Jump to content
Dogomania

Gisic87

Members
  • Posts

    2718
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Gisic87

  1. Dopiero teraz zaglądam. Rozi po zabiegu ok,teraz jest na długim weekendzie niedaleko zakopanego i z tego wypadu mam obiecane zdjęcia więc czekamy:lol: A w sekrecie powiem że ja chętnie bym Rozulca wykradła obecnym ludziskom i zostawiła ją u siebie na stałe...:roll:
  2. _Lara ja tak tylko ostatecznie napisałam bo szukam mojej uciekinierki ciągle jednak jakby naprawde pilnie dt był potrzebny to w ostateczności mogę zabrać
  3. bidulka:-( W ostateczności jeśli nic innego się nie znajdzie mogę zabrać sunię na DT:roll:
  4. To że nie piszę nie znaczy że nie pamiętam...ja bardzo dobrze pamiętam Ciebie mój skarbie:-( Za 5 dni to już 3 lata miną jak cię nie ma z nami:-( Kochanie Tęsknię:-(:-(:-(
  5. No przecież nie po to ją wyciągałam ze schronu by teraz biegała po okolicy i jadła ze śmietnika jakieś resztki. Naprawdę chciałam jej zapewnić tymczas doprowadzić psychicznie do ładu a wyszło jak wyszło:shake: Będę ją łapać do skutku gdybym miała suczkę gdzieś pewnie zabrałabym teraz na tymczas innego psa a tak siedzę bezpsiowo co u mnie rzadko się zdarza poza jedną przerwą 2 miesięczną bo liczę na to że jednak uda mi się by sunia mi zaufała i pozwoliła sobie pomóc. Wiem że zdarzają się historie że i po kilka tygodni a nawet miesięcy ktoś próbuje małymi kroczkami złapać psa który w stosunku do ludzi jest nieufny. Nawet gdyby rzeczywiście miało to trwać długo nie poddam się. Sposobem byłoby by też np by do schronu zadzwonić i by spróbowali go złapać jednak na to marne szanse bo widziałam już akcję ze złapaniem psa jak to pan sobie szedł spacerkiem do psa a ten również spacerkiem odchodził i pan zrezygnował po 10 minutach a kilka dni później ja tego samego psa po prostu zapięłam na smycz w ciągu dosłownie chwili i teraz pies szczęśliwy w nowym domu;)
  6. no mam nadzieje że coś ruszy i już przygotuje się na odbieranie telefonów:lol:
  7. Poszłam godzinkę temu się rozejrzeć za sunią ale jej nie znalazłam no i wracając z daleka mignęła mi postać małego czarnego psa nie byłam pewna czy to ona. Pies poszedł za mój blok ale jak tam doszłam psa nie było, wróciłam więc do domu i chcąc zamknąć balkon z ciekawości jeszcze wyszłam by się rozejrzeć z góry i zobaczyłam ją, akurat jakiś pies z za płotu ją oszczekiwał była dosłownie pod moim balkonem i tak chwilę stała, wiedziałam że nie zdążę zejść no i nie będę miała jak jej złapać więc tylko patrzyłam gdzie dalej pójdzie no i poszła do śmietników które są ogrodzone murem i jest tylko jedno wyjście, posiedziałam tak chwilkę sunia nie wychodziła więc akurat miałam śmieci do wyniesienia to mówię przejdę się no i poszłam niestety na śmietniku bajzel kilka kontenerów odsuniętych od ściany inne wysunięte z pomieszczenia ale zobaczyłam sunie stała w rogu tego muru, śmieci odłożyłam i nawet uwagi na mnie nie zwróciła. Wtedy kucnęłam i położyłam kawałek kiełbaski który ze sobą zabrałam wtedy sunia już przerażona ogon który miała w górze momentalnie w dół i tak stała i obserwowała chwilę i weszła za kontenery właśnie te odsunięte od ściany i za nimi wyszła ze śmietnika i z podkulonym ogonem uciekła, nawet za nią nie leciałam bo by tylko bardziej wystraszona była ale kurcze miałam ją już tak blisko i cholerka akurat sama i znów się wyślizgnęła :shake: a z tym śmietnikiem to nam tam takie pobojowisko zrobili pełno śmieci na ziemi kontenery poprzesuwane byle gdzie i byle jak jakby kurde były normalnie jak zawsze przy ścianach to może i by jakoś dało radę sunię spróbować złapać bo wejście niewielkie tam no ale to tylko gdybanie. Sunia nie wygląda na szczęście jakoś źle jest raczej w dobrej kondycji ale martwię się też by tam na śmietniku czegoś niebezpiecznego nie zjadła:shake:
  8. A jak tam można dodać psiaka bo nie znalazłam na stronie chyba że trzeba się zarejestrować. A przy okazji podnoszę
  9. Cekin który nawet wątku nie miał: [IMG]http://lh4.ggpht.com/_ByJq1rHjQuQ/SyEaRgowRbI/AAAAAAAABDU/QW8pAKbT-HI/s512/Zdj%C4%99cie075.jpg[/IMG] I teraz po adopcji: [IMG]http://lh3.ggpht.com/_ByJq1rHjQuQ/S_qA-G98qZI/AAAAAAAABwQ/htsQqB78gRU/s640/DSC08706.JPG[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_ByJq1rHjQuQ/S_qBBzveb5I/AAAAAAAABwU/QIHUo3SfNDw/s640/DSC08736.JPG[/IMG] [IMG]http://picasaweb.google.com/MilkaMila87/CekinDA#5474830221834842226[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_ByJq1rHjQuQ/S_qBFHIJ8HI/AAAAAAAABwY/DrFHcIcQarM/s640/DSC08744.JPG[/IMG] Ja Cekinka pamiętam jak to mi zrobił sii siedząc na kolanach w lecznicy:evil_lol:, później zawieźliśmy do domku podpisaliśmy umowę i ok domek super, mam przynajmniej z czego pamiętać adopcję:evil_lol:
  10. no właśnie napisałam nie jako temat do artykułu ale raczej jako prośbę o nagłośnienie tematu. Ja w tym totalny laik jestem dlatego pytam o zdanie po prostu napisałam co myślę jak ktoś ma inne pomysły poproszę i wyślę oczywiście ze zdjęciami Kajtusia
  11. Ogłoszenie wysłane;) Cioteczki napisałam takie niezgrabnego maila do gazety, wiem że jest on fatalny dlatego proszę o wszelkie podpowiedzi, do maila dodam zdjęcia naszego Kajtka. Mail napisany na szybko byle jak ale w końcu jesteśmy tylko ludźmi którzy pomagają psom a nie jakimiś posłami czy cuś jednak rady mile widziane [EMAIL="[email protected]"][QUOTE]Witam Piszę w sprawie dosyć nietypowej, mianowicie w sprawie niby oczywistej a jednak mało interesującej jakiekolwiek gazety bo niby po co przejmować się one mają psami do adopcji a zwłaszcza tymi starszymi które całe swoje dotychczasowe życie spędziły w małym schroniskowym boksie bez bliższego kontaktu z człowiekiem. Psy te zapomniane, często w schroniskach usypiane bez powodu, tzn. niby powód jest, marne szanse na adopcję ale czy starość oznacza śmierć w schronisku? Obecnie tak chociaż tak być nie powinno ponieważ każda istota ziemska powinna mieć swoją szansę, nie powinno jej się skazywać na śmierć dlatego że żyje, to tak jakby poddawać eutanazji starszych ludzi w domach starców i właśnie my wolontariusze pomagamy tym najbardziej potrzebującym od których cały świat się odwrócił plecami, wyciągamy ze schronisk szukamy schronienia na ostatnie dni, tygodnie, a nawet lata. Dajemy szansę na nowe życie psom nad którymi wisiał już wyrok śmierci. Tak też było w przypadku Kajtka podobno 16 letniego psa zabranego z jednego z najgorszych schronisk na śląsku. Kajtka dzieliło kilka dni od spotkania oko w oko ze śmiercią, śmiercią absolutnie bezpodstawną bo tylko wiek o tym decydował, jednak udało się. Dzięki pomocy wielu ludzi o dużym sercu psiak dosłownie w ostatniej chwili został zabrany, obecnie przebywa w domu tymczasowym jednak jak sama nazwa wskazuje jest on tylko tymczasowy. Kajtek potrzebuje swojego człowieka który go pokocha i obdarzy miłością. W schronisku mówiono że ma 16 lat jednak po wizycie u weterynarza okazuje się że ma około 10 więc na pewno w kochającym domku może przeżyć jeszcze wiele lat wylegując się na kanapie. Większość ludzi szuka szczeniaków, psów bardzo młodych jednak nie zdają sobie sprawy z tego że pies to obowiązek na kilkanaście lat zwłaszcza szczeniak który potrzebuje mnóstwa uwagi, że może wiele w domu zniszczyć, to tak jak z niemowlakiem tylko zamiast częstej zmiany pieluszek trzeba psa wyprowadzać na spacer, a starsze psiaki mają okres dojrzewania już dawno za sobą, są wierne, kochające, tyle że nie wyglądają już jak małe puchate kulki, no ale przecież szczeniak do końca życia też nie pozostanie taką puchatą kulką. To właśnie staruszki najbardziej odwdzięczają się za