elinka
Members-
Posts
3582 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by elinka
-
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
Elipska została zaadoptowana!:multi: Tak jak sygnalizowałam wcześniej, po Elipsę przyszła do mnie jej nowa Pańcia razem ze swoim bratem. W domu na sunię z niecierpliwością czeka już cała rodzina, ale tak na zawsze to Elipsa zamieszka tylko ze swoją Pańcią i jej narzeczonym. Na razie zamieszka na tym samym podwórku, na którym będąc brzdącem bawiłam się w piaskownicy, tzn. w bloku obok moich rodziców. Tak więc odwiedzając rodziców będę miała pewnie nie raz okazję spotkać Elipsę na spacerku. :-) W przyszłości Pańcia zabierze Elipsę do swojego nowego domku na wsi z ogródkiem. Oczywiście, o łańcuchach nie ma mowy. Pańcia w ogóle bardzo pragnęła mieć pieska i wychodzi na to, że Elipsa będzie u Pańci rozpieszczana.:eviltong: Jeśli chodzi o sprawy formalne to umowa adopcyjna została podpisana ("Niczyje"), odrobaczenie i przyszłe szczepienia będą też zrobione. Nowa Pani Elipsy jest jak najbardziej za sterylizacją. Zobowiązała się, że najpóźniej do roku od dnia adopcji (tj. od dzisiaj) sunia będzie miała zrobiony taki zabieg, a zaświadczenie o przeprowadzonej sterylizacji od weterynarza Pani prześle mi drogą elektroniczną. W ogóle Nowa Pani powiedziała, że z wielką chęcią zaloguje się na Dogo i będzie nam pisać co słychać u suni. ;) Tymczasem Elipsa już ze swoją kochaną Pańcią: [IMG]http://img685.imageshack.us/img685/4021/elipsa001.jpg[/IMG] [IMG]http://img693.imageshack.us/img693/4021/elipsa001.jpg[/IMG] -
zapisuję maluchy
-
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
Jutro być może przyjdzie do mnie osoba zainteresowana Elipsą. Jestem z nią umówiona na godz.14:00, ale dopiero jak przyjdzie to będzie. Dlatego nic wcześniej nie pisałam. Chcę w razie czego przygotować umowę adopcyjną, ale nie wiem kogo pisać jako właściciela oddajacego psa do adopcji? Z esperanzą nie mogę się skontaktować. [quote name='KropkaKropka'][URL]http://www.niczyje.org.pl/zobowiazanie_niczyje.pdf[/URL] tutaj. Ja z niej korzystałam i wypisywałam swoje dane[/QUOTE] Kropka, czy mam rozumieć, że pieski podlegały pod fundację "Niczyje" i że mogę pod nią się podpisać? -
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
esperanzo, w skrzynce zrobiłaś za mało miejsca[URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_11_2.gif[/IMG][/URL] Dla potencjalnego DS przygotowałam umowę adopcyjną, ale nie wiem kogo jako obecnego właściciela Elipsy wpisać w nagłówku? [QUOTE] [SIZE=3][U]UMOWA O ADOPCJĘ SUKI[/U][/SIZE] [SIZE=3]Pomiędzy : [/SIZE] [SIZE=3]z siedzibą : [/SIZE] [SIZE=3]telefon kontaktowy /e-mail: [/SIZE] [SIZE=3]KRS : [/SIZE] [SIZE=3]NIP: [/SIZE] [SIZE=3]zwana dalej Właścicielem,[/SIZE] [SIZE=3]a …………………………………………………………………………………………….[/SIZE] [SIZE=3]zamieszkałym/łą:…………………………………………………………………………….[/SIZE] [SIZE=3]telefon kontaktowy/e-mail:…………………………………………………………………[/SIZE] [SIZE=3]PESEL:………………………………………………………………………………………[/SIZE] [SIZE=3]zwanym/zwaną dalej Adoptującym.[/SIZE] [SIZE=3]1. Adoptujący przyjmuje nieodpłatnie ………………….o umaszczeniu …………………., wiek ……………………………….. jako zwierzę „do kochania” to znaczy nie przeznaczonego do hodowli.[/SIZE] [SIZE=3]2. Właściciel zapewnia, iż suka w momencie przed przekazaniem została przebadana przez lekarza weterynarii, odrobaczona, jest wolna od chorób zakaźnych i posiada aktualną książeczkę zdrowia. [/SIZE] [SIZE=3]3. Adoptujący oświadcza, iż przyjmuje sukę [/SIZE][SIZE=3][U]wyłącznie[/U][/SIZE][SIZE=3] dla siebie, a nie dla pośredników lub innych osób. Adoptujący oświadcza, że jego stan finansowy jest wystarczający do zapewnienia suce godziwych warunków życia: utrzymywania jej w czystości, wolnej od pasożytów, bez nadmiernego stresu i dręczenia, zapewnienie właściwego odżywiania stosownie do wieku i kondycji suki, dbałości o jej zdrowie fizyczne i psychiczne.