Jump to content
Dogomania

Norel

Members
  • Posts

    23810
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Norel

  1. To po co Allu pytasz?? Skoro wiesz lepiej,róbcie po swojemu,bez 'jałowych' dyskusji,zbędnych rad i rozważań jaki sprzedałby się lepiej i był wizytówką SDA....:cool1: Ania,mam ostatnie wpłaty,jutro puszczę ci przelew jak wrócę.
  2. Dla mnie wyłącznie to w trawach,pozostałe nie są dobre-chwasty zasłaniają głowę psa i jakość(pamiętajcie,że po wydrukowaniu jeszcze straci..),nie wiem jak makowe po skadrowaniu by jakościowo wyszło. Na tym od frankidogi tylko wyczyściłabym samochód i byłoby lux,wrzosowe też bym wykadrowała nieco i spróbowała coś z kolorem zrobić bo na psiaku jakiś nienaturalny wyszedł poblask... No,tom se za krytyka porobiła :diabloti: ale szczerze mówiąc na dotychczasowych dogowych podobały mi się tylko pojedyncze zdjęcia...na ostatnim jest trochę...mało dogów jak dla mnie-jeśli już ten styl to z panami poproszę:evil_lol: o tak bym przynajmniej przycięła... [IMG]http://i.imgur.com/xx8tG.jpg[/IMG] [IMG]http://i.imgur.com/HL0g2.jpg[/IMG]
  3. :evil_lol: raz a dobrze.. Docha-ale przecież zawsze wysyłam spłatę bezposrednio na konto stow.-a niby gdzie? cyt Anię [B]Jeśli pieniądze (z kosztami wysyłki) zbiera Sprzedający - to on przedstawia dowód wpłaty wszystkich środków (poza kosztami wysyłki) na konto schroniska/fundacji na PW do Moderatora w celu rozliczenia i usunięcia bazarku.[/B]" Czyli robiąc bazar mam teraz słać dowód przekazu modowi a Ania nie musi mi już potwierdzać na bazarze że wpłynęło-bo tak mi to wychodzi.... Co nie byłoby takie złe ostatecznie bo nie mogę się doczekać potwierdzenia wpłynięcia kasy z 2 bazarów do Moniki z czego jeden bazar mi już w ogóle zginął tak to dawno było.. :( Nie rozumiem tego ustępu ...Kupujących oraz [B]dowody wpłat [/B](potwierdzenie przelewu/skan/zdjęcie) [B]dokonanych przez Kupujących na oficjalne konto schroniska[/B]/fundacji. Wszystkie dowody wpłat zbiera Sprzedający i dopiero przy rozliczaniu się z pieniędzy przedstawia je Moderatorowi [I]Niby jak ja mam zbierać dowody wpłat,jeśli te osoby wpłacałyby bezpośrednio na SDA?? Co?Czekać aż mi wyślą dowód że przelały na SDA?tak Ania potwierdzała,że wpłynęło-czyli dodatkowe czekanie,dodatkowe pw i ogólnie jeszcze więcej czasu zajętego....W sumie tylko chyba raz czy dwa miałam kogoś kto chciał koniecznie od razu na konto Stow.wpłacać,ale teraz przy takiej komplikacji nie zgodziłabym się na to-przy bazarkach i tak jest dośc roboty i czasmi po kilka pw trzeba wysłać zanim doczeka się człowiek wpłaty i adresu do wysyłki(nie wiem czemu niektórzy nie mogą go od razu wysłać tylko piszą-wyślę ci jak wpłacę kasę..:roll:)[/I]
  4. No to teraz dopiero sajgon mi wychodzi... :( Kurcze-jakie dowody wpłaty od kupujących ja mam zbierać??i w jaki sposób niby je modowi wysyłać? Czyli co?ty już nie musisz potwierdzać wpłynięcia wpłaty tylko ja mam generować elektroniczne potwierdzenie przelewu na Sda i modowi je słać?? Teraz zaległości reszta. Ponieważ działam jeszcze w 2 innych stowarzyszeniach-kwestię loterii mam w praktyce obcykaną od lat.Stronę prawną wam zostawiam,natomiast podpowiem co innego. Loteria przyciąga zawsze dużo osób-u nas robimy tak,że każdy los wygrywa!To baardzo zachęca do wydania tych 5zł na los(tyle akurat u nas kosztuje) Kilka-kilkanaście fantów jest naprawdę extra-przyciagających oczy i budzących wielkie pożądanie i żyłke hazardu,reszta różna(fanty dajemy od siebie spośród członków). Jażdy los ma numerek,każdy fant ma numerek,proste losowanie konkretnego numerka. koszt druku losów niemal zerowy-zwyczajnie na drukarce,tylko potem pociąć na kawałki i zwinąć każdy,a drugie pary do fantów umocować.Robi to 2 osoby godzinę przed wystawą ;)Naprawdę nie ma co tu kosztów nabijać-losy byle miały np.pieczątkę SDA z tyłu,a potem odbiramy je od losującego i idą w kosz.... W przypadku psiej loterii myslę,że wcale wszystkie fanty nie muszą wiązać się z tą konkretnie rasą czy nawet z psami! U nas loterię obsługuje 1 osoba...