Jump to content
Dogomania

Kajusza

Members
  • Posts

    6745
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Kajusza

  1. dzięki :-) juz widzę jak to wygląda :-)
  2. [quote name='evel']Ja bym spróbowała jakiegoś gęstszego grzebienia z dłuższymi zębami, u nas jak pies jest w futrze zimowym to najpierw lecę rzadkim grzebieniem, później gęstszym, a na koniec furminatorem. [SIZE=1]Ale obecnie pies został ciachnięty na krótko - pierwszy raz samodzielnie ją goliłam, oczywiście jest koszmarnie w niektórych miejscach, ale włos nie noga na szczęście - odrośnie ;)[/SIZE][/QUOTE] dzięki za radę - chyba tak spróbuję ... dziś na spacerze to furminatorem go potraktowałam ;-) To futra tyle się sypało że szok :-P
  3. dziewczyny mam pytanie, moja mama ma kundelka, miks totalny ;-) czesze go zwykłym furminatorem ale coś słabo podszerstek wychodzi z niego ;-) Pies ma mnóstwo futra - podszerstka. Sierść ta właściwa jest dosyć śliska i raczej nie filcuje się. Zaraz po adopcji był zgolony na króciutko bo sierść miał w złym stanie. Fotka aktualna, futerko już bardziej mu nie urośnie [IMG][IMG]http://i47.tinypic.com/b5gmco.jpg[/IMG] jakie polecacie szczotki itp. dla niego? Bo szkoda na lato znów go obciąć, a w takim futrze to sie ugotuje :-P
  4. Kajusza

    Barf

    u nas gęsi i kaczki są dosyć tanie ... co z tego, Wega nie chce ich jeść :-(
  5. Mariola - nie skreślaj 1szego domu ... Leon mojej mamy to żywioł, zabawa to cel jego życia i inne psy tez lubi ... i moja mama (wiek 50+) bawi się z nim lepiej niż niejeden dzieciak ;-) Leon ma kilka zabawek - mama bawi się z nim w np. flirt pole (zabawka na wędce), albo upnie gryzak na smyczy i tak Leon gania do upadłego :-) A że sąsiedzi pewnie sądzą, że na starość zwariowała .. no cóż .. czego dla synusia się nie robi hahahahah Więc jak ci ludzie wyglądają na takich co to lubi się wygłupiać i bawić to daj im szanse :-) Weź na spacer i zobacz jak będą na tym spacerze się zachowywać, czy gadać i nie interesować się psem, czy odwrotnie - zostawią cię i będą ganiać z Pesteczką :-)
  6. podrzuce Dragona ...
  7. a że odwiedziny się przeciągały ... Rubinek poszła spać ;-) [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/wstawic/DSCF9021_zps6aff6c14.jpg[/IMG] Ogólnie Rubi jest delikatną łagodną suczką, nie jest nauczona kontaktu - dotyku, pieszczenia i miziana :-(
  8. [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/wstawic/DSCF9002_zps97811558.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/wstawic/DSCF9003_zps935f382a.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/wstawic/DSCF9007_zps7062f044.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/wstawic/DSCF9008_zps620d9680.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/wstawic/DSCF9012_zps7992ac09.jpg[/IMG]
  9. [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/wstawic/DSCF8985_zps823f13fb.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/wstawic/DSCF8987_zps3077fc86.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/wstawic/DSCF8991_zpsa5828d2a.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/wstawic/DSCF8997_zps76e8f98c.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/wstawic/DSCF8999_zps49a42185.jpg[/IMG]
  10. [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/wstawic/DSCF8982_zps3a1d1402.jpg[/IMG]
  11. [h=5]dzisiaj z Mariuszem bylismy w odwiedzinach u Rubi :-) Widac, że w dt zaaklimatyzowala sie jednak w naszej obecności (Mariusz był ze swoimi dwiema suczkami) Rubi była wycofana i lekko onieśmielona. Ogólnie ładnie wygląda, nie ma już takiego dużego brzucha, lekko przybrała na wadze i ma już biglowy wygląd :-) NIe posikuje, nie plami więc po operacji te problemy znikneły :-) Jednak w jednym miejscu po cięciu ranka jest ciągle otwarta, więc Jola (czyli dt) pojedzie do weta żeby to obejrzał. Miejsce to jest niewietrzone i może przez to trudniej się goi. Po tym jak brzuch jej się zmieniejszył to listy mleczne wiszą i nie ma tam dostępu powietrza :-( Jutro tez Rubiś będzie szczepiona. Z psami ni ema żadnych problemów - choć potrzebuje czasu żeby do obcego psa podejść i sama nie wykazuje większej chęci do bliższych kontaktów w pierwszym momencie. Do ludzi podobnie - jest zdystansowana. Wg Joli zostaje sama w domu i niesprawia problemów. Usiłowaliśmy odczytać jej tatoo i może to być coś w stylu 05...E lub L. Wzory tatuaży: Gorzów Wlkp. 000E, Olsztyn 000L lub jakby zero to była litera to: Chorzów D000, tak na szybko weszłam na oddział olsztyński i tam jest hodowla gdzie pies miał tatoo 088L .... możę zamiast 5 jest 8?[IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/wstawic/DSCF8980_zps1dd84dab.jpg[/IMG][/h][IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/wstawic/DSCF8981_zps51ea013c.jpg[/IMG]
  12. Kajusza

