-
Posts
4815 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by zadra
-
[quote name='Fundacja Mikropsy']zadra wstawiaj jakiekolwiek, byle były. Do poszukiwania pomocy nie potrzebne są dobre, tylko jakiekolwiek. Może uda się coś wykombinować. Tylko pilnie plis a jak nie to na maila mi je wrzuć [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] (z krótkim opisem)[/QUOTE] MOże Handzia,albo Funia będą mogły pojechać ze mną jutro raniautko (zabieram szczylki ) to obfotografujemy chociaż 10 psiaków w najlepszej formie. Widzialaś zdjęcia od postu 239?
-
[quote name='Fundacja Mikropsy']Dziewczyny... Od kiedy siedzicie w adopcjach psów? Od wczoraj? Bo odnoszę wrażenie że tak.... Czy nie wiecie że zdjęcia są podstawą adopcji i pomocy, szczególnie przy tak dużym gronie psów. Czy nie możecie CHOCIAŻ RAZ pojechać i zrobić psom zdjęcia? Ja nie mogę, wybaczcie. Psy, których zdjęcia wsadziłyście zostały rozdysponowane, czyli zdjęcia mają największą skuteczność pomocy, tak? Czekam na zdjecia i czekam, chciałam zrobić psiakom albumy u siebie na fb i założę się, że znalazły by się domu a tu klops. Znowu przedłużanie. Pierwszy raz spotykam się z taką rozlazłośćią i brakiem jakiejkolwiek organizacji w doraźnej adopcji psiakom (zdjecia od których wszystko zależy). Sprawa ciągnie się już miesiąc a zdjęc jak nie było tak nie ma. Jutro transport, super, ale psów mogłoby pojechać więcej ale nie pojedzie bo przejechanie 15 km żeby zrobić foty to dla Was problem? Może chodzi o mentalność bo w Warszawie takie sprawy załatwia się błyskawicznie i podstawą wszystkiego są zdjęcia zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia! Wiec bardzo proszę zróbcie to co najważniejsze dla tych psów a nie szukajcie domu facetowi do cholery jasnej![/QUOTE] Zrobiłyśmy zdjęcia 19 psiakom ,niestety z tego co piszesz żadne się nie nadają do ogłoszeń. Musimy w takim razie jak najszybciej jechac i zrobić następne.
-
[quote name='funia']Jak zadra zabierze w niedziele 5 psów to z tymi dwoma co pojechały bedzie 35 psów .A po nastepnym weekendzie jest szansa na zabranie czterech ?i wtedy zostanie 31 sztuk ..... Zaraz po niedzieli trzeba planowac pierwsze sterylki . PS .Czy ktos ma do oddania kontener do przewozu psów ?nie musi być wielki ...taki średni by sie przydał .Facet bedzie woził psy rano do zabiegów a ktos z nas odwiezie mu wieczorem do domu . PRosze !!!!a moze by mu kupic jakis niedrogi ,zeby miał w razie W.CO ?? Ostatnio wygonił go kierowca z autobusu i biedak wracał z suczyną z powrotem do domu ..... Coś moze w podobnej cenie ,,,,tylko deczko wiekszy by sie przydał ,,,,, [URL]http://www.okazje.info.pl/sh/sport-i-hobby/ferplast-atlas-10-el-transporter-dla-malych-psow-i-kotow.html[/URL] [URL]http://www.okazje.info.pl/sh/sport-i-hobby/ferplast-atlas-30.html[/URL][/QUOTE] Pozyczymy mu transporter.Jutro jak pojade po szczeniaki to już mu go zostawię.
-
SABA porzucona i skrzywdzona przez ludzi ma swój dom :)
zadra replied to zadra's topic in Już w nowym domu
[quote name='ratifunkel']Jutro wstawimy najnowsze fotki Saby. Trzeba wziąć się do roboty, bo szkoda, żeby sunia siedziała trzecią zimę w kojcu. Chyba nikt nie myślał, że Saba tak dłuuugo będzie czekała na ciepły dom, na adopcję. Mieszkając u nas tyle czasu Saba przyzwyczaiła się do nas, a my do niej. I gdyby nie te jej "wady" lub "zalety" w charakterku (czyli brak totalnej tolerancji dla kotów i ptaków) to zostawilibyśmy ją już pewnie na stałe. I właśnie przez to nie ma u nas totalnej swobody. Jedynie spacery pod kontrolą- czyli na smyczy. Pomóżcie- szukajmy jej domu!!!!!!!!!![/QUOTE] Zróbcie fajne fotki to poprosimy dziewczyny o ogłoszenia. -
Antybiotyk jeszcze raz przed wyjazdem dostanie w iniekcji,natomiast w kolejnej fazie leczenia w DS w tabletkach. Arabellka juz wstała,w nocy nic nie "narobiła".Sprawnie zeszła po schodach na spacerek zrobiła co trzeba i juz na rękach wróciła do domu.Powolutku zaczyna się uczyć!. Jest taka spokojna,delikatna i kochana.
