Jump to content
Dogomania

marlenka

Members
  • Posts

    5270
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by marlenka

  1. [quote name='dorobella']Aaa to ten Golański im psy odławiał: rok ilość gmin wyłapanych psów 2005 7 95 2006 14 132 2007 22 333 2008 25 207 [B]R-m[/B] [B]767[/B] [B]II. Arkadiusz Golański[/B] prowadził działalność wyłącznie w zakresie wyłapywania bezdomnych zwierząt na zlecenie gmin. Najpierw jako firma "Korona" (Hanna Szczęsna, Mińsk Maz., ul. Zamienie 91A, ew. Zamienie, ul. Leśna 23), a od 2005 roku jako firma "Perro" (Marzena Golańska, Mińsk Maz., ul. Szczecińska 10). Gminy, które zlecały wyłapywanie A. Golańskiemu nie zawierały już umów ze schroniskiem o opiekę nad wyłapanymi zwierzętami, a ich dalszy los nie podlegał żadnemu nadzorowi. A. Golański powoływał się na swoją umowę ze schroniskiem M. Klamczyńskiego w Wołominie, a od października 2007 r. na umowę z "przytuliskiem" E. Biedrzyckiej w Nowej Wsi k/Warki. W większości wypadków funkcjonariusze gmin nie wnikali i nie wiedzą dokąd A. Golański wywiózł psy. Faktycznie wożone były do M. Klamczyńskiego do Wołomina, skąd trafiały do E. Biedrzyckiej. Od października 2007 r. A. Golański woził psy także bezpośrednio do E. Biedrzyckiej. Nawet nie sprawdzali, gdzie psy trafiały .... rozpływały sie w powietrzu....[/QUOTE] Dorobella , poznałam Golańskiego osobiście i wszystkie psy które odławiał w warce lub na terenie gminy wiem gdzie trafiały . Kiedyś nie tylko Golański współpracował z Biedrzycką i Klamczyńskim . A co do urzedników to ich naprawde nie obchodzi dokąd te psy trafiają czy wogóle gdzieś trafią . Niesety realia są takie że jesli nie będziemy sprawdzac gdzie trafiają psy przez nas zgłoszone to nigdy lepiej nie będzie :( A jesli chodzi o Golańskiego narazie zadnych zastrzeżeń do niego nie mam
  2. Kasiu masz śliczne psy , ja uwielbiam takie prosiakowate , chrumczące psiaki ale widok tego maleńsrwa przygniecionego przez " prosiaczka" mnie powalił .
  3. [quote name='dorobella']Przetarg został ogłoszony chyba 12 grudnia[/QUOTE] Ja nie wiem czy nasz hycel nie jest za drogi dla tej gminy - bo wójt chciałby z gów... bat ukręcic .
  4. Ja to myslę że nie mozna wójtowi " robic dobrze" - przeciez on na to pieniadze ma dlaczego ktoś z własnych pieniędzy ma za to płacić ????
  5. [quote name='dorobella']Właśnie dzwoniłam do sekretariatu gminy Grabów nad Pilicą- żeby mi powiedzieli z jakim schroniskiem mają p-odpisaną umowę . Pani twierdzi, że mają- tylko nie wie z jakim i czy ta umowa wpłynęła. Mam dzwonić za godzinę. Pismo można wysłać faksem, żeby była potem podstawa. A to znalazłam w necie Przetarg trwa do 31.12 [url]http://biuletyn-zamowien.pl/przetarg/wyapywanie-i-odbior-bezdomnych-psow-z-terenu,320747/[/url][/QUOTE] Pismo poszło faksem , ale niarazie cisza . Nikt nie oddwania ani nie odpisuje . A nie mają na bank żadnej umowy z hyclem ani schroniskiem - wszystkie psy sa odławaine po interwencji Ali - tylko ona sie interesuje psami w swojej gminie . Nie wiem co robic z tym odłowieniem , pies ma szansę ale nie ma kasy :(
  6. Hycel może odłowic psa w samą wigilie w dzień , jednak z uwagi na to że podniósł cenę nie starczy nam na odłowienie psiaka , co robic czy zostawić go tam w tym polu , w tej stodole ???:shake:
  7. [quote name='sleepingbyday']nie ma co pzed świętami, racja. i tak nikt nie zajrzy...[/QUOTE] Zajrzy nie zajrzy - nie mam czasu narazie .
