Jump to content
Dogomania

zadra

Members
  • Posts

    4815
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by zadra

  1. [quote name='haliza']Zawsze mogę zajrzeć, trzymać kciuki, ale ogłoszeń robić nie umiem :oops:[/QUOTE] Ja niestety też nie potrafię.
  2. [quote name='Tola']A ja własnie post wczesniej zachwalam;)[/QUOTE] Moniko,jesteś "WIELKA "!!!!Jaka ona cudna.
  3. Wylegiwanie w misce z praniem-rewelacja!!!
  4. [quote name='handzia']No tak...Wszystkie na pewno domów przed zimą nie znajdą, na razie jest zainteresowanie głownie sznaucerkowatymi, w sprawie kundelka dzwoniła tylko jedna pani, miała oddzwonić, ale już tego nie zrobiła.[/QUOTE] Lza w oku sie kręci na widok psiaków,ktorym się juz polepszyło życie.
  5. [quote name='handzia']Już zaksięgowane:)[/QUOTE] Działasz jak błyskawica Handziu!!
  6. [quote name='Havanka']Saba schnie w ręczniku: [IMG]http://images44.fotosik.pl/431/4f2286b92bcd4164.jpg[/IMG][/QUOTE] Ale Sabcia ma cudowny DS!!!
  7. [quote name='haliza']Zaglądam do malutkiej...[/QUOTE] Dzieki! Mało kto do niej zaglada,a przydałyby się nowe ogloszenia:cool3:
  8. [quote name='Tola']A do mnie dzwoni mało osób w sprawie szczeniaków. Dzisiaj zmieniłam województwo i dodałam te nowe zdjęcia maluchów. Ogłosiłam tez nr 9 - też cisza. Doszła faktura za szczepienia maluchów u Marleny - [B]120 zł;[/B] jutro zostaną przelane pieniądze.[/QUOTE] Trzymam kciuki za maluchy!
  9. W środe kilejna sterylizacja.Tym razem jasna suczka.
  10. [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/267/83445997.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img267/8436/83445997.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
  11. A oto relacja z DS Fifi: [TABLE="class: cf adz"] [TR] [TD="class: ady"]do mnie [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/cleardot.gif[/IMG] [/TD] [/TR] [/TABLE] [FONT=Arial][SIZE=2]Witam,[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Oj. Pani Marto... O Fifuni mogłabym opowiadać godzinami choć za nami dopiero tydzień wspólnego życia :).[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Postaram się jednak napisać jakoś zwięźle (nie wiem czy to się da... Ona jest taka... wyjątkowa...)[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Fifi ma się doskonale. [/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2]Żadnego śladu w badaniach po przebytej babeszjozie :), jest zdrowa pod każdym wzlędem. Od jutra zaczynamy odrobaczanie (mija 3 tygodnie od sterylizacji) - bo niestety wyniki krwi nawet potwierdzają, że pasożyty są (co jest dla mnie jasne u psa "z przeszłością"). A potem po odrobaczaniu - zaczynamy szczepienia.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Dogłębne oględziny stanu uzębienia wykazują, że Ona jest młodsza - ma raczej niewiele ponad rok... Dolne cęgi (jedynki) bowiem nie są starte w ogóle - są piękne, całe "jak nowe" i z "listkami" . Cała reszta też. To zdecydowanie pasuje także do oceny behawioralnej - bawi się jak szczeniak, zasypia nagle i głęboko jak szczeniak i miewa "głupawki", dostając "małpiego rozumku" jak szczeniak :) :) :). [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Wszystko zatem wskazuje na to, że Fifi to około roczna dziewczynka - niestety "po przejściach"... [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Jest już zachipowana i umieszczona w Międzynarodowej Bazie Danych Safe Animal oraz Europetnet.