-
Posts
6863 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by magdola
-
[quote name='Av.']Piszę z konta Av.,bo u niej śpie ale to ja, Maalwi, Kajusza, no wiesz co jako jedyna z osób które się wypowiedziały widziałas Bibi na żywo i nie zgadłaś ;) Bibi jest po prawej. Dzisiejsza wystawa poznań -Bibi ocena doskonała lokata 4/7 Pół wystawiałam ja a pół hodowczyni Bibi. Ogólnie mam z wystawki mieszane odczucia. Sędzina fajnie ,dokładnie oceniała i macała psy. Duzo sie u niej biegało. Pisala bardzo krótkie opisy nawet 6-cio słowne! my mamy na 3 linijki ;] \ No i preferowała ruskie psy ... z jej kraju.[/QUOTE] Taaaa.... "Nasze" lokaty zaczynały sie od III :( Maalwi ja też stawiałam na tą z brzegu, ale nie napisałam i się nie liczy:P Gratuluję wyboru Bibi na forum e-p :) PS. Sama głosowałam ;D
-
grzywacze i grzywaczopodobne (puchate) w potrzebie!!!
magdola replied to Dudek's topic in Chiński grzywacz
"Hej,oddam pilnie grzywacza chińskiego,długowłosego z powodu alergii i niestety ale braku czasu... Piesek jest jeszcze młody ma dopiero 4 miesiące.Bardzo zależy mi na czasie, gdyż chciałabym mu szybko znaleźć dom..Mozliwy dowóz do Krakowa.Zaintersowanych proszę o szybki kontakt" "Pilnie oddam za darmo rocznego, grzywacza chińskiego długowłosego (bez rodowodu z kompletem szczepień) i klatkę dla psa. Niestety pies nie powinien zostawać sam cały dzień i cierpi. Uwielbia dzieci, ale musi mieć konsekwentnego właściciela, dobrze jakby to była starsza osoba, która przebywa często w domu bo ja nie mogłam tego psu zapewnić. Pies jest średniego wzrostu. Zdjęcie mogę przesłać na e-mail, zainteresowanym podam tel. Pilne/Słupsk/ " i jeszcze jeden z nieoficjalnego DT -
Sunia Chińskiego Grzywacza. Dejzi-nasze słoneczko już za TM
magdola replied to Kana's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Byliśmy u weta na całkowity "przegląd" suni i ..... Po zrobieniu wszystkich badań okazało się, że serduszko lepiej :) Sama P. Dr się zdziwiła, że jakby sie poprawiło :D Nerki super, hemoglobina, chemia też... jednak jesteśmy pod obserwacją, bo jeden wynik wyszedł zły...wątroba. Jeśli wszystko będzie ok, tzn. bez wymiotów, żółtej kupy, co mogłoby sugerować na zapalenie, bądź nie daj Boże niewydolność to za ok 3 miesiące powtórzymy badania, bo może to być "skutkiem ubocznym" chorego serduszka - sfałszowało wyniki. I taka mam nadzieję, że to nic poważnego. Poza tym była hemoglobina za wysoka, ale tym raczej nie trzeba się przejmować, bo mała panikara zestresowała się i nie można było nabrac krwi ;) Dopiero po drugim wkłuciu mozna było ciut zebrać i częściowo trzeba było ze skóry zebrać i ten wynik raczej był sfałszowany bo robiony dwukrotnie, za drugim razem był już niższy:) Ale słychać ją było chyba na obrzeżach miasta :) I obrażona była niemiłosiernie na mnie;) Więc myślę, że wszystko będzie ok, bo temperament to ta mała Zołza ma :)))) http://imageshack.us/photo/my-images/854/20111014205.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/6/20110914187.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/830/20111012199.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/685/20111014200.jpg/ -
*Pabianice - nagi grzywacz do oddania lub uśpienia.....!!!!!!!
magdola replied to piechcia15's topic in Już w nowym domu
Mam nadzieję, że ten brak kontaktu oznacza dobre wieści, że np. Państwo jednak nie zdecydowali sie oddać..... Echhhhh... -
liam wyslalam pw
-
[quote name='paniMysza']a twoje maja kamice struwitową? ja na razie przeszłam na royala. je go od niedzieli. zobaczymy. frania miała badanie krwi na nerki i dwa razy robione usg plus rentgen. odpukac, jak na razie z nerkami ok.[/QUOTE]My idziemy na badanie krwi we czwartek, i pełną diagnostykę, mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Na razie Liza jest na starterze ;) na podtuczeniu.
