Jump to content
Dogomania

elinka

Members
  • Posts

    3582
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by elinka

  1. [B]haliza[/B], bardzo dziękujemy! [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_1_107v.gif[/IMG][/URL] Maja to śmieszny pies. Dzisiaj szczekała na swoje odbicie w lustrze. Pewnie dlatego, że samą siebie nie poznała. No bo po tygodniu biegania za Mają z grzebieniem udało mi się sunię wreszcie wyczesać i wykąpać.:mdleje: Maja przez pierwsze dni chodziła tylko z uczesaną przednią łapą i kawałkiem wyczesanego przodu. Prawdopodobnie przez te bolące pazury w ogóle nie dawała się z tyłu dotknąć. Kiedy chciałam Mai uczesać ogonek lub tylne łapki zaraz delikatnie chwytała mnie za rękę lub grzebień i podszczekując/narzekając uciekała. No, ale dzisiaj z odsieczą przyszła mi moja kluseczka Loula. Swoim ciałkiem bezpardonowo wepchała się pomiędzy nas i podszczypując Maję nakazała jej grzecznie dawać mi się czesać. Zrozumiałam, że Loula chce mi pomóc i wykorzystałam to błyskawicznie. :knuje: W czasie, kiedy tak suczki wzajemnie podgryzując się dogadywały, wyczesałam z pełnym sukcesem Maję do końca. [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_1_9.gif[/IMG][/URL] A Maja zajęta tą dyskusją z Loulą nawet tego czesania dokładnie nie zauważyła. A później była już kąpiel. A że moja Loula ciężko się napracowała, to też w nagrodę została wykąpana. :evil_lol: Maja początkowo bała się kąpieli, ale pod koniec już zrozumiała, że innego wyjścia jak tylko się umyć to nie ma. Za to po wytarciu obu panienek zabawy było co niemiara. Teraz na pewno dziewczynka czuje się przyjemniej i lepiej. A jakie jej futerko stało się mięciutkie i pachnące! Nic tylko się przytulać i przytulać do takiego pychola. :calus:
  2. [quote name='Dogo07']A kastracja by Łazikowi nie pomogła ?[/QUOTE] Nie wiem, czy Łazik jet wykastrowany, ale może by rzeczywiście warto było spróbować?
  3. [quote name='leni356']PILNE Łazik wraca z adopcji :-( - nadal męczy jamniczkę, jamniczka się go boi i siedzi cały czas w łazience. Państwo już nie mają siły. Rozmawiałam z ZuziąM - przyjmie go do siebie, tylko trzeba załatwiać transport. Normalnie się załamałam :-( Normalnie paraliżująca wiadomość! A Pani tak czekała na Łazika. Widzisz Leni, czyli dobrze, że jednak nie wzięłam na DT ani Tomka, ani Kudłacza, a wybrałam Maję. Z dziewczynami też różnie bywa, ale moje jakoś już się dogadują. A ten transport do ZuziM to dokąd ma być?
  4. O! to dobrze, że mnie informujesz. Przynajmniej będę wiedziała jak zaplanować sobie jutrzejszy dzień. W takim razie czekam na telefon. ;)
  5. a kto zabierze Elipsę z Inowroclawia, bo ja właśnie zamierzałam w tej sprawie dzwonić do esperanzy?
  6. Właściwie to ona sama w domu nigdy nie zostaje, bo zawsze pozostaje z nią Loula. Jednak kiedy muszę wyjść z domu sunia lamentuje pod drzwiami. Loula siedzi cicho, ale Maja drapie w drzwi i tak głośno szczeka, że słyszę ją nawet na dole po zejściu z czwartego piętra. Nie wiem jak długo Maja potrafi tak histeryzować, ale gdy już wracam to w domu panuje cisza. A Maja podbiega do mnie zaspana. Natomiast sztuczne kości lub gryzaki, które zostawiam na ten czas dziewczynom są nietknięte. Dopiero po moim powrocie to wszystko idzie w obrót. Dzisiaj gdy byliśmy w odwiedzinach u dziadków, musiałam iść do sklepu. I chociaż suczka została w domu z całą rodzinką tj. z dziadkami, mężem, córką i Loulą to i tak nic to nie zmieniło. Maja tak mocno drapała w drzwi, że mój TZ musiał odgonić ją z przedpokoju. I nawet obecność 9-cio letniej kotki moich rodziców tu nic nie pomogła. :kociak: Czyli wychodzi na to, że szukając nowego domku dla Mai najlepiej by było, gdyby w tym domku mógł stale ktoś być z sunią, albo przynajmniej Maja miałaby jakiegoś kolegę lub koleżankę.
  7. [B]panbazyl[/B], wierzę, że Elipsa znajdzie swój domek. A skoro ten był niewłaściwy, to chyba nie ma czego żałować. Lepiej, że to się teraz stało, gdy Elipsa jest jeszcze szczeniakiem. Dorosłe psy są mniej adopcyjne.