[/SIZE] [SIZE=3]4. Adoptujący zobowiązuje się do poddania suki zabiegowi kastracji od razu po osiągnięciu przez nią dojrzałości płciowej (czyli po pierwszej cieczce). Adoptującemu nie wolno świadomie rozmnożyć suki ani nieświadomie dopuścić do rozmnożenia np. w wyniku jej ucieczki. Adoptujący zobowiązuje się również do przedstawienia Właścicielowi zaświadczenia lekarsko - weterynaryjnego, potwierdzającego wykonanie wyżej wymienionego zabiegu do roku licząc od dnia adopcji.[/SIZE] [SIZE=3]5. Adoptujący zobowiązuje się do szczepienia suki przeciw podstawowym chorobom wirusowym (wg. zaleceń lekarza weterynarii) oraz okresowych kontroli stanu zdrowia i kondycji.[/SIZE] [SIZE=3]6. Suka będzie miała obrożę z telefonem i/lub adresem lub będzie miała wszczepiony chip i znajdowała się w krajowym rejestrze psów.[/SIZE] [SIZE=3]7. Adoptujący przyjmuje do wiadomości, iż Właściciel może poprosić o umożliwienie mu lub osobie wskazanej przez właściciela zobaczenia suki w jej nowym miejscu zamieszkania w celu sprawdzenia stanu suki i warunków w jakim żyje. [/SIZE] [SIZE=3]Jednocześnie Właściciel prosi o przekazywanie mu przez Adoptującego informacji o suce, zwłaszcza w okresie aklimatyzacji, droga najbardziej dogodną dla Adoptującego (poczta elektroniczna/telefon/list) – szczególnie o ewentualnych problemach z jej przystosowaniem w nowym miejscu. [/SIZE] [SIZE=3]8. Jeżeli wystąpiłyby takie problemy z adaptacja suki lub z innych względów nie byłby możliwy jej dalszy pobyt w domu Adoptującego, Właściciel zastrzega sobie prawo pierwszeństwa - przyjęcia suki z powrotem do siebie na takich samych warunkach (nieodpłatność) na jakich nastąpiła adopcja lub weryfikacji kolejnego Adoptującego do którego suka miałaby trafić.[/SIZE] [SIZE=3]9. Pod żadnym warunkiem Adoptującemu nie wolno porzucić suki, źle traktować suki, oddać lub odsprzedać do sklepów zoologicznych, schronisk dla zwierząt lub laboratoriów badawczych.[/SIZE] [SIZE=3]10. W razie śmierci, zaginięcia lub poważnej choroby/urazu suki, Adoptujący powiadomi Właściciela o zaistniałym zdarzeniu. Jeśli pies ucieknie, zobowiązuję się powiadomić Właściciela psa, jak też podjąć wszelkie możliwe kroki zmierzające do odnalezienia go. [/SIZE] [SIZE=3]11. Umowa o adopcję została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym dla Właściciela i Adoptującego.[/SIZE] [SIZE=3][B]Jestem świadomy/a konieczności wykastrowania zwierzęcia. Kastracja jest obecnie jedyną skuteczną i nie powodującą chorób u zwierzęcia metodą zapobiegania bezdomności zwierząt towarzyszących człowiekowi.[/B][/SIZE] [SIZE=3]W razie złego traktowania zwierzęcia grozi mi odpowiedzialność karna na podstawie Ustawy o Ochronie Zwierząt z dnia 21.08.97 r., a umowa ulega rozwiązaniu.[/SIZE] [SIZE=3]Uwagi, zalecenia: [/SIZE] …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… [SIZE=3]Inowrocław, ...............................................[/SIZE] [SIZE=3]........................................[/SIZE] ..................................................... [SIZE=3]podpis Właściciela podpis osoby adoptującej sukę[/SIZE] [/QUOTE] -
Ależ na wątku[SIZE=3] [FONT=Arial][SIZE=2]nie[/SIZE][/FONT][/SIZE] mamy pisać [FONT=Arial][SIZE=2]co się dzieje u[/SIZE][/FONT][SIZE=2] [/SIZE]Rapiego, bo wiadomo, że nikt tego nie sprawdzi ( przypuszczalny brak wolontariuszy i chęci ze str. schronu) [SIZE=2]ale co się dzieje w[/SIZE] sprawie Rapiego. Znając specyfikę Dogomanii poprzez kolejne posty wątek będzie sam się rozwijał i w ten sposób będziemy dowiadywać się jak się sprawy z Rapim mają. I tak na przykład zaraz zajrzę do Mapy Pomocy Dogomanakówi, może znajdę kogoś z okolic Poznania lub Obornik kto mógłby przyjąć do siebie Rapiego na DT?
