Jump to content
Dogomania

megii1

Members
  • Posts

    6569
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by megii1

  1. Lenka zrobiła dziś kolejne postępy. Kiedy do nas przyjechała obcięcie większych dredów zajęło nam z godzinę; my byliśmy zmęczeni, Lenka też. Wycinanie dredów miało być wstępem do kąpieli ale kąpiel odpuściliśmy. Dziś Lenka dała mi spokojnie wyciąć nowe kołtunki, podciąć trochę grzywkę. I wszystko na spokojnie - bez nerów. Może dlatego, że za każde wycięcie dostawała w nagrodę plasterek szyneczki, który zjadała ze smakiem. I to kolejny krok do przodu bo kiedy przyjechała nawet jak widziała rękę z wyciągniętym do nie przysmakiem uciekała. Fajna z niej dziewczyna. Ale myślę, ze jak zrobi się cieplej trzeba zafudnować jej mycie z profesjonalnym fryzjerem. Znam nawet taką Panią fryzjerkę od cięższych przypadków:)
  2. Jeżeli dla Ciebie 3, 5 miesiąca w hoteliku dla dzikiego psiaka to bardzo dużo to jestem pełna szacunku dla Ciebie i nie pisze tego z ironią. Sięga do połowy łydki - to drobniutka malizna.
  3. Madallena daruj sobie te swoje ataki:) Lenka jest na łańcuszku ponieważ parcianą smycz przegryzła a nie chcemy żeby uciekła. Codziennie jest po parę godzin w domu, w weekendy dłużej. Nie mamy w ofercie domowego tymczasu. Boi się ale daje się dotknąć, kiedyś gryzła. Na dworzu boi się bardziej, w domu nie ma problemu z uciekaniem. Generalnie z tygodnia na tydzień jest lepiej - od paru dni nie boi się patrzeć człowiekowi w oczy w jej przypadku to bardzo dużo. To nie fabryka żeby wszystko było na czas i wynik, ten psiak potrzebuje czasu, czasu i jeszcze raz czasu. To ze Lenka potrzebuje jak największego kontaktu z człowiekiem to oczywiste - dlatego mimo tego, ze ciągle ma lęk przed człowiekiem szukamy jej domu. Odpowiedzialnego, świadomego jej problemów domu. Lenka jest wielkości dużego yorka - jeżeli tak bardzo chcesz jej pomóc poszukaj dla niej domu -tego Sunia potrzebuje najbardziej.
  4. Patinko, do góry po domek - moze Mikołaj Ci coś załatwi:)
  5. [quote name='clo']oj to ciesze sie,ze lilu taka zadowlona..i kochana:)megii a pieniazki dotarly?:)a teraz macie jakies miejsca jeszcze wolne?czy dopiero po lilu jak sie cos zwolni?[/QUOTE] Jeszcze nie dotarła ale pewnie dziś rano. Coś by się znalazło bo nasza jedna tymczasowiczka - Tinka, bardzo polubiła mieszkanie:)
  6. Moja praca polega na spędzaniu z nią jak najwięcej czasu. Właściwie ciągle jest z moim Darkiem i jego uwielbia -z wzajemnoscią. Gdyby nie nasz pełen stan zapsienia byłaby już nasza:) Wiesz, to nie jest dzikus ale ona czuje się dobrze tylko w towarzystwie ludzi, których zna.
