-
Posts
2783 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by marako
-
Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!
marako replied to malawaszka's topic in Sznaucer
Jestem chora od tygodnia, taka pojechałam do Chorwacji, jakoś samo nie chciało przejść, a wcześniej nie miałam jak pójść do lekarza. No i mam ropne zapalenie zatok, zajęte oskrzela i temperaturę jak nie ja, bo nigdy nie gorączkuję. -
Ale tu nowości! A ja nawet nie zaglądałam tu wczoraj - aż żałuję (ale nie widziałam na oczy wczoraj, tak mnie rozłożyło). To super, że Heca (Deli) już niedługo opuści przytulisko. Śliczna jest, drobiażdżek taki. Poker, trzymam kciuki za Kredę, żeby się odnalazła w nowym domku. Będzie to dla mnie lekcja, czego mogę oczekiwać u Jogusi kochanej. Bo ona kocha mnie całym serduszkiem.
-
Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!
marako replied to malawaszka's topic in Sznaucer
Na wypadek, gdyby Poker coś wypadło, to ja też jestem gotowa podjechać do Wrocka i przywieźć sunię do nas. (wcześniej nie zaglądałam, bo ledwo żyję, więc nie wiedziałam o takiej potrzebie). -
W środę odpowiedziałam na pw (z pytaniem o wizytę w Szczodrem), że się zgadzam na przeprowadzenie wizyty, ale dopiero za 2-3 dni, bo jestem dość mocno chora. Na wątku nie pisałam o tym. Ale widzę, że już nieaktualne, mam nadzieję, że domek nadal aktualny i Poker wzięła sprawy w swoje ręce. Dzięki. (ja mam nadal >39 na termometrze, nawet nie wiem, kiedy będę na nogach, bo antybiotyk wcale nie pomaga).
-
Joga jest spokojna, ale co do kotów nie wiem, bo domu pilnuje tak samo intensywnie jak Oti, czyli drąc się bez opamiętania, jak ktoś/coś się pęta za płotem. W rezultacie nie mieliśmy tu kota podczas naszej nieobecności.
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
marako replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
To znaczy jak się tą kartą wyjmuje? Czy ona ma jakieś otwory? Nacięcia? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, jak to działa. W co się łapie tego kleszcza? Wkłada się w najszerszą część otworu i przesuwa na węższą? Ale czy się okręca? Bo słyszałam, że kleszcze trzeba wykręcać.- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
marako replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='Tekla64']no to sie psy naszalaly podpasily se ogromnie pikne zdjecia takich wariactw[/QUOTE] No i takie olbrzymy szalejące to nieczęste zjawisko u Ciebie. A miałaś może bliskie spotkanie III stopnia z pędzącymi? (chyba nie, skoro potrafisz poddejść do kompa)- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Poproszę o numer konta na pw. I też czekam niecierpliwie na sobotę.
-
[quote name='zerduszko']Kazałam Monice nauczyć się mniej gadać :roflt::diabloti: [/QUOTE] No i zaniemówiła na dobre.
-
A co właściciel kur na to, że jego kogucik stracił pióra z tyłka? No i że kury zestresowane nie będą jajek produkować takich jak trzeba?
-
Zaniedbany Sznaucer pojechał do DS;-) Marako Dziękuje za Wszystko!!!
marako replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
Otiś wycisnąłby ją sobie sam. On jest bardzo pomysłowy, twórczy i z szybkością błyskawicy realizuje swoje pomysły. Ale jak mąż się zgodzi mi pomóc, to popróbujemy go unieruchomić na jedzonko (może i nawet mleko w tubce). -
Zaniedbany Sznaucer pojechał do DS;-) Marako Dziękuje za Wszystko!!!
marako replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
Brody nie ruszałam i miałam nadzieję, że po podgoleniu szyi będzie wydawała się dłuższa, a tu nici. Ja też nie lubię, jak broda jest za długa, a na końcach postrzępiona. Lubię, jak jest równo przycięta, ale jednak musi być u sznaucera. No i dlaczego przy kastracji obgolili mu całą nogę dokoła, zamiast tylko na żyłę, to nie wiem. A mu tak powoli włosy rosną. Jutro popoprawiam i jego i Jogę, ale muszę poprosić, żeby go ktoś przytrzymał, bo zupełnie nie mogę nic zrobić, tak się kręci, więc lecę maszynką gdzie popadło i niestety krzywo to wyszło. -
Obcięłam dziś trochę Jogę, na początku wyrywała się przerażona, ale później już nie było źle. Nożyczkami, bo maszynki się boi. Miała siano, które wyłaziło podczas czesania. Ale zostawiłam sporo włosków, bo łysa byłaby brzydka. Pazury zostawiłam na jutro. [IMG]http://img189.imageshack.us/img189/6582/jogulo1.jpg[/IMG] [IMG]http://img802.imageshack.us/img802/8276/joguo2.jpg[/IMG] [IMG]http://img42.imageshack.us/img42/9307/jogulo3.jpg[/IMG] [IMG]http://img21.imageshack.us/img21/5479/jogulo4.jpg[/IMG] Trochę się na mnie boczyła później, co widać, ale już jest OK, zaraz pędzimy na wieczorny spacer. Jutro poprawię to i owo, bo widzę na fotach, że sterczy tu i tam.