wszystko co człowiek im podaruje, nie warto kierować się wiekiem psa. Nikt nie interesuje się losem tych biednych psów, gazety o tym nie piszą bo i po co przecież to żadna sensacja dla nich, a dla nas wręcz przeciwnie, jeśli sprawa na temat adopcji starszych psów nie zostanie "rozdmuchana" poprzez właśnie gazety począwszy a następnie telewizję to niestety się nic nie zmieni a praca takich ludzi jak ja i innych wolontariuszy może pozostać "syzyfową pracą". Dlatego proszę Państwa o zrobienie artykułu zachęcającego do adopcji starszych psów a także jeśli to oczywiście możliwe a mam nadzieję że tak stworzenie rubryki w której będą ogłaszane bezpłatnie właśnie starsze psy do adopcji. Mam nadzieję że Państwa gazeta zrozumie że jest to szczytny cel. Na razie napisałam tylko do Państwa z nadzieją że to właśnie Państwo pokażą problem takich właśnie adopcji.[/QUOTE][/EMAIL] [EMAIL="[email protected]"] [/EMAIL]
  12. Mysza2 ogłoszenie poszło na maila;) A ogłoszeń z tymi co ostatnio robiłam i z dzisiejszymi Kajtuś ma jakoś ponad 30 więc może teraz coś się telefony nam rozdzwonią:roll: Napisałam też pw do Kisiaraf i zaraz napiszę do dziennika, poza tym w Gazecie Wyborczej jest dział listy od czytelników czy jakoś tak. można by było napisać ogólnie o starszych psiakach do adopcji i dać jako przykład Kajtusia tylko ktoś fajny tekst musiałby sklecić bo ja w tym marna jestem
  13. kurcze robiąc ogłoszenia komp mi się zaciął ale już znów nadrabiam i na razie Kajtek ma ogłoszenia na: [URL="http://www.katowice.szerlok.pl"]www.katowice.szerlok.pl[/URL] [URL="http://www.katowice.top-ogloszenia.net"]www.katowice.top-ogloszenia.net[/URL] [URL="http://www.adsy.pl"]www.adsy.pl[/URL] [URL="http://www.katowiczak.pl"]www.katowiczak.pl[/URL] [URL="http://www.ogloszeniaslaskie.pl"]www.ogloszeniaslaskie.pl[/URL] [URL="http://www.katowiceinfo.pl"]www.katowiceinfo.pl[/URL] [URL="http://www.katowice.olx.pl"]www.katowice.olx.pl[/URL] [URL="http://www.katowice.cwirek.pl"]www.katowice.cwirek.pl[/URL] [URL="http://www.4katowice.pl"]www.4katowice.pl[/URL] [URL="http://www.adpedia.pl"]www.adpedia.pl[/URL] [URL="http://www.wkatowicach.com"]www.wkatowicach.com[/URL] [URL="http://www.katowice.ogloszeenia.pl"]www.katowice.ogloszeenia.pl[/URL] [url]www.katowiceinfo.pl[/url] [url]www.okatowice.portalion.com[/url] [url]www.katowice.swistek.pl[/url] [url]www.katowice.naszestrony.pl[/url] [url]www.katowice.ogloszenia-info.pl[/url] [url]www.katowice.rubryka.pl[/url] [url]www.katowice.szybkooferty.pl[/url] [url]www.post.adoos.pl[/url] i to tyle na dzisiaj Wszyscy wiemy że bid potrzebujących jest mnóstwo jednak mimo wszystko prawda jest taka że jak pies ma tymczas to mniej się nim ludzie interesują. No nie ważne najważniejsze by psiaki ogłaszać Jak ktoś chce ogłoszenie papierowe to zaraz wyślę na maila
  14. Wybaczcie że nie piszę ale w sumie nie ma co:-( Sunia jest dzwonili do mnie ci chłopcy jak akurat widzieli ją przedwczoraj jak szła z takim drugim burkiem wypuszczanym na całe dnie w stronę mojego bloku, więc szybko wyszłam jeszcze z mokrą głową i zobaczyłam tylko sunię jak przeszła obok drugiego bloku i poszła w stronę działek. Wczoraj z TZ przeszliśmy się po tych działkach ale jej nie było dzisiaj też byłam z rana ale dalej niet, jednak pan który ma sklep w bolku obok często ją widzi koło 5 rano jak ta przechodzi się akurat ulicą kosmiczną, raz nawet siedziała mu pod autem ale wtedy jeszcze nie skojarzył że to ta sunia. Cholercia jakbym wiedziała gdzie ona nocuje podejrzewam że na tych działkach, no nic jutro w takim razie wstanę koło 5 i się przejdę w okolice działek może akurat gdzieś ją znajdę tylko zaś sama to problemy ze złapaniem:shake:. Ogłoszenia wywiesiłam na razie tylko 6, 3 koło działek i 3 obok bloków na mysłowickiej tylko cholercia deszcz je zmoczył i klops:shake: Jutro wezmę rozwieszę kolejną porcję tylko już w koszulkach z wystającymi karteczkami z numerem telefonu. W ogłoszeniach dałam by nikt nie próbował jej na siłę łapać ewentualnie można próbować dokarmiać i że w razie zobaczenia suczki proszę o pilny kontakt