  7. No niestety ciągle jest w stosunku do człowieka nieufna - da się pogłaskać, wziąć na ręce, lubi być przy człowieku ale np. smycz to istna trauma. Byłaby idealna do domu z dużym ogrodem, zeby miałą swój teren ale nie musiała spacerować nigdzie poza:)
  8. [quote name='BoUnTy']Olbrzymek to chyba Borys?[/QUOTE] Nie, to jest nasz Miszka - dużo potężniejszy od Borysa:) [IMG]http://images37.fotosik.pl/235/006eba11932be10cmed.jpg[/IMG] Tu jeszcze mniej puchaty niż teraz - ale on nie znosi zdjęć wiec ma mało. Ale to kawał chłopa:) [IMG]http://images42.fotosik.pl/114/cf61e530e44a5462med.jpg[/IMG]
  9. Zaraz pisze do Piromanki, która zna moje hasła i robi fajne allegro. Clo, Fizia - Lilu to rewelacyjna Sunia - jak będziecie miały jeszcze potrzebowały miejsca dla psiaków zapraszam:) I nie ma problemu - jak będziecie miały kryzys poczekamy z płatnościami - najważniejsze są psiaki. Dziś Lilu siedziała trochę z nami w domu. Do tej pory dzieliła kojec z Tiną , która po sterylce jest u nas w domu i chcieliśmy żeby zobaczyła się z koleżanką. Żeby nie było jej smutno i zimno - noce spędza z przystojnym, wykastrowanym Borysem (miksem kaukaza) , którego uwielbia. Jutro wstawię jeszcze fotki z dzisiejszego spaceru - może przydadzą się do allegro. [IMG]http://images35.fotosik.pl/94/cfc8d02a21f3680cmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images44.fotosik.pl/240/85d1d5169eab698amed.jpg[/IMG]
  10. Wczoraj, tak jak i od paru dni było strasznie zimno wiec oprócz Tinki w domu były też wszystkie nasze psiaki. Misza chwilowo bo on kocha mróz, reszta na stałe. Na zdjęciu brakuje jeszcze czarnulki Megi (buszowała w kuchni) [IMG]http://images36.fotosik.pl/127/ab88253bbfa9c71emed.jpg[/IMG] A tu Tinka na swoim ulubionym miejscu w domu:) [IMG]http://images39.fotosik.pl/236/efc91bd6d6e1e8dbmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images44.fotosik.pl/240/5c2f7d9052df00d5med.jpg[/IMG]
  11. Patinka dziękuje wszystkim za wpłaty:) I prosi jeszcze o domek:) [IMG]http://images40.fotosik.pl/236/f68341af11ee3f73med.jpg[/IMG] [IMG]http://images48.fotosik.pl/240/e578110adaf7a5f7med.jpg[/IMG]
  12. Amber pozdrawia wszystkich:) Psiak już zadomowił się u nas - podszczekuje, macha ogonem, żebra i kręgi już przestają być tak bardzo widoczne. Ma otwarty kojec więc generalnie robi co chce - zimne noce spędza w budzie z dwoma suczkami. Jutro wstawię zdjęcia, które robiła dziś Gos i poproszę Piromankę o pakiet ogłoszeniowy. Chociaż gdybym nie miała czterech psiaków napewno by u nas został:) [IMG]http://images46.fotosik.pl/239/7c2b30b6696b031bmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images46.fotosik.pl/239/c6dc1a943fb63b83med.jpg[/IMG]
  13. Dziewczyny, esemesowałam trochę z Clo i mam dla was propozycję. Każdy psiak u mnie w hoteliku, jeżeli chce , ma ode mnie gratisowo allegro z wyróżnieniem. Napiszcie tylko fajny tekst. Sunia nie ma teraz praktycznie żadnych ogłoszeń, siedzi w w kojcu, w ciepłej budzie ale mogłaby już grzać tyłeczek w swoim domku. Proszę napiszcie coś, a jak ogarnę allegro.
  14. Pozdrowienia od Tinki:) [IMG]http://images40.fotosik.pl/235/df02b2864d3c0181med.jpg[/IMG]
  15. I jeszcze Tinka: [IMG]http://images43.fotosik.pl/239/03ac79e1d67b2284med.jpg[/IMG] [IMG]http://images44.fotosik.pl/239/53aa16dcc453c01cmed.jpg[/IMG] A i jeszcze jedno - Tinkę widziało już w sumie trzech weterynarzy i żaden nie potwierdził na 100% że to co Tinka ma na łapie to poczatki grzybicy. Moja wetka powiedziała ostatnio, że to może być coś w rodzaju znamienia tym bardziej że Sunia ma taką ciemną skórę w niektórych miejscach - np przy pupie:) Ale każy mówi, zeby obserwować - wiec obserwujemy - jak na razie nic się nie zmienia:)
