-
Posts
995 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by RUTA93
-
Melduję się na wątku. Biedny Domiś... Kiedy czytam takie historie tracę resztki kindersztuby i przypominają mi się różne malownicze wiązanki słów ogólnie unanych za obraźliwe poukładane w piękne i niemoralne bukiety... Trzeba tylko mieć nadzieję, ze Domiś uwierzy w to, że teraz będzie lepiej i sam będzie dzielnie walczył. Pojutrze wypłata. Trochę kiepsko w tym grudniu, ale coś tam wyskrobiemy...
-
Fil. Po prostu Fil - jamnik z Tomaszowa Mazowieckiego już w domku
RUTA93 replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
DOOOBrze, że pojechał. Jeszcze tylko trochę potrzymam kciuki, żeby wszystko było w porządku, domek był zachwycony Filem, Fil domkiem, a na wątek żeby trafiały tylko zdjęcia jamniora królującego na kanapie... Tak sobie marzę... I czekam, naturalnie, na kilka dobrych wiadomości. -
Jamniś Amiś - charrrrakterny starszy pan za TM :(
RUTA93 replied to Isadora7's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Oj to, to! I ja mam takich! Na pierwszy rzut oka - anielska niewinność, paszcza w uśmiechach, łapy w małdrzyk, ogon uprzejmie z lewej na prawą i z powrotem, a wieczorem, po cichutku kopytka szlifują, różki ostrzą, kły polerują, bo a nuż się oprzyrządowanie przyda i da się komuś nietykalność cielesną naruszyć, krwi upuścić, albo chociaż zdradziecko coś ze stołu ukraść! Jak przed chwilą przeczytałam powyżej - Amiś już u Pani Ali harce rozpoczął! Jemu to kastracja uniemożliwiła "manie" dziatek, ale charakteru "macho" bynajmniej nie zepsuła! Pozdrowienia Amisiu dla Ciebie! I dużo cierpliwości Pani Ali życzę, bo życie z Amisiem nudne nie jest, ale wielu szlachetnych cech charakteru wymaga... -
Jamniś Amiś - charrrrakterny starszy pan za TM :(
RUTA93 replied to Isadora7's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
A ja jeszcze chciałam dodać, szczególnie dla doinformowanie tych Fanek Amisia, które znają go tylko z tego wątku, że Amiś, choć nienajmłodszy, trochę głuchy, mocno ślepy i nieco bezzębny - jest doprawdy śliczny. Kiedy przejęłam go w sobotę z rąk trochę zapłakanej Kariny - jeszcze przez 40 minut musiał towarzyszyć mi na Międzynarodowej Wystawie Psów w Kielcach. Maszerował dzielnie po halach, trochę ciągnął w kierunku co bardziej atrakcyjnych suczek, ochoczo częstował się próbkami przysmaczków na stoiskach handlowych i ... byl tam bardzo na swoim miejscu. Kilka osob zagadnęlo tylko: "o jakiego masz fajnego seniora-standardzika". Bo to JEST fajny senior! I tak sobie myślę, że może jakaś nowa treść banerku mu się należy? A tak w ogóle, to ściskam Cię Amisiu i czekam na wieści.. -
Gdyby Gucio był dominantem, to by nie wpadał w "doła" z powodu ukradzionego papierka, tylko odgryzł Puckowi głowę, nawzajem by sobie odgryźli głowy, państwu by odgryźli ręce i głowy i behawiorystce też coś... Może to i lepiej, że Pucek [B]od razu[/B] wrócił. Będzie dobrze. Taki Ktoś, jak Pucek znajdzie dom wart Pucka! A swoją drogą symptomatyczne, że nie pomyślałam nawet, żeby zdjąć go z sygnatury...
-
I ja tu ciągle zaglądam, choć nie zawsze zostawiam ślad. Pozdrawiam Cię Groszku bardzo. Tak bym Ci chciała wymiernie pomóc, ale to wcale nie jest proste, chociaż zasługujesz Piesku na wszystko, co najlepsze...
-
I ja zaznaczam..
-
Atos/PIEPRZ - podpalany jamnik - ADOPTOWANY
RUTA93 replied to mamanabank's topic in Już w nowym domu
Dużo szczęścia, Pieprzu! Mam nadzieję, że po pierwszym dniu, kolejne też przebiegną bez większych problemów. I oczywiście, jak zawsze po adopcji, czekamy na zdjęcia z nowej kanapy.... -
Fil. Po prostu Fil - jamnik z Tomaszowa Mazowieckiego już w domku
RUTA93 replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
Uff. Jakoś tak trochę optymistyczniej koło Fila. Mam nadzieję, że zabieg odbędzie się bez problemów a Pani poczeka na Filonka. -
Sochaczew - Klementyna - urocza jak jej imię ZNALAZŁA DOM
RUTA93 replied to luka1's topic in Już w nowym domu
Trochę się spóźniłam, ale już jestem. -
Dzień taki paskudny, a tu wieczorem wiadomość taka doskonała!! Co za radość!! Pucek pojechał do najwłaśniejszego domu!! Bądź szczęśliwy Pucuniu. No i przenoszę się teraz na wątek Twojej Mamusi, która od początku była dla mnie bliska. Ona też trafi do wspaniałego domu. Na pewno..
-
Fil. Po prostu Fil - jamnik z Tomaszowa Mazowieckiego już w domku
RUTA93 replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
To tylko z całych sił trzymam: :kciuki:. Tyle mogę na dziś. I zaglądam. -
Jamnisia Tusia z paralizem w hoteliku-JUZ W SWOIM DOMKU !!!!!!!
