Jump to content
Dogomania

ockhama

Members
  • Posts

    5022
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by ockhama

  1. [quote name='Bila']Może mnie kto oświeci, jak tu zapodać Frontline, skoro ciągle leje:shake:[/QUOTE] Bry Laski :lol: zaaplikuj rano po deszczowym spacerze lub na noc po wieczornym moi veci zawsze twierdzili że taki deszczyk po paru godzinach juz środka "nie zmyje"
  2. [quote name='choleraa'] Wchodze sobie rano do pokoju, a tam... jakas suka z mężem w łóżku! :D[/QUOTE] :diabloti: Nie "jakaś" tylko niestety znajoma :razz: ...ale przynajmniej nie "pierwsza lepsza"... tylko francuska! więc może tym razem przymknij oko ;)
  3. [quote name='Maupa4'] A zaparłam się. :eviltong: Podobnie jak w przypadku akwarium z rekinami:[/QUOTE] i dzięki temu oglądamy tu ZOOlogiczne foty ;)
  4. [quote name='Maupa4'] I zaraz znowu przewrotka [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images8.fotosik.pl/315/ac1c31657212b50e.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE] i widać że maczałaś w tym palce ;)
  5. [quote name='Bila']Bosko wywija, popatrz:evil_lol: [URL]http://www.fajnefilmy.tv/224_Tanczacy_super_hipopotam.htm[/URL][/QUOTE] :evil_lol: a tyłeczek... :razz: :diabloti:
  6. [quote name='Bila']Mam takiego w różowych gaciach:cool3: [url]http://www.e-gify.pl/gify/zwierzeta/hipopotamy/hipopotam15_%28www.e-gify.pl%29.gif[/url][/QUOTE] w pink gaciach - łykam :lol: choć tamten jest bardziej sexy... :razz:
  7. [quote name='Bila']A propos hipków, to ja mam na jednym forum taki avatar [IMG]http://www.dogomania.pl/[img]http://www.pic4ever.com/images/hippo.gif[/IMG][IMG]http://www.pic4ever.com/images/hippo.gif[/IMG][/QUOTE] suuuper :roflt: ...choć osobiście bardziej wolałabym hipka pink :lol:
  8. [quote name='Bila']Jeszcze nie za bardzo kumam o co w niej chodzi:cool3::cool3:[/QUOTE] chodzi o to żeby prała :diabloti: ;)
  9. [quote name='Maupa4']Ty to chciałas foty "architektury" ... mówisz i masz ;)[/QUOTE] mało! jeszcze poproszę :razz: [quote name='Bila'] Voila, praleczka:cool3:[url]http://img249.imageshack.us/img249/192/p1010107e.jpg[/url][/QUOTE] wow! w moim ulubionym typie maszynki XXIw - gada/wyświetla co chce i co masz zrobić ;) np .error nr taki i zrób to czy tamto :lol: tylko kiepsko jak czasem pisze - [I]konieczny kontakt z serwisem. życzę miłego dnia.[/I]
  10. Może oznaczenie terenu - "pola bitwy"? Dominacyjne czy lękowe? Czy mogą być to problemy starcze? Czy nasikał na dywan bo zapomniał gdzie się to robi? Ale jak się otwiera drzwi do tego pomieszczenia do którego chce się wejść to już nie zapomniał... na spacery chodzi bardzo często nawet jak na starego psa więc kwestia zapełnionego pęcherza odpada - choć prawdą jest że podawanie sterydów daje też efekty uboczne w postaci "zwiększonej produkcji i wydalania moczu"). Wg wyników badania krwi nie ma stanu zapalnego w organiźmie więc kwestie zapalenia nerek czy pęcherza moczowego możemy wykluczyć. Starcze nietrzymanie moczu - problemy ze zwieraczem, to raczej częste posikiwanie i moczenie posłania. Nie uczłowieczając zbytnio zachowań zwierzęcych wg mnie to "ostentacyjne lanie"... sorry za słownictwo. Nie ma co dywagować... nic nam to nie da. Może "kozetka" behawiorysty-fachowca da jakieś efekty. Dziś będąc u wetów przy okazji miałam temat Haśka i "ustaliliśmy" że w piątek lub sobotę mamy się stawić z nim na kolejny steryd oraz oglądanie "postępów" oczopląsu.
