-
Posts
2783 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by marako
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
marako replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='ania0112'] matko jak mnie Inka wkurzała gdy miała igiełki...[/QUOTE] O igiełkach to ja mogę się wypowiedzieć - cała jestem pokropkowana. 8 żuchw i 8 szczęk z igiełkami atakującymi wszystko, co się nawinie.- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
[quote name='mesala']Super wiadomość :multi: U nas od piątku maluchy zaczną wyjeżdżać do nowych domków, zacznie robić się ciszej..... Moje szkraby ważą już ponad 6 kg, dziewczyny troszkę mniej, jedzą suchą karmę bez namaczania, gotowanego indyka, twarożek, serek i smakuje im jabłko. Kochane srajdki :eviltong:[/QUOTE] Mój jeden już pojechał, w weekend 2 lub 3 kolejne. Już ważą ponad 7 kg. Ale jeszcze nie próbowałam karmy bez namaczania, więc spróbuję, skoro Twoje już jedzą. Niestety mam nadopiekuńczą mamusię, która jeszcze nastawia się do karmienia (mimo, że odsadzałam 4 tygodnie temu wg wskazówek, jak to robić), a ponieważ czuje, że ma niewiele pokarmu, to zwraca im jedzenie. Ona chudzinka, one grubasy i jeszcze jej się wydaje, że biedactwa trzeba dokarmiać. Najgorzej, że dziś coś na polu zeżarła "pachnącego" i to im zwróciła, jak wróciliśmy. Zanim dobiegłam pożarły wszystko i teraz zalatują łajnem krowim albo sarnim. Po posiłkach muszę ją na 2 godziny co najmniej izolować. Kocham te maleństwa i smutno oddawać, ale cóż... Będzie ciszej i łatwiej ogarnąć jak trochę ich ubędzie.
-
Mendy Dwie Złe nie dadzą nudzić się... Tazzman i Idefix męczą mnie :)
marako replied to Saththa's topic in Foto Blogi
A ta roślinka to w domu zakwitnie? (no bo do 15 m chyba nie ma szans dojść) -
Mendy Dwie Złe nie dadzą nudzić się... Tazzman i Idefix męczą mnie :)
marako replied to Saththa's topic in Foto Blogi
Już wiadomo po kim on te minki swoje strzela. Fajne te psiuny Twoje, a Fix na tych fotkach jakiś malutki mi się wydaje, mniejszy niż w domku. -
Vesper chyba zadowolona, że jej został chociaż jeden dzieciak (Grace na pewno była z zostawienia Hondy - matkowała jej i czyściła tyłeczek jeszcze do niedawna) Mała podobna do mamusi! Fajna jest i w ogóle masz niezłe dziewczyny. Też gratuluję.
-
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
Margi, zapomnialam Ci wcisnąć parę sadzonek, co mi się podwójnie wypuściły... Następnym razem - będą już podrośnięte. -
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
Ale ładnie wyglądacie! [SIZE=1](to Zielona, będzie chyba kopią Hondy, jest tak jakby zamówiona, a jak nie - waham się nad tym, czy ona, czy liliowa zostanie z nami, o ile nie zostanie nam ich 7 tfu, tfu)[/SIZE] -
Możecie sobie wyobrazić, jak ja się cieszę! To już rok, więc z okazji rocznicy życzę co najmniej ...nastu co najmniej takich lat. Shilunia i u nas dała się poznać od najlepszej strony, więc wiem, jakie słowa o niej są prawdziwe. Taki dom, jaki stworzyliście dla niej (i sami tez dla siebie), to skarb. Życzyłabym sobie, żeby szczeniorki Hondy trafiły choć w połowie tak dobrze (bo może nie wiecie, ale Honda urodziła 29 grudnia 9 szczeniaczków, które właśnie teraz zaczną nas opuszczać, albo zostaną z nami, bo jakoś chyba za daleko do wiosny i na razie zainteresowane jest skromniutkie). Zapraszam na [url]www.blackbuddhakennel.pl[/url] - jest parę fotek maluchów, baaardzo słodkich rozrabiaków.
-
Po cichu podczytuję i zaciskam kciuki za zdrowie Mikusia i za domek dla Sawany (choć chyba nigdzie nie będzie jej lepiej, niż u Ani).