  8. Pani Aniu, to lepiej nie bo Elipsa właśnie wraca z adopcji :shake:
  9. Zgadza się. Moja 16-letnia Kati (TM) nie była sterylizowana, po każdej cieczce miała ciążę urojoną i zdechła właśnie na przerzuty nowotworowe od raka sutek
  10. Paoletto, no to możemy sobie podać rękę bo ja też niedługo stanę przed podobnym dylematem. Moja sunia prawdopodobnie ma 7 miesięcy (nie znam daty urodzin, bo adoptowałam ją ze schroniska), za miesiąc, a najpóźniej za dwa dostanie pierwszą cieczkę. Wet mówi, że dobrze by było zrobić sterylkę po cieczce. Namawia mnie do sterylki bo to niby lepiej dla zdrowia, niby lepiej rany się goją, gdy suczka jest młoda, ale jednak to jest operacja. Operacja pod narkozą i na otwartej jamie brzusznej. A ja po zabiegu sprzed trzech lat do dzisiaj czuję "szwy".
  11. Marta, a skąd jest ta pani, tzn. jak daleko od Ciebie miałby wyprowadzić się Karo?
  12. Nie wiem, czy Elipsa wraca do schroniska, ale Esperanza chce jej poszukać DT w Warszawie. Patrz post #729 na str.73
  13. [B]tripti[/B], z tego co wiem to Elipsa wraca do Kruszewa [B]esperanza[/B], w sobotę Pati-C będzie jechać na trasie Szczecin - Poznań - Warszawa, a to po drodze przez Inowrocław. Tym transportem można by zabrać od Karoliny Elipsę. Telefon do Pati: 698 616 250
  14. [quote name='haliza']Ta sunia to żywe srebro ....ha ha :evil_lol: myślę że jej odejście do nowego domku to będzie ciężki orzech do zgryzienia...:eviltong:[/QUOTE] oj! będzie, będzie... [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_9_7.gif[/IMG][/URL]
  15. [quote name='ata']Przepraszam, moze będziecie mogli pomóc........ [B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/179210-Sharp-Pei-sunia-schronisko-InowrocA-aw"]Sharp Pei, sunia - schronisko Inowrocław[/URL] [/B][/QUOTE] [B]ata[/B], link nie działa. [quote name='idusiek']elinka, lena - znacie kogos z Tarnowa albo okolic? Pilnie potrzebny ktos na przedadopcyjną....[/QUOTE] [B]idusiek[/B], niestety, nie znam. Sama już od dłuższego czasu szukam kogoś z okolic Tarnowa, ale na wizytę poadopcyjną. [quote name='haliza'] Nie ma sprawy - tylko dzisiaj szłam do banku a jutro nie wiem czy się wyrobię ;) ale postaram się wysłać jak najszybciej :lol:[/QUOTE] [B]haliza[/B], dziękuję, że chcesz pomóc Mai. :loveu: Również dziękuję za 50zł wsparcia od [B]ewtos[/B]. :loveu: Leni w pierwszym poście zrobi rozliczenie. A ja cały dzień walczę z[B][COLOR=RoyalBlue] t[/COLOR][COLOR=Green]i[/COLOR][COLOR=Red]n[/COLOR][COLOR=Yellow]y[/COLOR][COLOR=RoyalBlue]p[/COLOR][COLOR=Yellow]i[/COLOR][COLOR=RoyalBlue]c[/COLOR][/B], aby wgrać film o Mai i nic mi z tego nie wychodzi. Wczoraj wgrałam ten film na [B]You [COLOR=Red]Tube[/COLOR][/B], ale tu ma bardzo kiepską jakość, tzn. przy odtwarzaniu przeskakują klatki. Jeśli ktoś ma cierpliwość to zapraszam: [URL]http://www.youtube.com/watch_popup?v=UBO7dFp8IaU[/URL] - "Maja, chodź do mnie!" a ten film ma lepszą jakość: [URL]http://pl.tinypic.com/player.php?v=dc4m50&s=6[/URL] - "Tak Maja szczeka"
  16. [quote name='mala_czarna']No proszę. Trochę dziewczyny podkręcić i zaraz się pojawiają :D[/QUOTE] patrząc na minuty to nawet expresem![URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/10/10_5_135.gif[/IMG][/URL]
  17. [quote name='Kika9004']Czyli Karolina powinna zacząć szukać jej nowego domu na własną rękę :)[/QUOTE] Ależ wcale nie ma robić tego sama, pomożemy Karolinie z Elipsą. Jednak potrzebna tu jest obustronna współpraca, a Karolina napisała, że na wątku nie będzie już więcej się udzielać.