  11. [quote name='AMIGA']Wlaśnie Pestka sie udala na poszukiwania klucza do pokoju, żeby cwaniak się nie dal rady wedrzeć do kotów podczas jej nieobecnosci oby szybko udało się znaleść raczej "klucz do Haśka"
  12. [quote name='Maupa4']No to może ja Wam wkleję [B]w ramach nagrody za iniekcję zdjęcia z ... ZOO[/B] :cool3:[/QUOTE] no to gdzie TE foty :razz: bo już Margo iniekcję zaliczyła... [quote name='Bliss']taką: [URL]http://technowinki.onet.pl/artykuly/testy/nokia-3720-classic-gruboskorna-komorka,1,3060243,artykul.html[/URL][/QUOTE] niekiepska TA Nokia :lol: jest co niszczyć :diabloti: lubię takie solidne anty-gadżety :razz: [quote name='Bila'] Już się akumulatorki ładują:cool3:. [/QUOTE] :multi: foty pralki będą! no tylko żeby nie zostały odebrane jako kolejną prowokację... może niektórzy nie mają lub nie używają i bedzie gadanie... [quote name='Bila'] ... jak zobaczył skrzynkę z narzędziami, to nie było mocnych, wszystkiego musiał sam dopilnować. Jako domorosły majsterklepka kradł śrubokręty:angryy:. [/QUOTE] no co chcesz? zainteresowany tematem i dla gości miły ;) stanął na wysokości zadania! niejednego TZ'ta mógłby mega zawstydzić :diabloti:
  13. [quote name='Bila']Łośki z rana to normalnie nieruchawe przy Margo:evil_lol:[/QUOTE] Zaspane. Budzik dzwoni tradycyjnie o 7.00 przez 7 dni w tygodniu :placz: więc przy dźwiękach łagodnej, aczkolwiek stresującej - zważywszy na masakryczną porę - melodyjki, leniwie sobie łypię dokoła i co zwykle widzę? Margo leży i też łypie. Colette leży i łypie - ale zwykle jeszcze nie leży bezczynnie łypiąc, tylko memla z zaangażowaniem równie wielkim co głośnym Petstages'a. Szekspir leży, ale nie łypie tylko pochrapuje z cicha, bo to mega śpioch i zwleka się zwykle w myśl niestresującej zasady: "ostatni kiedyś będą pierwszymi" :diabloti: Ori jak to Ori łypie na very trzeźwo i przytomnie - zawsze zwarta, czujna i gotowa! Jak już sobie tak wzajemnie połypiemy to wstajemy. Znaczy ja wstaję, a one sobie zostają chyba dalej kontemplacyjnie połypać. Pierwsza Głodna czyli Colette ześlizguje się po schodach goniąc własny nos węszący co by tu skonsumować jako przedśniadaniowy nielegalny gratis - niedozwolony, a wręcz zakazany przez ustawę "o pozimowym odchudzaniu białych bulw na literę C". No to jak już dostanie :oops: od zaspanej i półświadomej mamusi to na co liczyła, zastyga pośrodku holu w pozie wyczekiwania na to co nieuchronne - wyjście na spacer. Reszta towarzystwa kolejno: Ori jako mniej wygłodniała po nocy. Margo, jako wcale niegłodna, ale konkurencja czuwa michy trzeba pilnować, no i wiecie rozumiecie - SPACER! A potem... długo długo nic. Cisza. Pora tylko na moje kwestie... prysznic, kawa, doprowadzanie się do stanu publicznego oglądu. No to wychodzimy i... jest - tupot białych łap o schody puste - Szekspir i jego decyzja a'la last minute... ja, ja, ja pierwszy, czekajcieee na mnie głąby! To już klasyka. no to tera lecimy z S i M na wybieg wetowy-gabinetowy czyli [I]top model look[/I] po odbiór nagród w postaci... iniekcji.