(sprzedaż losu,losowanie,wydanie i zapakowanie nagrody) choć pewnie w 2 byoby sprawniej gdy jest większy rzut ludzi. Jak wiecie psie wystawy omijały mnie dokładnie szerokim łukiem,ale jeśli coś tam w Lublinie jest,to jeśli do mnie zadzwonicie to na pewno przyjadę i będę sterczeć na stoisku z wami i pomagać(bo sama to raczej bym chyba nie ogarnęła ;) ) kalendarz. Mnie jest obojętne jakie psy tam będą-patrzę wyłącznie od strony estetycznej. Jeśli kalendarz ma być sprzedwany "na zewnątrz" to ma być wizytówką SDA. Zdjęcia musza łapać za oko,być wyrażne,dobrze skadrowane,troche przez grafika 'podciągnięte'jeśli trzeba-tak-dla niektórych może i kiczowate,dla innych po prostu ładne... .Mają wyglądać pięknie na ścianie,a nie być "artystyczne" bo pierwsze kupi nawet człowiek nie związany z rasą po prostu urzeczony urodą doga, drugie kupi nieliczna grupka adopcyjnych zapaleńców. Dlatego o ile składanka na pierwszej stronie psów z adopcji mogłaby być-to jednak ja widziałabym ją na stronie ostatniej, a na pierwszej zdjęcie które od razu przyciągnie wzrok laika a co za tym,zachęci do zerknięcia w środek i zakupu. Kalendarz ma pomóc zgromadzić dla SDA konkretne fundusze a nie reklamować jego osiągnięcia-bo do tego jest www, dlatego ja w kalendarzu takim nie widzę psów w typie-takich jak np mój Mel! My sobie tu możemy swoje myśleć,ale klientów mamy szukać nie wśród tych co już pomagają a pozyskać nowych którzy zauroczenia urodą i dostojeństwem rasowego doga wspomogą te wszystkie biedaki których uroda ma co najmniej pewne niedostatki ;) sorry-biznes is biznes. Do tego dołożyłabym koniecznie funkcjonalność-ponieważ męża firma obsługuje masę zakładów i firm -od lat wypracowane jest jakich kalendarzy ludzie najbardziej potrzebują i jakie najchętniej kupują. Proponowałabym tu coś w układzie kalendarza rodzinnego firmy tebra(można na all zerknąć). kalendarz 2 stronny,12 miesięcy,format nieduży,poręczny(każda strona A4 wisi otworzone w poziomie 2 strony-górna to zdjęcie,dolna kaledarium z niewielką ilością wolnego miejsca na zapiski. papier miekki,śliski,kalendarz tani, a ładny i funkcjonalny. Wracając do tematyki-dla mnie ważne by psy były bez ludzi,w żadnym wypadku nie zdjęcia z wystaw,ostre,wyrażne. Niech dog wygląda pięknie a nie jak 'sierotka',bo to,że nas jakaś scenka wzrusza nie znaczy wcae,że obiektywnie jest to zdj.dobre na kalendarz.. ;) Dla mnie ideałem są zdjęcia jakości prezentowanej czasem przez AnnęEwę. No-to się nagadałam:diabloti:
  5. Świetne zdjęcia-widać jakie psiska szczęśliwe,że mają towarzystwo do zabawy :)
  6. Czyli poczta na przesyłki których i tak mało było ceny obniżyła w sumie, za to na te najbardziej dla nich "uciążliwe" czyli szybkie i grube polecone dowalili cenę solidnie w górę./...Oczywiscie w efekcie znów dostaną po uszach sprzedawcy wysyłkowi np z allegro bo już za 5zł się nie wyśle listu tylko min.7+oczywiscie opakowanie.... Ciekawe jak się zmieniła cena paczek..... Ewa-nie doczytałam-gdzie ci zablokowali/zakazali robienia bazarków? I za co? czy to tylko ty sama z siebie tak profilaktycznie chcesz się wycofać? ;)
  7. Ja też lubię bazarki i mój Tz zaczął je akceptować, choć spotkałam się i z pewną srednio pozytywną oceną tej działalości od innych, co cieżko mi pojąć. Ale co tu mówić o ludziach "zwykłych" skoro psiarze potrafią napisać ostrą krytykę w stylu-"każdy pomaga jak może i jak chce,nie muszę kupować śmieci na bazarkach" czy jakoś tak to szło? ale na molosach 2 razy przeczytałam opinię w takim sensie... Co najmniej smutne-bo dezwuujące poświęcenie i pracę wielu osób..