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Poznajemy się coraz bardziej i dzięki temu możemy funkcjonować tak, by wszystko co złe spotkało Fifunię w przeszłości mogło pójść w zapomnienie. Choć będzie to długa droga... [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Ona nieludzko boi się starszych, zwłaszcza takich "zaniedbanych" mężczyzn - ale generalnie mocno starszych. To paniczny, dramatyczny lęk, trudny do opanowania. I starszych osób z kulą lub laską... Nie ma takiej możliwości, by przeszła obok, lub chociaż szła naprzeciw. Nie wejdzie do klatki, jeśli drzwi przytrzymuje stary mężczyzna, choćby nie wiem jak do Niej przemawiał. Na widok kuli ortopedycznej, laski czy kijka "Nordic Walking" psina wpada w przerażenie nie do opisania. Trudno nad Nią zapanować, tak bardzo chce uciekać. Serce się kraje... [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Nie trudno wyciągnąć wnioski jaki był jej los... Patrząc na Jej wiek i rozciągniętą listwę mleczną można wnioskować, że była najprawdopodobniej w jakiejś pseudohodowli, rozmnażana już przy pierwszej cieczce. Brak nawyku czystości świadczy o tym, że nie mieszkała w domu - pseudohodowla prowadzona była w jakiś klatkach czy piwnicy (gdzie Ona się też załatwiała) (stąd kolejny lęk przed wejściem do jakichkolwiek "ciemniejszych" pomieszczeń poza domem...) [/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2]przez jakiegoś okropnego starszego "typa" , który nie szczędził kija swoim zwierzętom. Być może wykarmić musiała nie tylko swoje szczenięta - bo rozciągnięcie listwy jest ogromne. Serce pęka, gdy się pomyśli, ile ta cudowna, kochana, młodziutka psina musiała przejść już w swoim życiu...[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Na codzień Fifunia jest wspaniałą, wesołą Suczką. W poniedziałek i wtorek po przyjeździe do W-wy ewidentnie na spacerach szukała Pani, Pani Marto - dążąc do kontaktu z każdą napotkaną kobietą. Potem już Jej przeszło :). [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]W domu funkcjonuje wg ustalonego przez samą siebie od początku schematu: od rana do wczesnego popołudnia (ok. 14:00) jest spokojna, dużo śpi, bawi się jakąś zabawką - i oczywiście przemieszcza się krok w krok za mną :). Nawet rozbawiać za bardzo się nie daje. Jestem Jej bardzo wdzięczna - bo to moje najgorętsze godziny pracy przy komputerze :) :) :) :) . Za to po południu, mniej więcej od 14:00 - Sunia okazuje się wulkanem energii, najbardziej rozbawionym, zabawnym, zwariowanym i aktywnym "szczeniakiem" absorbujących wszystkich swoją osobą na 200% - z nieziemskimi pomysłami - i to niezależnie od tego, ile i jak wyczerpujące są popołudniowe spacery i zabawy na zewnątrz:). To tak, jakby pierwsza połowa dnia służyła ładowaniu akumulatorów a druga - ich eksplozji :). Te popołudniowe szaleństwa przecinane są kilkoma intensywnymi drzemkami (pies coś tarmosi, tarmosi - i nagle jak dzidziuś zasypia tak głęboko, że nic nie jest w stanie jej zbudzić... A potem od nowa :). I nie da o sobie zapomnieć - brak reakcji kończy się skakaniem, podgryzaniem (bardzo , bardzo delikatnym) i podszczypywaniem jedyneczkami - też delikatnym acz odczuwalnym :):) :).[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Od poniedziałku (po przyjeździe) rozpoczęłyśmy trening czystości. Z sukcesami - rzecz jednak w tym, że trzeba wciąż wyjść "zapobiegawczo" licząc godziny i domyślając się, że to już pora... Inaczej - siusiu murowane :). Noce przesypia rewelacyjnie, rano najpierw ja nastawiałam sobie budzik by wstać przed Nią i być gotowa do wyjścia; teraz od dwóch dni to Sunia mnie budzi - i w ciągu 5 minut jesteśmy gotowe : Ona trzyma, ale jak mi się trochę przedłużyło kiedyś - to bez pardonu nasiusiała :). W kazdym razie zaskoczyła, że na dworze jest nagradzana - i już załatwiając się patrzy na mnie i czeka na nagrodę (smaczną). I to jest nasz mały sukces, choć tak jak mówię - gdyby czekać na Nią aż ona zechce siusiu, to robiłaby w domu. Ale wszystko przed nami :) :) :)[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Apetyt Suni dopisuje. Jest na gotowanym kurczaku (piersi i udka) z ryżem i marchewką, je to 3 x dziennie. Sucha karma - może iść co najwyżej z ręki i to tylko kilka kulek, potem się nudzi :). Nauczyła się zjadać pokrojone jabłuszko ( z ręki), marchew traktuje jak kość do obgryzania. Z dużym apetytem jadła biały ser (chciałam wprowadzić go na śniadania) - ale ten po 3 dniach jej się znudził... Miska z ryżem i kurczaczkiem - to jest to ... (po dodaniu trochę wołowiny miałam wrażenie, że zaczyna się drapać, może alergia, więc narazie wycofałam).