-
Posts
6950 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by vege*
-
to może kup powlekanego fizjologa, nie jest strasznie drogi, a psu na pewno będzie w nim wygodnie, no i skoro powlekany to nie powinien zardzewieć ;-)
-
[B]Marta[/B] nie, nie pokazywałam, później idę z nią na spacer to zrobię zdjęcie, bo teraz śpi i nie chcę jej budzić ;)
-
kilka zdjęć :eviltong: [URL=http://img225.imageshack.us/i/110327140310.jpg/][IMG]http://img225.imageshack.us/img225/691/110327140310.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img688.imageshack.us/i/110327140326.jpg/][IMG]http://img688.imageshack.us/img688/9196/110327140326.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img821.imageshack.us/i/110327140335.jpg/][IMG]http://img821.imageshack.us/img821/7051/110327140335.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img155.imageshack.us/i/110327140416.jpg/][IMG]http://img155.imageshack.us/img155/2250/110327140416.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img815.imageshack.us/i/110327140436.jpg/][IMG]http://img815.imageshack.us/img815/4610/110327140436.jpg[/IMG][/URL] więcej nie ma, bo pogoda do doopy :evil_lol:
-
a to moja mini kolekcja :lol: obroże: [URL=http://img217.imageshack.us/i/110413131956.jpg/][IMG]http://img217.imageshack.us/img217/817/110413131956.jpg[/IMG][/URL] szelki: [URL=http://img809.imageshack.us/i/110413132114.jpg/][IMG]http://img809.imageshack.us/img809/7861/110413132114.jpg[/IMG][/URL] smycze: [URL=http://img151.imageshack.us/i/110413132239.jpg/][IMG]http://img151.imageshack.us/img151/833/110413132239.jpg[/IMG][/URL] jeszcze do tego dochodzi zwykła czarna 10m taśma treningowa i kaganiec fizjologiczny ;-)
-
a u mnie akurat Nuka sobie je wydłubała ze skorupek ;-)
-
fajnie wygląda z tym el perro ;-)
-
[quote name='olalolaa']Jedna jak widzi marchewkę to ją roznosi, druga suczka za to [B]kocha orzeszki ziemne [/B];)[/QUOTE] oooooj tak, ja kiedyś zapomniałam, że w torbie miałam orzeszki ziemne ( w skorupkach), poszłam do kuchni, a foliówkę w torbie zostawiłam i w pokoju na podłodze położyłam, po ok 10 min przychodzę, patrzę, a po podłodze wala się pełno skorupek od orzechów, a Nuka szczęśliwa leży sobie i wcina dalej orzechy :evil_lol:
-
a ja właśnie widziałam raz pinczerka i chyba raz yorka, jak kiedyś poszłam do TESCO po jakieś owoce i zawsze tak sobie przechodzę koło działu zwierzęcego, to aż się zdziwiłam, jak zobaczyłam takie maleńkie kolce :-O
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
vege* replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Amber'] Polewanie oliwą za to skutkuje u Cortiny, która jest wielkim żarłokiem, ale cwanym i nie zje po prostu samej suchej, tylko czeka na jakiś sos (oliwa, mleko, rosołek itp.) :p Jak się sosu nie da, to w końcu jednak obżarstwo wygrywa i zjada z wielkim fochem. No i zawsze ma konkurencję w postaci żarłoka nr. 1 czyli Finki, która zjada WSZYSTKO :evil_lol: Dziś właśnie nie przypilnowałam chyba do końca ich i Finka zdążyła wyżreć Jariemu z michy... Wygląda jak z zaawansowanej ciąży :p I to jeszcze jest karma bez zbożowa, która ma dawkowanie 2x mniejsze :evil_lol: Ostatnio znalazłam ją w niedomkniętej szafie (stoi tam też pojemnik z karmą Jariego) gdzie przewracała buty w poszukiwaniu jakiś zaginionych kulek ;). To prawda - z Finką mam mniej odkurzania w domu :evil_lol:[/QUOTE] Ja to już nie mam pomysłu co jej dawać do jedzenia, zup nie lubi, warzyw nie lubi, owoców też nie, rybę nawet lubi, ale tylko mirunę, wołowinę uwielbia, ale niestety wołowina nie jest tania, a ja nie mam tyle pieniędzy, żeby jej codziennie kupować niestety :shake: Jak tą suchą karmę zje to już w ostateczności, a na dworze, jak coś znajdzie i nie zdążę jej powiedzieć "nie rusz" bo nie zauważę to oczywiście zje to, bo np. mysz, znaleziona za blokiem (mama z nią była, a było już ciemno i nie zauważyła) była "pyszniejsza" niż mięsko w domu :shake: -