-
[quote name='Havanka']Od początku wiedziałam, że to wyjątkowa suczka ! pewnie po raz pierwszy w życiu miała kąpiel ! Ale pierwsze koty za płoty. Ze schodami też się oswoi. Na szczęście jest zdrowa i nie ma problemów z łapkami. Trochę szkoda, ze nie będzie zdjęć po kąpieli, ale Tola obiecała, że w podróż weźmie aparat. Nie mogę uwierzyć, że już jutro,[B] będzie w swoim domu ! Szczęśliwej drogi Belciu ! [/B][/QUOTE] Na spacerku zauważyłam,że ranka po sterylce wygląda niezbyt ładnie.W schroniku jak odbierałam Arabelkę również oglądałam brzuszek,ale pracownik postawił ja na dwie łapki i nic mnie nie zaniepokoiło.Doszło do stanu zapalnego.Wet podał antybioty i lek przeciwzapalny w iniekcji. Arabelka waży 9kg.
-
[quote name='handzia']Może i dobrze się stało, że transport się przesunął, bo dzięki temu pojedzie więcej psów. Chodzi Ci o tą najstarszą sunię? Zaraz jedziemy z funią i wetką podać kolejną dawkę leku, mam nadzieję że uda nam się dzisiaj dokładnie posegregować psy wg wieku i płci.[/QUOTE] W takiej sytuacji zawiozę w niedzielę szczeniaki do Marleny.
-
[quote name='malawaszka']No to myślę, że ja na za tydzień będę gotowa też już - tylko proszę niech ten gość kąpie tą sunię, żeby już chociaż trochę były opanowane te grzybska :modla: albo może dałoby się ją na ten tydzień umieścić w szpitalu????[/QUOTE] JUz raz była wykąpana w szamponie przeciwgrzybiczym.W przyszłym tygodniu zostanie spryskana preparatem p/grzybiczym.
-
[quote name='ratifunkel']Na moje oko, to nie jest pies zagubiony tylko wyrzucony. Psina biegała po całym parkingu w okolicy, gdzie handluje się zwierzętami, bez obroży. Żeberka na wierzchu, sierść matowa i brudna nie przemawiają za tym, że pies zgubił się komuś.[/QUOTE] Przesliczna sunieczka!!!!
-
[quote name='Tola']Mieścisz się zdecydowanie w tej trójce odwiedzajacych;) Aparat oczywiście będzie zabrany. Zadra zabierze sunię w piątek do siebie, więc moze tez jakies fotki zrobi.[/QUOTE] Sunia już u mnie od rana.Oczywiście była kąpiel a w nagrodę przednie jedzonko. Ranka na brzuchu pieknie wygojona.Arabelka jest bardzo łagodna.Z wanny oczywiście chciała ucieć,wyczesywanie też zbytnio jej się nie podobało, ale stała grzecznie.Po schodach nie bardzo potrafi chodzić.Myślę jednak,że szybko się nauczy ponieważ to mądra sunieczka. Fotek nie zrobię,aparat zabrał syn w Tatry.
-
[quote name='diana79']zapraszam na bazarek dla drugiego uratowanego szczeniaczka który jest u Puszka-Okruszka :) [B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/232270-klaawiatury-LENOVO-myszki-dla-szczeniaczka-wyrwanego-z-koszmaru-do-24-09"]klaawiatury LENOVO, myszki - dla szczeniaczka wyrwanego z koszmaru do 24.09.[/URL][/B] [/QUOTE] Juz zaglądam!
-
[quote name='Fundacja Mikropsy']Jeżeli można tak na chwilkę się wtrącić i ustalić coś konkretnego bo się burdel z deka zrobił. Proponuję, aby zarówno Zea jak i LSOZ wspólnie pojechały w umówionym terminie do faceta. LSOZ - jeżeli jesteście jeszcze chętni do wzięcia psiaków - weźmie te, które wytypuje na miejscu. I wilk będzie syty o owca cała. Gdybyśmy my były tam w pobliżu, nie ukrywam, ze też chciałybyśmy pojechać na miejsce zdarzenia. Piszcie co chcecie, to człowiek jest winny całej tej sytuacji i tylko człowiek MUSI ponieść tego konsekwencje. Cały wypis nutki czeka gotów do wysłania w odpowiednim momencie. Nutce odrasta sierść, zdrowieje maluch. Rachunek jest kosmiczny, ale .. warto było. Pozdrawiamy z lecznicy (zdjęcia sprzed tygodnia) [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/11/nutka5.jpg/"][IMG]http://img11.imageshack.us/img11/3788/nutka5.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/809/nutka6.jpg/"][IMG]http://img809.imageshack.us/img809/26/nutka6.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL][/QUOTE] Malutka przesliczna!!! Cieszę sie,że tak wyraznie widać efekty leczenia!!
