-
Posts
6569 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by megii1
-
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
W czwartek Saba będzie miała sterylizację i częściową amputację ogona. Zal mi jej bo już z tym kołnierzem się męczy a potem będzie jeszcze wszystko boleć... A jest taka grzeczna. Z kołnierzem nie może wchodzić do budy więc położyła się na kocyku, który jej dałam i tak sobie śpi malutka. -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
U Saby była już Pani weterynarz. Tak jak mi się wydawało z ogonem nie jest dobrze... Jest martwica, kawałek ogona jest do amputacji, nic się nie da zrobić. Pocieszające jest to ze to moze tylko parę centymetrów ale będzia wiadomo ile jak wygoli się ogon do zabiegu. Sunia dostała antybiotyk w zastrzyku-zdaje się Synergal, i kolejny zastrzyk z czymś przeciwświądowym. Synergal ma też w tabletkach do podawania od niedzieli dwa razy dziennie. Ma też kołnierz, z którym do końca nie moze się pogodzić i dostała preparat na kleszcze effipro spot. -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
[quote name='beka']Meggi to pamietaj o tej recepcie na metronidazol..[/QUOTE] Chciałam ją wziąć od ludzkiego lekarza ale tu będzie szybciej, masz rację:) -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Sytuacja wygląda tak, ze do Saby przjedzie koło 12 Pani wetrynarz. Z uwagi na stan ogona i podejrzenie ciąży szczepienia dziś nie będzie. Będzie za to oczyszczenie ogona, antybiotyk i kołnierz (koszt w sumie 70 zł) oraz zabezpieczenie na kleszcze (26 zł). A wszystko dzięki Ellig, za co bardzo dziękujemy w imieniu Saby:) -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ellig']Czy Pani weterynarz wystawia faktury i ile kosztuje u niej zasczepienie przeciwsciekliznie,obejrzenie i zaopatrunkowanie ogona,mozna to zrobic kupujac Alum spray, tani i wystarczy na kilkanascie psow," spot on" na kleszcze.Prosze o kontakt na pw po uzyskaniu informacji, dziekuje bardzo:)[/QUOTE] Wysłałam już pw:) -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
A poza tym Saba to super psiak. Wybrała sobie mnie na swoją Panią także na wybieg wychodzi ze mną, tylko ja mogę ją szybko wprowadzić do kojca i wszędzie gdzie tylko moze pokazuje mi swój brzuszek. Uwielbia się miziać. Jak się ją głaszcze to aż przymyka oczy i mruczy tak jej dobrze. Taki słodziak. Przy mnie jest spokojna i wpatrzona człowieka ale jak widzi moje suki to robi się mega dynamiczna i aż podskakuje przy szczekaniu:) Moim zdaniem robi to głównie ze strachu bo widać , ze boi się szczekających w kojcach psiaków. Musze ją jeszcze poobserwować bo może jakby to był tylko strach a nie agresja to byłaby u nas w domu po sterylce. -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
[quote name='beka']Tabletki na odrobaczenie wysłąłam wczoraj priorytetem, a szczepienia zrobi się w następniej kolejności.[/QUOTE] Wiem, wiem kochana - po prostu trzeba wyjaśnić co niektórym, którzy nie maja czasu czytać wątku:) -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
W kwestii ogona to jest tak, ze ona po prostu kręci się w kółko. łapie ogon, gryzie, liże a ogon się paprze. Ona we krwi, kojec, miski - widok średnio ciekawy. Ale moim zdaniem to ogon ją boli i ona chce sobie jakoś ulżyć. Był u nas niedawno psiak, który miał autoagresje i odreagowywał na ogonie ale tamten ogon był zupełnie inny. Z kością na wierzchu, końcówka ogona to byłą żywa kość. Skończyło się na częściowej amputacji, zrobionej przez Panią weterynarz w Serocku, opatrunku i kołnierzu. Może przy Sabie wystarczyłby sam kaganiec ale musi to zobaczyć najpierw jakikolwiek weterynarz. Saba nie ma tez żadnego zabezpieczenia na kleszcze dlatego na razie ma spacery tylko po wybiegu - ze smyczą i bez. Moze znalazłby się ktoś kto kupi jej obróżkę Bayera? Ja miałam zapas ale poszedł dla Amigo. Nie wyobrażam sobie żeby przy chorym ogonie i podejrzeniu ciąży złapała jeszcze babeszję. Nie wiem czy jest w ciąży ale apetyt ma taki sobie a pulchna jest, także albo jest na razie w stresie albo coś jest na rzeczy. -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
