Jump to content
Dogomania

Jasza

Members
  • Posts

    22228
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Jasza

  1. Jestem i ja... Wracam dopiero w poniedziałek, pomyślę....
  2. Ja jestem chuda, mimo, że jem bardzo dużo. I nie potrafię dbać o linię - bo nie muszę. Dlatego o linię Misi też nie potrafię zadbać niestety... Caillou ma figurę na medal :-)
  3. _Lara, Kalm Aid i Relaxin forte spakowałam dokladnie, żeby się nic nie wylało. Zaraz przyjdzie Pani listonosz i zabierze paczkę :-)
  4. Evel, ja o tym pocieszaniu czytałam i wiem, ale ja już tak mam, że jestem kompletnie "niewychowawcza". I jak pies się do mnie przytula bo się boi, to ja też go przytulam, bo wiem, że szuka we mnie oparcia. Jak mi się wdrapuje na kolana, to mu na to pozwalam. Próbowałam tylko raz z Reksiem w czasie burzy zachowywać się wobec niego obojętnie i pokazać mu, że nic złego się nie dzieje, że przecież jest wszystko ok.....nie wiedział o co mi chodzi. Chciał być blisko i już. I tylko przytulony do mnie drży mniej. Są psy, które szukają podczas burzy albo Sylwestea cichego schronienia - a są takie, ktore potzrebują być blisko człowieka. Wspomagacze ziołowe - czyli Kalm Aid i Relaxin forte - mamy przetestowane i nie dzialają. Może na inne psy = tak. U Misi i Reksia nie zauważyłam. Piszesz[I]:"Pies na spacer chodził na własnych łapach, przy okazjonalnych strzałach odwracałam jego uwagę zabawą, zabawką, a przede wszystkim nie przejmowałam się - gadałam jakieś głupoty totalne wesołym tonem, i nawet kiedy zuzowy ogonek się chował między nogami a pies przypadał do ziemi bezpośrednio po huku, zerkając na mnie, zaraz odzyskiwał animusz."[/I] To może działać na Reksia , kiedy słychać tylko pojedyńcze strzały...nie na Miskę. Misia [B]W OGÓLE[/B] nie chodziła. inie wychodziła. Z szelek potrafi się wyplątać w ułamku sekundy, albo kładzie się na plecach i trzęsie tak, jak jeszcze nie wiedziałam u żadnego innego psa. Gdybym jej nie wynosiła na rękach, nie wyszłaby poza próg mieszkania. Pisałam, że potrafi się załatwić raz na 24 godziny. Każdy pies jest inny, a im więcej czytam mądrych książek, dostrzegam, że moje psy są kompletnie niepodręcznikowe.;-) Na Misię zadziałało - mam nadzieję - bo jest już lepiej - właśnie to moje noszenie na rękach. Wysiusia się, a potem wskakuje na ręce i może właśnie tak siedząc bezpiecznie schowana i nasłuchując, przekonuje się, że na dworze nic jej nie spotka złego. Teraz już podczas spaceru coraz dłużej jest na ziemi a coraz krócej na rękach. I wierzę, że będzie coraz lepiej. Oczywiście, że jak już stoi na łapkach i idzie, to, ją chwalę głośno, albo pytam "Kto tam idzie?" a ona uszka stawia i wypatruje... Rzucam w trawę kawałeczki frankfuterków i zachęcam, żeby szukała. Ale, takie moje manewry są możliwe TERAZ, kiedy już kula troszeczke mniej się boi. Te kilka najgorszych dni nie moglo być o tym mowy. Uff. Evel - dawno nie byłam u Zu. Uściski dla Was.:loveu:
  5. Haniu, może dasz radę powiesić w tej szkole albo w piekarni plakacik???
  6. Garfield jest grubas ;-) ale słodki. Ja zresztą lubię grubasy - Miśka odkąd utyła, zrobiła się tak pocieszna, że jak ją widzę, nawet podczas np. odkurzania, to przystaję na chwilę i muszę ją ucałować.:p
  7. Tak, do Justyn pisałam, ale nie wiem czy wchodziły na Dogo od wczoraj... Podam Ci numery, a ja piszę na wątku schroniska w Rudzie Śląskiej.
  8. A gdzie jest Młoda w hierarchii? Bo Ją jakoś pominęłaś? ;-) Nie mów, że za kotami...;-) U mnie hierarchii nie ma.:p Wszyscy się czują i chcą być najważniejsi.:eviltong: Reksio - kiedy stuka łapką po stole podczas jedzenia i mówi Hej, jestem tu i czekam na coś dobrego. I Miska, kiedy mąż na chwilę wstanie z kanapy, a ona hyc - wskakuje szybko na zagrzane miejsce i zwija się w kłębek i zamyka oczy i udaje, że cały czas tutaj leżała ;-) I Damian, kiedy się w łóżku rozpycha i marudzi, że psy za dużo miejsca zajmują ( a potem wzdycha i robi im odrobinkę więcej miejsca). No i ja, kiedy jem lody i się zamykam w łazience, bo nie chę psów częstować, a nie mam serca odmówić tym proszącym oczkom ;-)
  9. Matko, nie wiedziałam, że można tak tęsknić za śniegiem ;-)
  10. Przydałyby się ogłoszenia z nowymi zdjęciami....
  11. Ja się zpracy urwać nie mogę zresztą nie mam prawa jazdy, musiałby się też mąż urwać :-( A jutro mnie nie ma, aż do poniedziałku... Cholerny świat.. Haniu, w schronisku w Rudzie pracuje i jest codziennie Justyna_wolontariat - ta sama która założyła wątek Sziry - tej z Twojego podpisu. Mogę podać Ci numer do Niej, może pracownicy ze schronu, lub ktoś z Fauny mógłby pomóc? Z Mikołowa jest też J_ulia, Ona jest przedstawicielem fundacji EMIR....też mam do Niej telefon... Nie wiem co dalej. Nat-Mare - dobrze, że jesteś!
  12. Awit - super :-) Czorcik - dzięki!! Czekam zatem na linki i wklejam! Mnie od jutra do poniedziałku nie ma i jestem poza zasięgiem telefoniczno-komputerowym. Ale w poniedziałek wracam i już będę :-0
