Jump to content
Dogomania

Cajus JB

Members
  • Posts

    6347
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cajus JB

  1. Przepraszam, ale w styczniu i lutym moja deklaracja przyjdzie pod koniec miesiąca.
  2. Przepraszam, ale w styczniu i lutym moja deklaracja przyjdzie pod koniec miesiąca.
  3. Przepraszam, ale w styczniu i lutym moja deklaracja przyjdzie pod koniec miesiąca.
  4. Przepraszam, ale w styczniu i lutym moja deklaracja przyjdzie pod koniec miesiąca.
  5. Przepraszam za nieobecność. Już jestem i postaram się być w miarę możliwości często. Też na razie nic nie wiem.
  6. Przepraszam, ale moja deklaracja w lutym przyjdzie później.
  7. [quote name='katimal']jest w Toruniu organizacja Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt [URL]http://www.torunskiezwierzaki.home.pl/[/URL] ale nie wiem czy w tej kwestii można na nie liczyc...[/QUOTE] Po wizycie trochę podzwoniłem po województwie. Dzwoniłem również do TTOPZ. Ustaliliśmy, ze pod koniec przyszłego tygodnia spotkamy się i zobaczymy co da się zrobić w kwestii znęcania się nad zwierzętami. Poinformowałem TTOPZ, że została tam jedna sunia, szczeniak. Drugiego dawno nie widziałem. Dzwoniłem do TOZ Włocławek i toruńskiego schroniska. Zadzwoniłem też do znajomych, znajomych i być może uda się z allegro, ale to nic pewnego na razie.
  8. W Toruniu nie ma żadnej organizacji z tego co wiem. Do Bydgoszczy mogę poszukać kontaktu. Na razie mogę udostępnić swoje konto, ale po wydruki będę musiał chodzić do środy, czwartku. A i tak udostępnię swoje konto tylko po Waszej zgodzie, że chcecie na nie wpłacać. Dlatego proszę Was o wyrażenie swoich opinii. Za chwilę jedziemy do weta.
  9. Tak widzę, że tu się nic nie zmieniło. No nic. Mam dwa pytania. I ktoś może mi odpowiedzieć? Czy Filipek nie może chodzić. Załatwia się pod siebie i zwraca wszystko co zje? I operacja ma być na co i z jakiego powodu?
  10. Dziękuję wojtito. Minie trochę czasu zanim zacznę ogłoszenia.
  11. Niestety tak Nemko. Zdjęcia mało przyjemne. No nic próbowałem wkleić rachunki, ale nie umiem przetworzyć na nich tekstu. W każdym bądź razie napiszę 14/01/2010 godz 15.09 Opis wywiadu/badania: pies odebrany właścicielowi nowy właściciel usunął z szyi psa wrośnięty rzemyk - rana traumatyczna, zakażona, martwiczna; założono szwy zbliżające rokowanie bardzo ostrożne; waga 10,4 kg Rokowanie ostrożne Leczenie Sedacja Nocny pobyt w lecznicy Zastosowane leki ( wkleję ze zdjęcia ) Zalecenia ( opis ) Kwota 150,00 15.01.2010 godz 14.07 Badanie - kontynuacja Opis wywiadu/leczenia Czuje się dobrze. Je, pije Założono szelki i kołnierz. Leczenie Usługa weterynaryjna 1,5 Zastosowane leki ( wkleję ) Zalecenia nastopnego dnia kontrola Leki na receptę 1 Kefavet 250 10 tab 2 Metronidazol 10 tab 3 Eterjodoform Kontrola 19/20.012010 godz 15-22 ( decyzja o plastyce rany ) Kwota 20,00 + kołnierz 15,00 + szelki 13,50 Pozycja 1 i 2 wykupione koszt 16 zł Pozycja 3 jutro do odbioru
  12. Dziękuję katimal Nie było problemu. Dla tych ludzi Maja była żywym śmieciem. Napiszę tak. Po tym co zobaczyłem i usłyszałem w lecznicy, powinni ponieść konsekwencje. Sami ocenicie po zdjęciach. Policja była wiele razy do psów tutaj i efekt był taki, że kazali je pozamykać lub uwiązać. Wytłumaczę w domu. Edit Zdjęcia Mai [IMG]http://img696.imageshack.us/img696/296/maja3.jpg[/IMG] [IMG]http://img196.imageshack.us/img196/6746/maja4.jpg[/IMG] [IMG]http://img25.imageshack.us/img25/1913/maja6.jpg[/IMG] [IMG]http://img696.imageshack.us/img696/8295/maja7.jpg[/IMG] Na pierwszą stronę wklejam zdjęcia rany
  13. Dziękuję danal W Grębocinie koło Torunia
  14. Maja jest u mnie w pracy. Warunki nie są idealne, ale ma ciepło i sucho. Zdjęcia wkleję wieczorem. Rana jest paskudna. Na razie jestem na bieżącąo z opłatami. Dowody wpłat mam.
