Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. nie ma się co kłócić,dajcie spokój...szkoda zdrowia aysel-ten psiak na fotce obok doga to co to,że tak spytam?
  2. bo własnie z hillsem jest taki problem:skład ok,cenowo jeszcze ujdzie,ale jak namówic zwierzeta żeby ją jadły.niestety firma nie dopracowała smakowitości(chomi mi nie tylko o psy ale także i koty)
  3. absolutnie nie zwlekać-ten guz prawdopodobnie urośnie jeszcze.operuj.narkoza zostanie odpowiednio dobrana do wydolnosci psa(uprzednio mozesz zrobić badanie krwi,żeby sprawdzic czy z psem wszystko jest ok-morfologie,z biochemi podstawowe parametry:aspat(wątroba)kreatynina(nerki). i jeszcze jedno ten guz jest w okolicach pochwy czy sutków?
  4. gryf80

    ciąża??

    no to super.ciesze sie razem z toba.
  5. ok.ja sama jestem ciekawa co wyjdzie
  6. ty znasz psa najlepiej,wiesz na pewno kiedy psu cos doskwiera.niestety ani wet ani forumowicze nie podejma za ciebie decyzji.ale warto spróbować po tygodniu kroplówek zmierzcie poziom kreatyniny i zobaczysz
  7. 7 mg kreatyniny to sporo,pies powinien po pierwsze zostać zacewnikowany jak najszybciej ,żeby pozbyc się moczu z pecherza!!następnie powinien miec zalożony wenflon w łape i podawane kroplówki z lekami.takie postępowanie ma szanse jeszcze coś zziałać.nie zwlekaj!
  8. być może że sztywne włosy sa spowodowane zła kondycją skóry.objawy które opisujesz moga swiadczyc o uczuleniu na coś ale wcale nie muszą.trzeba pójsc jeszcze raz do weta,muszą pobrać zeskrobinę ze skóry w celu wyeliminowania pasożytów skórnych,muszą zajzec do uszu czy nie ma tam wydzieliny.
  9. moim zdaniem zadziała tak samo jak frontline(ta sama subst.czynna)niestety-w spot-onach mają najsłabsze działanie w "częsciach dystalnych"zwierzaka-czyli-ogon i okolice pyska oraz ,łapy
  10. dobrze robisz-igła czy to 0,9 czy 1,2 to dosc duza srednica wiec zawze troche wycieknie.robi sie także w polu załopatkowym gdyz tam jest dosc "duzo miejsca"
  11. jak trzeba to robi się tylko podskórne
  12. aaa,to spoko,a ja myślałam że postawili diagnozę w oparciu o np.leukocyty
  13. może tak,może nie.złap siki i zanies do badania.może miec zap.pecherza-nie leczone powoduje zap.nerek
  14. tak bez badania moczu diagnoze postawili?szok!kreatynina jest od 0,5 mg/dl.leukocytyty niewiele ponad 17 tys to jeszcze w granicach normy(stres,posiłek powoduje wzrost parametru),ale nie koniecznie
  15. basiu mam nadzieję,że się nie obrazisz że się podpinam pod twój watek-ale kieruję apel do ludzi mieszkających czy też przejezdżających w kierunku na biłgoraj!!!-kochani na tej trasie psy masowo sa porzucane/wyrzucane przy tej ruchliwej trasie.ostatnio pies przy tej drodze był przywiązany i zdech bo nikt niestety nie zareagował w pore.skąd to wiem-czytając internetową wersje kuriera lubelskiego jeden z forumowiczów tejże gazety napisał posta-informację. jeśli ktokolwiek przejezdża tamtedy kochani zwrócćie uwage na psy.
  16. bronek jakby "wilkowaty"powinien szybciejniż dziewczyny znalezc dom
  17. nika gdyby dostał udaru cieplnego miałby inne objawy.odstaw siemie lniane na jakis czas i zawsze w pogotowiui miej gastrolit.juz kiedys pisałam że szczenieta ,stare psy oraz psy ras małych bardzo szybko ulegają odwodnieniue(biegunka to własnie jeden element)tracac przy tym masę elektrolitów(stąd to "osłabienie")
  18. tak długo aż pies wytrzyma,ewentualnie ok 2 tyg do póki naczynia krwionośne się nie wzmocnią.skutecznośc podskórnych jest troche "słabsza"niz dożylnych(tzn działanie jest za jakiś czas nie od razu jak w przypadku i.v)ale nie masz wyjścia.
  19. myśle,że tak.w końcu producent zapewnia wodoodpornosc,a kiltixa który wodoodporny nie jest takż pom takim zabrudzeniu jak u ciebie nalezy wyczyścić,naciagnac,przetrzeć po psie i ma działac.
  20. tak leki steroidowe powinno sie odstawić
  21. [quote name='Olson']Na firmie mamy dwa psy. Przez kupę czasu jadły Pedigree, albo jakiegoś paskudnego Darlinga. Od ponad roku poprosiłam, żeby im zmienić - wybrałam Joserę Solido. Psy nie mają aż tyle ruchu - jeden co prawda jest cały czas wypuszczony, drugi w kojcu - chodzi może półtorej godziny dziennie na spacerek. Jednak teraz dochodzę do wnisoku, że ta karma nie jest najlepsza. Jednak za 30kg płacimy 150zł - chciałbym coś w podobnej cenie, ale lepsze. Może ktoś coś poradzić?[/QUOTE] jak za taką cenę 30 kg to się nie ma co zastanawiać.jeśli psy ją jedzą i biegunek nie mają to ok.
  22. a co to za lek?
  23. fakt-nie powinnas ulegac
  24. na małe psy,z reszta na wieksze również stosuje sie 10-cio mg omeprazol
  25. gryf80

    ciąża??

    tez mam taka nadzieje,ale zawsze jest ta niepewnosc że gdzieś ten jeden "rodzynek"się schowa.ale idż,zobaczymy co lekarz powie
×
×
  • Create New...