Jump to content
Dogomania

filodendron

Members
  • Posts

    7523
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    5

Everything posted by filodendron

  1. A file to już są takie popularne, że szczeniaki można w schronisku znaleźć? Czytałam kiedyś, że czasem (czasem przez duże CZ, bo to przecież nie jest rasa super popularna?) ludzie pozbywają się dorosłych fila - właśnie ze względu na to, że nie udało im się zapanować nad psem no i charakterek zrobił się taki niezbyt gościnny delikatnie mówiąc, ale szczeniątko?
  2. [quote name='Kyu'] Nie będą .W stawce zawsze znajdzie się jakiś kopiwany, któremu będzie można przyznać BOB jeśli nie będzie szczególnie szpetny ;p a tak serio to albo rydz, albo nic. Albo calkowity zakaz wystawiania albo idiotyczne, nieścisle niewiadomoco... [/QUOTE] Pożywiom, uwidim - jaki będzie wybór, gdy te bejbiki i szczeniaki dorosną do klasy otwartej :)
  3. Barf to nie surowe mięso, tylko mięso z kośćmi, które są źródłem wapnia - nie suplementuje się go bez wyraźnych wskazań.
  4. Wołowina to bardzo wartościowe mięso, więc jeśli pies nie jest na nią uczulony, to możesz dawać nawet jako podstawę żywienia - pamiętając o tym, co napisała Gryf. Ale to dotyczy każdego mięsa, jeśli jest ono głównym składnikiem diety a nie tylko smakołykiem dawanym poza zwykłą, suchą karmą.
  5. [quote name='Elitesse']np. na tym ze my mamy zakaz, sedziuja sedziowie z krajow w ktorych rowniez zakaz a wygrywaja psy ciete :P moze dlatego ze porownujac dwa osobniki o podobnej anatomii te ciete wygladaja duuuuzo lepiej ?[/QUOTE] Sugerujesz, że Twoja Felicja wzięła w Kielcach zwycięstwo rasy i ukończyła interchampionat, bo sędziowie nie mieli ciętych psów do porównania? ;) ;) A serio mówiąc, no to cóż - będą musiały zmienić się gusta i hodowców, i sędziów - jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma :)
  6. [quote name='Elitesse']one nie byly wybiorczo powklejane, ale dotyczyly psow w takim wieku ktorych zakaz nie obowiazywal no i nie oszukujmy sie ale BIS czy BIS Junior to troche wyzsza polka niz osiagniecia szczeniat i bejbikow ;)[/QUOTE] To jest wątek o kopiowaniu. Od jakiegoś czasu rozważanym w kontekście noweli ze stycznia br. Na czym więc polega [QUOTE]taka ciekawostka wystawowa[/QUOTE] ?
  7. A skąd przekonanie, że on w ogóle musi na coś konkretnego wyrosnąć? Może taki mix po prostu :)
  8. [quote name='Elitesse']a czym sie tu podniecac skoro one musza byc naturalne ??[/QUOTE] Och, to tylko taka spontaniczna reakcja na wybiórczo powklejane zdjęcia ;) (No i ukłon w stronę tego ustawodawcy-podobno-zupełnego-partacza za to, że jednak "muszą" :))
  9. A p'propos starej teorii dominacji - już oddałam "swojego" Fishera na bazarek, ale czy on faktycznie pisał tam takie rzeczy, że para alfa ma[B] stały[/B] dostęp do jedzenia i że to oznacza pozycję w hierarchii? O kolejności jedzenia pisał, pamiętam, ale jaki wilk ma stały dostęp do jedzenia? Poza tym, gdyby to było takie proste, że stały dostęp do jedzenia = brak bodźca, żeby jeść, to byłby super sposób na żarłoki :) Ale chyba nie działa :)
  10. Nutra gold dla ras małych - 7,5 kg
  11. filodendron