  15. Dopiero wieczorem będą. Nie będę miał w ciągu dnia dostępu do komputera. Chyba że prześlę komuś na telefon.
  16. Dzięki za rady. W ing założyłem konto. Muszę je niestety aktywować. W bgż mam, ale usługa e wejdzie mi dopiero w środę, czwartek. Spróbuję w mbanku. Też nie wiem czy operacja plastyczna jest konieczna. To stwierdzenie weta. Jutro zrobię zdjęcia rany i będzie można coś ocenić. Nie umiem wycenić szacunkowo. Poprawcie moje obliczenia. pierwsza wizyta, szycie, kroplówki + antybiotyki 150 + antybiotyki codzienne wizyty około 7-10 na pewno z zastrzykami 4-7 po 50 350 następne wizyty podobna liczba 7- 10 ( sama wizyta 15 zł) 150 + ?( antybiotyki, zastrzyki ) operacja plastyczna ? szczepienia ? sterylka to później Ustosunkujcie się do tego. Wieczorem będę wiedział więcej. Mam konto osobiste i je mogę podać jeśli uznacie, że może być. Najwyzej będę codziennie chodził po wydruki. Nie będę zbierał deklaracji stałych. dziękuję Nemko. Z utrzymaniem nie ma problemu. Wklejam w pierwszy post swój mail i telefon. Poprosiłem o przeniesienie wątku Edit Ja uciekam. Postaram się coś napisać w ciągu. Podkreślam jedną rzecz w tej sytuacji Wy decydujecie o zakresie i rodzaju pomocy. Wszystkie swoje poczynania i działania wetów pragnę konsultować na wątku.
  17. Sunia jest brązowa z białym krawatem. Mi do kolana. Na wadze, miała 10,40 kg, ale widać lekko żebra. Postaram się o jakieś Jej zdjęcia. Rana jest na podgardlu. Edit To starsze zdjęcia Mai [IMG]http://img685.imageshack.us/img685/5444/zdjcie3831.jpg[/IMG] [IMG]http://img705.imageshack.us/img705/706/zdjcie3851.jpg[/IMG]
  18. Co do leczenia to ustalałem to wstępnie. Dzisiejsza to około 150 zł + recepta. Następne wizyty to koszt około 50 zł ( to przybliżenie, ale nie więcej ). Najbardziej martwi mnie ta operacja plastyczna. To koszt 200-250 zł. Sterylka to 250 zł, ale to dużo później. Dojazdy to nie problem 10 km. Mam z kim. Wizyt będzie na pewno kilkanaście, możne trochę ponad dwadzieścia. Pierwsze kilka dni codziennie. Maja będzie z moimi psami i kotem, ale w osobnym kojcu. Potrzebny jest pomysł, aby nie drapała rany. Miał ktoś podobny przypadek? Bo ponoć kołnierz niekoniecznie zda egzamin. Napiszę o przeniesienie wątku. Edit. Z fakturami nie ma problemu. Nie przenosiłem jeszcze wątku, mam to jakoś uzasadnić?