    Barf

    [quote name='Lantash']Obawiam się, że "zwykłe" odrobaczenie tu nic nie zmieni. Mój tez był odrobaczany normalnie, a kłopoty żołądkowe i biegunki nawracały - po potraktowaniu go fenbendazolem przez 5 dni z rzędu przeszło jak ręka odjął.[/QUOTE] to chyba jak wyniki wyjdą prawidłowe, to wezmę się za odrobaczanie już pod kątem lamblii :-(
  13. Kajusza

    Barf

    [quote name='panbazyl']maszeruj ze zwierzem do weta, rób krew i co się tylko da. Kupa w śluzie to nic dobrego.[/QUOTE] miałyśmy już zaplanowane badania kontrolne (Wega miała kiedyś poważne problemy z wątrobą, i tak ze dwa x w roku jej robie morfologię i poszerzoną biochemię, 16 wskażników) ale miała wypadek - nadziała się na coś na spacerze i była szyta, antybiotyki itp. więc wetka kazała odczekać ze 2 tygodnie. Chyba po niedzieli się z nią przejde bo już chyba nie będzie żadnych leków w organiźmie. [quote name='evel']Wiem, że to już nudne ;) ale ja przy takich dziwnych akcjach włączyłam na stałe siemię lniane. Przy miękkich rzeczach (ser, papka, podroby) daję czasem dodatkowo ugotowaną i zmiażdżoną marchewkę, a przy każdej mocno kostnej porcji daję troszkę kefiru i trochę siemienia. Minęły zaparcia, "przelewanie" się w brzuchu czy luźne kupy.[/QUOTE] to tez jest jakieś rozwiązanie ... ale chyba poprostu nie mam już czasu i chęci tyle stać przy jej "garach" ;-) Co do lamblii to Wega jakiś czas temu była odrobaczana, nie pamiętam dokładnie kiedy, bo pies mojej mamy był zarobaczony, a że mają częsty kontakt to i Wega była objęta odrobaczaniem.
  14. Kajusza

    Barf

    [quote name='motyleqq']hmm ale wcześniej tak nie było? więc może powód jest inny?[/QUOTE] nie aż tak, nigdy na barfie nie miała idealnych kup ;-) Ale teraz to przegięcie, nie robi ich częściej, nie i o innych porach tylko takie nie pokojące. Z tego co zauważyłam, to że sa w takiej otulince ze śluzu zawsze, niezaleznie od konsystencji ;-) Nawet dzisiaj dostała korpus z kurczaka to słyszę jak śpi i jej się w brzuchu przewraca nieraz. edit: no i jej kupy są zazwyczaj częściowo luźne a częściowo normalne/twarde ...
  15. Kajusza

