-
Posts
6569 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by megii1
-
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
megii1 replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
[quote name='Pies Wolny'] PS. Telefon do mnie ma Marchewa. Gdyby coś było potrzebne i poza Twoją mocą może mi się uda pomóc. Pozdrawiam :lol:[/QUOTE] Dziękuję za informacje:) Pozdrawiam:) -
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
megii1 replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
Pani, z którą mailuje od jakiegoś czasu w sprawie adopcji małej suczki, przemiła osoba, chce przelać na rzecz Suni 50 zł - prosiłabym o przesłanie na pw numeru konta i umieszczenie Pani D. Żukowiec na pierwszej stronie przy wpłatach jednorazowych -chciałabym podac Pani link do wątku:) Poproszę też na pw adres do wysyłki fantów na bazarek. -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
megii1 replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Na razie nikt nie dzwonił - będziesz pierwszą osobą , która się dowie:) -
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
megii1 replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
Proponuję zbierać pieniążki na konto Marchewy, a potem niech jedna osoba przelewa do mnie. A co do garazu (odp dla Wolnego Psa)- to dlatego taki pomysł, zeby Suni było ciepło i zeby miała spokój. Jak szczeniaki sie usamodzielnią będzie mieszkać w kojcu. -
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
megii1 replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
[quote name='GoniaP']Czyli co zostało ustalone w sprawie suni?[/QUOTE] Po mojeje wczorajszej rozmowie z Marchewą stoi chyba na tym że Sunia dziś przyjeżdza do nas. Ewusek ma ją odbierać koło 12. -
Przerażona, dzika sunia o imieniu Lena... MA DOM !!!!! :-)
megii1 replied to MyrkurDagur's topic in Już w nowym domu
Leni jej znalazła taki super domek:) A ze Pani sympatyczna to sobie piszemy od czasu do czasu:) -
Przerażona, dzika sunia o imieniu Lena... MA DOM !!!!! :-)
megii1 replied to MyrkurDagur's topic in Już w nowym domu
List od Pani Lenki:) lena ma się coraz lepiej. właśnie wróciłam ze spaceru. chętnie wychodzi,załatwia się na spacerze-także nie ma już z tym problemu. trochę się jeszcze boi obcych psów,które czasem do niej podbiegają, żeby się zapoznać ale myślę, że i to minie po jakimś czasie. daję jej jeszcze tabletkę,ale tylko rano. wieczorem i w nocy jest spokojna jak anoiłek. tak wogóle to lena jest tak cicha jakby wogóle nie było psa w domu. najczęściej leży u syna w pokoju i nie zwraca na nic uwagi. ostatnio trochę ją ostrzygłam,więc pysio wygląda trochę inaczej. muszę zaprowadzić ją do strzyżenia i wykąpać,tylko nie wiem czy ona na to pozwoli. parę kłaczków pozwoliła mi obciąć bo robią się jej dredy, ale przy golarce może być chyba problem. znależliśmy też już tresera dla niej, podobno ma rewelacyjne podejście do problemowych psów. tzn lena nie jest taka problemowa,tylko jak narazie zamknięta w sobie,przestraszona cała sytuacją. w końcu jej życie odwróciło się do góry nogami,ale ma prawo do czasu ,żeby to wszystko po swojemu zaakceptować w swoim czasie. już nie ucieka i nie chowa się po kątach,woli z nami siedzieć w pokoju niż sama w łazience. do tej pory tam czuła się najbezpieczniej, miała dzrzwi otwarte i wychodziła sobie kiedy chciała. choć było to tylko na chwilę,zza drzwi podglądała co robimy i zaraz wracała do swojego legowiska. teraz siedzi całami dniami u syna w pokoju i wyleguje się na jego łóżku. dam jej jeszcze jakiś miesiąc na przyzwyczajenie i akceptację z jej strony i pojedziemy do pana tresera. dzisiaj zrobiłam jej to zdjęcie. śmiejemy się z niej, że robi się pieskiem kanapowym. [IMG]http://zalacznik.wp.pl/03/d678/icon.html?f=Nowe&u=233&s=2&ul=dariuszpiesniak&fln=SDC11561.JPG[/IMG] -
[quote name='BoUnTy']Kto podejmie się wklejania Tinki codziennie (a nawet 2 razy dziennie) do ogłoszen na cafeanimal, żeby Tincia znalazła się w Metro. Ostatnio nawet nieciekawe psy mają wzięcie...[/QUOTE] Byłoby super bo Tinka jest ciągle osowiała, ma słabszy apetyt i smutne oczka...Nawet spacery i wizyty w mieszkaniu już jej tak nie cieszą jak kiedyś. Ona potrzebuje na już swojego domku. Dziękujemy Piromanka - jak zwykle jesteś niezawodna:) A tak na marginesie to mogłabyś nas kiedyś odwiedzić z Pyzą - ciekawe czy Tinka ją pozna:)?
