby pójść za rada weta i prześc na dietę weterynaryjna dla psów z tymże schorzeniem. co do kastracji-wet pewnie miał na mysli torbiele na prostacie i dlatego psiak sikał krwia.faktycznie kastracjia w jakims tam stop[niu niweluje problemy z prostatą. poniewaz jest to 8 letni pies jesli zdecydujesz się na zabieg możesz-prócz robionego pewnie oznaczenia nerkowego(kreatynina lub mocznik)-zrobić mu morfologię i uzupelnić z biochemi oznaczenia wątrobowe.bo byc może pies nie bedzie się kwalifikował do zabiegu.no,oczywiście serducho przez weta tez powinno być osłuchane.pozdrawiam
  4. chyba ten amino biotin,bo moje sa cały czas na megavicie tym zwykłym a zaczynaja juz się"sypać".dzięki za info sprawdzę.ja osobiście mikitę sobie chwale
  5. amber radzi dobrze.co mge dodac jeszcze od siebie?kup dodatkowo do w/w karmy prep.wzmacniajacy stawy-sa one teraz baaardzo obciażone(arthroha,arthrofos sa to dla zwierząt).idz do weta ma program slimfit który wylicza ile bez uszczerbku dla zdrowia można dac suchego/i lub puszki,ale tak że pies po bardzo dużym okresie czasu(nawet rok będzie potzreba restrykcyjnej diety aby spadał do optymalnej wagiu)-to co napisalam posiadaja niektóre gabinety wet.,które współpracują z royal canin.karma nie jest bardzo tania-bo to dieta weterynaryjna. powodzenia.i pamietaj jeśli chcesz ja odchudzić nie ulegaj slodkim oczom psa,bo na poczatku bedzie żebractwo pełną paszczą.żadnych sucharków,ani jednego cukierka-tylko chrupy i woda.pamietaj tez że prócz wody wszystko ma kalorie.
  6. gryf80

    Barf

    no raczej mieszac gotowane z surowym...bieguny murowane i/lub wymioty
  7. gryf80

    Barf

    jak dla mnie to logiczne przy diecie barf-ale zamiast makaronu czy innych pustych weglowodanów może trzeba wprowadzić aniu wiecej warzyw?nie owoców(fruktoza cukier prosty)ale wlaśnie warzyw
  8. wszystkie zapisuję sobie i przekarzę,ja dopinam od siebie karmel.
  9. ale chum nie przez kota przyniesiony/wykopany tylko moje ttby +cao ;),koty poluja za ogrodzeniem
  10. w fypryście pisze że działa tylko przez 3 tyg,ale z mojego doświadczenia na kotach-większe łazęgi-moge spokojnie powiedzieć że pełny miesiąc
  11. dzięki ale za długie,trudne do wymówienia-pies mieszka na wsi-wsi.
  12. ostanio (tzn w tamtym roku)dostałam chomika polnego-bezczelny kopał tune na posesji i sie doigrał,choc szkoda bo akurat "chumy"(tak mawiała moja śp.babcia)lubię
  13. w paczce sa 3 szt.osobno pakowane.jak masz 2 psy to sobie zamów od razu 2 paczki.bo przy jednej paczce ,jeden pies "bedzie poszkodowany";).skutecznosc dobra o ile często psów nie pierzesz
  14. odświeże potzrebuje najtaniej jak tylko sie da prep.na sierść w kaps. lub tabl.,ostatnio stosowałam vetiskin-poniewaz mam psy pow 40 kg a tam dawkowanie jest takie-pow.15 kg 2 kaps to bardzo mi to odpowiada.żadnego proszku nie przemycę.znalazłam taką firmę [url]http://www.zoohurtowo.pl/?PHPSESSID=538fcf980efe98ecee044d57762b9024. zamawiał ktoś coś z niej? wiem że trzeba zamówić za 150 zł,ale u mnie to nie problem bo mam duzy zwierzyniec.a tam vetoskin jest najtaniej bo za 33 zł.tylko że tej firmy nie znam.prosze o podpowiedzi i sugestie.dziękuje.
  15. bardzo dobre.ta sama subst,czynna co we frontline czy fiprexie,ale sierść przy zakropleniu nie jest taka tłusta(nosnik chyba maja inny)no i tańszy.ponoć najtańszy z fipronilem
  16. e tam,jak mogę pomóc to pomagam.zobaczymy co wyjdzie po analizie p.s.zobacz na pw wiadomośc ode mnie
  17. dzięki za każde podpowiedzi.zapiszę i wyślę włascicielce
  18. ok.polecam się.kot był wychodzacy?bo jeśli nie to raczej nie ma co podejżewać izosporozy
  19. no raczej diety wet.tańsze nie beda.moze poszukaj w karmach trovet
  20. od weta specjalnym syropem,na pewno nie tabletami,ale najpierw idz zbadaj bo może to coś innego
  21. może nie musi,sadzac po mamusi charakter moze byc dosc,nazwijmy to zywiołowy
  22. może zanies jesli to nie problem trzeba szukac najprostszych rozwiązań.jesli kot był ze dworu i prawdopodobnie łowił gryzonie to może tak byc-moja kocica miała te pierwotniaki-podobne objawy:apetyt ok,a biegunka taka że hej.
  23. ja mam mały zapasik fiprexów i effipro,a dla kotów fypryst ze wzgl.na niewielka objetosc prep.który trzeba wylać na sierściuchy
×
×
  • Create New...