  18. Do schroniska to Karolina suni nie może oddać, bo podpisując umowę adopcyjną zgodziła się na jej warunki, a za ich złamanie może podlegać odpowiedzialności karnej na podstawie Ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997r. [SIZE=3] [/SIZE] [LEFT] [LEFT] [SIZE=3] [/SIZE][/LEFT] [/LEFT]
  19. [quote name='mala_czarna']Elinko, link u Frotki zadziałał to jestem i ja. Rzeczywiście ślicznia sunia jest. Powinno być sporo chętnych, bo raz że młoda, dwa że zdrowa, trzy - już wysterylizowana.[/QUOTE] Mało tego, że Maja jest młoda, zdrowa i wysterylizowana to trzeba jeszcze pochwalić sunię, bo w trzy dni zrozumiała na czym polega zachowanie w domku czystości! A podobno dla piesków ze schronisk to jest ekspresowe tempo.To naprawdę zdolna dziewczynka! Co prawda, z koopka nie było od samego początku problemów, ale na mokro zdarzały się dziewczynce wpadki. Szczególnie pierwszego dnia, sikała w mieszkaniu bez jakichkolwiek skrupułów (podejrzewam, że to sikanie spowodowane było stresem). Myślałam, że trochę tu się napracujemy, a tymczasem sunia wczoraj miała tylko jedną wpadkę i to przeze mnie, bo Maja za długo czekała po założeniu obroży na wyjście z domu. Maja i Loulą z podekscytowania przed wyjściem lekko przygryzają sobie, dlatego aby tego uniknąć, zakładam teraz suczkom obroże na pięć minut wcześniej. To ma być taka zapowiedź spaceru. Dziewczynki od tego momentu nie odstępują mnie już na krok i w ten sposób nie mają czasu na kłótnie. No i Maja z tego oczekiwania nasikała w przedpokoju. Ale, że była to moja wina, ta wpadka się nie liczy. Natomiast dzisiaj rano z pełną świadomością mogę już pochwalić Maję, bo mało tego, że wytrzymała całą noc to jeszcze cierpliwie poczekała, aż wyekspediuję moją córkę z mężem do przedszkola i dopiero na spacerku załatwiła swoje poranne potrzeby fizjologiczne. [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_2_27.gif[/IMG][/URL]
  20. [B]mala_czarna[/B], cieszę się, że jesteś. Allegro na pewno warto Mai zrobić, tylko że ja nigdy jeszcze nic tam nie ogłaszałam. Wiem, że trzeba mieć jakieś konto, itd. Dla mnie jak na razie jest to bardzo skomplikowana sprawa. [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_12_12.gif[/IMG][/URL]
  21. a teraz? [url]http://www.dogomania.pl/threads/179064-KudA-ata-Maja-w-DT-czeka-na-wspaniaA-y-domek[/url]
  22. [B]polubek[/B], dziękujemy [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/8/8_8_54.gif[/IMG][/URL]
  23. [quote name='Paoletta'][B]elinka [/B]przecież to nie twoja wina. jedyne co to mogłaś bardziej postraszyć :) a możesz przyjąć Elipsię spowrotem na DT?[/QUOTE] Niestety, nie mogę. Od tej soboty zamieszkała u mnie już następna tymczasowiczka. Zresztą pies nie jest rzeczą, którą jeśli nie pasuje to można oddać. Skoro Karolina nie chce Elipsy, to powinna przynajmniej postarać się poszukać suni drugiego i to dobrego domku. Tym bardziej, iż pisała, że pokochała Elipsę. Podpisanie umowy adopcyjnej też do czegoś obliguje, prawda?
  24. Maja też była zaszczepiona, jest po sterylce i ma czipa
  25. [quote name='idusiek']schronisko zażadało 150 zł? jezus maria................. poje...ich????????[/QUOTE] przy odbiorze suni, pomimo wcześniejszych ustaleń chcieli od Pati-C jeszcze więcej, ale na szczęście dziewczyna im się nie dała [quote name='ata']równiez jestem w szoku, gdzie takie ceny widnieją w jakim schronisku?[/QUOTE] w schronisku w Józefowie pod Warszawą [quote name='zerduszko']No... Macie rachunek? Może być tak, że część pieniedzy nie trafia tam gdzie powinna?[/QUOTE] gdzie pieniążki trafiają to nie wiem i to już nie moja sprawa, ale zostałam poinformowana, że schronisko ma zbyt małe dotacje, a zbyt duże potrzeby. A na stronie internetowej schroniska na ten temat jest taka oto informacja: [I][COLOR=Black][FONT=Arial]"Adopcja psa wiąże się z pokryciem opłaty adopcyjnej, która przeznaczona zostanie na resztę psów przebywających w schronisku (wysokość opłaty ustala dyrekcja schroniska"[/FONT][/COLOR][/I] rachunku nie mam [quote name='fiorsteinbock']I jak u Majusi? Elinko, szukamy domu czy juz znaleziony? :)[/QUOTE] nadal szukamy :p
×
×
  • Create New...