Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. być może nie zauwazyłas objawów cieczki...jesli dostala zastrzyk w cieczce(a na to wskazuje)bytc może trzeba bedzie ja wysterylizować w miare szybko(ropomacicze murowane po podaniu hormonów w cieczce)
  2. naklejka weż obrożę i krople
  3. gryf80

    "Usztywniacz"

    poszukaj w necie,ewentualnie pod nazwą gips
  4. chyba że coś nie tak z guzkiem pietowym lub więzadło "poszlo"....
  5. sabunol może być niezły-perwetryna,chyba permetryne ma także ektopar spot on(vetagro lublin)
  6. naklejka ja stosowałam taki "mix"kiedy był sezon wyjazdowy moich psów w okresie wakacji na roztocze i janów lub.-kiltix i fiprexy adekwatne do wagi psa(ale to stosowałam na psy z gladkim włosem,ale może spróbuj)
  7. oczywiście przynoszeniu kiltixa pamietasz o przecieraniu nim psa pod włos co miesiąćc i takie tam...
  8. spoko.tylko pytanie czy ty ta obrozą co miesiąc przecierasz psa pod włos uprzednio obrożę rozciagając lekko.samo noszenbie nic nie zdziała chyba że w okolicy gło9wy.takie drapanie się w okolicy ogonowej może także świdaczyc o wrazliwości na jad pcheł
  9. ok,a stosowałas tylko xl +s czy xl +m lub l? w effipro tez jest fipronil jak w fiprexie czy fypryście chyba że chodzi o inny nosnik.na moich psach i kotach wszystko działa(mam na myśli spot-ony)
  10. garzalka-tak,moga się koąpać-pies przeciez nie jest kaleka.pchły wykluczyłas,gdyz zastosowany był prep.p/pchłom i kleszczom w ciagu ostatnich2 m-cy?bo jeśli zastosowałas to może byc jakaś choroba skóry np. dowi- odnosnie żwaczy-ostrożnie(żwacze w tabsach to nie to samo co kawał żwacza suszonego)zawieraja fosfor(szkodzi na nerki).jak reszta wypowiem siew co do mocznika -nieznacznie podwyzszony to żadna tragedia,krwinki białe-ok,parametry krwinek czerwonych-piesek lekko anemiczny.
  11. małe rasy maja problem z przeskakujaca rzepka w stawie kolanowym.byc może że to jest to.ale omacać musi wet jeszcze raz lub własnie spaecjalista.na stawy wszelkie preparaty mogą byc-zawsze wzmocni psa. być może że problem leży w stawach biodrowych(tzw.pertes)
  12. to powazny zabieg neurologiczny,jełśi trafisz do lekarza który nie robił takich zabiegów dużo pies może po takiej operacjizostać sparaliżówany do końca życia(z reszta zabiegi na kregosłupie zawsze sa powazne i zawsze może być duże ryzyko).gdzie ja mozna wykonac -nie podpowiem bo nie wiem.
  13. moze spróbuj z kroplami.ja na dużego kudłacza stosuję jakikolwiek prep.z fipronilem tylko w dużej dawce(włochate psy musza miec większa dawkę np.pies który wazy 60 kg powinien mieć spot on na 80 kg)
  14. produkty vetfood;u sa ok.fakt-mało popularne ale może i dobrze,stawiają na produkt nie na reklamę.
  15. pewnie,może być i padaczka
  16. po pierwsze-nic jej nie odpadnie,po jakims czasie zrobi sie blizna-bedzie się goiło bardzo dlugo,gdyz niestety pies chodzi na 4 lapach nie oszczedzi nawet tej zranionej. po drugie-jesli myslisz o zszyciu tego tak po prostu to juz za pózno-na upartego wet musiałby wyciac rane z marginesem zdrowych tkanek i dopiero zszyć. po trzecie -żeby zabezpieczyć rane-mozesz tak jak robisz -opatrunki. jeśłi masz w domu zastosuj argosulfan zamiast tego tribioticu(ja go osobiście bardzo nie lubie,rivanol jest ok,może byc dodatkowo rivanol w żelu zamiast tribioticu(rivel żel).niestety argosulfan jest na recepte.ale jest dobry przyuspiesza gojenie i bliznowacenie
  17. ruda super skład.kapsułki na pewno sa jadalne .ja mam z tej firmy osteoarthristop i tez sa te kapsułki "jakby plastikowe"-ale na sto procent sa rozpuszczalne w żołądku.także się nie bój.
  18. zrób zrób.moze przy najblizszej okazji.spotkalam sie z czyms takim u belgów:niski poziom wapnia w krwi.wtedy trzeba suplementować do końca życia psa dobrze przyswajalne wapno(ale nie ludzkie)
  19. mam nadzieje że z mordek nie capiło...czosnek w przeciwieństwie do cebuli jest zdrowy dla psa,tylko ten zapach..
  20. no niby heparegen łatwiej byloby podać...
  21. moja ok.30 kg sucz także niedługo przestawia się na small'a senior brita .....duże kulki "kłuja w zęby"(myśle,że bardziej w pościerane zeby-w listopadzie kończy 7 lat)
  22. aa,zapomnialam jeszcze o pasztetówce i pasztecie-dobra masa plastyczna
  23. chyba wszystko co z pańskiego stolu pochodzi jest"lepsze"(widzę po mojej suce papryke surowa także zjada"bo z ręki",ze niby jakies super)
  24. wiadomo,że domowe żarcie najlepiej psu smakuje;)
×
×
  • Create New...