    Barf

    dostaje kości karkowe albo biodrowe wieprzowe, też myslałam, że to od tego ale po innym jedzeniu też tak ma, ale najbardziej to jest po wieprzowinie i kurczaku chyba. Niewiem co mogłabym jej dawać, bo nie bardzo mam wybór w sklepach.
  16. Kajusza

    Barf

    a ja mam problem ... a w sumie Wega, bo ostatnio cały czas ma luźne kupy, nie biegunki ale takie placki robi, ew. zatwardzenie jak jej dam kości. I bąki ciągle ... I niewiem od czego? Cały czas dostaje to samo (urozmaicone jedzenie ale kupuje w tych samych sklepach itp.). Jak tak dalej będzie to chyba wrócimy do suchego :-(
  17. [quote name='Karilka']U mnie amortyzator to była dętka rowerowa + linka + karabińczyk. Koniec. Lepsze niż ManMat i inne hifikia (miałam, dla porównania. Dętka rowerowa + lina ma idealną twardość, wg mnie.)[/QUOTE] a możesz fotkę wstawić, bo jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić ....
  18. [quote name='Tekla64']ale jogo tak uroczo![/QUOTE] :-) bo to mały uroczy piesek ;-) [IMG]http://i50.tinypic.com/2hyjtxh.jpg[/IMG]
  19. [quote name='Tekla64']wszytskie sa pikne ale ostanie mnie powalilo hihihi[/QUOTE] Leonka chyba tez hahahaha :-)
  20. [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/Ania/74174_532111753485713_1203921701_n_zps784fa488.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/Ania/31933_449247811814520_1600863561_n_zps56c914c4.jpg[/IMG]
  21. [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/Ania/525203_619630968062946_930325291_n_zps90984d3d.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/Ania/522556_449247711814530_30920531_n_zps17b51db8.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/Ania/399409_619630614729648_2005974962_n_zps1513a08f.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/Ania/313810_619630524729657_951432180_n_zpsdce3ca15.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/Ania/225080_619630858062957_2028503155_n_zps888516ef.jpg[/IMG]
  22. [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/Ania/205411_10200896637605328_679422812_n_zps0e5d360e.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/Ania/53734_10200896648005588_947606595_o_zpsc893fbbb.jpg[/IMG] i moje pstryki: [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/Ania/778858_532109096819312_1430420720_o_zps516470fd.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/Ania/601286_619630344729675_1357520094_n_zpsdc0d6a72.jpg[/IMG]
  23. [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/Ania/884321_10200896624485000_193378900_o_zps41ba0636.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/Ania/883956_10200896623484975_248331798_o_zps73dcf58f.jpg[/IMG] gryzoń mały [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/Ania/883946_10200896646285545_435576503_o_zpse7ad1423.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/Ania/882497_10200896641325421_1220253066_o_zpseaaccc8b.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/Ania/881914_10200896649085615_1586232329_o_zps4f7a828e.jpg[/IMG]
  24. a to trochę zaległych różnych fotek: najpierw foto by urwiniu :-) [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/Ania/893405_10200896646525551_1537784119_o_zps09924745.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/Ania/893384_10200896632045189_1785447140_o_zpsfcd402e3.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/Ania/892722_10200896647325571_1800638419_o_zpsdceec4b5.jpg[/IMG] [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/Ania/886590_10200896631005163_281917180_o_zps40a3a559.jpg[/IMG] smutek bo już koniec spaceru się zbliża ;-) [IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/Ania/885787_10200896635565277_2103621369_o_zps1c2c8267.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...