  19. Dziękuję ivette, że jesteś i za pomoc Gosia pewnie tak, ale zawsze jest ale. majqa tu jest problem bo moje konto jest nie internetowe. Potrzebowałbym dodatkowej osoby z kontem. danal cegiełki mogą iść chyba tylko przez fundację. Muszę zrestartować komputer bo mnie system nieustannie wyrzuca.
  20. [quote name='majqa']Nic na siłę, napisałam, jakie mam odczucie, co nie znaczy, że nie jest mylne.[/QUOTE] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/177762-Mea-culpa-Maja-z-podciAE-tym-gardA-em?"][U][IMG]http://img254.imageshack.us/img254/8565/zdjcie0040crop1.jpg[/IMG][/U][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/177762-Mea-culpa-Maja-z-podciAE-tym-gardA-em"][IMG]http://img687.imageshack.us/img687/2737/maja4crop1.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/177762-Mea-culpa-Maja-z-podciAE-tym-gardA-em?"][IMG]http://img51.imageshack.us/img51/2737/maja4crop1.jpg[/IMG][/URL] Tak wiem, tam więcej osób na pewno jest. Nie będę ukrywał, że koszta mocno mnie przerastają. Rozmawiałem o tym z wetem. Kilkanaście wizyt i antybiotyki, potem ta operacja. Sterylka tu już mniejszy problem i nie na teraz. Potrzebuję pomysłu jak sobie z tym poradzić. Czy samemu, czy prosić forum o pomoc? [quote name='danal1983']jestem ,melduje sie, bedziemy podnosic, rozsylac, zbierzemy fundusze, nie zostaniesz sam. zadbaj jeszcze tylko zrzeczenie sie psa przez dotychczasowych wlascicieli(chyba, że juz to zrobiles)[/QUOTE] Rozmawiałem z nimi. Nie będą robić problemów. [quote name='Gosia']Powiadomiłeś policję, czy jest tak, że nie było po co?[/QUOTE] Policję mam czasami dwa trzy razy w tygodniu. Przyjeżdżają, spisują i tyle.
  21. Sam nie wiem. Tam i tak pełno biedactw. Mogę napisać do moda.
  22. Przepraszam za offa Dziękuję ivette. Link do Mai. [url]http://www.dogomania.pl/threads/177762-Mea-culpa-maja-z-podciAE-tym-gardA-em?[/url]
  23. Wydatki Transport 30,00 zł ( 14.01 ) zapłacone Wizyta 198,50 zł ( 14/15.01 ) zapłacone Recepta 16,00 zł ( 15.01 ) zapłacone Wizyta 10,00 zł (16.01) zapłacone Eterjodoform 25,58 zł (16.01) zapłacone Tabletki na odrobaczenie 10,00 zł (16.01) zapłacone Zabieg ( ponowne szycie) 20,00 zł (18.01) zapłacone Wizyta 0 zł (25.01) Wizyta 0 zł (01.02) Wizyta (wyjęcie szwów) 0 zł (04.02) Suma 310.08 zł zapłacone przeze mnie [COLOR=Red]Wpłaty[/COLOR] Kundelkowa Skarbonka - 100 zł ( 20.01 ) polubek - 20 zł ( 20.01 ) Javena - 25 zł ( 29.01) Emigrantka - 50 zł ( 29.01 ) Razem wpłaty - 245 zł [COLOR=Red]Wydatki [COLOR=Black]Pierwsze szczepienie - 70 zł ( 18.02 ) Razem wydatki - 70 zł [/COLOR][/COLOR] [COLOR=Red]W skarpecie Mai[/COLOR] - 175 zł
  24. Zdjęcia rany. [IMG]http://img696.imageshack.us/img696/9800/maja1.jpg[/IMG] [IMG]http://img69.imageshack.us/img69/1208/maja2.jpg[/IMG] [IMG]http://img196.imageshack.us/img196/1332/maja5.jpg[/IMG]