[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Fifunia poznała już całą naszą Rodzinę, była "w gościach" u Babci - pokochała wszystkich, a w szczególności dzieci. Wkradła się w serca wszystkich. [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Ona jest wyjątkową, wspaniałą, mądrą i bardzo kochaną Dziewczynką!!!! Uwielbia pieszczoty - więc ciągle się "miziamy" po wystawionym brzuszku i ciągle się przytulamy. To powoduje u Niej prawdziwą błogość ( u nas zresztą też) [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Najwspanialsze chwile Fifuni: weekend na działce, gdzie mogła biegać i szaleć do woli przez całą sobotę i niedzielę, zataczając ogromne koła w dzikim galopie, szalejąc z zabawkami, biegając z piłką, pilnując dzieci i... ryjąc dołki :) :) :). [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]W Warszawie chodzi w szelkach i na długiej smyczy - z obroży kiedyś w euforii zabawy z innym psem zsunęła nam się i raczej nie była skłonna dać się przywołać... przeszliśmy zatem na szelki. [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Przed nami niewątpliwie nauka chodzenia na smyczy (teraz trudno orzec czy to my Ją czy Ona nas wyprowadza... najpierw bowiem jest pies, potem długo nic i na końcu czerwonej smyczy podąża za Nią człowiek) - ale najpierw oswajamy Ją z wszystkimi bodźcami, jakimi jest otoczona, dajemy sobie wyrywać ręce w czasie szaleństw z napotkanymi w parku psami itd. Jej nos cały czas pracuje, więc na spacerach jest "głucha i ślepa" na jakiekolwiek próby usystematyzowania kierunku - ale przecież minęło dopiero 7 dni odkąd trafiła w nowe otoczenie - musi mieć czas na poznanie wszystkiego.... [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Nieustająco dziękujemy losowi i Pani, Pani Marto, za to, że Fifi może być z nami![/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Miało być zwięźle... Ale o Fifi nie da się nie opowiadać. To wspaniała, słodka i bardzo kochana Sunieczka. [/SIZE][/FONT][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/210/28069615.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img210/3138/28069615.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/163/69417702.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img163/4272/69417702.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/845/47813547.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img845/4481/47813547.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
  12. [quote name='handzia']Zadzwoniła do mnie dzisiaj a raczej wczoraj ;) dziewczyna z Rzeszowa , która chce adoptować Nutkę, sunię, którą przejęła fundacja Mikropsy z Wawy. Dzwoniła w imieniu swoich rodziców, ona studiuje w Krakowie. Niestety w odpowiedzi dostała odmowę, ponieważ w grę wchodzi tylko Warszawa i okolice :crazyeye:. Pani w rozmowie podobno zakrzyczała ją i nie dała do głosu dojść, kiedy usłyszała, że nie jest z Warszawy... Dziewczyna super, wyczuwam to w rozmowie, jej rodzice bardzo ubolewają po utracie bardzo podobnej suni, chcą po nią przyjechać osobiście, leczyć w razie potrzeby, mają dom z ogrodem... Ja jestem zdumiona i nie rozumiem, może fundacja wyjaśni??? O co tu chodzi?[/QUOTE] Zaglądam szybciutko przed wyjazdem! Jestem bardzo zdziwiona Twoim wpisem Handziu.Nie powinno sie odstraszac potencjalnie dobrych DS-nie stac nas na to! Suczki są super.Punia troszkę marudliwa.Strasznie były brudne,więc musiałam je wykąpać.Takich brudnych psów nie miałam nawet ze schroniska.Dziewczynki obydwie były grzeczniutkie.USG u Puni nie wykazało ciąży.Brzuch ma duzy,ale w "środku" wszystko ok! Obie mają książeczki zdrowia. Puszk-Okruszek zdecydowała się na sunię w największej potrzebie.