[quote name='evel']Spotykamy się. [B]Szalenie często u labków[/B] (pani, bo on tak urósł nagle i ciągnie to durne bydlę jak nie wiem!), coraz częściej u mniejszych psów, [B]typu beagle[/B], posokowiec, zwłaszcza wyprowadzanych przez dzieci (bo mi dziecko po krzakach ciąga ten popapraniec!). Staram się tłumaczyć, ale czasem po prostu [B]szkoda otwierać ust, bo ci ludzie zwykle i tak "wiedzą lepiej"[/B] :shake:[/QUOTE] Moja koleżanka prowadza swojego pseudolabka od chyba 3-4 mies życia na kolczatce, ale na normalnej przepinanej smyczy, ale co z tego, jak ta jedna kolczatka jest używana tyle lat (pies będzie miał niedługo 4 lata), nie reaguje już na to, ze się na niej cholernie dusi, ma rany na szyi od wbijania się kolcy, jak mówię koleżance niech kupi mu szeroką, półzaciskową obrożę, to ona mówi, że nie bo skoro nie potrafi go utrzymać na kolczatce (to jest prawdą!) to na normalnej obroży go na pewno nie utrzyma, a uczyć jej się go nie chce :shake: jej mama chce go oddać i pewnie to niedługo zrobi, bo się okazało, że z obecnego mieszkania muszą się wyprowadzić za niecałe 3 mies, a muszą wynająć inne mieszkanie, a nie każdy się zgadza na psa, do tego jeszcze na takiego co wszystko w domu niszczy do dziś :shake:
-
[quote name='Luzia']O kurcze... No o tym szczekaniu to nie pomyślałam, no to chyba w takim razie zainwestuję w tubę :evilbat:[/QUOTE] chcesz to ci moją tubę oddam, rozmiar 5 (pisało, że na dobermana) :evil_lol:
-
Nuka wcześniej w żadnym kagańcu nie chciała chodzić, odkąd ma fizjologa problem się skończył i nawet odkryła, że można w nim szczekać pełną gębą :evil_lol:
-
Nuka jest mniejsza trochę chyba od Kleo, Nuka waży 21 kg i jest wielkości shar-pei'a EDIT: cholera nie działa mi imageshack :angryy: i nie mam za dobrych zdjęć, pójdę później na dwór, wezmę kaganiec i zrobię lepsze zdjęcia i wstawię jeśli image zadziała ;-) tu jest post ze zdj nuki [url]http://www.dogomania.pl/threads/27389-kaganiec?p=16011448&viewfull=1#post16011448[/url] teraz lepiej leży bo go trochę podoginałam ;-)
-
[quote name='gops']takie wymiary bardzo podobne ma Kleo od Asia&Luna i ona nosi dalmatnyczyk/hasky suka , dlugosc z tego co pamietam tez ma 10cm ale jak Asia wejdzie na dogo to powie dokladnie[/QUOTE] ja mam ten sam kaganiec co Asia&Luna :evil_lol:
-
[url]http://img811.imageshack.us/img811/4183/sylwianarozwiana.jpg[/url] jakie toto maleńkie jest :loveu:
- 532 replies
-
[quote name='Yourii'][url]http://img268.imageshack.us/img268/7474/110321154920.jpg[/url] z jaką ciekawością zagląda! :)[/QUOTE] no baaa, jak się ma ciasteczko w ręku to i pies za nim wzrokiem jedzie :evil_lol:
-
to może doberman suka, z tego co tak przelotem pamiętam to ma chyba 11,5 cm? wejdź na stronę sklepu i popatrz sobie na wymiary (akurat obwód pyska tutaj nie ma wpływu na dobór fizjologa, ale raczej szerokość psyka) mozesz też bez problemu napisać do właściciela sklepu, bardzo miły pan, do tego cierpliwy i odpowie ci na każde twoje pytanie ;-) u mnie kaganiec jest troszkę za długi, no ale jakbym wzięła krótszy to w szer. był za duży, a jak w szer ok to był jeszcze dłuższy i tak w kółko :lol: no ale chociaż przez to, ze te 1,5 cm jest za długi to mi nic nie zeżre na spacerze
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