[quote name='czarna anda']Megi to rusz dupe i pojedz do weterynazra poprostu bo koszt dojazdy z warszawy - serock - konstancin - i z powrotem bedzie wyzszy nizeli oplata weta na miejscu[/QUOTE] [B]Moja Droga, ja nie muszę ruszać dupy bo do mnie przyjeżdza wet na każdy telefon. Dziewczyny chcą wozić psa do Konstancina bo tam Saba ma kartę i bezpłatne leczenie. Więc może trochę kultury i poczytania wątku. Jak dla mnie weterynarz może być i za pół godziny - może ją odrobaczyć, obejrzeć, postawić diagnozę. Tylko dziewczyny chcą ją wozić do Konstancina, a ja jestem tylko hotelem i mogę sugerować. To nie mój pies.[/B] [B]Ale jak masz ochotę podam Ci numer konta Pani weterynarz z Serocka, z którą współpacuję, zrobisz przelew i wszyscy będą szczęśliwi.[/B] [B]A i jeszcze jedno - większość psów u mnie w hoteliku to psy bezdomne[/B] [B]i naprawdę wiem w jakim stanie przyjeżdzaja i jak się nimi opiekować. Pozdrawiam[/B] -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Może nie pierwsza ale zawsze psy były od razu szczepione na miejscu. I taka jest zasada. Są inne psy, dziecko, sąsiedzi, którzy nasyłąją mi straż miejską, która sprawdza wszystko. A sąsiedzi czytają wątki na dogomanii. Mam propozycję, ze jeżeli do soboty Saby nikt nie zabierze to poproszę moją wetkę - zobaczy ogon, moze zaszczepi ale trzeba będzie jej zapłacić i to w miarę szybko bo ona nie lubi czekać. A myślę,ze Saba to nawet nie może czekać. -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
A poza tym nie ma żadnych szczepień, odrobaczenia, masakra.... -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny, czy koś przyjedzie po Sabę??? Przecież ona może stracić ogon... -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
[quote name='mala_czarna']Można by może podawać coś uspakajającego? Jak byłam tam z Myszą to zaobserwowałam przez chwilkę jak Saba lata w kółko za własnym ogonem (to naprawdę krótko trwało), ale byłam pewna, że to u niektórych psów normalne; coś w rodzaju zabawy.[/QUOTE] Saba na końcu ogona, tak na długośći 2-3 cm nie ma włosów, skóra jest sina i leci krew... -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
[quote name='mala_czarna']Ja samochodu nie mam więc dupa blada. Megii, może to jednak na tle nerwowym tylko jest :([/QUOTE] Psy na tle nerwowym gryzą sobie ogony do żywej kości a ten ogon naprawdę kiepsko wygląda. Wolałabym, żeby to był uraz mechaniczny bo jak to psychika to będzie cieżko... -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
[quote name='bela51']Matko, jakie biedaki.:-( Megii mnie zaprosila, a ja nie moge pomóc, bo jestem zadeklarowana ponad siły. Mogłabym w transporcie, ale, gdzie Rzym, gdzie Krym?:shake::-([/QUOTE] Dziękujemy za przybycie:) Z Sabą to przejściowe kłopoty. Powinna szybko znaleźć domek bo jest piękna, mądra i w miarę ułożona. Ale jak straci ogon z adopcją może być gorze:( -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
[B]JEST PROBLEM!!!! MYSZA MA ZEPSUTE AUTO A KTOŚ MUSI JUTRO ZAWIEŹĆ SABĘ DO WETERYNARZA. Na razie Sunia uspokoiła się z gryzieniem ogona ale ogon wygląda źle, leci krew, może dojść do martwicy, może skończyć się amputacją... CZY KTOŚ MOŻE POMÓC? [/B] -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Info z ostatniej chwili - Saba od dwóch godzin dałą spokój ogonowi, obszczekała wszystkie psy w kojcach i chyba poczuła się lepiej w związku z tym. Może z tym ogonem nie będzie tak źle:) -
Owczarek kaukaski na ulicy!! okolice Częstochowy Ma DOM!!