    Barf

    A nie jest przypadkiem tak, że kaczki częściej zakażone są salmonellą - jakimś innym szczepem niż kury? (Tak mi coś dzwoni, ale nie wiem, w którym kościele ;))
  12. [quote name='farabutto']Już wiem jak się wabi ta suka od BIS, to Dewiza Tostom. Wystarczyło użyć google. [URL]http://www.zkwp-legionowo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=228:klubowa-wystawa-sznaucera-i-pinczera-2012-wyniki-&catid=23[/URL] [/QUOTE] I tam są inne ładne fotki, których jakoś zabrakło na poprzedniej stronie - klasa baby i szczenięta - sześć ogonków więcej ;)
  13. [quote name='Elitesse']i tu sie mylisz bo jedyna - poprzednie 3 sredniaki sa kopiowane :diabloti:[/QUOTE] Rozumiem, że nie było sensu otwierać im drogi na wystawy w Niemczech, Austrii, Czechach itp. :) No ale po styczniu już nie ma problemów z wyborem.
  14. Fajnie i przed, i po. Zależy od pogody :) Choć po sobie wiem, że długowłosy cudnie rozczesany jest piękny na parę dni, a potem trochę odechciewa się tego rozczesywania ;)
  15. [quote name='Elitesse']wyniki Feli - nie tylko z Kielc - swiadcza o tym ze jest swietna anatomicznie :eviltong: [B]ale powiem ci ze jest ona w wersji "ekologicznej' tylko i wylacznie dlatego ze nie chcialam sobie zamykac drogi na wystawy w Niemczech, Austrii, Czechach itp[/B] moje serce nadal jest i zawsze bedzie za kopiowanymi[/QUOTE] To nie jedyna Twoja suczka w wersji "eko", "bio" - jak zwał tak zwał - po prostu w całości. Mnie taka motywacja odpowiada, z braku innej. Popyt = podaż. Mam nadzieję, że znacznie więcej hodowców psów świetnych anatomicznie także jej ulegnie. Podobno nawet jakiś nasz poseł też poszedł tą ścieżką zostawiając uszy swojej dożycy (?) :) Felicja jest śliczna, gratuluję wyników i życzę powodzenia :)
  16. [quote name='Kyu']Nie wszystkie psy urodzone przed 2012 są kopiowane...[/QUOTE] Oczywiście. I nawet w sznaucerach trochę to widać. Tylko dziewczyny wklejają "stronnicze" zdjęcia ;) Elitesse mogłaby się na przykład pochwalić swoją suczką Felicją z wynikami z Kielc :)
  17. filodendron

    Barf

    Bo to chyba jest dość umowny podział - na mięso białe i czerwone. Zależy od zawartości mioglobiny w mięśniu - im jej więcej, tym czerwieńsze mięso i spieka się na bardziej brązowo a wędzi na bardziej czerwono. Nawet w indyku inaczej spieka się filet a inaczej udziec. Podobno zwierzęta nurkujące mają w mięśniach więcej mioglobiny - to kaczka by się załapywała :)
  18. No super - ja chcę taką koszulkę! :)
  19. Matko i córko, o jakich Wy tu czarach opowiadacie? :D Czy u mnie na pewno widać pudle a nie nic innego? ;D
  20. Trudno, żeby w seniorach ;) Ta wystawa była w październiku (?), więc możliwe że tylko ten jeden ogon urodził się w 2012. Żeby było jasne - przecież nie chodzi o to, żeby BISy brały psy WYŁĄCZNIE z tego powodu, że mają uszy i ogon :) Oczywiście, że musi potrwać zanim ekipa na pudłach wymieni się na nowe pokolenie.
  21. Te kociska muszą być naprawdę duże, skoro przy ogrze nadal wyglądają imponująco - w sensie proporcji.
  22. [quote name='Beatrx']to to:cool3: [IMG]http://s7d2.scene7.com/is/image/NationalGeographic/1074575_2?$product320x320$[/IMG][/QUOTE] Obroża zaciskowa nosi imię jego żony? ;)
  23. Kłopot w tym, że pan z mojego osiedla za słuszne i potrzebne uważa wywalanie suki na grzbiet, bo nie przychodzi na zawołanie, a właściciel asta, który nas zaatakował, skorygował go szarpnięciem i nogą tak, że aż się ludzie oglądali, dlaczego pies tak płacze - z całą pewnością udało mu się odwrócić uwagę psa od nas, to fakt - nie powinnam narzekać.
  24. [quote name='sundari'] Dziś mi ktoś na spacerze wmawiał, że nasz pies to 'na pewno' owczarek pirenejski..? :???: No spoko - możesz go zapuścić na owczarka pirenejskiego :) Na tych pierwszych zdjęciach nawet coś z niego ma :)
  25. Nie przyszłoby mi do głowy, że kwestia wody dla psa może urosnąć do takiego problemu :) Ja nie noszę ze sobą miski. Wodę - czasem, jak latem wychodzimy na dłużej - pies potrafi napić się z butelki. Jak nie wezmę, a okaże się potrzebna, to kupię. Pies nie chce pić w czasie normalnego godzinnego spaceru - taki model i już. Kiedyś jakiś pan jadący z pieskiem na rowerze zatrzymał się i koniecznie chciał mojego psa napoić - bo gorąco, a on ciemny i ziaje. Bardzo to było z jego strony miłe, ale pies nie docenił i pić nie chciał. "Po miskach" oceniam restauracje i schroniska - są takie schroniska, w których na stałe są dwie, trzy dyżurne miski dla potrzebujących i takie restauracje, w których na widok klientów z psem automatycznie zjawia się kelnerka z miską. Są też takie, w których nie są na to przygotowani, ale zawsze jakieś pudełko po lodach czy coś w tym stylu zorganizują. (No i takie, do których z psami nie wpuszczają oczywiście też są ;))
×
×
  • Create New...