  14. [quote name='Bila']Byś kupiła sobie taka Nokię jak ja mam, to by nie było problemów, [B]spadła mi tysiące razy i jeszcze się trzyma[/B].[/QUOTE] [quote name='Maupa4'][B]Sam się rozpadł[/B] - przecież to Bondowski telefon ... :diabloti: Telefon mający swoje własne życie, :multi: bo on oprócz tego że [B]samoistnie się samounicestwia[/B] to jeszcze ma własne koncepcje kiedy i do kogo dzwonic albo kiedy i z kim kończyc rozmowę. [/QUOTE] [quote name='Bliss'] każdy telefon mi się rozpada po 2 max 3 miesiącach ... teraz [B]kupiłam sobie nokię reklamowaną jako dla hydraulików i stolarzy[/B] - wodoodporna, kurzoodporna i ma metalową ramę więc może mi spadać :p[/QUOTE] [quote name='Maupa4'] ... "telefon należy używac zgodnie z przeznaczeniem" ... [B]no a niby co ja mogłabym nim robic takiego niezgodnego z przeznaczeniem ?[/B] :hmmmm: [B]Ani nie wstrząśnięty ani tym bardziej nie zmieszany[/B] ... tylko ... szanowany :roll:[/QUOTE] :diabloti: ale Was tele-żale i tele-pochwały naszły... czyli wychodzi na to że trzeba mieć 2 telefony - jeden do gadania a jeden do oglądania/leżakowania - czyli Nokię dla [I]ludu wiecznie pracującego/gadającego[/I] i SE dla ludu co to się leni czyli [I]rozmowy w weekendy i święta[/I] Cześć Laski :lol:
  15. na Dzień Dobry... małe rozruszanie poranne ;) wyjscie na spacer - łośki zaspane wielce... ale Margo zawsze chętna na biegi i skoki :multi: nawet jak pada... [I]trening czyni mistrza[/I] więc wreszcie wyrabia formę w magicznym m. ... bo dość się już nasiedziała w swoim życiu :razz: "przed ubraniem"... [video=youtube;GSpnqZK2Tmk]http://www.youtube.com/watch?v=GSpnqZK2Tmk[/video] "po ubraniu"... [video=youtube;YqA5vH9nUaA]http://www.youtube.com/watch?v=YqA5vH9nUaA[/video]
  16. [quote name='Maupa4'] Albo babci Maji ekwilibrystki ? I pomyslec że ja wiele razy zastanawiałam się na który to fotel ja ją wsadzałam ... bo tak jakos mi się nie zgadzało gdzie ona śpi ... :roll:[/QUOTE] bulwa seniorka-akrobatka słodka spryciara :lol: super! [COLOR="silver"]no to Bila wybrała w ostateczności... starego 007[/COLOR] :diabloti:
  17. [quote name='Bila']No niestety nie, z Rogerem Moorem, ale w ostateczności może być:razz:[/QUOTE] taaak ale tylko w ostateczności :diabloti: przy SC wysiada w przedbiegach i aktorsko i :razz: [quote name='Maupa4']No a ja tego właśnie Jamesa Bonda lubiłam najbardziej. W sumie [B]najważniejsze to miec wyluzowany stosunek do samego siebie ...[/B] :razz: A i nie kupujcie telefonu Jamesa Bonda z tego ostatniego Bonda ... no chyba, że to mi się trafił ten wadliwy egzemplarz ... wadliwy egzemplarz telefonu nie Bonda ... :roll:[/QUOTE] wyluzowany stosunek do samych siebie to mają tylko szczęśliwi ludzie a wyluzowany stosunek do innych to tylko mega szczęśliwi ;) może to model TYLKO dla Bonda :diabloti: bo też słyszałam że jest [I]ocean narzekających[/I] - utopili ;)
  18. [quote name='Bila']Jakiś stary ten JAmes, ale go lubię:evil_lol:[/QUOTE] z Seanem Connerym? :razz:
  19. [quote name='Bila']Ciężko z czytaniem:roll::roll:. Nie chce mi się:roll::roll:. Zaraz będzie JAmes Bond:roll::roll:. Chyba koniec na dziś z lekturą:roll::roll::evil_lol:[/QUOTE] 007... wstrząsnięty i nie zmieszany? czy nie wstrząśnięty a zmieszany ;) a ja nie mam TV :placz: ale mam neta :diabloti: i czasem to i tak zbyt wiele srebrnej poświaty ;) masz rację, olej czytanie ;) zostań z nami na dogo-wagarach :lol:
  20. sybisia, malawaszka, weszka... nie ma za co dziękować. Mr. Haśko juz mi osobiscie podziekował ;) I mam nadzieję, że Andrzej da radę wyprostować pochylone stare drzewo...
