Jump to content
Dogomania

megii1

Members
  • Posts

    6569
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by megii1

  1. [quote name='morisowa']Misza mieszka tam już na stałe :) A co za domek? Jakiego psa szukają? Mam dwa kaukazy, ale z tych mocno stróżujących.[/QUOTE] Morisowa a możesz napisać coś na pw o kaukazowatej Gwieździe z Palucha? Pisałam do kogoś z Palucha ale nie dostała żadnej odpowiedzi... Ona jeszcze jest w schronisku? Nie chce zapeszać ale zastanawiamy się z moim Darkiem czy jej nie wyciągnąć do hoteliku, trochę poznać, zadbać o nią i znaleźć jej dobry domek. Nie chce zaśmiecać watku Borysa dlatego prosze o pw jak znajdziesz chwilę. Chodzi mi czy np wiadomo jaki Sunia ma stosunek do innych psiaków, czy jest wysterylizowana, czy odnajdzie się w hoteliku z innymi psiakami czy raczej powinna być sama jedna.
  2. [quote name='3 x']ogarnęłam allegro czekam na jeszcze jedną wpłatę - 10 zł resztę mam na koncie wysłałam dzisiaj maila do wszystkich kupujących z propozycją przeznaczenie pieniążków na Misia (zbierane były na operację, która się odbyła ale nie w takim zakresie w jakim miała) gdy dojdzie ostatnia wpłata (i nikt z kupujących nie zechce zwrotu pieniędzy) - przeleję na konto myszy 240 zł (bo tyle się uzbierało z allegro) ponieważ równolegle prowadziłam dwa allegra a jestem leniwiec wiec nie chce mi się rozliczać które ile kosztowało wiec na ochotnika zgłaszam się jako sponsor tegoż allegro ;) a poza tym trafiło na początek miesiąca gdzie mogę bez obawy pobyc tym sponsorem ;)[/QUOTE] Ja wylicytowałam dla Miśka cegiełki za 50 zł:) nick taki sam jak na dogo - oczywiście zgadzam się żeby przekazać je na utrzymanie Misia:)
  3. A ja jestem właśnie po wieczornym spacerku z Sabicią. To idealna, kochana sunia. Na spacerku z Megii spokojna, potem dała sobie zrobić wszystko przy ogonku, wycałowała mnie, dała założyć sobie kołnierz i grzecznie poszła spać:)
  4. Przypominam się o pw z numerem konta:)
  5. Ja właśnie zrobiłam przelew mojej deklaracji - powinna być jutro na koncie:)
  6. [quote name='mysza 1']Wczoraj odebrałam Sabę z lecznicy po sterylce, zawiozłam do Magdy do Serocka. Weterynarze zdecydowali, że nie będą amputować ogonka, na razie opatrunki i kołnierz. Przez kilka dni w klinice opatrunek w miarę się trzymał. Niestety już w drodze do Magdy, opatrunek spadł. Założyliśmy kolejny, również spadł. To syzyfowa praca, Saba mieszka w kojcu, żywo reaguje na inne psy, macha ogonem i opatrunek spada. Dlatego ogon smarowany jest maścią, Saba ma też kołnierz ale w tych warunkach nic więcej nie jesteśmy w stanie zrobić. [B]Bardzo, bardzo by się jej przydał domowy tymczas, ona jest bardzo grzeczna, posłuszna[/B] tylko stresują ją inne psy :([/QUOTE] Mysza ma rację - Saba to Anioł ale wystarczy ze moja Kora stanie przy jej kojcu albo jakiś psiak poruszy się w kojcu obok i już są skoki i szczekanie. Denerwuje się malutka:(
  7. Sabcia już u nas. Niestety opatrunek na ogonie utrzymuje się u niej w kojcu parę minut - tak skacze i tak obszczekuje kolegów z kojców, ze nie ma szans. Dlatego trzy razy dziennie przemywam jej ogonek płynem dezynfekującym i potem smaruje maścią. Opatrunku oczywiście brak takze ogon się brudzi i trochę t syzyfowa praca ale inaczej się nie da. Saba jest bardzo grzeczna i przy ogonie można robić wszystko - trzeba ja tylko wystarczająco dużo wygłaskać przed:) Może takie leczenie pomoże. Saba przyjechała wczoraj, założyliśmy jej nowy kołnierz, wzmocniliśmy plastrem a dziś kołnierz nadaje się do wyrzucenia... Cały popękany... A każdy kołnierz to koszt 20 zł. Ten, który ma posklejałam jak się dało. Może te marne resztki wytrzymają dzień, dwa a potem założymy ostatni zapasowy kołnierz i trzeba będzie zamówić nowy. Dokupiłam dziś maść dla Saby - koszt 11,90. Beka czy Sabie trzeba będzie ściągać szwy po sterylce? Ellig - list poszedł - polecony priorytet:)
  8. [quote name='Ellig']Witajcie, mam nadzieje ,ze z ogonem Sabci nie bedzie problemow. Czarnulku, trzymaj sie:) Czekam na rachunek od Pani weterynarz z Serocka ...To do Megii:)[/QUOTE] Ellig, przepraszam ale wożę ciągle zaadresowana kopertę w torebce - od tygodnia jestem w domu sama z dzieckiem i dziesięcioma psiakami i po prostu nie mam czasu na nic. Napewno wyślę rachunek we wtorek, 4 maja. Przepraszam , ze tyle to trwa.