  8. [quote name='sleepingbyday']Jakie dziecko jeszcze, no nie?[/QUOTE] Jak znalazłam to zdjęcie to w żoładku taki ucisk poczułam jak wtedy . Miłe uczucie . Ile ja się na niego wyczekałam , ile musiałam Twoich pytań zniesc i jeszcze ta wizyta przedadopcyjna - zlot czarownic hihihi.
  9. [quote name='dorobella']Tekst uchwały w sprawie: ustalenia szczegółowych zasad utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Warka [url]http://warka.bipgminy.pl/public/get_file_contents.php?id=47039[/url] 10.3. Zwierzęta błąkające się i bezpańskie będą wyłapywane i przetrzymywane w schronisku dla bezdomnych zwierząt przez 14 dni. [COLOR=Red]Po tym czasie zwierzęta będą oddawane innym właścicielom bądź usypiane po konsultacji z lekarzem weterynarii[/COLOR]. Koszt utrzymania zwierząt w schronisku pokrywa właściciel zwierzęcia, a w przypadku braku właściciela, Gmina.[/QUOTE] Osz ... kurr..... ale mam nadzieję że tak się nie dzieje :(
  10. [quote name='sonikowa']Ja niestety nie robię, pisałaś do mgie?? Ja mogłabym co najwyżej wykupić mu na bazarku LadySwallow, ale ona teraz nie ma kompa i duże opóźnienia są. Może mgie?[/QUOTE] Nugat jest w "moim psie" dzwoniła do mnie jedna Pani i ma pogadać z rodziną bo jej sie bardzo spodobał . Myslę ze przed świętami nie ma co szaleć . Ja po nowym roku wezmę sie za nie sama chyba ze zdarzy sie CUD i ktoś chomisia pokocha na święta , aczkolwiek nie wyobrażam sobie ze go u mnie nie będzie .
  11. [quote name='sonikowa']Markenko, a nie można psiaka jakoś bez hycla złapać? Pani Ali też nie da do siebie podejść? Strasznei się martwie, że zamarznie..[/QUOTE] Nie da rady pies nie podchodzi wogóle , więc hycel bedzie miał tez mały problem ze strzeleniem do niego ale większe szanse .
  12. [quote name='sonikowa']No niestety, mój sonik (11 kg) też czasem rzuca się na Burina (70 kg), choć teraz już są to bezkrwawe warkoty. Jeszcze przed rokiem jednak miał tę samą technike co Nugacik -- wieszał sie dosłownie biednemu Burinowi na faflach... Teraz Burin sie wycwanił i jak mały atakuje, to Burin łeb trzyma wysoko w górze i powoli kladzi się na małym gadzie całym ciałem ;-) To jednak 70 kilowe cielsko ;-) Karmelkowi się udało, Nugacik też pewnie znajdzie domek -- teraz to już szybko. Jak tam z ogłoszeniami?[/QUOTE] Z ogłoszeniami w tej chwili kiepsko - nie mam czasu, jeśli ktos może pomóc to prosze o pomoc .
  13. Znalazłam zdjęcie co mnie za serducho złapało [IMG]http://images39.fotosik.pl/237/dc4b9234b9ee5b45.jpeg[/IMG]
  14. [quote name='mtf zalesie']pani ala miala jeszcze dzwonic do soltysa aby zglosil,czy wiesz cos o on--ku ktory placze sie w okolicy,ba za 2 sztuki t0 1100 zl za samo odlowienie .pislam na stronie toz-u i inspektor prosil o wyslanie pisma i odp.wojta i po odp.mam sie z nimi skontaktowac[/QUOTE] Ja wiem że robimy to dla dobra psów ale dlaczego mamy wyreczac gmine ???? Dlatego hycel nie chce odowić taniej psów bo powiedział ze wójta wyręczac nie będzie i w pewnym sensie ma racje , bo niby dlaczego .