-
tak, tylko przykład dałam jakiejś konkretnej wypowiedzi, bo ciężko o tej karmie dużo więcej sie dowiedzieć. Sama szukam czegoś na zmianę i kusi mnie....tylko cena:( :((( I niska zawartość białka, bo widziałam nawet ok5,8% i tu jest duży plus. Te karmy są "zwykłe" i weterynaryjne... EDIT Poza tym kamica poniekąd wiąże się z nerkami ??? Jeśli pisze bzdury to znaczy że nie mam zielonego pojęcia Znalazłam takie coś: [LEFT][U][B] [FONT=Verdana][SIZE=2]TROVET ASD Urinary Struvite[/SIZE][/FONT][/B][/U][/LEFT] [LEFT][FONT=Times New Roman] Dieta pokarmowa dla dorosłych psów stosowana w przypadkach kamieni moczowych - struwitów (fosforowo-amonowo-magnezowych).[/FONT][/LEFT] [LEFT][B] [FONT=Verdana][SIZE=2]Wskazania:[/SIZE][/FONT][/B][/LEFT] [LEFT][FONT=Times New Roman] Kamica moczanowa spowodowana przez kamienie fosforowo-amonowo-magnezowe Zapobieganie powstawania kamieni moczowych - struwitów. [/FONT][/LEFT] [LEFT][B] [FONT=Verdana][SIZE=2]Dodatkowe informacje:[/SIZE][/FONT][/B][/LEFT] [LIST] [*] [LEFT] [FONT=Times New Roman]Utrzymuje niskie pH moczu by przeciwdziałać powstawaniu kamieni moczowych i infekcji dróg moczowych.[/FONT][/LEFT] [*] [LEFT] [FONT=Times New Roman]Obniżony poziom potasu wpływa na utrzymanie niskiego pH moczu[/FONT][/LEFT] [*] [LEFT] [FONT=Times New Roman]Obniżony poziom magnezu, fosforu i wapnia wpływających na powstawanie kamienia.[/FONT][/LEFT] [*] [LEFT] [FONT=Times New Roman]Wysokiej jakości białka podwyższają smakowitość karmy.[/FONT][/LEFT] [/LIST] [LEFT][B] [FONT=Verdana][SIZE=2]Przeciwwskazania:[/SIZE][/FONT][/B][/LEFT] [LEFT][FONT=Times New Roman] Szczenięta, ciężarne i karmiące suki Psy otrzymujące substancje zakwaszające mocz Psy z kamieniami szczawianowymi, cystynowymi, moczanowymi.[/FONT][/LEFT] [LEFT][B] [FONT=Verdana][SIZE=2]Stosowanie:[/SIZE][/FONT][/B][/LEFT] [LEFT][FONT=Times New Roman] Podawane przez minimum 6-8 tygodni TROVET ASD Urinary Struvite zapobiega ponownemu tworzeniu się kamieni i infekcji układu moczowego. Po tym czasie TROVET ASD Urinary Struvite może być podawane zwierzęciu do końca jego życia jako pełnowartościowy pokarm.[/FONT][/LEFT] ;)
-
[quote name='paniMysza']była na hillsie na kamice, teraz jest na royalu. dziękuję, utule:)[/QUOTE]A patrzyłaś na karmy Trovet? Sama się zastanawiam nad nimi ... " [INDENT] Z trovetem przygodę zaczęłam ok. 6 lat temu. Niestety najpierw testowałam RID - i nie ma wg mnie lepszej na rynku karmy dla nerkowców. Na royalu wyniki szybko poszły w górę, do tego w ogóle nie smakowała. Zamiennie czasami kupowałam bosch special light low protein - ze względu na cenę trovetu nie zawsze finansowo dawałam radę. Teraz dziewczynki - 12 i 9 lat - są na trovet Mobility & Geriatrics. Dostają zamiennie z innymi karmami, m.in. również RRD od ok. półtora roku. Zamiennie tzn. jeden worek M&G, coś innego, jak się worek skończy, to kolejna karma. W tej chwili są na MG i tak już raczej zostanie. Testowałam sporo karm dla seniorów i tylko na tej widzę efekty, dziewczyny