Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. dorciu mnie uczono że patyczki do uszu dla psów sa bee,więc stosuje gaziki owiniete na mały palec,a fachowe czyszczenie to i tak u weta sie odbywa przy pomocy peana i owinietego wacika
  2. oj ruda-nie mozesz po prostu wepchnac do gardła?ja psy nauczyłam tak(poniewaz codziennie dostaja po kilka tabsów):"powiedz aaa..i pies rozluznia szczęki tak ze jedna ręka otwieram paszcze bez protestu a druga wpycham tabsy pojedynczo zamykam delikatnie paszczę i masuję gardło i daję zaraz cos co bardzo lubia np.kawałek kabanosa. inny sposób-swego czasu gdy gryf miał labliozę i trzeba było podawać szczylowi metronidazol(gorzki)podawałam w maśle orzechowym które uwielbiał:pierwsze podanie masła bez niczego,drugie z lekiem ,tzrecie "na zagrychę"bez leku. podawałam tez w serku topionym. masło jest kiepskie troche bo w palcach sie szybko rozpuszcza
  3. gryf80

    Galastop

    [quote name='barberry'][FONT=verdana]No własnie na tej stronie wyczytałam, że : [I][COLOR=#000000] [SIZE=2]Ciąża urojona u suk:[/SIZE][/COLOR][SIZE=2] [/SIZE][COLOR=#000000][SIZE=2]Zahamowanie wydzielania prolaktyny przez Galastop powoduje szybkie zanikanie objawów ciąży urojonej, w tym laktacji i objawów w zachowaniu się zwierzęcia. [/SIZE] [/COLOR][/I][SIZE=2][COLOR=#000000]A moja ma wszystkie objawy oprócz samej laktacji to czemu jeszcze się wstrzymać? Ciąża urojona jest tam osobnym wskazaniem niż samo wstrzymanie laktacji.[/COLOR][I][COLOR=#000000] [/COLOR][/I][COLOR=#000000]Tak czy inaczej dzięki gryf80 za odpowiedź.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/QUOTE] też racja-ciąża urojona nie zawsze z laktacja przebiega(moja suka nie miala laktacji,tylko gromadzenie zabawek,ale niczego jej nie podawałam)
  4. gryf80

    Pomocy!!!

    spokojnie weimar-myślę że u gai az tak zapchlonego domu nie ma żeby na ludzi skakały. swego czasu moje koty dworno-domowe także pchły przynosiły na sobie(jak niedobra pani zapomniała w czas zakroplić)i co-nikogo nie pogryzły a zakroplenie wystarczyło,żeby pchły na kotach wytępić.także bez paniki zbędnej. ale jeśli się obawiasz to zawsze możesz popryskac dom.
  5. czy badaliście krew takze na poziom wapnia?
  6. gryf80

    Galastop

    nie,nie wyrzuca się po otwarciu.barberry poczekaj jeszcze z tym podawaniem,poczytajcie z resztą: [url]http://www.veterynaria.pl/leki.php?cmd=info&id=760[/url]
  7. dowi napisz po wizycie...
  8. gryf80

    Pomocy!!!

    gaja spoko-przeciez i tak jest teraz sezon na kleszcze więc zakrasplamy co miesiąc,tak?więc nie musisz się martwić ani o jaja ani o larwy ani o żadną inna formę rozwojowa pchły.do tego częste odkurzanie w domu i git![CENTER][COLOR=#000000] [/COLOR][/CENTER]
  9. no jak ma czyste to faktecznie-jak martens pisze-bez sensu czyścic,czyszczenie powinno byc wtedy gdy jest potzreba
  10. gryf80

    Pomocy!!!

    fiprex jest niezły to taka tańsza wersja frontline
  11. tak jak beatrx pisze częste "wydalanie"może świadczyc o złej przyswajalności karmy.jeśli jednak zechcesz zmienić to stopniowo
  12. mogę ponianczyć na czas sesji ;)....
  13. kama wiem,tak jak napisałam-po prostu trafiliscie prawdopodobnie na "innych"wetów
  14. cóż,baster i lusi -post wyżej dobrze napisała.co ode mnie-wet moim zdaniem "żle"wykonał sam proceder,znaczy nieudolnie,z tego co opisujesz -jakby wogóle nie miał do czynienia z eutanazją psów i kotów. nie powinno sie już płakac nad rozlanym mlekiem-ale-te problemy które KAMO opisujesz u tego benia mozna byłoby zaleczyć do tego stopnia iz pies mógłby przez jakis czas normalnie funkcjonować tzn.chodzić,załatwiac swoje ptzreby fizjologiczne normalnie a nie pod siebie-być może żle trafiliście(niedouczeni weci?)
  15. gryf80

    Pomocy!!!

    a może żle był zakroplony-na sierśc a nie na skóre.dobre do pryskania pomieszczeń jeśli nie masz kotów jest -do kupienia u weta-ektopar koncentrat(vetagro lublin) lub moze jeszcze gdzieś dostaniesz ektiffo(biowet puławy)
  16. gryf80

    Kopiowanie uszu

    martens wyjaśniła to dokładnie,jak tu w naszym kraju się odbywa
  17. ja czyszczę uszy swoim psom gdy są brudne-stosuję do tego celu jakikolwiek płyn do czyszczenia uszu dla zwierząt-na gazę polewam ów płyn owijam sobie palec i jedzxiemy z czyszczeniem az beda czyste.oczywiście przxynajmniej 2 x zmieniając gazę.
  18. brita premium tez polecam-niedrogie i skład dobry. co do obcinania paznokci-może po raz pierwszy idz z tym do weta on ci pokaże w którym miejscu ciąc żeby krzywdy nie zrobić
  19. o kurde nie wiedziałam że "skrócili"studia,szok! squ-farmakologia-zakuć zdać zapomnieć ;)
  20. dziewczyny dacie radę-ja dałam to i wam się uda ale fakt do najłatwiejszych nie należy.a i tak to pikus w porównaniu z tymi "na samym końcu"(połoznictwo ogarnąć to cud)
  21. to być może te leukocyty z "przewodu pok".stąd taki wysoki alat
  22. no masz racje,niektóre apteki robią "takie optimune"oczywiście z recepty lekarskiej.
  23. można dawać non stop,bez przerwy-az do momentu aż pies odmowi współpracy na skutek bolesności skóry.najlepiej byłoby podawać tak jak właśnie u ciebie 2 x dz.ale ponieważ każdy nowy wlew to przebijanie skóry-przy długotrwałej takiej terapii chyba najlepiej będzie jak dostanie 1x dz 100 ml(zawsze to o 1 wkłucie mniej codziennie)
  24. frakcje sa dwie ldl(drobnoczasteczkowy-zły) i hdl,ale moim zdaniemu psów może niema az tak wiekszego znaczenia jak u ludzi. ale jak widzisz jest w normie węc bez obaw
  25. wyglada jak histiocytoma-ale jeśli rosnie to nalezy jak najszybciej to usunąc-im dluzej będziesz zwlekal tym guz bedzie wiekszy i z wiekszym marginesem tkanek trzeba bedzie go usunac.także nie zwlekaj z decyzją. wioletka-mozna czekać jesli nie rosna,moim zdaniem jeśli pies jest wydolny to także nalezałoby to usunąc.
×
×
  • Create New...