  13. To jeszcze Tablica i idę do domu: [URL]http://tablica.pl/oferta/szczeniak-pieciomiesieczna-zula-lagodna-suczka-szuka-domu-IDBZHb.html[/URL]
  14. Dostałam już informacje od Catangel i przekazałam Czorcikowi. Jak tylko Catangel będzie miała na koncie 15 PLN zaczyna robić ogłoszenia. Linki aktywacyjne będą przychodzić na moją skrzynkę. Jak będą wszystkie - wkleję 130 odsyłaczy tutaj na wątku. Z całego serca dziekuję Czorcikowi za pomoc.:Rose::Rose::Rose: :loveu::loveu::loveu:
  15. To może by rzeczywiście w tej szkole popytać? Nie wiem....
  16. Nie zazdroszczę myślenia o tym wszystkim... Sama nie wiem co bym zrobila....
  17. A na dobry początek: Gumtree :-) [URL]http://krakow.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-Szczeniak-Zula-ma-piec-miesiecy-i-szuka-domu-W0QQAdIdZ343084611[/URL]
  18. [quote name='ewes']Na Polaka ;) obok cmentarza :) na Hugobergu jestem codziennie, jeśli mam tylko czas ;)[/QUOTE] My też codziennie ;-) No, teraz nie, bo Miśka ma stres posylwestrowy i się przełamujemy.... Soboz - jak piszesz o tych róznicahc, to dostrzegam, a potem patrzę na jakieś zdjęcie - i znowu nie wiem.;-) Ale powoli...dam radę :p
  19. [quote name='wtatara']mam 50 zł na koncie- bazarek Jaszy i Ani wpłata(razem)[/QUOTE] Dziękuję za informację!
  20. Napisałam do Catangel maila. Podałam tekst i zdjęcia. Czekam na Jej odpowiedź i numer konta.
  21. [quote name='Nutusia']Jaszko, u Amigi zostało trochę fantów z bazarku dla Maszy, i z mojego też. Mogę jeszcze coś dorzucić i byłby bazarek. Wystawi ktoś?...[/QUOTE] Nutusiu - dziękuję! Ja wracam w poniedziałek, to napiszę!
  22. [quote name='Czorcik']ja opłacę ten pakiet za 15zł , poproszę tylko dane do przelewu :)[/QUOTE] Ok, DZIĘKUJEMY!!! Zaraz napiszę do Catangel i dam znać!!! Cudna jesteś!!
  23. Co myślicie o takim tekście? [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=teal][B][I]Szukamy najlepszego na świecie domu dla małej,[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman][B][I][COLOR=teal]pięciomiesięcznej, ślicznej, niewielkiej suczki.[/COLOR][/I][/B][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=teal][B][I]Zula – bo tak ma na imię mała – została znaleziona na ulicy, [/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=teal][B][I]błąkała się w zimny, grudniowy dzień, podbiegając do każdego [/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=teal][B][I]człowieka i tuląc się do jego nóg…[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=teal][B][I]Ludzie mijali ją obojętnie…malutka była coraz bardziej głodna i coraz bardziej przerażona.[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=teal][B][I]Na szczęście na swojej drodze spotkała człowieka, który nie przeszedł obok niej obojętnie…[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=teal][B][I]Teraz – nakarmiona, z pełnym brzuszkiem, czyściutka i bezpieczna – czeka na DOM i swojego człowieka w Domu Tymczasowym.[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=teal][B][I]Zula jest zdrową suczką, właśnie kończy gubić mleczne ząbki ;-)[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=teal][B][I]Kocha ludzi, uwielbia przytulanie i głaskanie.[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=teal][B][I]Jest energiczna, bardzo lubi się bawić – także z innymi psami.[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=teal][B][I]Ładnie chodzi na smyczy.[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=teal][B][I]Zalatwia swoje potrzeby fizjologiczne na spacerach – choć zdarzają się jej jeszcze wpadki –[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=teal][B][I]To przecież nadal psie dziecko ;-)[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=teal][B][I]Dla Zuli szukamy domu gdzie będzie członkiem rodziny, prawdziwym[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman][B][I][COLOR=teal]przyjacielem na dobre i złe. [/COLOR][/I][/B][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=teal][B][I]Mile widziany dom, w którym przebywają już inne czworonogi – psy lub koty. ;-)[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=teal][B][I]Warunkiem adopcji jest wizyta przedadopcyjna i podpisanie umowy adopcyjnej.[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=teal][B][I][email protected][/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [EMAIL="[email protected]"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=teal][B][I][email protected][/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/EMAIL] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=teal][B][I]514-518-167[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=teal][B][I]694 481 520[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
×
×
  • Create New...