zjadają ze smakiem, nie tyją (mimo iż jedna po sterylce), mają ochotę i siły na bieganie, kupy tak ze dwa razy dziennie średniej wielkości. Przeszłyśmy przez seniory z orijena, nutry gold, arden grande, blue buffalo, boscha, brita care, więc rozeznanie jakieś mam ;-) Zjadły też dwa duże worki RRD - bardzo im smakuje, po pierwszej kupie miałam atak paniki z powodu jej koloru - myślałam, że wątroba wysiada - a to po prostu po tej karmie. Dość długo trwa przystosowywanie się do tej karmy - burczy w brzuszku przez ok. 1,5-2 tyg, później jest ok. Ogromny plus - u Berci, białej bullterierki, często miałam problem z pazurami, które z białych robiły się wiśniowo-brązowe. Odkąd dostały RRD widziałam jak ładnie odrastają śliczne białe pazury. Kupy mniejsze niz na MG, rowniez ok. 2 x dziennie. Kusi mnie jeszcze LRD i ew. VPD, ale ogólnie mam nastawienie anty-dziczyznowe ;-) więc jakoś trudno mi się zdecydować. W kązdym razie karmy trovet bardzo polecam. Co do BHA I BHT to też bardzo zwracam na to uwagę i nie zauważyłam na opakowaniu ich w składzie, chyba że ich obecność jest jakoś zakamuflowana."[/INDENT]
-
[quote name='paniMysza']zamówiłam u tej polecanej przez ciebie pani kombinezon ocieplany plus derke do tego na wieksze mrozy:) kupiłam tez własnie druga domowa piżamke i zastanwaim sie jeszcze nad kolejna od tej pani, z polarku. tylko musze podliczyc kasę;)[/QUOTE] Możecie mi też "podesłać tę Panią"? "Moje małe chorowite. Ciągle cierpi, ciągle chlipie. Lecz zje lekarstw parę kilo, wszystkie złe choróbska miną." Dużo zdrówka :)
-
grzywacze i grzywaczopodobne (puchate) w potrzebie!!!
magdola replied to Dudek's topic in Chiński grzywacz
Znalazłam taką perełkę: mix grzywacza z jamnikiem ;) [url]http://tablica.pl/oferta/trufel-i-trufla-mix-jamnika-i-grzywacza-chinskiego-adoptuj-IDkAx5.html[/url] Niestety nie wstawie zdjęć (trzeba wejśc w ogłoszenie) bo mój komp "nie widzi" ikonek, avatarów, sygnaturek :(itp... [URL="http://www.dogomania.pl/threads/195131-Ma-10-lat-nie-zagl%C4%85daj-je%C5%BCeli-nie-masz-czystej-intencji-pomocy-szkoda-Twojego-czasu./page9"][/URL] -
Najlepiej idź do związku kynologicznego w okolicy. Zadzwoń do hodowcy, umów sie i idźcie z narzeczonym razem. Może uda Wam się ustalić z hodowcą że weźmiecie psa z możliwością "zwrotu", wiem, że to nie brzmi najlepiej, ale chodzi mi o to, że alergia może dac o sobie znać po kilku dniach i co wtedy?. U nas tak było, gdy poszłam z nowym nabytkiem do mamy-alergiczki, ale jak wykąpałam sama sunię i przesiąkła "naszym" zapachem (pozbyła sie zapachu hodowlanego) to o alergii można bylo zapomnieć, ale wydaje mi sie że to dlatego, że w hodowli były też inne rasy psów. Ja byłam w komfortowej sytuacji bo w domu nie mamy alergii, ale to fakt, że bardzo często alergię powoduje ślina, pot, itp. Najlepiej zrobic testy... Reasumując są bardzo dobre hodowle i też odwrotnie, a jak piszesz, masz możliwośc zakupu psa z Warszawy to tam na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla Was.