  15. Ja zaglądam do psiaków ale nic nie piszę. Smutne jest trochę to że nagle jak już psy zostały wyciągnięte ze schronu i są na DT u Renatki to wątek zamarł z resztą jak wiele podobnych wątków na których psy są już bezpieczne w DT. Ale musimy im znaleźć nowe domki zwłaszcza bardzo pilna jest adopcja Kajtka bo przecież męczy się nie tylko on ale i Renatka. Przecież pies nie może w nieskończoność siedzieć w łazience nie po to został wyciągnięty ze schronu, wiem że obecnie nie ma innego wyjścia bo to sam Kajtek jest prowokatorem i chętnie rzuci się na wszystkie samce ale taki już jest a my jedyne co możemy zrobić to robić jak najwięcej ogłoszeń dla niego by znalazł dom chociaż nie czarujmy się jego adopcja będzie ciężka:shake: Justyna zrobiła psom allegro ja porobiłam kilkanaście ogłoszeń inne dziewczyny rozwieszą papierowe ogłoszenia w swojej okolicy ale to i tak za mało, trzeba psiaki rozgłaszać gdzie się tylko da. Wiem że Kisiaraf ogłasza psiaki bodajże w jakiejś naszej lokalnej gazecie psy z Rudy też tam dawała mam racje czy się myle Justynko? Może warto do niej napisać i poprosić o ogłoszenie dla Kajtka? A co do dziennika zachodniego pomysł dobry ale ogłoszenia drogie niestety ale może udałoby się do nich napisać jakiś mail z prośbą o wstawienie bezpłatnie ogłoszenia nie wiem po prostu na szybko próbuję coś kombinować. I wybaczcie jeśli kogoś uraziłam ale dziś mam kiepski dzień:oops:
  16. podnoszę nic więcej na razie nie jestem w stanie zrobić :(
  17. Na szybko zrobiłam takie ogłoszenie: [IMG]http://lh5.ggpht.com/_ByJq1rHjQuQ/TAWSYYHe-3I/AAAAAAAAByc/i2TZFSI9nMM/s512/kajtek.JPG[/IMG] Jakby co prześlę chętnym do wywieszenia na maila. Ogłoszenia zrobione w wordzie tylko musiałam wkleić do painta by tu móc wkleić:oops:
  18. Monika z Katowic dane do wszystkich ogłoszeń podawane są moje więc je wpisz tel: 796-196-434 ja zaraz zabiorę się za zrobienie takiego ogłoszenia Kajtusiowi i Manieczce
  19. Co do ogłoszeń papierowych i gazetowych dobry pomysł, ja mogę kilka zrobić i wywiesić u siebie ale znając życie i ludzi mieszkających na moim osiedlu szanse marne:shake: Trzeba dziadzia ogłaszać gdzie się da jego adopcja jest bardzo pilna, ciągle biedak siedzi w łazience bo wyskakuje w każdej możliwej chwili z zębiskami do innych psów, pewnie z nerwów zaczął też podsikiwać Renacie łazienkę. Psiak się przez to wszystko męczy a i Renatka ma nie lepiej, więc trzeba się sprężyć i ogłaszać chłopaka gdzie się tylko da bo nam się wykończy bidulek, gdyby się z psami dogadywał byłoby ok a tak:shake:
  20. wczoraj w 5 osób udaliśmy się na poszukiwanie i ewentualne złapanie suni jednak wczoraj nie umieliśmy jej nigdzie znaleźć. Dzisiaj poszłam sama znów nie widziałam dziewczynki nasypałam tylko karmy w tym miejscu co zawsze jeszcze wieczorem się przejdę
  21. Dodałam psiaki w jednym temacie przygarnę psa a może nuż coś z tego będzie. No i przy okazji podnoszę
  22. To ja w takim razie czekam na skan faktury;) Niestety jak na razie telefon milczy na maila nikt nie pisze a zrobiłam Mani ogłoszenia na tych samych portalach co Kajtkowi. Na razie wyszukałam kilka par kolczyków i bransoletki na bazarek dorobię jeszcze trochę i się wystawi ale to po weekendzie bo teraz troszkę zalatana jestem. Aha Renatko i numer konta poproszę by można było przelać te pieniążki za sterylkę
  23. Wysłałam zdjęcia Mani napisałam co i jak i zobaczymy poczekam na odpowiedź. Zapomniałam wczoraj dziewczynie porobić ogłoszenia zaraz się za to zabiorę
×
×
  • Create New...