RUTA93 replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
OK. Rano wysyłam moją deklarację na listopad i grudzień. -
Jamnisia Tusia z paralizem w hoteliku-JUZ W SWOIM DOMKU !!!!!!!
RUTA93 replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
To znaczy, że rano pieniądze na Tusieńkę przelewać?? -
Fil. Po prostu Fil - jamnik z Tomaszowa Mazowieckiego już w domku
RUTA93 replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
Ten dom wygląda naprawdę sensownie i obiecująco. Jamnik w sile wieku i z nieznaną przeszłością powinien koniecznie trafić do domu obeznanego z jamniczą naturą. Moze to właśnie ten? Z Tomaszowa do Grodziska.. Nawet dobrze brzmi. Mazowiecko. Czekam bardzo na kolejne wiadomości, oby były dobre. Gdyby jakieś problemy z opłaceniem transportu czy "cóś", to dorzucę się na pewno. -
Miło popatrzeć !:-)!
-
Bardzo się cieszę, że Fuga we własnym, stęsknionym (!!!) domu. To naprawdę najlepsze z możliwych zakończeń. Co do zachowania się Fugi - proszę dać jej dzień lub dwa spokojnego czasu. Po wszystkim co przechodziła jest po prostu totalnie skołowana. Zapewne już dziś jest lepiej jak było wczoraj wieczorem. Ona wszystko pamięta i wszystkich poznaje, tylko musi to sobie poukładać. Czasami któraś z moich jamniczek zostaje przez kilka dni w bardzo znajomym i zaprzyjaźnionym domu i wtedy, po powrocie na własne śmieci, zawsze jest masę ryku i warczenia na siebie z pozostałą częścią sfory, różne nietypowe i kłopotliwe zachowania i okropne ganianie kotki z ktorą normalnie sypiają przytulone. Po kilku godzinach sprawa się uspokaja i wszystko wraca do normalnego stanu pełnej harmonii. Do następnego razu, naturalnie... Z Fugą i małą kotką powoli powinno być OK. Kociak pachnie domem, więc nie powinien wyzwalać agresji, a co najwyżej chwilową chęć "pogonienia sobie", typową dla jamników. Dwa, trzy dni i sprawa zacznie się układać. Jeśli ze starą kotką stosunki Fugi były poprawne, to na 100% i z małą wszystko się ułoży. Proszę wobec jamniczki zachowywac się bardzo spokojnie i naturalnie, tak jak zazwyczaj - zupełnie jakby tych 2 ostatnich miesięcy wcale nie było. Niedobrze jest "wynagradzać jej" czas oddalenia przez szczególne, nietypowe czułości i serdeczności. To jamnik i łatwo może odrobinę opacznie to zrozumieć a ona teraz powinna bezkolizyjnie wejść na miejsce, które miała przez lata w tej ludzko-psio-innozwierzęcej hierarchii. Czułość i serdeczność trzeba mieć w sercu, a zachowywać się dokładnie tak, jak przez poprzednie lata. To pomoże jej uspokoić się i znowu poczuć bezpiecznie. A o to przecież chodzi! Przepraszam za przydługi wtręt, ale mieszkam z jamnikami prawie 30 lat i w tym czasie różne sytuacje przerabiałam. Będzie dobrze!
-
Fil. Po prostu Fil - jamnik z Tomaszowa Mazowieckiego już w domku
RUTA93 replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
Weszłam na wątek Fila i mam niedzielny spokój z głowy!! Dobrze, że chociaż ten kubraczek juz leci, ale to tylko odrobinę poprawi sytuację.. Kiedy kończy mu się kwarantanna? Czyli od kiedy grozi ta koszmarna buda i wybieg? On tego nie przetrwa, na pewno. Liczę na bardziej doświadczone w jamniczych akcjach cioteczki i jestem pewna, że juz działają i starają się pomóc na cito. U mnie w listopadzie straszne dno finansowe, ale jakby trzeba było jakoś się poskładać na pomoc Filowi, to się zgłoszę na pewno. -
Co u Bugiego? Zajrzałam z nadzieją, że chociaż tu jakieś dobre informacje (jakoś nienajlepiej u jamników i jmnikopodobnych ostatnio..), ale ŻADNYCH nie widzę. Czy on dalej w schronie?
-
Ale chociaż cię wirtualnie odwiedzę, Groniu!
-
Jamnisia Tusia z paralizem w hoteliku-JUZ W SWOIM DOMKU !!!!!!!
RUTA93 replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
A ja poproszę o informację, gdzie przelać pieniądze! -
Jamnisia Tusia z paralizem w hoteliku-JUZ W SWOIM DOMKU !!!!!!!
RUTA93 replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
Zaglądałam do wątku na samym początku, wtedy sprawa wyglądała jakby lepiej. Dziś starałam się ogarnąć całość - uważam, że koniecznie trzeba skorzystać z miejsca zarezerwowanego przez Isadorę. Moment i dla mnie jest kiepski, ale deklaruję chociaż 20 zł. Jakby jeszcze ze cztery osoby.... -
*Pabianice-czekała, czekała i się doczekała....Sara w Nowym Domu !!
RUTA93 replied to piechcia15's topic in Już w nowym domu
Dostałam PW i dziś wieczorem przeczytałam. Znam wątek. Najważniejsze, że dzięki super akcji cała rodzinka jest bezpieczna. Teraz, niestety, schody codzienności. Przykro mi, że niewiele mogę w tym momencie pomóc, bo akurat i "domowi" mają problemy ze zdrowiem, ale na dziś deklaruję na Sarę 20 zł miesięcznie i rano wysyłam 40 zł na listopad i grudzień. Skoro Maskotka już szczęśliwa w domku, to kolej na pomoc Sarze. I mizianko dla ślicznych maluchów oczywiście!