-
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
megii1 replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Możesz wpadać o której chcesz - my wstajemy o 7 rano do psiaków:) Wysiadasz na drugim przystanku w serocku, zaraz za rynkiem i dzwonisz do mnie. jak będe mogła, wyjadę po Ciebie. Jeżeli nie to od przystanku musisz sie cofnąć jakieś 200 m do tyłu, przejść na drugą strone ulicy i szukać ul. Nasielskiej. Jak już znajdziesz musisz nią iśc około 3 km - mijasz Serock, budowę obwodnicy, wchodzisz do lasu i szukasz w lesie skrętu w ul. Żytnią. Na Żytniej pierwsza ulica która ją przecina to Chabrowa , na której mieszkamy. Ale ja w weekend jestem cały dzień w domu takze będzie pewnie pierwsza opcja:) -
Piękny Amber:) Znalazł sobie sam hotel - MA SUPER DOMEK:)
megii1 replied to megii1's topic in Już w nowym domu
Tak:) Ciebie nie było i Mysza zrobiła mi z mojego konta ale może coś ulepszysz? -
Piękny Amber:) Znalazł sobie sam hotel - MA SUPER DOMEK:)
megii1 replied to megii1's topic in Już w nowym domu
[quote name='Piromanka']Witaj Amber! Jak twoje poszukiwania domku?[/QUOTE] Kiepsko, na razie nikt nie dzwonił ale przy takiej ilości ogłoszeń musi się znaleźć super domek:) A ile są ważne te ogłoszenia? -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
megii1 replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Ja go widzę i tu i tu:) Nie jest zmarźlakiem ale też uwielbia ludzi - najlepsze rozwiązanie to pilnowanie swojego ogródka z możliwością wejścia do domu wieczorem:) W kojcu nigdy się nie załatwił takze z trzymaniem czystości w domu nie będzie problemu. -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
megii1 replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
[quote name='mala_czarna']Oooo, to ja bardzo chętnie!! Napisz na pw o której godzinie masz mozliwość spotkać się w sobotę, chyba, że ten weekend Ci nie pasuje ;)[/QUOTE] Gos jest u swojego Borysa w każdy weekend:) -
Przerażona, dzika sunia o imieniu Lena... MA DOM !!!!! :-)
megii1 replied to MyrkurDagur's topic in Już w nowym domu
[quote name='leni356']Ja mam pytanie czemu szczepionka choroby zakaźne kosztuje aż 70 zł?? Szczepię różne psy i najdrożej płaciłam 50 zł.[/QUOTE] Leni, w końcu szczepienie było za [B]60 zł[/B]. To cena mojej wetki związana z tym, ze musi dojeżdzać do psiaków. Jak jest wiecej psiaków do szczepienia i leczenia koszty są niższe. -
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
megii1 replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
Ustaliłam z Darkiem, ze muszą mieć ciepło więc nie wiem czy ten kojec jest najlepszy - proponuję na początek ciepły kąt w garażu a potem pójdą do kojca. -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
megii1 replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
A i zaprosze na wątek Gos to moze poprawi tło na pierwszym i drugim zdjęciu bo to błotko i siatka średnio wyglądają moim zdaniem. -
Piękny onek Lemon wygrał ze śmiercią! Już w kochającym domku :)
megii1 replied to Lemoniada's topic in Już w nowym domu
Lepiej do mnie bo ja zawsze odbieram a Darek czasami ma zajęte ręce:) -
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
megii1 replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
[quote name='__Lara']megii1, rzeczywiście, to też jest jakieś rozwiązanie ;) Ale Ty masz Męża! ;)[/QUOTE] Ma pomysł ale nie wiadomo co powie sąsiad. -
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
megii1 replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