-
Zaniedbany Sznaucer pojechał do DS;-) Marako Dziękuje za Wszystko!!!
marako replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
Nie mówili, że sikał, ale ja widziałam się tylko z drugą zmianą opiekunów. Ale jak powąchałam legowisko, to jednak poczułam, że obsikane (ale podobno Joga nie sikała na spacerach na początku). Obcięłam go i zaraz pożałowałam, bo to taki kręcid..., że nic nie wyszło równo. Ale odrośnie, tym się pocieszam. [IMG]http://img545.imageshack.us/img545/5364/otulo1.jpg[/IMG] [IMG]http://img202.imageshack.us/img202/8946/otulo2.jpg[/IMG] [IMG]http://img195.imageshack.us/img195/1811/otulo3.jpg[/IMG] -
Zaniedbany Sznaucer pojechał do DS;-) Marako Dziękuje za Wszystko!!!
marako replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
Honda cała jest jak wielka firanka. Skrócenie jej kudłów to praca na kilkanaście godzin. To po prostu fabryka futra. Narobiłam się jak wół przed wyjazdem, a i tak zostawiłam za wiele. Za tydzień znowu odrodzi się jako niedźwiedzica. -
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
marako replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
Fantastyczne są te foty. Te zębiska, które ona wyszczerza, to tak dla zmyłki, żeby sobie chłopak za wiele nie wyobrażał, ale widać, że go lubi. Z wzajemnością, choć Sajanek to taki subtelny chłopiec z sercem na łapie. A psy będą spały dziś jak zabite (pewnie już śpią).- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
marako replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
Dziś wyglądają już na dobrze zakumplowanych. Miło się patrzy na takie dwa smoki. A tak niedawno przecież Sajan niepewny, co go czeka spędził tu pierwszą noc.- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
A Kredka już się pakuje? Znalazł się ktoś do wizyty? Trzymam kciuki za dobry domek dla niej.
-
Moja teściowa, jak przesżła na emeryturę, to też wymyśliła kury na ogródku działkowym. Do dziś nie zapomnę zapachu gotowanych łupin z ziemniaków, wypraw po pokrzywy (to akurat lubiłam), no i od czasu do czasu niestety jakaś kura traciła życie (znów te zapachy, podczas skubania i inne atrakcje, brr), choć to były kurki jejeczne. Ale jakoś po paru latach teściowa wyleczyła się z tego. To oczywiście było sporo lat temu, ale wywołałaś te właśnie obrazy.
-
[quote name='malawaszka']marako umieram z ciekawości jak zachowywała się Joga z obcymi ludźmi - jak sobie radziła, czy chętnie chodziła z nimi na spacery?[/QUOTE] Jogusia kryła się pod biurkiem i w ogóle nie wychodziła do nich. Musiała być przypinana pod biurkiem i wyciągana na spacer. Na spacerze jako tako, ale bez radości. Załatwiła się dopiero w piątek (od wtorku). Jadała tylko pod swoim biurkiem i to malutko, niechętnie. Wczoraj, jak przyjechaliśmy i Joga wyszła spod biurka i przyszła do salonu (tylko do drzwi), jej opiekunki były zaszokowane. Im się nie udało tego wcześniej zobaczyć. Ale wczoraj Jogusia jeszcze była zagubiona i martwiłam się, że jej to zostanie. Dziś na spacerze na szczęście znów wróciła jej radość życia i bardzo wesoło mnie zaczepiała. Nawet nie uciekała od mojego syna i wnuka. Na pysiu uśmiech. Jedzenie wspólne i z apetytem. Taką Jogusię mam nadzieję widzieć codziennie. Jednak wyraźnie czuła się źle bez nas, czy może bez znanych sobie rytuałów. Po spacerze pochodziła po działce, poszczekała na sąsiadów, a teraz zmęczona śpi.
