Jump to content
Dogomania

ockhama

Members
  • Posts

    5022
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by ockhama

  1. [quote name='Maupa4']Lizanie lodów przez ... szybę ... ;) "Drób" w wiekszości oddzielony od publiczności pancerną szybą ...[/QUOTE] Tradycyjnie... ale pomarzyć zawsze można... [quote name='Maupa4'][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/314/71add4195ff61173med.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE] A "nasz rodzimy drób" :razz: to pewnie takich dziobów do klepania to tukanom zazdrości :diabloti:
  2. [quote name='Maupa4'] Papużki z przemytu - na kwarantannie [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images8.fotosik.pl/314/2a9fdccc436bcb8cmed.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE] piękna... ...moje podglądające koty się... rozmarzyły ;)
  3. [quote name='Maupa4'] I to oni wzbudzali najwiekszą sensację ...[/QUOTE] może dlatego że tylko one nie wyglądają na smutne... bo są na gapę - wolne.
  4. [quote name='Bila']Ale o co chodzi, że bezzębny?:diabloti:[/QUOTE] nieee... bo wygląda durnowato - zamiast - dostojnie i godnie :diabloti: [quote name='Maupa4']A tu bym polemizowała ;) Mi własnie podobał sie bardziej jak się "usmiechał" ... :hmmmm:[/QUOTE] nic to... no nie zawsze może nam się to samo podobać :eviltong:
  5. [quote name='Maupa4']Robią wrażenie ... Siła spokoju ... człap, człap, mniam, mniam, człap, mniam ...[/QUOTE] Robią. Ale nie tylko masą :hmmmm: ...godnością? i może właśnie dlatego są takie nierealne... [quote name='Maupa4'] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/314/3800d4b4563af18amed.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE] ale korzystniej wyglądają jak się nie uśmiechają... ;)
  6. [quote name='Bila']Tylko proszę Cię nie wchodź na żadne warany w potrzebie, ani inne takie:diabloti:[/QUOTE] :diabloti: a wiesz pomysł masz interesujący i... kuszący :razz: ale na rodzimym gruncie to niewiele sie napracuję... będących w potrzebie to raczej brak... może i lepiej!
  7. [quote name='Bila']:crazyeye::crazyeye::roll::scream7::look3::-?:shocked!: :evil_lol:[/QUOTE] no już dobrze... będę je lubić za nas obie :evil_lol:
  8. [quote name='Maupa4'] Robale ... [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/314/ab898f2595e70967med.jpg[/IMG][/URL] Pomieszczenie dla robactwa fajnie zrobione. W sztucznych skałach takie "judaszyki" do podgladania. I na tym fajności koniec. Bo robactwo ma powieszczonka wielkości ... celi więziennej.[/QUOTE] no ale robale to ja lubię tylko na zdjęciach mimo że są wizualnie interesujące :diabloti: w celi są profilaktycznie żeby się nie rozlazły...
  9. [quote name='Bila']Pamiętamy:diabloti:. Żeby takie [B]mega fuj[/B]:shake: do Majuty porównywać:mad:[/QUOTE] [quote name='Bila']Król:roll:. Indeks to takie [B]fuj jak ten jaszczur[/B]:diabloti:[/QUOTE] no co Ty... Warany są bardzo piękne! no przyjrzyj się Marto dokładnie i obiektywnie-życzliwie :razz: nieziemsko piękne! [quote name='Maupa4']Pewnie że tak ... [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images8.fotosik.pl/314/857c08ca307a3ee4med.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE]
  10. [quote name='Bila']Chciałabyś więcej rekinów:nerwy::nerwy:[/QUOTE] [quote name='Maupa4']Pewnie że tak ... [/QUOTE] :hmmmm: ich i tak pełno dokoła :diabloti:
  11. pracochłonne i nudne zajęcie to indeksowanie... :mdleje: a król czy transatlantyk ;)
  12. [quote name='Bila']Nie krzycz:modla::modla:. czytam:roll::placz:[/QUOTE] a o czy tym razem? :razz:
  13. Cześć Laska :loveu: a już miałam na Ciebie krzyczeć że Cie nie ma tak dłuuugo :mad:
  14. No to raz jeszcze Bry :lol: przynęta poszła i ... fotosik nie dał rady? :placz:
  15. A mnie dziwi jednoczesne podawanie bardzo silnego środka przeciwbólowego (jednocześnie uzależniającego) który "upośledza sprawność psychofizyczną" (Tramal) i jest podawany jednocześnie ze środkiem na "podniesienie sprawności psychofizycznej" (Nootropil). Zwylke przeciwbólowo, jesli zachodzi taka potrzeba, veci stosują Tolfedine, Rimadyl, Metacam ew. Paracetamol. Cóż możemy się tylko wspólnie podziwić - nie jesteśmy vetami - pewnie jest w tym jakaś chytra myśl przewodnia... Poczekajmy spokojnie na jutrzejsze "głowy weterynaryjne". A dziś dostał to co miał dostać wg dotychczasowych zaleceń - ale bez środka przeciwbólowego. Zachowanie bez zmian. Zobaczymy wieczorem...
  16. Colette :lol: ona cała jest niesamowita pod każdym względem :loveu: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/314/1d6902e217fffe1amed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/314/68637e81a2653cc1med.jpg[/IMG][/URL] i ze swoim bodyguard'em :razz: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/314/ba22ae5aa185a3d0med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/314/c7de44749775ea21med.jpg[/IMG][/URL] i Troll na swoim tradycyjnie ulubionym miejscu ;) [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/314/a54c17f5b1251508med.jpg[/IMG][/URL]
  17. Bry :lol: mało biało? [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/314/36e3fddb9b4d27a1med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/314/b3b245e8c41a6f2emed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/314/9cf21cd2e490b290med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/314/b5cbd59b81f0b888med.jpg[/IMG][/URL] ;) u nas pada więc... robimy to co Czterołapy M lubią najbardziej w deszczowe dni [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/314/93add4abe9c6063bmed.jpg[/IMG][/URL]
  18. [quote name='sybisia']A ja mam bardzo negatywny stosunek do sterydów i nic na to nie poradzę. Haśko dostaje sporo sterydów, najpierw na swędzącą skórę, teraz na zaburzenia neurologiczne (?):shake:. Oby w poniedziałek były jakieś dobre wiadomości. Sterydy u chorych na guzy mózgu stosowane są głównie w celu zmniejszenia obrzęku mózgu towarzyszącego guzowi. [quote name='malawaszka']matko i jak to zrozumieć :( Jest guz czy nie ma? Każdy ssak to może mieć. Jak wiadomo jednoznacznie to może wykluczyć lub potwierdzić tomografia komputerowa lub raczej rezonans magnetyczny lub czas a finalnie sekcja. Pojęcie "problemy neurologiczne" - dość szerokie... tak jak i przyczyny/powody "zaburzeń neurologicznych" - temat rzeka - guz lub tętniak mózgu, zaburzenia hormonalne, nadciśnienie, zaburzenia ukrwienia mózgu i zwyrodnienie rdzenia kręgowego, ostarość... Skutki/objawy - różne w zależności od jednostki chorobowej - zaburzenia motoryczne lub zaburzenia świadomości (otępienie, depresja, brak apetytu, śpiączka, ale też i nadmierne pobudzenie, drgawki, abstrakcyjne zachowanie, agresja, szał). Starszy, ślepy pies, terier, po przejściach o dokładnie nieznanej przeszłości tak w Boguszycach, gdzie był jednym z 750 psów jak i przed Boguszycami... Zakorzenione lęki, odruchy, wspomnienia. Tak naprawdę o psie, jego cherakterze i jego przeszłości nie wiadomo prawie nic. Ani pod wzgledem psychicznym ani fizycznym. U Haśko pobudzenie i niepokój a wręcz "nakręcanie się", dyszenie, popiskiwanie objawia się tylko w zamkniętych pomieszczeniach. Krecenie sie w kółko? Wpadanie na meble w znanym już pomieszczeniu? Częste dla niewidomego psa w sytuacjach stresowych czy w podnieceniu. Co do kotów - specyficzne podniecenie, wyskakiwanie na meble, wczołgiwanie sie pod łóżko, węszenie i podnoszenie głowy, nerwowe rewirowanie po pokoju, nasłuchiwanie, a jednocześnie popiskiwanie i szczekanie Haśka jest dla mnie typowym zachowaniem "poszukiwania". Np. kotów, tam gdzie zwykle się przed psem chowają. Koty Pestki przeżyły już kilku psich tymczasowiczów. Ale nigdy nie sprawiały wrażenia tak wylęknionych i nigdy wcześniej nie "omijały" swojej kuwety... teraz robią to notorycznie. A Reakcja na TZ? Może chodzi o głos, zapach? Wspomnienia = skojarzenia. Obecność Pestki to potęguje. Dlaczego? Bronienie Pestki czy zaborczość i zazdrość? Innych facetów raczej ignoruje. Ten pies nie był towarzyszem człowieka, był tylko przez parę lat przez człowieka karmiony... na inny kontakt/uwagę nie miał zbytnio szans w takim wielkim skupisku psów. Hasko - wg mnie - nie wykazuje żadnych objawów bólu fizycznego. Może jutro w czasie konsultacji dowiemy się czegoś więcej.
  19. [quote name='Bliss']no pewnie!! jakby o nim nie mówić to jednak kot :p tutaj polował na koniki polne - tylko mu strzelają w paszczy ... [B]a domu nad łososiem wydziwia[/B] :roll:[/QUOTE] bo w domu jest "pod nos podane", żadna atrakcja ale jakby ten łosoś zadał sobie trochę trudu i pouciekał to... :diabloti:
  20. 300 fot kwiatków :crazyeye: pięknie :multi: poka nam tu przynajmniej 10% :modla: bulwa na żywo to jest coś! wrażenie bezcenne! :razz: i wiesz co? nie ma się co bać... to zarażenie foceniem i bulwozachwytem jest mega pozytywne, nieprawdaż?
  21. Witaj :lol: nosorożec? dobrze kombinujesz ;) spokojny i silny, opanowany i pewny siebie... ale sprowokowany może zaatakować bo nie lubi jak się zakłóca jego sweetaśny świat.
  22. sweet kwiatki? no proszę Cię taka roślinna prowokacja z samego rana? tyle dobrze że nie wkleiłaś warzyw albo ptactwa... albo czarnych kwiatków... bo zazdrosne podczytujące mógłyby to odebrać wprost do siebie w tym wypadku nie mijając się zbytnio z prawdą... Słoneczne Dzień Dobry
  23. Na podniesione ciśnienie to polecam specialité a la maison: botwinkę i buraczki :lol: A różowa sweetaśność przecież działa kojąco na nerwy ;) ... nie wiedziałam że pyszni leniwi są drażliwi.
  24. powolutku do celu ;) [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/312/614cb6ee8f7857ddmed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/312/18abb7245e039bf3med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/312/805b3b0109bb6a3cmed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/312/b8cb643dad83ffe8med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/312/08332e4dffb95390med.jpg[/IMG][/URL] każdy na swój sposób... Bry... :lol: Laski
×
×
  • Create New...