  21. Witanko Laska :loveu: :multi: jak czytanie? :razz: po królewsku? ;)
  22. jesssu już piszę... no to w skrócie po dzisiejszej wizycie w gabinecie na Orlich Gniazd: Kwestia słuszności owej diagnozy guza mózgu nadal wysoce dyskusyjna... Wyniki badań krwi poprawne, nie ma stanu zapalnego w organiźmie, nerki i wątroba ok., nie ma temperatury, serce osłuchowe ok., uszy zwłaszcza to bolesne lewe ślady po/przed? byłym/powracającym? stanem zapalnym - do obserwacji. Dr Jacek twierdzi że trzeba dać psu czas - pies po przejściach, z przuliska, w podeszłym wieku, z nawykami i lękami niewiadomego źródła, a trzeba brać jeszcze pod uwagę ślepotę, zmiany starcze zachodzące w mózgu i cechy rasy. Jeśli zdecydujecie się na rezonans magnetyczny z kontrastem (tak jak pisałam wcześniej właśnie rezonans a nie tomografię) to sugerowałby wykonać badanie w Wawie (koszt ok. 1000 zł). Pytanie tylko jeśli badanie potwierdzi guza to kto podejmie się wykonania trepanacji czaszki u psa i to 12 letniego i kto zagwarantuje pozytywne efekty zabiegu... a kwestia opieki? Odradza podawanie środków uspakajających psu bo to też nie jest żadne wyjście z sytuacji, a tylko poprawi komfort opiekunowi psa. Konkludując pies potrzebuje czasu, cierpliwośći i opanowania. Haśko na pewno nie potrzebuje żadnych środków przeciwbólowych. Jedynie steryd został utrzymany w celu kontynuacji "doświadczenia" czy pomaga przy ew. podejrzewanym obrzęku mózgu i oczopląsie, który jeszcze nadal nie ustąpił (kolejna iniekcja za 7 dni). Co do "wyniku" rozmazu (którego nota bene nie ma na papierze) młodych czerwonych krwinek to przyczyna takiego stanu rzeczy może być banalna: pies jest od 6 tygodni normalnie/dobrze karmiony - organizm/szpik kostny produkuje czerwone ciałka krwi - organizm się regeneruje. Zakładamy wersję optymistyczną. Dobrze, że nie ma leukocytozy i nadprodukcji białych ciałek. Pestka chce dać Haśko szansę, wie że oddanie psa, jeszcze niewidomego psa z domowego tymczasu do hotelu to wielka krzywda dla psa i cofnięcie się do etapu przytuliska, a wręcz gorzej - znowu nowe nieznane miejsce i ograniczający przestrzeń boks. Rozmawiałam już z Andrzejem Kłosińskim, obiecał mi że jak wróci do Krakowa w weekend to spotkamy się w przyszłym tygodniu i może znajdzie behawioralne rozwiązanie i TZ'owych i kocich i ewentualnych dominacyjnych czy lękowych problemów. Przemyślenie wszystkiego oraz decyzja co dalej robić należy do prawnych piekunów/dysponentów oraz osób finansujących pomoc dla psa. Edit: Tak na wszelki wypadek, czekając na opinię Andrzeja, sugerowałabym szukanie awaryjnego DT - bez kotów i TZ'ta Beaty ;)
  23. no proszę :lol: jaka Migota szczęśliwa ze swoim [I]spojrzeniem na świat i życie[/I]
  24. Dzień Dobry nie było w ZOO białych misiów no to biały [I]M z okienka[/I] zaprasza - czekamy... ;)
  25. [quote name='Maupa4']A teraz to czego nie mogło zabraknąc na tym watku i podczas wyprawy do ZOO - nasz ulubiony kolor :multi: :multi: :multi: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images8.fotosik.pl/314/8af40320f962cc59med.jpg[/IMG][/URL] W klasycznym wydaniu ;)[/QUOTE] [quote name='Maupa4']Rodzimemu też zrobiłam zdjęcia ... ma swoje miejsce w ZOO ...[/QUOTE] Ad 1 & 2 w jednym: wiedziałam :multi: że tak będzie :diabloti:
×
×
  • Create New...