megii1 replied to Magdziak's topic in Już w nowym domu
Zapisuję:) Porozsyłam:) -
Witam:) Ja u Was na wątku pierwszy raz:) Mam w hoteliku takiego przystojniaka [url]http://www.dogomania.pl/threads/182654-Du%C5%BCy-czarny-elegant-Pucu%C5%9B-)-Szuka-domku-[/url]) [IMG]http://images41.fotosik.pl/273/35713870bc4cd2a3med.jpg[/IMG] [IMG]http://images35.fotosik.pl/132/d879107d46b3060dmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images50.fotosik.pl/278/f5c9c6e21dc64109med.jpg[/IMG] Młody, grzeczny, typowy przytulak. Ma trochę ogłoszeń ale ani jednego telefonu w jego sprawie a to taki słodziak. Może ktoś ma pomysł na Pucka?
-
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Saba się juz zadomowiła. Uwielbia się przytulać i być głaskana. Dziś z rana zostałam przez nią super wycałowana. Tylko jest problem z ogonem. Sunią kręci się w koło, łapie za ogon albo siada za na nim i go liże. Przedtem musi go gryźć bo cały kojec zbryzgany jest krwią - podłoga, buda, miski i Saba. Jak jestesmy na wybiegu i zaczyna biegać za ogonem i zwrócę jej uwagę, ze nie wolno - przestaje i przychodzi się miziać ale nie jestem z nią przez cały czas. No i Saba nie lubi innych psów i suk. Nie wiem jakie jest tego podłoże - może się boi i tak reaguje ale na dzień dzisiejszy nie widzę jej u mnie w mieszkaniu po sterylce bo mam na stałe w domu moje trzy suki. Kora i Megi pewnie by dały sobie radę ale Gabrysi, która jest pudelkiem pewnie by się nie udało:( Z tego co wiem od Myszy Saba jedzie jutro na oglądanie ogona, który wygląda średnio ciekawie. Może skończy się na opatrunku, a moze na częściowej amputacji...nie wiem czy ona biega za tym ogonem bo miała jakiś uraz mechaniczny i teraz chce go lizać czy robi to na tle nerwowym. -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Saba jest już u nas. Jest bardzo zestresowana całą sytuacją. Miałabyć w kojcu z innym psiakiem ale nie chcieliśmy jej jeszcze bardziej stresować. Także hoteluje się na dzień dzisiejszy w samotności. Napiła się trochę wody, jeść na razie nie chce. Wygląda ładnie, gdyby nie to,z e ma uszkodzoną końcówkę ogona - nie wiem czy jest odgryziony czy co ale wygląda średnio ładnie. Zobaczymy co będzie jutro:) Mysza robiła fotki także czekamy na fotorelację:) -
BAGUŚ-cudem URATOWANY z BAGIEN kosmita-ZNALAZŁ DOM !
megii1 replied to eliza_sk's topic in Już w nowym domu
Zapisuję:) Mogę zadeklarować 10 zł miesięcznie tylko proszę żeby mnie poinformować na początku maja o tym, bo zapomnę:) -
Tymon ma wspaniały dom stały:) nareszcie jest szczęsliwy!!!
megii1 replied to megii1's topic in Już w nowym domu
Tymonek już po zabiegu. Trafił do fajnego domu tymczasowego bez innych psiaków. Myślę, ze tam będzie szczęśliwy bo bedzie miał człowieka tylko dla siebie. Ale nadal szuka domu stałego takze w miarę możliwości prosiłabym o pomoc w ogłoszeniach. -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
[quote name='mysza 1']Megii, za ile mam hotelik dla suni? ;)[/QUOTE] Mam nadzieję, że 11 zł Cię satysfakcjonuje:) -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
To ja pierwsza biorę banerek:)