Jump to content
Dogomania

Merenwen

Members
 • Posts

  856
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Merenwen

 1. A tak z ciekawości - dostał się ktoś, idzie ktoś od poniedziałku?
 2. Uff, dobrze odebrać takie dobre wieści w tak złym dla mnie tygodniu :). Super się ma, życzę jej długiego i szczęśliwego życia rodzinnego. O!
 3. Okej, to ja krzyczę, tylko że mój krzyk nic nie da, bo mam za daleko do schroniska, żeby cokolwiek załatwić. Bo faktycznie lepiej by było, gdyby miała dom już, teraz, w Polsce.
 4. Mój pies też jest typem "Nie, nie możesz powąchać podłogi, bo jest MOJA!" i jak musiała zamieszkać okresowo z innym psem, to oczywiście robiła sceny. Pomogło klikanie (jest silnie na kliker uwarunkowana) i w zasadzie po paru powtórzeniach już mogły oba psy przechodzić jednocześnie w drzwiach i ten drugi mógł sobie wąchać, co tam sobie chciał (oczywiście poza miskami i jej własnymi zabawkami). Nie wiem, czy to ma szansę się sprawdzić na dłuższą metę, bo u mnie to był tylko kilkunastodniowy obóz, ale może warto popróbować. I z doświadczenia własnego wiem, że wszyscy ludzie wokół psa muszą wyluzować. Jak jest spina, to się nie rzucamy, nie krzyczymy, nie robimy zbiegowiska, tylko rozdzielamy szybko, ale na spokojnie. Podniesiony głos tylko dodatkowo pobudza, więc ja bym ograniczyła w ogóle mówienie w takich sytuacjach. A na mojego psa, jak się na przykład wydrze na sąsiadów chodzących po korytarzu (mają dzieci, które ją wiecznie rozdrażniają wołaniem do niej), lepiej działa ciche "chodź tu na chwilkę" niż głośne "DOŚĆ!", i podobną zależność widzę w innych sytuacjach.
 5. O łał, nieźle :crazyeye:. Wszyscy cali? Mam nadzieję, że nie zaleje schroniska. Oczywiście nikomu zalanego mieszkania też nie życzę...
 6. Hej, to przecież dobra wiadomość! Lipiec już nie tak daleko, a kilka godzin w samochodzie też przeżyje. Byle tylko to się udało.
 7. A jak mam pytanie... Czy ktoś kiedykolwiek czegokolwiek ją uczył? Siadać na komendę? Chodzić na smyczy? Czy coś?
 8. Cieszę się, że się podoba, ale mam nadzieję, że jeszcze się przyda i w końcu znajdzie się dla niej dom...
 9. [url]http://www.przed-wschodem.blogspot.com/2013/04/trzynascie-lat.html[/url] Tu jest post. Jeśli coś pokręciłam, piszcie, to poprawię...
 10. Kurczę no, tak jej szkoda... Całe życie za kratami. :-( Zaraz coś skrobnę o niej na blogu, może ktoś zauważy... Ps.: Pozwolę sobie pożyczyć jakieś jedno zdjęcie.
 11. Merenwen

  Sląsk

  Hm, no nic, my tak czy siak będziemy w okolicach dwunastej pod carrefourem. :) Jak spotkacie rudego, drącego japę kundla, to podchodźcie.
 12. Merenwen

  Sląsk

  Okej :). Tylko gdzie?
 13. Merenwen

  Sląsk

  Mi godzina obojętna, miejsce w sumie też, więc jak dla mnie może być i 12:00 :lol:.
 14. Merenwen

  Sląsk

  [quote name='ewes']właśnie :-P zróbmy zlot śląskich dogomaniaków :-P [/QUOTE] O to to! Podpisuję się wszystkimi kończynami, a pies by mnie poparł, gdyby nie spał! ;) Brakuje nam spacerów w większym gronie. Wstępnie proponuję termin na ten piątek. O 11:00 przy skansenie, czy coś? Ale pomyślmy o tym, żeby zrobić coś większego, na kilkanaście osób :cool3:. [quote name='Kinia'] I może mi ktoś powiedzieć na której stracji pkp wysiąść żeby było najblizej do tego wpkiw? katowice, załęże, chorzów?[/QUOTE] Yyyy, mi się wydaje, że ze stacji pkp w ogóle jest dość daleko. Chyba najbliżej załęże, a później w tramwaj 11 albo pieszo obok wesołego miasteczka.
 15. Merenwen

  Sląsk

  [quote name='ewes']nie, no do wpkiw to ja pieszo dojdę :D a jakby się większa grupa z dalszych okolic zebrała, a miałabym transport, to mogę Cię zabrać ze sobą :razz: bo tak daleko od siebie nie mieszkamy :lol:[/QUOTE] Okej, piszę się na to! :lol: Więc grupo, zbieraj się i idźmy zrobić coś fajnego.
 16. Merenwen

  Sląsk

  diabelkowa - na lądowisko od wejścia przy carefourze idzie się cały czas w dół aż do rozwidlenia, później w lewo, mija się po prawej staw i zaraz po lewej jest łąka ;). ewes, jak to nikt nie jest chętny? ;) Tylko ja mało mobilna jestem do godziny 16:00, więc raczej dalej niż do wpkiw nie dojadę, przynajmniej w tygodniu.
 17. Merenwen

  Sląsk

  No wiem, ale do soboty jeszcze trochę czasu, a na spacery chodzić trzeba! :)
 18. To ja zapisuję wątek i będę myśleć, jak pomóc... Po powrocie do szkoły porozklejam ogłoszenia, a nuż ktoś się zdecyduje...
×
×
 • Create New...