-
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
[quote name='wilczy zew']Czekam z niecierpliwoscia na foty i wiesci od behawiorystki. Poczym sie poznaje kiedy nastapi rozpakowanie??[/QUOTE] O ile pamiętam, bo to było przed 30 laty, brzuch opada na 2 tygodnie przed. -
Tina jak z Bellą poszaleje, to i brzuchol jej się zmniejszy, bo za wiele ruchu to ona nie miała i mięśnie ma słabe, żeby trzymały brzuch w ryzach. Warczenie to tak jakby na wyimaginowanego konkurenta do miski. (jakieś zwidy ma? czy tak na wszelki wypadek, żeby się nikt od tyłu nie zbliżał)
-
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
To gdzie ta wystawa była? W Rybniku? Ja poszło? Też czekam na foty. -
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
[quote name='Margi']Ja nie wiem jak Ty to robisz z tymi fiołkami.U mnie listki stoją jak druty i na tym koniec.Rodzinek niet. (...) Marako mam przyjechać w sobotę czy w niedzielę (przyszłą oczywiście )? Jak wolisz?[/QUOTE] Właśnie nic nie robię zupełnie - 3 razy podlanie w całej ich historii i ze 3 razy podniesiona klapa, żeby odparować skroploną wodę na ściankach. Chyba tajemnica to miejsce - stół 1,5 m od okna południowego, słońce bezpośrednie tylko przez moment, za to dużo światła. No i szklarnia z OBI. W mojej szklarence z opakowań plastikowych żaden nic nie wypuścił i listki są słabowite. Przeniosłam 4 do wyrobionych miejsc w tej dużej z OBI i może dadzą się uratować. Padły mi tylko numery 81 i 90. 17 mam też podwójną (oprócz 100, więc też dla Ciebie). W sobotę będzie chyba tradycyjnie Dorota od jednego szczeniaka, a także chyba facet do odbioru drugiego. Więc lepiej niedziela - mniejsze zamieszanie. -
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
Jedna rezerwacja suczki odwołana. Tak, że muszę zmienić na stronie. Horror robienie im zdjęć, te najładniejsze wyszły najgorzej - np. różowiutka jest cukiereczkiem, a nie dało się jej fotki zrobić, to samo oba niebieskie - na żywo śliczne zgrabne grubaski (haha, u ludzi to byłby dysonans), a na fotach jakieś pokraki, jeden długi, drugi z podkulonym ogonem. Ale i tak nie jest źle. Lepsze foty mam mniej pozowane, ale nie mam siły wrzucać. Aaa, a propos fiołków, to numeru 100 mam aż 3 spore sadzonki, węc, jak nie masz, Margi to za tydzień będziesz miała. No i jakieś inne może też się zdublują (niektóre listki wypuściły po 2 sadzonki, więc mogę je rodzielić odsadzając). Zrobiłam dziś remanent. -
U nas słoneczko piękne. Aż się boję, że od Was przyjdzie plucha.
-
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
W tym rzecz, że moja córka jest na 2 roku dobrego, zamawianego kierunku, a rok niżej takiego kierunku nie ma. Dostała propozycję pracy w hp, na warunkach, jakie może sobie wymarzyć absolwent niejednego kierunku szukający pracy. (to dlatego, że dobrze wypadła na "językiadzie" hiszpańskiej i zna nieźle angielski no i studiuje to co studiuje). Ona chce to pogodzić ze studiami dziennymi! Bo nie chce z tego kierunku rezygnować. A to mało realne. Już prawie podpisała umowę (od 1 marca zaczyna pracę), a 90% prowadzących zgodziło się na zaliczanie tylko na egzaminie lub konsultacjach, bez chodzenia na zajęcia. Niestety 2 osoby się nie zgadzają. I nie wiem, jak będzie, czy to się utrzyma. My radziliśmy jednak skończenie studiów i odpuszczenie pracy, ale młodzi wszyscy mówią, że to okazja, praktyka w firmie jest ważniejsza, a studia można dla papierka zaliczyć zaoczne - nie ma to znaczenia. A ona 2 sroki za ogon chce. I bądź tu mądry człowieku. 4 psy przy pracy zawodowej 30 km od miejsca zamieszkania to naprawdę trudne do ogarnięcia, zwłaszcza, że 2 to weteranki. Finanse to nie wszystko. Ale miot jest rewelacyjny. Jeżdżę na przeglądy miotu i mam już jako takie rozeznanie w jakości szczeniąt - wiem, ze swoje kocha się mocno i słabiej widzi się wady, ale te są naprawdę udane (może 2 nieco dłuższe i węższe, z miększą okrywą, za to z pięknym głowami Hondy, a reszta to kafarki, jak ich tato, łby ogromne, kość gruba, piękne kątowanie). No i zawsze to jakaś mordeczka zostałaby w rodzinie, mniej żalu za innymi. -
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
Dopiero około 20.02 robimy przegląd miotu. Jeden zamówiony chłopak pojedzie zapewne zaraz po przeglądzie, ale drugi najwcześniej 9 marca. Inne na razie wolne, to i raczej będą w domu do tego 22/23. [SIZE=1]Będę suszyła głowę mężowi, żeby pozwolił zostawić jedną/jednego. Córka schodzi nam z garnuszka od 1 marca (o ile nie rozmyśli się, bo w zasadzie jeszcze nie byłoby za późno na zmianę decyzji), to i może udźwignęlibyśmy utrzymanie jeszcze jednego psa.[/SIZE] [SIZE=1]Ale cii.[/SIZE] -
Mendy Dwie Złe nie dadzą nudzić się... Tazzman i Idefix męczą mnie :)
marako replied to Saththa's topic in Foto Blogi
Wiesz, że ja kocham czarne i olbrzymie, więc Tazzik jest w moim typie, ale miny Fixa są nie do podrobienia - jest taki wyrazisty, no i niezwykle fotogeniczny, ostatnie zdjęcia pokazałam rodzince i byli pod wrażeniem! Fajne i te rozczulające -leżące, Chińczyk, no i pełna powaga albo uśmiechy, a nawet ta fota zza Tazza. On jest urodzonym modelem albo aktorem do jakiejś komedii sentymentalnej. -
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
Ja włażę do nich, jak się drą, co następuje wtedy, gdy muszą iść już do "zagrody" spać. Jak wejdę, to natychmiast milkną wtedy i mnie obłażą. Szarpią frotkę z włosów, podgryzają, liżą, wspinają się - UWIELBIAM te miziaki. Margi - to dobry moment na odwiedziny, bo później będą już może nie aż tak słodkie. I gryźć będą mocniej. -
A na tych fotach to ta olbrzymka Państwa od Absurda? Jak ona przyjęła nowego kolegę? Była zainteresowana? (chyba, że pisałaś, a przeoczyłam - ostatnio czytam "po łebkach")
-
Moja suczka ma rodowód z SWKiPR - jestem załamana!
marako replied to Amberówna's topic in Wyżeł weimarski
[quote name='weimaranerklub']Jestem założycielką i administratorem Internetowego Klubu Wyżłów Weimarskich. Na ten post trafiłam przypadkowo. Współczuję Amberównie, że dała sobie wcisnąć weimarkę spoza ZKwP. Wydaje mi się, że wraz z wejściem w życie nowej ustawy przeciętny przyszły nabywca naprawdę ma trudne zadanie, żeby oddzielić ziarno od plew. Pojawiło się mnóstwo nowych stowarzyszeń, ZKwP od lat przyzwyczajone do pozycji monopolisty nie prowadzi żadnej polityki zmierzającej do propagowania Związku, nie uświadamia, że znakomita większość tych nowych stowarzyszeń to organizacje fikcyjne, mające na celu ominięcie zapisów ustawy. Jeżeli ktoś naprawdę porządnie nie "odrobi lekcji", da sobie wcisnąć psa, tak jak to się stało w przypadku założycielki postu. Naprawdę sporo piszemy na stronie Klubu o tym jak i gdzie kupić weimara. Jak zrobić to taniej, czym różni się hodowla od pseudo: [URL="http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php?page_id=36"]Gdzie szukać hodowców[/URL] [URL="http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php?page_id=37"]Hodowca kontra pseudohodowca[/URL] [URL="http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php?page_id=38"]Wybór szczeniaka[/URL] [URL="http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php?page_id=40"]Trasport szczeniaka[/URL] [URL="http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php?page_id=41"]Ile kosztuje weimar[/URL] Ale być może w dzisiejszych czasach jest to stale za mało. Chyba trzeba będzie tekst na stronie Klubu przeredagować i jaśniej wytłumaczyć ludziom, co oferuje ZKwP, a co te wszystkie inne stowarzyszenia. A raczej czego nie oferują. Mam tylko nadzieję, ktoś to przeczyta zanim kupi....[/QUOTE] Przeczytałam "od deski do deski". Żałuję, że nie zdobyłam się jeszcze na to, by takie porady umieścić na stronie swojej hodowli (zresztą nie wiem, czy tak celnie i czytelnie bym potrafiła ująć tyle aspektów przydatnych ludziom zainteresowanym kupnem szczeniaka). Dobrze by było, by taki tekst mógł być szeroko rozpropagowany i "trafił pod strzechy". Może warto przynajmniej duże fragmenty zamieścić w miejscu ogólnie dostępnym, łatwym do odnalezienia każdemu, kto interesuje się nabyciem psa (i innym też). Mam nadzieję, że mogę zainteresowanym tym tematem podsyłać link do Waszej strony? -
[quote name='wilczy zew']Co to FM? .....[/QUOTE] Też byłabym zainteresowana, ale do sprania mocz psi, nie koci (na kanapie i dywanikach)
-
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
[quote name='Margi']Sandra ja wysłałam chyba ze 2 miesiące temu i dalej nic.:evil_lol: /QUOTE] Margi, do mnie zgłasza się tłum uczniów dziennie, więc na wszelki wypadek nie potwierdzam (a Ciebie znałam tylko po imieniu i nicku). Sandra ma tak rzadkie imię, że się zorientowałam. Przyszedł płyn z Germapolu i po umyciu podłogi jest dziś nieco lepiej w powietrzu. Dziś pocykałyśmy z córką fotki jeszcze za dnia i po wybraniu czegoś z nich nareszcie ruszę z ogłoszeniami i coś wrzucę na stronkę. Już wiem też jak na fb wrzucać nawet i filmiki, to coś sklecę. Dziś spałam 3 godziny, jutro wstaję znów o 4:00 i mam do 21:00 pobyt w pracy + dyżur, więc nie liczę na cud, że mi się uda to zrobić dzisiaj, bo padam na twarz...