  25. Mea maxima culpa Niestety zawiodłem Maję. Od jakiegoś czasu dokarmiałem suczkę rodziny mówiąc krótko patologicznej. To ich druga suczka i z początku zadbana po jakiś czasie trafiła na dwór. Ponieważ nie mogła biegać luzem, została przywiązana. Miała swoje miejsce pod kanapą i tam spędzała dnie od czasu do czasu wychodząc na spacerki, ale i one ustały. Wtedy postanowiłem znaleźć dla Niej dom i założyć wątek. Niestety nie zrobiłem tego i czuję się winny za Jej obecną sytuację. Dwa dni temu Maja osowiała i nie jadła. Wczoraj też. Dziś postanowiłem zabrać Ja do siebie gdyż uznałem, że coś jest nie tak. Poszedłem do tej rodziny i poinformowałem, że zabieram Maję na mrozy do mnie. Szedłem do Niej i po raz pierwszy byłem u Niej za dnia od dłuższego czasu. Gdy zacząłem odpinać obrożę ( wąska obroża z rzemienia czego po ciemku nie widziałem ) uznałem, że jest bardzo mocno zaciśnięta i miałem iść po nóż, ale coś mnie tknęło i zajrzałem pd futro pod gardłem. Maja miała głęboką ranę szerokości 5 - 6 centymetrów. Jedyne co mogłem zrobić to pojechać do weta. Po powrocie poinformowałem rodzinę, że ich Maja jest u weterynarza i do nich już nie wróci. Po zakończeniu leczenia będę szukał dla Mai domu. Wieczorem byłem w lecznicy, aby dokładnie dowiedzieć się jaki jest stan Mai. Maja ma dookolną ranę szyi z czego na gardle jest ona bardzo głęboka. Rana została oczyszczona i zszyta. Maja jest na kroplówkach. Zostaje na noc w lecznicy, a jutro przyjeżdża do mnie na tym czas. Istnieje jeszcze ryzyko zakażenia krwi. Czekają Ją kilkudniowe codzienne wizyty i operacja plastyczna szyi. Całe leczenie to około trzy, cztery tygodnie. Powiem szczerze jest to spory koszt i nie do udźwignięcia dla mnie na tą chwilę. Pierwsze wizyty i antybiotyki dam radę zapłacić, ale zostają mi jeszcze deklaracje i im dalej tym będzie mi ciężej. Cioteczki i Wujkowie liczę na rady, sugestie, pomysły Zdjęć nie robiłem. Bałem się ruszać Mai szyję. Jutro zrobię jak będzie u mnie, a pojutrze na zmianie opatrunku. Jeśli temat jest w złym dziale proszę o przeniesienie. [COLOR=Red] Numer konta Do wpłat dla Mai[/COLOR] Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals oddział w Oświęcimiu konto bankowe Towarzystwa OTOZ Animals Oddział Oświęcim: PKO BP SA O/ Oświęcim 73 1020 2384 0000 9502 0091 8698 z dopiskiem "dla Mai" Konto bankowe Towarzystwa OTOZ Animals O/ Oświęcim dla Darczyńców zagranicznych: PL 73 1020 2384 0000 9502 0091 8698 SWIFT: BPKO PL PW Z dopiskiem "dla Mai" Namiary na mnie [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] 602 378 012 Banerki [URL="http://www.dogomania.pl/threads/177762-Mea-culpa-Maja-z-podciAE-tym-gardA-em?"][U][IMG]http://img254.imageshack.us/img254/8565/zdjcie0040crop1.jpg[/IMG][/U][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/177762-Mea-culpa-Maja-z-podciAE-tym-gardA-em"][IMG]http://img687.imageshack.us/img687/2737/maja4crop1.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/177762-Mea-culpa-Maja-z-podciAE-tym-gardA-em?"] [/URL]
×
×
  • Create New...