-
[quote name='ana666']i tak jak nic nie bedziemy pisać bo nie bedzie o czym jak psa nie ma to wątek zamkną, tak jest w regulaminie.[/QUOTE] No to będę podnosić. ;) Dziewczyny, dlaczego tak Wam zależy na zamknięciu tego wątku? Jeśli nie będzie wątku, nie będzie można już pomóc Rapiemu. Skoro nie chcecie dalej pilotować sprawy Rapiego bo widzicie, że sprawa jest beznadziejna to nie ma sprawy. Nie musicie przecież obowiązkowo zgłaszać się tutaj. Ale proszę, nie zamykajcie wątku, dajcie szansę innym. Zamykając wątek nie będzie gdzie pisać co się aktualnie dzieje w sprawie Rapiego. Jeśli ktoś będzie chciał coś od którejś z Was to dopiero wtedy możecie przecież się włączyć. Zresztą będę pilnować wątek i gwarantuję, że sama Was wtedy przywołam.:cool3:
-
[quote name='ana666']no jedynie można robić ogłoszenia i podawać namiary na tamten schron, bo bez sensu elinko zeby Tola podała swój numer, ktoś zadzwoni i co Tola powie nawet nie bedzie wiedziała czy on jest w schronie czy może już w domu[/QUOTE] A jeśli wcześniej znajdziemy mu DT lub hotelik? Tam byłyby już namiary.
-
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
[quote name='esperanza']elinko w krzynce już jest miejsce na nowe wiadomości. W razie pilnej sprawy dzwoń, bo zaglądam na dogo nieregularnie.[/QUOTE] Qrcze, przez ten Nowy Rok skończyła mi się karta. Już piszę PW. -
Dziewczyny, proszę, nie poddawajcie się! Nie każdy pies ze schroniska ma takie szczęście, aby mieć na Dogo wątek. Do Rapiego to szczęście właśnie się uśmiechnęło, a teraz przez Jędrzejów ma utracić tą może jedyną dla siebie szansę? Dlatego bez względu na obecne miejsce pobytu psa szukajmy mu domu, piszmy ogłoszenia, wysyłajmy linki gdzie się da. Wierzę, że jak się znajdzie domek to i psa bez problemu będzie można z tego Jędrzejowa wyciągnąć. Nawet jeśli trzeba będzie po niego pojechać autostopem. Oby tylko nie trafił tam na uśpienie... Dlatego w imieniu Rapiego proszę, nie poddawajcie się.[URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_17_4.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_17_4.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_17_10.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_17_4.gif[/IMG][/URL]
-
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
Owieczko, tym razem mam pilną wiadomość do esperanzy, a u niej nadal pełna skrzynka. Dlatego wysłałam PW do Ciebie. :razz: -
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
[quote name='Lilmo']Zrobiłam Elipsie ogłoszenia na rejon Inowrocławia.(...)[/QUOTE] Lilmo, dziękuję.:loveu: Elipsa ma jeszcze jedno ogłoszenie [URL]http://inowroclaw.olx.pl/szczeniak-za-darmo-iid-65085261[/URL] -
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