-
grzywacze i grzywaczopodobne (puchate) w potrzebie!!!
magdola replied to Dudek's topic in Chiński grzywacz
znalazłam właśnie na FB, :( [URL]http://www.facebook.com/media/set/?set=a.234076229975745.79023.229519987098036&type=1[/URL] [U] Ma dom[/U][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/838/dsc0141dr.jpg/"][/URL] -
[quote name='Martens']To tak, jakby powiedzieć, że jednemu dziecku służy kotlecik z ziemniaczkami i surówką, a innemu dieta z chipsów i coli... Po prostu są psy na tyle silne genetycznie, że znoszą dobrze karmienie najgorszym świństwem (przynajmniej do czasu). A najgorszego nawet Royala nie ma co porównywać do karmy z biedronki.[/QUOTE] Nie wytrzymam... Mam jedna wade, jadam chipsy czasem ale moje psy tez czasem skubna jakiegos shitu typu pedigree w saszetce ale majac schorowanego psa (mam tez 2-latke) wiem co pisze. Nawet po super karmie "RC" miala uczulenie. Jadly różne świństwa ale okazalo sie ze teraz jest ok. Dostaja orijen co nas wychodzi tanio, bo są małe obie ale warto. Wiem ze na wiekszego psa wychodzi dosc drogo ale widok mojej schorowanej suni, jak ja ludzie biorą za szczeniaka-bezcenny
-
Mi wygląda bardziej na sznupka. Bidulek:(
-
[quote name='brazowa1']Bereniko,daj mi prosze uprzedzic schronisko,ze psa pokazywałam na Dogo. Obiecałam,że pokazywanie psów mam ustalać ze schr,czasem mi sie to nie udaje i kolejnośc jest odwrotna,a nie chciałabym miec utrudnionego dostępu do psów lub zwyczajnie zawieśc zaufania. Bereniko,ja nie pisze na Dogo o tym,że ktoś rozmawia ze mna w sprawie adopcji psa,jeżeli ta osoba jest zarejestrowana na Dogo,bo uważam,że może sobie nie życzyć albo coś... ze jak chce,to sam napisze...dlatego tutaj o Tobie też nie pisałam.Nie ma absolutnie nic wspólnego z traktowaniem jak powietrze! To w ogóle nie tak.[/QUOTE] Bereniko napisz PW do Brazowej, wymiencie sie tel. ;)
-
[quote name='nefesza']W dzialaniu pewnie takie same, tylko rece mdleja.... ja 3 tyg po urodzeniu, jak bylam w szpitalu na recznym jechalam. Mialam juz odciski i plakac mi sie chcialo, jak go bralam do reki - tak mnie dlonie bolaly. I na drugi dzien, jak tylko wyszlam ze szpitala kupilam elektryczny. A za chwile drugi elektryczny, podwojny i teraz sobie bez niego nie wyobrazam "zycia" :) A podwojnym - szybciej sciagasz :)[/QUOTE] Wiesz, ja nie miała, problemu ze ściąganiem, kuoę kasy wywaliłam na nieszczęsny laktator, ale się przydał jak na wykładach byłam bo mliko było :D A w szpitalu mieli taki tragiczny i sie zraziłam do elektrycznych :( Ale było ok PS. Mój mąz miał ochotę wykorzystać laktator hahaha :) :)
-
[quote name='nefesza'] Tylko laktator elektryczny koniecznie, i to najlepiej podwojny :)[/QUOTE] A widzisz, a ja ręczny miałam....
-
Depresja i brak oka równa się dożywocie ? Mailo ma domek :).
magdola replied to Onaa's topic in Już w nowym domu
Nic tylko wypisz, wymaluj weścik... Szczęściarz a nie Mailo:D