  16. I jeszcze trochę fotek:) Tinka troszkę utyka na tą łapkę gdzie miała wenflon ale to ma przejść za dzień, dwa. Tu na zdjęciu z moją Gabi. [IMG]http://images49.fotosik.pl/240/153652df20c16e8dmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images37.fotosik.pl/235/97fef95b1648461bmed.jpg[/IMG] A tu wróciła z dworu i się otrzepywała:) [IMG]http://images36.fotosik.pl/126/9eac204d491c4a59med.jpg[/IMG]
  17. u Tinki wszystko w jak najlepszym porządku:) Grzeje tyłek w domku, jak się ją wypuści na dwór to po załatwieniu swoich potrzeb szczeka pod drzwiami żeby ją wpuścić i cały czas szuka zainteresowania człowieka - siada sobie przed nami przekręca główkę i przygląda się czy można wskoczyć na kolana czy tylko poocierać się troszkę:) To zdjęcie poniżej robiłam dziś o piątej rano - tak Tinka śpi z moją Korką:) [IMG]http://images45.fotosik.pl/240/ce4be67ce0dbf6f8med.jpg[/IMG]
  18. [quote name='magdola']Megi będzie dobrze zobaczysz. ;) Z czasem lęk da sie zwalczyć, ale nigdy do końca...[/QUOTE] Też to słyszałam od psychologa... Ale zawsze będzie wyjątkowa:)
  19. [quote name='logowanie_nie_dziala_gos']Może tak: [B] Piękny, niezwykle umaszczony Amber już się zdecydował. A Ty? [/B] Amber to młody psiak - ma około 1 roku. Jego przeszłość jest niejasna, prawdopodobnie został wyrzucony i tułał się po wioskach i lasach. Wychudzony, nie stracił uroku. Niespotykane łaciate umaszczenie oraz hipnotyzujące bursztynowe oczy powodują, że jest psem nieprzeciętnym i zwracającym uwagę. Oprócz urody, Amber ma też wyjątkowy charakter. To pies niekonfliktowy, przyjaźnie nastawiony do ludzi oraz innych zwierząt. Jest spokojny i radosny, lubi się bawić i zachowuje czystość. Amber nie chce już dłużej być bezpański, dlatego sam zdecydował się przyjść do hoteliku dla psów, skończyć okres głodowania i tułaczki. Nie musiał długo czekać aż zostanie wpuszczony do środka. Teraz jest już bezpieczny, jednak jego największym marzeniem jest posiadanie własnego domu i człowieka, któremu mógłby się odwdzięczyć za opiekę i zainteresowanie. Amber może mieszkać w domu lub mieszkaniu. Mógłby dogadać się z innymi zwierzętami. Nie zostanie wydany do pilnowania, ani na łańcuch. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej oraz zgoda na wizytę przed/poadopcyjną. Jeśli jesteś zainteresowany przygarnięciem tego wyjątkowego psa, skontaktuj się mailowo lub telefonicznie:[/QUOTE] Pięknie - zaraz piszę do Piromanki:) Dziękuję Gos:)
  20. Piromanka, dobre te Twoje ogłoszenie - dziennie mam przynajmniej jednego maila i telefon ale ciągle to nie jest domek dla Lenki. Albo dzwonią starsi ludzie, którzy chcą z niej mieć przytulankę albo młode małżeństwa z dziećmi dla , których Lenka ma być towarzyszką do zabawy. Na poczatku była jedna Pani, o której wam pisałam - wiek przedemerytalny, dużo czasu , sam, świadoma tego jaka Lenka jest ale się rozmyśliła. To dopiero cztery dni - napewno ten właściwy domek się odezwie:) Jak na razie leki zaczynają chyba trochę działać bo sunia, zawsze jak tylko na słyszy koło budy wyskakuje z niej i macha ogonkiem - kiedyś robiła tak od czasu do czasu. teraz coraz bardziej widać jej uczucia ale ciągle jest też strach.
  21. [quote name='Dogo07']Wydaje mi się że sunia nie opuściła Waszego województwa. Allegro, to chyba dobra sprawa. I jeszcze przydałoby się ogłoszenie w lokalnej gazecie.[/QUOTE] Ja byłam wczoraj w gazecie legionowskiej "To i owo" - obiecali że zamieszczą ogłoszenie o Suni.
  22. Właśnie Tinka pojechała na kontrolę:) Czuje się już całkiem dobrze tylko że po wenflonie boli ją łapka. Zobaczymy co powie wetka na ta łapkę i brzuszek. Ale to już chyba napisze jutro bo zaraz idę spać.
  23. U Tinki wszystko w jak najlepszym porządku. Jestem trochę chora wiec zdjęć brak ale Sunia już odzyskała dawny wigor i ciągle merda ogonkiem:)
  24. Pogadam z Gos - moze ona coś wymyśli ciekawego:) takie ładne opowiadania pisze:)
×
×
  • Create New...