Mój Darek, podsunął mi jeszcze jeden pomysł - naprzeciwko mnie ma działkę przemiły człowiek, który będzie się budował na wiosnę, a na razie na działce ma zgromadzone materiały do budowy i zbudowany podobny kojec do moich (budował je ten sam sąsiad:)). Kojec jest od naszego domu w prostej linii jakieś 30 metrów także blisko, a Sunia miałaby spokój i cisze. Nic, kompletnie nic nie obiecuję, bo nic nie zależy tu ode mnie ale mój Darek pogada jutro rano z sąsiadem, zaproponuje jakąś część kwoty za hotel i zobaczymy co powie - chociaż na czas kiedy Sunia ma szczeniaki. To by było lepsze rozwiązanie ale chyba najlepsze i tak byłoby objęcie opieką Emira. A nikt nic nie pisze. -
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
megii1 replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
Zgadzam się z Gos - to nie jest jedna Sunia tylko jedna spora Sunia i jej dwutygodniowe dzieci - trójka. Finansowo ciężko będzie to ogarnąć, organizacyjnie też mogą być problemy i ciągle mam wątpliowści czy Sunia będzie się dobrze czuła na 50 m kwadratowych z bandą innych psiaków. Gdyby była sama pewnie by jej się spodobało ale z dziećmi... Wiem tylko, ze trzeba jej pomóc. -
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
megii1 replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
[quote name='__Lara']Dokładnie megii1. Nic tylko bardzo odpowiedzialne podejście z Waszej strony ;) cenię Was za to :) aaa, dziękuję za faktury z paliwa, doszły :)[/QUOTE] Dzięki ale została jeszcze umowa:( Zapomniałam. -
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
megii1 replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
[quote name='__Lara'][B]megii1,[/B] dobrze, że to napisałaś ;) wiem czym to jest podyktowane, były już potem nieprzyjemności, a raczej niezadowolenie z hotelikowania u Ciebie jednego psa, tzn. niektórzy byli niezadowoleni. Chcesz tego uniknąć, i popieram Cię w tym co napisałaś. Trzeba mieć wyjście awaryjne. Można jeszcze skontaktować się z Biafrą, ona przechowuje kaukazy, o ile można to tak nazwać. To trochę daleko, ale zawsze warto zapytać jak u niej sytuacja się przedstawia.[/QUOTE] Lara - uczę się:) A tak na poważnie to nikt o Suni dużo nie wie, a ja mam warunki takie a nie inne. Chce pomóc ale może okazać się różnie. Kiedy przyjmujemy psa do hoteliku - widzimy jego opis charakteru, zdjęcia, opisy osób opiekujących się psiakiem i jesteśmy w stanie ocenić czy damy radę. Tu jest inna sytuacja. I dlatego powyższy post. -
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
megii1 replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
Może jeszcze ja się wypowiem. Sytuacja wygląda tak, ze u mnie jest całkowicie wolne miejsce do 12 stycznia - potem do kojca, w którym ma być Sunia przyjeżdzają najpierw dwa owczarki na 10 dni, a potem jak one wyjadą następnego dnia kolejny owczarek niemiecki na tydzień. Kojec będzie wolny na dłużej w marcu. Istnieje opcja, ze wyeksmituje mojego kaukaza, z jego osobistego kojca po 12 i tam przemieszka sobie sunia. Tyle, ze tak naprawdę my o tej psinie nic nie wiemy. Nie wiemy jak będzie zachowywać się w kojcu, jak będzie reagować na inne psy (kojce są oddzielone od siebie drewnianymi ścianami ale dwa stoją naprzeciwko dwóch i psy się widzą). Pamiętajmy, ze Sunia ma szczeniaki i to też wpływa na jej psychikę i zachowanie, może chcieć je bronić, może denerwować się obecnością otaczających ją psów, obcych ludzi. Takich może jest wiele...I naprawdę nie wiem, czy zapsiony hotelik to idealne miejsce dla karmiącej Suni. Napewno jest lepszy niż to co teraz ma i to co może ją czekać. Ale uważam, ze trzeba mieć dla niej wyjście awaryjne gdyby to jednak nie było dobre rozwiązanie. Pisze to po to, zeby nikt nie miał do mnie później o nic pretensji bo o to najłatwiej. Na samym początku wątku zaproponowałam miejsce na parę dni żeby uchronić Suni życie, może się to przedłużyć w zależności jak ona będzie się u nas czuła. A zmieniając temat to myślę,że sporym problemem będzie też samo wsadzenie Psiaka do samochodu - mój kaukaz napewno by nie wszedł mimo, ze nas zna i nam ufa. A do tego jeszcze szczeniaki. Marchewa się boi ale ja też.