  8. spróbuję....... Wkleje i tu pod kątem Melmanka
  9. konkursowe pokłosie:diabloti:
  10. Tu przynajmniej można takie pokazać, na roślinkowym ludziska się tłumaczą z ociupiny kurzu na roślinkach:diabloti: Za to z tym molosowym "konkursem" to zrobili niezły czad...aż mi głupio z lekka...Widziałyście? Jak w momencie uczciwego głosowania wszystkim doleciało nagle po 300 głosów oprócz Mela i Gastka to się lekka burza na ff zrobiła-pół forum się zawzięło-usiłowałam choć dla równowagi drobince doklikać(bo najporęczniej zdj.na dole było) ale sama bez szans byłam ;) Powstał nawet na to konto rysunek forumowej utalentowanej graficzki-wstawię wam potem-mając oficjalną zgodę-bo fajny..
  11. No to na nowy rok życzymy sobie,żeby tu się nic nie zmieniło..
  12. Wiecie-może się wyciszy jak się w końcu ureguluje poziom tej B12.... wszędzie piszą że niedobór powoduje różne skrajne zmiany psychiczne....
  13. Także :) Może pan potem coś nam skrobnie....
  14. Oświećcie mnie-jak zrobiłam bazarki,zapisywałam sygnaturę-wrzasnęło,że nie może być dłuższa niż 5 linijek. Dobra-skasowałam spację zapisałam 4 linijki.I były sobie do dzisiaj kiedy to zauważyłam że 1 bazar jest nie podlinkowany.... No to weszłam podlinkować-a tu krzyk,że sygnatura nie może być dłuższa niż 400 znaków.Dobra-wykasowałam stary bazar,dalej to samo,wykasowałam połowę napisów drugiego-nadal to samo-sorry-motto i napis bazarek świąteczny mają więcej niż 400 znaków???To jak inni mają tyle popisane i jeszcze banery???
  15. Tomik kołami do góry wymiata-a ona taką minę kokietki ma że hejjjjjjjj :)
  16. Jaka subtelna dama :) Ale rzeczywiście-nieporozumień może być sporo...już widzę jak sąsiad słyszy z oddali głos Męża-Ala-nie rusz tego łajna!Fuj-nie jedz! :lol:
  17. Maluszek-ależ musiało mu być smutno...Niestety sama znam sporo osób które jak sie okazało w trakcie rozmów na forach mają dla psa ogród i uważają,że nie mają sobie absolutnie nic do zarzucenia a duży ogród to nie więzienie..(tak ostatnio usłyszałam ;) )
  18. Zaglądam.................
  19. 2 domki....to może jeszcze inny by się załapał?.......
  20. Niechby nie zostawiali na wierzchu:diabloti:
  21. [quote name='tu_ania_tu'] I ta watróbka? Przecież ona przeczyszczająco działa w dużych ilościach. Ile miałby jej dostawać i w jakiej formie?[/QUOTE] Ania-ja o tym też czytałam przy okazji ludzkiej anemii.Wyszukałam spowrotem-podobno robiono doświadczenia i zwierzęta z silnym niedoborem wit.B12 podawanie ok 500g wątroby dziennie powodowało cofanie się choroby.Podobo tamci naukowcy dostali za to odkrycie Nobla :) Dawne dzieje. Niemniej wątróbka(nerki,serce) na pewno jako naturalne żródło byłaby dobra choć cześciowo zastępując chemię. Nie wiem dokładnie jak to jest w tech chorobie Sama,ale wit B12 wchłania się w jelicie dopiero po połączeniu się m.inn z jonami wapnia i białkiem-inaczej jest dla organizmu niedostępna-więc może to są jednocześnie niedobory tych transporterów witaminy?czyli właśnie niedobór wydzielania kwasów żołądowych. "Wchłanianie witaminy B12 umożliwia wapń, a proces ten ułatwia obecność żelaza, witaminy B6 oraz E."
×
×
  • Create New...