No to pieski jakoś noc sylwestrową przeżyły. Loula każdy huk obszczekiwała, Elipsa natomiast wybrała lepszą strategię i petardy "olała", spała w najlepsze.[URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_50.gif[/IMG][/URL] Jedynie na wieczornym spacerku była niespokojna. Ale za to jakie postępy!!! Chociaż w domu zdarzają się jej jeszcze siuśkowo-koopkowe wpadki [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/3/3_13_10.gif[/IMG][/URL]to panienka już wie po co wychodzi się na spacer. :fadein: Jedynie muszę sprowadzać Elipsę z czwartego piętra na smyczy, bo na zakrętach pomiędzy piętrami czasami jej się jeszcze coś myli i zamiast iść na dół wchodzi z powrotem po schodach do góry. :huh:A wtedy nie ma wyjścia, Loula albo ja musimy wracać po nią do góry. Czasami takie zejście maiło kilka podejść.:mdleje: Ale ogólnie dziewczynka jest zdolna, za kawałek smakołyka w trzy minuty nauczyła się komendy "siad". A Loula to w ogóle jest wniebowzięta, że ma do towarzystwa Elipsę. Dziewczynki ciągle się tylko bawią, jedzą, a w przerwach od zabaw śpią. Czasami do tych zabaw zaproszą nawet małą człowieczkę [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/15/15_5_17.gif[/IMG][/URL] . [URL="http://img199.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=dt010.jpg"]http://img199.imageshack.us/slidesho...p?id=dt010.jpg[/URL] EDIT: Elipsa na środku ogona ma czarną strzałkę z nieco dłuższej sierści. Gdy się złości strzałka ta śmiesznie się jeży. -
"Co wy robicie z moimi drzwiami", czyli ile serca mamy dla psów...
elinka replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
[URL]http://tinypic.com/player.php?v=1zlu1xy&s=6[/URL] - który to filmik? :roll: Wisienko, trzymam za Ciebie kciuki! :thumbs: -
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
To już niedługo! Powodzenia Dziewczynki w Nowym Roku! [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/8/8_6_57.gif[/IMG][/URL] -
Spanielki już w nowych domkach, Euro w najlepszym na świecie
elinka replied to erka's topic in Już w nowym domu
[URL]http://lh5.ggpht.com/_yJkko6pJUKg/SzzQ_m2q6YI/AAAAAAAABAU/Wpz9DFFmBNo/s512/Klucha.jpg[/URL] - prawdziwa piękność! :loveu: -
SUNIA) grzyb,brud i plotki MA DOMEK dziękujemy
elinka replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Moja Loula każdy huk obszczekuje, natomiast tymczasowiczka olewa sobie cały ten hałas i śpi w najlepsze. A Zośce na Nowy Rok życzę, aby pobyt w hoteliku okazał się bardzo krótki na rzecz najwspanialszego DS! [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/8/8_6_53.gif[/IMG][/URL] -
Mała Terrierkowata Frotka szczęśliwa u Małej Czarnej :)
elinka replied to Neczka's topic in Już w nowym domu
[url]http://images49.fotosik.pl/243/f5bc508d0b83c0fdmed.jpg[/url] - en face wspaniałe! -
[quote name='marti14']Rafii jestes cudowny...napewno znajdziesz dom....[/QUOTE] Jestem pewna, że dzięki wspaniałym Cioteczkom 2010 będzie szczęśliwym rokiem dla Rafiego ! [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/8/8_6_53.gif[/IMG][/URL]
-
[quote name='ana666']to autostopem albo taxi pojedziemy do nich :grin:[/QUOTE] W takim razie szczęśliwej podróży do Jędrzejowa ! [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/3/3_10_2.gif[/IMG][/URL] [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"] [/URL]
-
W Nowym Roku wszystkim spanielkom do adopcji życzę najwspanialszych DS! [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/8/8_6_11v.gif[/IMG][/URL]
-
Ugotowany żywcem szczeniak POMOCY !!!! Ma dom.
elinka replied to Laura1108's topic in Już w nowym domu
Już niedługo! [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/8/8_6_57.gif[/IMG][/URL]