vege* replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Amber'] Skąd ja to znam ;). Najlepsze jest to, że on jakby po prostu zapominał, że ma jeść. [/QUOTE] Oj tak. Moja Nuka to samo, żeby zjadła kanapkę to ja muszę udawać, że ją jem i do tego mówię "zjedz za mnie, aaaam", za chwilę biorę drugi kawałek, dalej udając, ze jem i znowu mówię "a teraz za tatę" i jakoś jakoś się udaje, z kanapkami, ale tylko wtedy gdy jest więcej masełka i na kanapce jest sucha kiełbasa krakowska :evil_lol: u mnie 2 kg karmy mam już od połowy stycznia, a chyba mi zostało jeszcze ok niecały 1 kg, bo mój pies tak "koooocha" suchą karmę niestety :crazyeye: Zabieranie miski nie pomagało, tzn pomagało, ale na 2-3 dni góra, polewanie olejem karmy też pomogło na 3 dni, a później się jej odwidziało i ooo, dalej nie jje suchego :/ -
Ja mam ten z węższym paskiem, moja sunia ma długość pyska ok 8,5-9 cm, obwód 23,5-4 cm i mam ten kaganiec [url]http://www.ipo-sklep.pl/index.php?p253,kaganiec-dalmatynczyk-hasky-ogar-labrador-suka-skora-kod-ch-42[/url] tylko ten pasek co jest na pysku mam w kolorze czerwonym, tzn ten filc co tam jest to jest w kolorze czerwonym ;-)
-
ja polecam adresówki od tego pana [url]http://allegro.pl/show_user.php?uid=3322158[/url] ja mam 2x kostki, jedna jest przy łańcuszku, a druga przy szelkach, ta co jest przy łańcuszku, to fakt trochę dzwoni, ale mi to wgl nie przeszkadza, mam ją kilka miesięcy, używana jest intensywnie, a jeszcze ani jednej ryski na niej nie ma, jest mocna i jak dla mnie ładna i estetyczna :-) co do napisów na adresówce to po jednej stronie mam napis "zwróć mnie, oni mnie kochają", a po drugiej stronie mam 3 nr telefonu, mój, mamy i taty ;-) jakiś czas temu dawałam zdjęcie porównywalne jakiej wielkości jest ta kostka, adresówka była przy monecie 5 zł i u mnie też raczej adresówka by nie zdała egzaminu jeśli ktoś obcy chciałby Nukę złapać, bo nie dość, że jest nieufna, to jeszcze jak ktoś ją woła to od razu szczeka i warczy bo uważa tego kogoś za zagrożenie, to jeszcze ŻADNEGO jedzenia od obcej osoby nie weźmie, od mojego wujka nawet ptasiego mleczka nie chciała wziąć, do tego jest tak wybredna, że trudno by było ją przez obcą osobę jakby już doszło do zgubienia (tfu) zwabić, bo ona prawie nic nie lubi, nooo chyba, że ktoś by jej zaoferował suchą krakowską :evil_lol:
-
ooo jeździcie do Stegny? też tam często bywał w wakacje tzn prawie co rok jeżdżę na kilka dni, żeby w domu nie siedzieć :lol: Miśka już zarasta sierścią :loveu:
-
[quote name='justyska2']i poczuła się wielką ;) super[/QUOTE] ale ona taka mała też nie jest, waży 21 kg :lol:
-
[quote name='gops'] wspolczuje tej gleby :evil_lol:[/QUOTE] przyzwyczaiłam się :eviltong: o moich wypadkach w ciągu całych prawie 17 lat można by było książkę spokojnie napisać i jeszcze kupa śmiechu by przy tym była :evil_lol: chyba, że ktoś chce to kilka wypadków mogę tu wymienić? :diabloti:
-
dobrze płatny zawod powiazany z psami oraz studia w tym kierunku
vege* replied to ola&neo's topic in Studia i szkoły
[quote name='katik']Weterynarz dobrze zarabia, ale groomer tez może nieźle zarobić. [/QUOTE] ja czytałam, że osobyktóre są na prawdę dobrymi groomerami, zarabiają nawet i 4 tys mies., no ale jak o już koleżanka wyżej napisała, trzeba byc w czymś super, zeby też dobrze zarabiać -
[quote name='gops']nooo cus takiego :lol: Miska zna komende stoj wiec nie bd najgorzej :eviltong: [/QUOTE] u mnie to było z rok, może półtora roku temu więc Nuka jeszcze nie opanowała tej komendy tak dobrze, a ja po prostu trzymając smycz w rękach zapomniałam się zatrzymać przed krawężnikiem jak Nuka mi tam wbiegła bo znowu siku chciała :eviltong: