-
Posts
2783 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by marako
-
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
[quote name='ania0112']nie widziałysmy... podaj linka. marako nagraj maluszki, plis![/QUOTE] Nagrać to nie problem (mimo braku światła, jak wracam z pracy). Ale gorzej z zamieszczeniem tego gdziekolwiek, bo nie mam za bardzo czasu się tego uczyć, a tak "na surowo" to ma taką objętość, że nie przechodzi. Na stronę moją przegrałam, ale nie chce się uruchamiać (nie wiem, czemu). Na you tube nigdy niczego nie wrzucałam. Koleżanka wrzuciła na swojego fejsa, bo nagrała jak jadły (przy sztucznym świetle), to u mnie się też pojawiło (nie wiem, jak,bo nie ogarniam logiki fejsa), ale jakość bardzo byle jaka. Jak mi ktoś powie, jak, albo jak córka się ulituje i mi to powrzuca, to OK, będą filmiki, bo jest na co patrzeć, takie są odlotowe te cudaki. Ale jak nie, to się nie wyrobię czasowo, żeby to opanować (nawet nie miałam czasu ogłosić, że mam miot, chyba zostanę z ósemką, bo na razie mam jedną osobę chętną - no ale jak nikt o nich nie wie, to trudno liczyć, że ludzie będą jasnowidzami i się ustawią w kolejce po szczeniory) -
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
[quote name='Saththa']Ty daleko mieszkasz? Ja jakbym przyjechała.. to jakby mnie Honda nie zjadła... to bym im wlazła do kojca i tam się połozyła i przeleżała cały weekend :iloveyou: [/QUOTE] Honda by Ci podziękowała, ja też (bo jakbyś leżała w kojcu, to 50% sików na Tobie... i nie musiałabym ścierać). A tak serio to najprzyjemniejsze uczucie, jak łażą po Tobie, podgryzają, przytulają się, liżą. Gdyby tylko nie skały tyle... (i nie kupkały). Przed chwilą już spały po kątach, a jak zagoniłam na ich wybieg na noc, to teraz jazgot jak w małpiarni ze stoma wyjcami, koczkodanami, małpiatkami itp.) Bez stoperów nie da się zasnąć. No poszłam do nich na chwilę i polulałam. Już nieco ciszej są. -
[quote name='wilczy zew']Tego co strzelał :angryy:[/QUOTE] Myślę, że ją dobił, żeby skrócić cierpienie po przejechaniu, bo może stan wskazywał na śmiertelne uszkodzenie (rana wskazuje na strzał z bliska).
-
[quote name='wilczy zew'] Zamarzła?[/QUOTE] Nie, miała ślady wskazujące na przejechanie autem oraz ranę na szyi (postrzałową).
-
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
Nie dałam rady - jeżdżenie do Wrocka po Anetę i tam za Oleśnicę po sunię, później dalsze kroki. Zrobienie wybiegu dla szczeniorów, bo z kojca już wyrosły, a muszą być zamykane jak zostają same. Wcześniej zakup linoleum o małej poślizgowości na ten wybieg, no i ciągłe jak nie karmienie, to ścieranie sików i zbieranie kup. Nawet nie tknęłam pracy, a miałam coś dużego terminowego do zrobienia i będę liczyć na to, że w urzędzie nie zauważą, że to jeszcze niegotowe. Po prostu wysiadam z powodu niedoborów snu i przemęczenia, a jednak do ogłoszeń trzeba trochę świeżości - dobre foty, bardzo wyważony tekst, bo konkurencja obserwuje, itp. Miała mnie wesprzeć córka, a okazuje się, że dziś to ja musiałam ją wozić, a ona nie miała czasu mi pomagać. -
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
Aaa, to co innego. Ale i tak zamówiłam 5 litrów, bo spryskiwacz będzie chodził na okrągło, 300 razy dziennie. -
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
Dzięki, zaraz zamawiam i to ten 5l, bo Grace raczej też będzie posikiwać w dłuższym okresie czasu. Co prawda wody na mycie codziennie wychodzi 30 litrów, to przy rozcieńczaniu 1:10 dawałoby zużycie 3 litrów koncentratu dziennie. Chyba jakoś inaczej trzeba używać tego, nie do wody na mycie podłogi, ale np. po myciu zwykłą wodą dopiero przemyć podłogę małą ilością wody z tym środkiem. Czy dobrze rozumiem? -
Ojej, jaka biedna ta duża sunia z posklejaną brodą. A ten jej kojec to już w ogóle porównywalny tylko z najgorszymi mordowniami. Dobrze jej z oczu patrzy, to dopiero będzie radość, jak jej zrobi się lepiej bez tej skorupy. A u nas smutny dzień. Po 5 dniach codziennych poszukiwań sunia koleżanki odnalazła się martwa (westka, którą koleżanka zostawiła u swojej znajomej na kryciu, a tam sunia w poniedziałek w nocy zniknęła). Pojechaliśmy dziś po ciało, ale sprawa jest bardzo dziwna (przypuszczałam, że nie żyje, tak się to wszystko jakoś układało, że nie liczyłam na cud, ale nadzieja zawsze jest do końca, więc szukaliśmy szczególnie intensywnie prowadząc akcję plakatowo-ulotkową). Właścicielka bez samochodu, niepełnosprawna, więc nie mogła jej wozić na krycie, ani też sama szukać, dlatego się zaangażowałam mimo dużego niedoczasu (praca, szczeniaki). Smutno, że taki finał.
-
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
[quote name='zerduszko']Jak się odpowiednio zaprawisz, to nie czujesz smrodu moczu :evil_lol:[/QUOTE] O mnie mi nie chodzi, gorzej, że goście przyjeżdżają trzeźwi i tacy też odjeżdżają, bo do mnie tylko autem można (a ja też zmotoryzowana, to zaprawiać się nie mogę). -
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka']ja wiem ja wiem - kosztuje trochę, ale jest wydajny i naprawdę działa - ja tego używam bo inaczej byśmy tu nie wytrzymali... nie maskuje zapachu tylko rozkłada na czynniki pierwsze amoniak - biostalfris [URL]http://germapol.istore.pl/pl,category,183819,bio,stalfris.html[/URL] ja kupuję ten litrowy za 68 zł i wystarcza na dłuugooooo bo to się rozcieńcza 1:10[/QUOTE] Dłuuugo, tzn. ile? Bo ja muszę jeszcze z 1,5 miesiąca myć kilka razy dziennie dół - 50 m2. A wolalabym nie wyskakiwać z prawie 3 stów (240 + kurier). Ale wolę to niż 2 razy płacić za kuriera, jak się okaże, że za mało litr. -
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
Każde siki wycieram ręcznikiem papierowym, podłogę myję 7-10 razy dziennie (przynajmniej w weekendzie) a i tak niestety zapach moczu w tej chwili jest już bardzo męczący. Nie wiem, jak one to robią, bo każde sika tak ze 20 razy dziennie. W zasadzie bardzo często siusiają na podkład (mają takie WC obok kojca), ale i tak bez przerwy znajduję kałuże wszędzie. Czy wiesz, co dodawać do wody, żeby to niwelować (ale żeby nie szkodziło maluchom)? Ocet ma też niemiły zapach, ale chyba tylko to pomaga. -
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
[quote name='wilczy zew']Marako,jaki rzut na tasmę na bazarku,fiu fiu![/QUOTE] Odbiję to sobie w cenie szczeniaków, a za to będą wyposażone w ładne obróżki. (obym tylko miała gdzie się zapożyczyć do czasu sprzedania któregoś, bo na razie tylko generują koszty) -
Mendy Dwie Złe nie dadzą nudzić się... Tazzman i Idefix męczą mnie :)
marako replied to Saththa's topic in Foto Blogi
Ja tam nie wiem, co mam, bo mi post nie poszedł (z cenami optymalnymi) i musiałam wysłać jeszcze raz z cenami "na oko", czyli jedne za wysokie, a inne, być może za niskie, bo bez skonfrontowania z ostatnimi minutami licytacji. -
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
To nic prostszego, przyjeżdżaj. Zaraz przybiegną - tak mają, że lecą do ludzi (czasem, by podgryźć, czasem, by się połasić). -
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
[quote name='Margi']Wilczy podaj mi linka do tych zdjęć,bo na stronie hodowli ich nie widzę.:shake:[/QUOTE] W zakładce szczenięta, pod fotami rodziców i wcześniejszymi fotami szczeniąt. -
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
Jeszcze nie ogłaszałam ich w ogóle. Jutro zamierzam. Ale najwcześniej i tak pierwszy pojedzie po przeglądzie miotu, który planuję na ferie (około czwartku-piątku 20-21 lutego). Czyli pierwszy odjedzie najwcześniej 22 lutego. Szczepię w weekendzie 15-16 lutego, chipuję tuż przed przeglądem, czyli 19-20 lutego). -
Mendy Dwie Złe nie dadzą nudzić się... Tazzman i Idefix męczą mnie :)
marako replied to Saththa's topic in Foto Blogi
[quote name='wilczy zew']Mozesz napisać do Taks i zmniejszy :-)[/QUOTE] Niech ktoś ma też radochę, a Taks mniej pracy, odpuszczam. Mam inne typy też ładne. -
Galeria szalonej sznaucerzycy i miziastego kociosława.
marako replied to Margi's topic in Foto Blogi
Margi, moja najlżejsza sunia już przekroczyła wagę Twojej kotki. (a najcięższy ma ponad 3 kg). Na stronie [url]www.blackbuddhakennel.pl[/url] zamieściłam fotki z posiłku (ale niestety już jedzą w sposób dość cywilizowany, więc nie będzie ubawu z patrzenia). -
Mendy Dwie Złe nie dadzą nudzić się... Tazzman i Idefix męczą mnie :)
marako replied to Saththa's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka']te mi się te podobają - zwłaszcza ta druga - mega śliczna jest[/QUOTE] Ta druga baaardzo mi się podoba, ale jest ogromna nawet na moje olbrzymki i musiałabym mocno zmniejszać, a taka duża zakładka nie wygląda za dobrze. Dlatego ją odpuszczam (i dobrze, że nie kusi, bo jest już niezła cena za nią). -
Mendy Dwie Złe nie dadzą nudzić się... Tazzman i Idefix męczą mnie :)
marako replied to Saththa's topic in Foto Blogi
[quote name='wilczy zew'] Też źle widzę licytację Marako. [/QUOTE] Nie martw się, z tych, które wybrałam (bo nie łakomiłam się na te najbardziej oblegane) nie ma Twoich. Ania 0112 - dwie Twoje, Saththa - jedna Twoja. (na 13..., więc niedużo trafień) -
Mendy Dwie Złe nie dadzą nudzić się... Tazzman i Idefix męczą mnie :)
marako replied to Saththa's topic in Foto Blogi
[quote name='ania0112']nie wiem czemu ale mam złe przeczucie odnośnie marako licytacji... mam głupie wrażenie, ze to ona mi coś wykradnie :evil_lol:jeżeli tak to ostrzegam, ze łatwo nie będzie :diabloti: eh tam na bazarku jest sliczna błękitno fioletowa ale musiałabym kupić sobie do niej olbrzyma :lol:[/QUOTE] Jak na razie, to z 13 moich wybranych tylko 2 są ciutkę podnoszone ostatnio (nie pamiętam przez kogo). Jakby co, to jakbym wygrała, to ewentualnie mogę Tobie jakąś podebraną ustąpić, jak dasz radę moją cenę udźwignąć... -
Mendy Dwie Złe nie dadzą nudzić się... Tazzman i Idefix męczą mnie :)
marako replied to Saththa's topic in Foto Blogi
Mi się wiele marzy (bo chcę na wyprawkę dla szczeniorów też kupić - choć nie wiem, czy na teraz bardziej, czy na za jakiś czas, bo one rosną szybko). Ale trzymam w tajemnicy, żeby przez 20:00 zaliytować, może nikt nie zareaguje... Przy takiej ilości (chcę zamówić 12!) to nie mogę szaleć cenowo. Za dużo szczeniory jedzą (już doszły do kilograma wołowiny dziennie!), bankrutuję mimo "trzynastki". -
Mendy Dwie Złe nie dadzą nudzić się... Tazzman i Idefix męczą mnie :)
marako replied to Saththa's topic in Foto Blogi
[quote name='ania0112'] kurde nie wiem jak ty to robisz, oglądałam przed chwilą obroże i mi pierscienie przez siebie nie przechodzą więc nie mam pomysłu jak ją można rozpiąć :)[/QUOTE] Rzeczywiście, jak pisze Zerduszko może w małych rozmiarach obróżek są inne pierścienie, w moich dużych obrożach jeden pierścień jest nieco mniejszy i ustawiony węższym bokiem przechodzi.