  13. [quote name='Puszek-Okruszek']Zastanawiam sie czy wziac szczeniaka-sunke oczywiscie-czy ta slicznosc z niedowladem,moze operacyjnie mozna skorygowac?[/QUOTE] Sunia z niedowładem ma deformację grzebienia kości piszczelowej.Najprawdopodobniej jest to wada rozwojowa.Powienien ją zbadac ortopeda. Bardzo proszę,żebyś się zdecydowała na któregoś z psiaków lub wcale .Muszę to wiedzieć jak najszybciej.Wysyłam Ci mój nr.tel na PW.
  14. [quote name='Puszek-Okruszek']TRZYMAJCIE KCIUKI!!! Jest zapytanie o Plusie:) Moze ma szanse na DS? :D[/QUOTE] Czy Ty chcesz teraz szczenika?
  15. [quote name='Havanka']O, to w takim razie nie z moich ogłoszeń. Moje były z kontaktem do Toli. Ale i tak jestem bardzo ciekawa ![/QUOTE] I ja umieram z ciekawośći.
  16. [quote name='malawaszka']no pisałam wczoraj, że dzisiaj dam znać, ale nie wstaję o 5 rano :lol: no wstałam dziś bo Zgredek ma biegunkę, ale kompa nie włączałam :eviltong: pytanie mam jeszcze tylko - za sterylizację Puni płaci gmina?[/QUOTE] Gmina płaci 100 pln(taka mamy umowę z wetami na miejscu),resztę dopłaci fundacja.
  17. [quote name='malawaszka']psiaki póki co wrzucone na sznaucerowy fb - mam nadzieję, ze będzie jakiś odzew, Ania też wrzuca na mikrusy - :kciuki: a jutro wrzucę na www bo muszę iść spać już[/QUOTE] Niem ma odpowiedzi w sprawie sobotniego wyjazdu.Nie wiem czy ma dowozić Punie i szczeniaka do Krakowa?
  18. Dzisiaj mialam telefon w sparawie Aidy.Pani w sobotę przyjedzie do schroniska ją obejrzeć.
  19. [quote name='malawaszka']jutro dam znać, przepraszam, ale chwilowo mam dość wszystkiego no a kiedy będzie wiadomo czy Punia jest lub nie jest w ciąży? i co wtedy?[/QUOTE] W takim przypadku sterylizacja u Ciebie.
  20. Tutaj Fifi.W niedzielę jedzie do nowego DS w Warszawie [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/842/32364956.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img842/4789/32364956.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/94/20640902.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img94/7757/20640902.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/442/76388477.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img442/5189/76388477.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] Cudna!!!!
  21. Poznajecie nasza Toskę.To już osiem miesięcy DS! [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/33/86811308.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img33/4239/86811308.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] Na tym zdjęciu z Blazerem [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/339/70983270.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img339/3953/70983270.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
  22. W sobote jedziemy do Krakowa.Czy mamy planować dowiezienie Puni i szczeniaka dla Malawaszka i Puszek-Okruszek? Najpózniej jutro muszę wiedzieć!!!
  23. [quote name='handzia']Może przydałoby się je zrobić, bo ona może mieć świerzba jeszcze. Kiedy idziesz z nią znowu?[/QUOTE] Maja miała podanego advocata 13 wrzesnia!
×
×
  • Create New...