  9. [quote name='Piromanka']Kto jeszcze mógłby pomóc w ogłaszaniu? Już nie wyrabiam........... :-([/QUOTE] Wiem, wiem:( Poprosiłam o pomoc Koosiek - w przyszłym tygodniu opłacę mu pakiet ogłoszeń, tak samo Peji:) Odpoczywaj:):):) Ale nie za długo:)
  10. [quote name='Piromanka']W dalszym ciągu nie ma odzewu z ogłoszeń?[/QUOTE] Nic, totalne zero, a Peja to rewelacyjna Sunia - odważna, czujna, grzeczna, czysta, śliczna. U mnie nie siedzi w kojcu bo źle się z tym czuje także cały dzień spędza z moim psami na podwórku a w nocy pomaga Miszy stróżować:) Ona szczeka, on się zastanawia czy się tym zainteresować:) A żeby nie było watpliwości - on nic nie niszczy w kojcu, po prostu siedzi tam smutna i mi jej żal. Jak zostawała sama w domu grzecznie spała na posłanku. Aniołek:)
  11. Jak nie trzeba to lepiej jej nie rozcinać bo ona i tak walczy z ogonem. Aż się boję pomyśleć co by było gdyby jakimś cudem dostała się do brzucha. Może weterynarz zauwazy stary szew bo to naprawdę dziwne że nie miała szczeniaków, a figurę ma taką "posterylkową".
  12. Mysza, to może Saba była kiedyś sterylizowna? Nie ogądałam dokładnie jej brzucha ale może da się tam zobaczyć jaką bliznę po szwie. W sumie jak były u nas azjatki Gos i jedna z nich, Nadia leżała już na stole weterynarza przed sterylką to wszystko odwołali bo weterynarz zauważył właśnie ślad po szwie.
  13. [quote name='mysza 1'][B]3x[/B] tak myślę, to allegro to trzeba zakończyć, może zapytać tych, którzy kupili, czy chcą te pieniądze przeznaczyć na Murzynka, ale nie na operację, bo na to już mamy- na bieżące potrzeby.[/QUOTE] Ja się zgadzam:)
  14. [quote name='BoUnTy']Megii, wszystko w porządku z tym co napisałam, bo tak na szybko w sumie. Jednak jestem za spróbowaniem z innym tekstem. To jest niemożliwe, żeby pies z wyróżnionym allegro i taką masa ogłoszeń [i takim charakterem] tak długo szukał domu.[/QUOTE] Moim zdaniem wszystko jest w porządku ale może lepiej nie pisać że jest po nieudanej adopcji? Tam nie było żadnej jej winy a ludzie mogą się zniechęcić.
  15. Super , bardzo się cieszę, ze u Murzynka same dobre wieści:) Saba z każdym dniem robi postępy. Teraz jesteśmy na etapie, że po wyjściu z kojca idziemy na smyczy na wybieg, spacerujemy, Saba załatwia potrzeby fizjologiczne co robi bardzo rzadko bo sika może 2 góra trzy razy dziennie...a potem idziemy do ogródka i do domu. Saba chodzi za mną wszędzie krok w krok. Ale musiała sporo przejść w życiu bo nie dość, że praktycznie na każdego psa reaguje agresją bo bardzo boi się psów to boi się też mojego 3 - letniego synka...Ucieka jak tylko go zobaczy:( Oczywiście jak Saba jest przy mnie moja Pudelka siedzi zamknięta w sypialni. a reszta moich psów jest na podwórku, spotkać się nie mogą:( Mysza, mam pytanie czy Saba wraca do nas bo zabiegach czy może zostać na parę dni w lecznicy? Ja ją uwielbiam i ona jest w sumie grzeczna w kojcu ale... jak zobaczy jakiegokolwiek psa a w szczególności moją Korę (ma taki sam charakter jak Saba - chodzi za mną jak cień) to rzuca się tak, ze kołnierz pęka i prawie unosi się od szczekania i warczenia. Nie wiem czy to dobre po operacji ale jak nie będzie innego wyjścia to będzie musiało tak być.