  15. [quote name='golf']marlenko wyslij to pismo faxem, poczta tez, ale koniecznie faxem, to przyspieszy. Wojt ma ustawowy czas na odpowiedz- 2 tygodnie. wyslij tez pismo do wiadomosci przewodniczacego rady gminy, a jak wojt nie jest dostepny pod telefonem to niech Cie polaczal z przewodniczacym rady, i z nim rozmawiaj[/QUOTE] Wiesz tylko jest ten problem że nikt nie chce rozmawiac , wiem że wszystkie decyzje podejmuje wójt . Tylko dziwi mnie to po co pracuja inni urzędnicy w gminie skoro tylko wójt jest władny podjąc decyzję w każdej sprawie. Fax już poszedł list pójdzie dzisiaj.
  16. Co tu tak cicho???
  17. [quote name='mtf zalesie']marlenka umarla moja komorka i jestem tylko pod numerem stacjonarnym[/QUOTE] Dobrze będe dzwonic na stacjonarny .
  18. Zbieramy nadal deklaracje na Hotel dla psiny , w trakcie załatwiania jest hycel - niesety musimy dozbierać brakujace pieniądze na jego odłowienie cena jest wysoka 550 zł za odłowienie psa i dostarczenie go do hotelu , pies jest trudny wiec musi to być ktos doświadczony. Jeszcze dostanę namiar na inna osobę posiadającą broń palmera tylko czekam na kontakt może będzie taniej . Cioteczki psiak potrzebuje delaracji stałych , wiem że jak trafi do hotelu to wątek nie będzie cieszył sie popularnością zazwyczaj tak jest .
  19. W sobotę nasz "uszatek " zaatakował z krzesła moja Korolkę (wazy około 30 kg) skoczył na nią jak batman i poranił jej pysk , od tej pory Korolka go nie lubi , oj bardzo nie lubi ..... Nugatowi trzeba szukać DS - koniecznie bez psów bo mu czasami odbija i może się to skończyć nieszczęsciem . Dobrze że udało mi sie ich rozbroić - cała kuchnia we krwi ( korolki oczywiście) Nugat nie doznał wiekszych obrażeń prócz bolacej łapki . Wsza taka a rzuca się na wielkopsy .
  20. Pismo wysłane , czekam na odpowiedź .Wójta oczywiście nie było - nie można było porozmawiac na ten temat .
  21. [quote name='golf']wyslalam Ci marlenko pismo na PW :) jak byscie mialy jakies uwagi lub pytania to jestem do dyzspozycji[/QUOTE] Bardzo dziekuję juz pismo zaraz będzie wysłane faksem do wójta.
  22. W wigilię jeszcze musi podziękowac Jamorowi za opiekę , a po świetach pojedzie w sina dal...... i będzie zyłdługo i szczęśliwie .......
  23. [quote name='golf']pismo zaraz bedzie, mam nadzieje ze pomoze[/QUOTE] Dziękuję bardzo , czekam na to pismo . Wójt to człowiek z którym sie nie mona dogadac dziś dzwoniłam ale jakąs narade miał.
  24. Bardzo dziekuję wszystkim za deklaracje , niesety mój internet jest do d... , deklaracje zbiorę do kupy w poniedziałek, tak jak pisała MTF wójt powiedział Ali żeby sie zajmowała swoimi pieskami a nie bezdomnymi na terenie jego gminy , że Ala prowadzi przytulisko nielegalnie ( to sa jej prywatne psy za jej prywatne pieniądze , więc nie widze tu nielegalności . Spróbuje jutro zadzwonić do wójta ja czy da pieniadze na samo odłowienie psa bo hycel podnosi cenę do bardzo wysokiej .
  25. [quote name='sleepingbyday']uspokajacz w zime to baardzo duże ryzyko. a co jak nawieje (to sie czesto zdarza)? nie namierzycie go i zaśnie na kilka godzin i juz się nie obudzi. sedalin rozwala termoregulację, a jeszcze mróz.[/QUOTE] Specjalista dostanie kase za to żeby go złapac i dostarczyć we wskazane miejsce , nic mu się ne stanie - jak nie złapaiemy go to napewno umrze . A kasy na miejsce nie ma
×
×
  • Create New...