-
Posts
23810 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Norel
-
[quote name='Nette']Dagmar, znana pogromczyni złych psów, nie chcesz czwartego "doga" :razz:[/QUOTE] Ekhem...:oops: Trochę ciężko byłoby się przecisąć w domu..zwł. że im mniejsza powierzchnia na której bytują zwierzeta tym bardziej wzrasta ryzyko zachowań agresywnych... Bardzo przykra sytuacja i aż mi trudno uwierzyć,że pomimo adopcji wcześniejszej 3 wielkich psów państwo nie mieli kompletnie żadnej podobnej sytuacji. Widocznie te benki co ja poznałam miały w sobie więcej "nerwu" a te państwa jakieś ciumciowe misie...niemniej klapa. Jakbym nie miała Mela,wzięłabym Sama.Natomiast Mel jest ciągłym zapalnikiem któremu dotąd zdaża się z kłapaniem zębami wystartować na Tz-a,więc "gaszenie" dwóch to nadmiar wrażeń-zwł.że Tz-a też potem muszę uciszyć bo sie pluje:evil_lol: A...nie wierzę,że pan będzie w stanie precyzyjnie opisać sytuację,to jak stał pies,jak stał on kiedy zawarczał,żeby szkoleniowiec mógł z tego wyciągnąć miarodajne wnioski... Sorry-gdyby ludzie byli świadomi takich niuansów to nie dochodziłoby do ataku bo widać jednak najczęściej jakieś oznaki,że pies się spina,stresuje,przestawia ciało itp...Jeśli tego nie zauważamy, to nie dlatego,że zwierze sygnałów nie wysyła,tylko albo umykają naszej kalekiej percepcji bo są zbyt szybko przebiegajace albo zbyt mało wyrażne dla ogółu ludzi... Korygując konie niestety musiałam też właścicielowi pomóc i to była porażka bo koń ze mna zachowywał się ok z właścicielem od nowa to samo,ale jak właściciel nie był w stanie kontrolować swojego ciała...Ciężko niewidomemu kazać malować.. Mój Tz także ataki Mela prowokuje-jeśli zauważę to od razu drę się na niego,że ma przestać robić to i to bo pies już się spina...I co z tego,jak następnym razem będzie to samo bo ktoś zupełnie nie myśli co robi i jak jest odbierany przez psa.... Sam powinien mieć kogoś kto trochę zdaje sobie sprawę z faktu "mówienia ciałem".Dobrze,że nic się nie stało poważnego.
-
Merlin - płaszczowy młody dozio zamieszkał w Krakowie
Norel replied to tu_ania_tu's topic in Już w nowym domu
To może trzeba znów zmienić tytuł?:angryy: -
Zuzka i Grand czyli czarno-biały doży pakiet w nowych domach
Norel replied to tu_ania_tu's topic in Już w nowym domu
Super,że dziewczyna odnajduje się w nowym domku :) -
Może się mylę,ale chyba..panikujecie ;) jeśli ludzie mają 3 wielkie psy z adopcji-więc bez wątpienia wprowadzali kolejnego psa do już istniejących przynajmniej raz jak nie 2 razy-nic się nie zagryzło więc chyba coś w tej kwestii potrafią.Nie każdy musi mieć papier szkoleniowca,żeby sobie dobrze radzić w takich sytuacjach ;) A Sam przy psach o duzo stabilniejszej niż jego własna psychice,może zyskać. A kota będą najwyżej pilnować-tak jak ja kotrolowałam każde wyjście psów w momencie gdy miałam owieczki mini i psa co usiłował je zagryść w chwili nieuwagi.. Trzymam kciuki za Sama,żeby się ładnie odnalazł w nowym stadzie.Czy to juz jutro? :)
-
Zuzka i Grand czyli czarno-biały doży pakiet w nowych domach
Norel replied to tu_ania_tu's topic in Już w nowym domu
Ile razy nie wyszła? 5 razy ta sterylka? bo zgubiłam się w rachubie:evil_lol: -
Zuzka i Grand czyli czarno-biały doży pakiet w nowych domach
Norel replied to tu_ania_tu's topic in Już w nowym domu
