-
Posts
10790 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by gryf80
-
dorciu mnie uczono że patyczki do uszu dla psów sa bee,więc stosuje gaziki owiniete na mały palec,a fachowe czyszczenie to i tak u weta sie odbywa przy pomocy peana i owinietego wacika
-
oj ruda-nie mozesz po prostu wepchnac do gardła?ja psy nauczyłam tak(poniewaz codziennie dostaja po kilka tabsów):"powiedz aaa..i pies rozluznia szczęki tak ze jedna ręka otwieram paszcze bez protestu a druga wpycham tabsy pojedynczo zamykam delikatnie paszczę i masuję gardło i daję zaraz cos co bardzo lubia np.kawałek kabanosa. inny sposób-swego czasu gdy gryf miał labliozę i trzeba było podawać szczylowi metronidazol(gorzki)podawałam w maśle orzechowym które uwielbiał:pierwsze podanie masła bez niczego,drugie z lekiem ,tzrecie "na zagrychę"bez leku. podawałam tez w serku topionym. masło jest kiepskie troche bo w palcach sie szybko rozpuszcza
-
[quote name='barberry'][FONT=verdana]No własnie na tej stronie wyczytałam, że : [I][COLOR=#000000] [SIZE=2]Ciąża urojona u suk:[/SIZE][/COLOR][SIZE=2] [/SIZE][COLOR=#000000][SIZE=2]Zahamowanie wydzielania prolaktyny przez Galastop powoduje szybkie zanikanie objawów ciąży urojonej, w tym laktacji i objawów w zachowaniu się zwierzęcia. [/SIZE] [/COLOR][/I][SIZE=2][COLOR=#000000]A moja ma wszystkie objawy oprócz samej laktacji to czemu jeszcze się wstrzymać? Ciąża urojona jest tam osobnym wskazaniem niż samo wstrzymanie laktacji.[/COLOR][I][COLOR=#000000] [/COLOR][/I][COLOR=#000000]Tak czy inaczej dzięki gryf80 za odpowiedź.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/QUOTE] też racja-ciąża urojona nie zawsze z laktacja przebiega(moja suka nie miala laktacji,tylko gromadzenie zabawek,ale niczego jej nie podawałam)
-
spokojnie weimar-myślę że u gai az tak zapchlonego domu nie ma żeby na ludzi skakały. swego czasu moje koty dworno-domowe także pchły przynosiły na sobie(jak niedobra pani zapomniała w czas zakroplić)i co-nikogo nie pogryzły a zakroplenie wystarczyło,żeby pchły na kotach wytępić.także bez paniki zbędnej. ale jeśli się obawiasz to zawsze możesz popryskac dom.
-
czy badaliście krew takze na poziom wapnia?
-
dowi napisz po wizycie...
-
gaja spoko-przeciez i tak jest teraz sezon na kleszcze więc zakrasplamy co miesiąc,tak?więc nie musisz się martwić ani o jaja ani o larwy ani o żadną inna formę rozwojowa pchły.do tego częste odkurzanie w domu i git![CENTER][COLOR=#000000] [/COLOR][/CENTER]
-
no jak ma czyste to faktecznie-jak martens pisze-bez sensu czyścic,czyszczenie powinno byc wtedy gdy jest potzreba
-
fiprex jest niezły to taka tańsza wersja frontline
-
tak jak beatrx pisze częste "wydalanie"może świadczyc o złej przyswajalności karmy.jeśli jednak zechcesz zmienić to stopniowo
-
mogę ponianczyć na czas sesji ;)....
-
kama wiem,tak jak napisałam-po prostu trafiliscie prawdopodobnie na "innych"wetów
-
cóż,baster i lusi -post wyżej dobrze napisała.co ode mnie-wet moim zdaniem "żle"wykonał sam proceder,znaczy nieudolnie,z tego co opisujesz -jakby wogóle nie miał do czynienia z eutanazją psów i kotów. nie powinno sie już płakac nad rozlanym mlekiem-ale-te problemy które KAMO opisujesz u tego benia mozna byłoby zaleczyć do tego stopnia iz pies mógłby przez jakis czas normalnie funkcjonować tzn.chodzić,załatwiac swoje ptzreby fizjologiczne normalnie a nie pod siebie-być może żle trafiliście(niedouczeni weci?)
-
a może żle był zakroplony-na sierśc a nie na skóre.dobre do pryskania pomieszczeń jeśli nie masz kotów jest -do kupienia u weta-ektopar koncentrat(vetagro lublin) lub moze jeszcze gdzieś dostaniesz ektiffo(biowet puławy)
-
martens wyjaśniła to dokładnie,jak tu w naszym kraju się odbywa
-
ja czyszczę uszy swoim psom gdy są brudne-stosuję do tego celu jakikolwiek płyn do czyszczenia uszu dla zwierząt-na gazę polewam ów płyn owijam sobie palec i jedzxiemy z czyszczeniem az beda czyste.oczywiście przxynajmniej 2 x zmieniając gazę.
-
brita premium tez polecam-niedrogie i skład dobry. co do obcinania paznokci-może po raz pierwszy idz z tym do weta on ci pokaże w którym miejscu ciąc żeby krzywdy nie zrobić
-
o kurde nie wiedziałam że "skrócili"studia,szok! squ-farmakologia-zakuć zdać zapomnieć ;)
-
dziewczyny dacie radę-ja dałam to i wam się uda ale fakt do najłatwiejszych nie należy.a i tak to pikus w porównaniu z tymi "na samym końcu"(połoznictwo ogarnąć to cud)
-
Podwyższony poziom limfocytów u psa - proszę o pomoc
gryf80 replied to anamara's topic in Weterynaria
to być może te leukocyty z "przewodu pok".stąd taki wysoki alat -
no masz racje,niektóre apteki robią "takie optimune"oczywiście z recepty lekarskiej.
-
można dawać non stop,bez przerwy-az do momentu aż pies odmowi współpracy na skutek bolesności skóry.najlepiej byłoby podawać tak jak właśnie u ciebie 2 x dz.ale ponieważ każdy nowy wlew to przebijanie skóry-przy długotrwałej takiej terapii chyba najlepiej będzie jak dostanie 1x dz 100 ml(zawsze to o 1 wkłucie mniej codziennie)
-
Dziwne odglosy po przebudzeniu się u yorka.Proszę pomózcie cokolwiek
gryf80 replied to wioletka155's topic in Laryngologia
frakcje sa dwie ldl(drobnoczasteczkowy-zły) i hdl,ale moim zdaniemu psów może niema az tak wiekszego znaczenia jak u ludzi. ale jak widzisz jest w normie węc bez obaw -
wyglada jak histiocytoma-ale jeśli rosnie to nalezy jak najszybciej to usunąc-im dluzej będziesz zwlekal tym guz bedzie wiekszy i z wiekszym marginesem tkanek trzeba bedzie go usunac.także nie zwlekaj z decyzją. wioletka-mozna czekać jesli nie rosna,moim zdaniem jeśli pies jest wydolny to także nalezałoby to usunąc.