-
Zaniedbany Sznaucer pojechał do DS;-) Marako Dziękuje za Wszystko!!!
marako replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
To jeszcze zostalo nam trenowanie i zdanie egzaminu na IPO, żeby Honda mogła zostać Interchampionem, bo CACIB-ów mamy z zapasem. Teraz pędzimy na spacer z psami, a później podgolę Otiego (i jak się da to też Jogę). W Zadarze bzy już przekwitły, winogrona na krzakach już zawiązane, przyroda szaleje, ale i u nas powoli przybywa zieleni, najgorzej, że chwasty rosną najszybciej i najbujniej. U nas ich na ogrodzie miliony, a ja chyba jednak dalej jestem chora (nie mówię, mam zawaloną krtań - rodzinka miała na wyjeździe ze mną spokój, bo robili co chcieli i nikt ich nie krytykował). Ale chyba wyjdę pokopać w ogrodzie jutro, bo ręce mam zdrowe. Najgorzej, bo nie mogę na L-4 - szefowa w środę wyjeżdża i muszę ją zastąpić, a jak głos mi nie wróci to czarno widzę pracę w szkole, bo tam potrzebny koński głos, czy raczej niedźwiedzi, a jak nie mam wcale. -
Zaniedbany Sznaucer pojechał do DS;-) Marako Dziękuje za Wszystko!!!
marako replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
No i nad pięknym morzem: [IMG]http://img801.imageshack.us/img801/9596/zad6i.jpg[/IMG] Przepraszam, że na wątku Otiego, ale jeszcze gorzej byłoby wciąć się malawaszce, jak to czasem robię. -
Zaniedbany Sznaucer pojechał do DS;-) Marako Dziękuje za Wszystko!!!
marako replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
[quote name='malawaszka']no ja też co chwilę myslę co tam u "maraków" - oby wszystko dobrze :kciuki: i jak wyprawa na wystawę - nawet chyba nei wiemy w który dzień się pokazują?[/QUOTE] Wszystko u nas dobrze. Psy zdrowe i całe. Jak zobaczyłam Grace to poryczałam się ze szczęścia (i ona chyba też). Tęskniły, wszystkie. Najmniej Oti, bo jemu jest dobrze na ogół, jak dają jeść i bawią się. Ale też się ucieszył. Wystawialiśmy się 1 i 2 maja. 2 x CAC, 2 x CACIB 2 x BOB. Spośród ponad 30 zwycięzców ras sędzia wybrał nas do pierwszej siódemki. Niestety zabrakło szczęścia, żeby stanąć na pudle na grupie. Może nie tyle szczęścia, ile dynamiki, bo po 14 godzinach jazdy i 7 godzinach kwitnięcia na gorącym terenie wystawy, bez zahaczania o hotel, wprost z auta, bez namiotu, bo jechaliśmy w czwórkę i nie było miejsca na takie rzeczy. Byłyśmy obie z Hondą padnięte i snułyśmy się po ringu na porównaniu o BOG. a wyglądało, że podobamy się sędziemu oceniającemu grupę. Następnego dnia sędziował nas na ringu i bardzo chwalił, także dynamikę i pamiętał, ze poprzedniego dnia Honda słabo biegała. Tu biegamy: [IMG]http://img713.imageshack.us/img713/613/zad1g.jpg[/IMG] Tu na porównaniu, już w tej siódemce [IMG]http://img803.imageshack.us/img803/8311/zad2e.jpg[/IMG] [IMG]http://img707.imageshack.us/img707/3187/zad3a.jpg[/IMG] Honda skakała z radości, jak przeczytałam jej ocenę [IMG]http://img5.imageshack.us/img5/1637/zad4a.jpg[/IMG] A jeszcze bardziej się cieszyła, jak obiecałam, że już nie będziemy jej męczyć wystawianiem: [IMG]http://img248.imageshack.us/img248/6500/zad5a.jpg[/IMG] -
Nika , wrocławianka z konińskiego schroniska za Tęczowym Mostem
marako replied to NikaEla's topic in Już w nowym domu
Teraz nas nie ma, ale jak już będę (od soboty), to zapraszam na nasze tereny, jak nie będziesz miała lepszego pomysłu. Nika będzie miała towarzystwo, że ho ho i tereny piękne do wyszalenia się. -
Zaniedbany Sznaucer pojechał do DS;-) Marako Dziękuje za Wszystko!!!
marako replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
Na forum sznaucerowym jest czarny, rodowodowy średniak do adopcji, a opis jego wypisz, wymaluj pasuje do Otiego! Chyba posłużę się nim do szukania domu Otiego, bo mam kłopoty z wymyślaniem tekstów do ogłoszeń.