Mój boże-co za uparty tz-et:mad: Może trzeba go z zaskoczenia brać? Mój dowiedział się,że po doga jadę jak byłam w połowie drogi do wrocławia:diabloti: (oczywiście bezwzględnie miały już zostać tylko dwa...) Cieszę się,że i Zuzia ma nadzieje na domek :) -
....mnie by się też wydawało,że skoro na jakiejś dawce karmy przybierał na wadze to co szukać- jasna sprawa,że tyle mu trzeba najwyrażniej..z doświadczenia jak już pies się podpasie to wystarcza dawka mniejsza.Co innego jakby wcale nie odpasał się,to szukałabym choroby... A z tą wysokoenergetycznością.....dawki na papierku są orientacyjne a organizmy różne ;)
-
:evil_lol::mad: Normalnie kolejna "behawiorystka" -namnożyło się tych fahhowców od zwierząt:shake:, teorie mają jak z kosmosu(nie zapomnę adopcji Vulkiego i tekstów pani z dogo..:angryy: ) a w sumie to wyłącznie teorie..jak to mówią biznes is biznes a grunt do dobra gadka na frajerów.... Nadrabiając stare dyskusje-to myślę,że spokojnie można i pytona z dzieckiem chować i serwala i piranie w akwarium, jeśli tylko cały czas ma się je pod kontrolą ;) Tylko po co? Jest tyle ras towarzyszących,mniejszych, czemu akurat rasa która była z tego co wiem używana do pilnowania karawan a więc mająca takie a nie inne instynkty..Po co pies o który zawsze pisano że potrzebuje z racji gabarytów i mocnego charakteru-zdecydowanego przewodnika...i jeszcze na dodatek samiec... Bo teraz już się chyba o tym nie mówi-tylko w kółko słychać jakie to b e z p r o b l e m o w e psy....... Wina jest zawsze! człowieka-choćby już wtedy gdy żle dobiera sobie rasę psa...bo to człowiek podobno myśli i umie przewidywać konsekwencje swoich działań... A te ostatnie niestety zawsze spadają na zwierzę.
-
Zuzka i Grand czyli czarno-biały doży pakiet w nowych domach
Norel replied to tu_ania_tu's topic in Już w nowym domu
Zaglądam :) -
Pies pewnie niełatwy z natury a do tego ludzie coś musieli robić "nie tak"..no nie ma bata.... Wcale dużo nie trzeba.Ja mimo ciągłej pracy z Tz-em dalej nie mogę wyrugowac u niego pewnych durnych reakcji-dla niego niby sensownych... których efektem jest,że Melman gotuje się natychmiast....Co prawda już go nie gryzie ale w powietrzu zębami kłapie... Nie mam problemu z psem jak przyjda obcy,a mam problem z własnym chłopem....(co nie przeszkadza w pozostałych sytuacjach że się panowie do siebie czule tulą ;) ) Może tu też gest chłopca jest przez psa odbierany kompletnie inaczej,albo postanowił po prostu dzieciaka ustawić w hierarchii pod sobą......
-
Zuzka i Grand czyli czarno-biały doży pakiet w nowych domach
Norel replied to tu_ania_tu's topic in Już w nowym domu
Samo życie......myślę,że jednak latawiec chciałby widzieć w swoim domku kolejnego szczęśliwego dożka... Psiarze powinni wierzyć nie w jakiś mosty, a w reinkarnację....,że ich pies- dokądkolwiek odchodzi wysyła kolejnego psa,by się nami opiekował i dawał nam to samo,czego on już dać nie może .O ile damy mu szansę i takiego przyjaciela przygarniemy pod swój dach-bo co przeminęło nie wróci, ale kto wie co nadejdzie.. :) -
Zuzka i Grand czyli czarno-biały doży pakiet w nowych domach
Norel replied to tu_ania_tu's topic in Już w nowym domu
Jak mała-bardzo smutna? -
bida z nędzą czyli doża sunieczka z pseudo w schronisku w Kielcach
Norel replied to tu_ania_tu's topic in Już w nowym domu
no to trzeba kciuki trzymać