-
[quote name='malawaszka']przecież nic nie było w TV co Wy piszecie??!! cała wieś o psach na pewno wiedziała znacznie wcześniej bo psy biegały po okolicy, bo były skargi na szczekanie już dawno - przecież było to pisane, nie sposób nie zauważyć że w którymś gospodarstwie jest 40 psów[/QUOTE] Kiedy my rozmawialiśmy z najblizszymi sąsiadami nawet nie potrafili powiedzieć ile jest psów.Z tego wyniak,że tak dokładnie tego nie wiedzieli.Niestety na przeprowadzkę są małe szanse.Po informacji ile ma psów każdy się wycofuje. Reportaż dopiero będzie,ąle wystarczy,że do wioski przyjechała telewizja,ustawiła się przed jego domem i rozpytywała o człowieka z 40 psami.To się rozniosło lotem błyskawicy.
-
[quote name='diana79']pomóżcie błagam tym psom jak najszybciej zanim wydarzy się jakaś tragedia ... każdy uratowany pies jest wart chyba schowania urażonej dumy i puszczenia w niepamięć niepotrzebnych oskarżeń, żalów itd[/QUOTE] Jeszcze raz powtarzam my nie robimy problemów.jesli MaDi chce przyjechać po psy "proszę bardzo" tylko bez telewizji.Pojedziemy z nią na miejsce i zapewne facet w naszej obecności ją wpuści.
-
[quote name='Kara.']Hmmm... A nie możecie się jednak dogadać? Przecież tu chodzi o chore [B]PSY [/B]i to im jest potrzebna pomoc!!! Facetowi w sumie też ale to już chyba sprawa opieki społecznej. Tylko może bez telewizji. Bo (moim całkowicie prywatnym zadaniem) w tym przypadku może to przynieść tyle samo dobrego co złego. W naszym ogromnie "tolerancyjnym"i "inteligentnym" społeczeństwie może się to skończyć tragicznie. Również dla tych biednych zwierząt. I z przykrością ale jednak stwierdzam, że jak chce się pomagać czy to ludziom czy zwierzętom to niestety trzeba mieć twardą d... i uparcie twierdzić, że pada deszcz. A teraz wyrażę swoje zdanie za które pewnie parę osób mnie zlinczuje, ale te przepychanki są obrzydliwe i zainteresowanych losem psiaków osób absolutnie nie obchodzi kto rządzi ale ile psów otrzymało [B]realną[/B] pomoc.[/QUOTE] My nie robimy problemów w dogadaniu się,tylko od początku byliśmy przeciwni telewizji.MaDi jednak uporczywie postanowiła dopiąć swego.
-
[quote name='Havanka']Sorry, ale jakoś trudno mi uwierzyć w to, ze ZEA odmówiła współpracy i utrudniała działania Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt. Po to właśnie powstał ten wątek, żeby szukać pomocy dla tych chorych psów. Realnej pomocy, a nie szumu medialnego - telewizja, fotograf, rozmowy z mieszkańcami, które jeszcze bardziej wzmogły niechęć tamtejszych ludzi do faceta i jego psów. Gdyby zwyczajnie, po ludzku dwie strony spotkały się i uzgodniły sposób działania, efekt zapewne byłby zupełnie inny.[/QUOTE] SDziekuję za zrozumienie. Dzisiaj w nocy pod domem faceta doszło do wybuchów.Nie wiem co to było,ale na miejscu zjawiła sie policja.Już cała wieś wie gdzie on mieszka i ile ma psów. Dzisiaj suczka Maja będąca w dużo lepszej formie od Puni dostała advocata. [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/542/57711741.jpg/"][IMG]http://img542.imageshack.us/img542/3469/57711741.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/507/17053002.jpg/"][IMG]http://img507.imageshack.us/img507/5179/17053002.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/571/30269907.jpg/][IMG]http://img571.imageshack.us/img571/6941/30269907.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] Maja ma 6 lat.
-
[quote name='MaDi']Od początku nie chciano podać mi adresu( od powstania wątku kilka razy byliśmy w tych okolicach robiąc inne objazdowe interwencje czy odbierając dary które mogły trafić do tego Pana ale dostały je inne potrzebujące psy) , dziennikarzowi jak się okazało również a materiał miał pomóc w znalezieniu domów ( ta ekipa wiele razy robiła już takie materiały). Gdybym wiedziała że tak łatwo tam trafić to już dawno byśmy tam dotarli, ale dzięki odwlekaniu i trafianiu w międzyczasie do innych miejsc mieliśmy okazję pomóc też innym zwierzakom. W moim odczuciu chciano ukryć niewygodne fakty i tyle. Nie pojmuję po co ktoś śledzi moje poczynania wydzwaniając i dopytując w klinice czy ktoś coś wie jakby to miało mieć jakieś znaczenie. Przykro mi że tak wyszło ale na siłę nic nie można zrobić i udawać że pada deszcz jak ktoś pluje ci w twarz.[/QUOTE] Uważaj [,ponieważ przypisywanie nam ukrywanie faktów jest pomówieniem,a to jest juz materiał do sądu.Jeśli przerasta Cię uczciwa współpraca z innymi fundacjami to już Twój problem. Jak nie potrafisz pomóc nie wtrącaj się bo jak do tej pory to zaszkodziłaś.