  16. Mam pytanie czy mogę kupić dla Saby nowy kołnierz? Ten, który ma jest w strasznym stanie - nie wiem czy dotrwa do czwartku, a jeżeli nawet to jak się go zdejmie to już nie da się założyć... Koszt kołnierza to 20 zł. Pytam bo może Saba dostanie gratis w lecznicy i będzie to zbędny wydatek.
  17. [quote name='mysza 1']Jesteś KOCHANA, bardzo, bardzo dziękujemy :loveu: [B]3x [/B]wielkie dzięki za allegro:loveu:, ciotki, kupujcie cegiełki, reklamujcie, poślijcie do znajomych, prosimy. [B] [URL]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1015787947[/URL][/B][/QUOTE] Ja już skorzystałam z allegra:) Przelew zrobiony:)
  18. Wczoraj doszły tabletki na odrobaczenie dla Saby:) Od dziś dostaje:)
  19. A tu Tinka atakuje:) [IMG]http://2.bp.blogspot.com/_CUT1cSauxrg/S9GBJcJp64I/AAAAAAAAD8M/18mDz8APgas/s400/2.JPG[/IMG]
  20. Do wyboru do koloru:) Na każdym jest śliczny:) [IMG]http://4.bp.blogspot.com/_CUT1cSauxrg/S9F_ir6iwPI/AAAAAAAAD68/fgwMMA7wJB8/s400/12.JPG[/IMG] [IMG]http://2.bp.blogspot.com/_CUT1cSauxrg/S9F_fFOyJ2I/AAAAAAAAD60/uE0vXZHO2WQ/s400/13.JPG[/IMG]
  21. I jeszcze trochę:) [IMG]http://4.bp.blogspot.com/_CUT1cSauxrg/S9GAQkLKUgI/AAAAAAAAD7c/ggHcsMXcUJo/s400/8.JPG[/IMG] [IMG]http://4.bp.blogspot.com/_CUT1cSauxrg/S9GAIEi8BYI/AAAAAAAAD7M/lNkoog8T9TA/s400/10.JPG[/IMG] [IMG]http://2.bp.blogspot.com/_CUT1cSauxrg/S9F_m-U_0HI/AAAAAAAAD7E/UV6vL4tmqog/s400/11.JPG[/IMG]
  22. To ja wstawię fotki Renaty z ostatnich odwiedzin:) [IMG]http://1.bp.blogspot.com/_CUT1cSauxrg/S9GBNRV0M4I/AAAAAAAAD8U/L8nFz7q6NPw/s400/1.JPG[/IMG] [IMG]http://4.bp.blogspot.com/_CUT1cSauxrg/S9GAiM40Y3I/AAAAAAAAD78/350ExeNEXwE/s400/4.JPG[/IMG] [IMG]http://3.bp.blogspot.com/_CUT1cSauxrg/S9GAeD3bKsI/AAAAAAAAD70/DIylhViixxw/s400/5.JPG[/IMG]
  23. Najnowsze fotki Tinki:) Pozdrawiamy i uparcie czekamy na domek:) [IMG]http://3.bp.blogspot.com/_CUT1cSauxrg/S9GAaxM0e4I/AAAAAAAAD7s/Jh-WAf-QWtA/s400/6.JPG[/IMG] [IMG]http://2.bp.blogspot.com/_CUT1cSauxrg/S9GALwkTZ3I/AAAAAAAAD7U/kgTaDab6Rxg/s400/9.JPG[/IMG] [IMG]http://2.bp.blogspot.com/_CUT1cSauxrg/S9F_amCM_OI/AAAAAAAAD6s/fqIOi88vANY/s400/14.JPG[/IMG]
  24. [quote name='bela51']Megii, jak Sabunia sie czuje ?[/QUOTE] Saba powala mnie swoja inteligencją. Wczoraj byłyśmy ponad godzinę na wybiegu - trochę ze smyczą, trochę bez. Potem w ramach rozrywki biegałyśmy wkoło ogrodzonych drzew. Saba nie biegała bez sensu za mną tylko zmieniała szybko kierunek żeby wpaść na mnie, obszczekać i wylizać. Ktoś ją kiedyś uczył - umie siadać, podawać łapę, reaguje na słowo czekaj. Ponieważ ma kołnierz przestawiłam jej budę wejściem do ściany a Saba... przestawiła budę z powrotem (wielką, ciężką budę) i weszła z kołnierzem do środka. Kołnierz lekko ucierpiał. Teraz zdjęłam jej dach z budy i wejście do budy ma jakby przez dach - powstała duża wnęka. Inaczej się nie da bo zniszczy kołnierz na amen. Nie leży już na ziemi tylko wchodzi do swojej pseudobudy i wyleguje się na kocykach. To naprawdę wyjątkowy psiak. Jak dla mnie unikat.
×
×
  • Create New...