Jump to content
Dogomania

Maruda666

Members
  • Posts

    18804
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by Maruda666

  1. Jakiś grosik dla kawalera będzie też z bazarku - zajrzyjcie, jutro kończymy - [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/253000-Kupa-ciuszk%C3%B3w-dla-staruszk%C3%B3w-ciuchy-i-nie-tylko-do-31-05[/url] Z wody utlenionej raczej bym nie rezygnowała - świetnie ,, oczyszcza" - porozwalane opuszki Cezara tylko nią traktowałam i zawsze dobrze się goiło. Może aż tak szczypać nie będzie?
  2. [quote name='tucha']z tego co się dowiadywałam [B]to karmy typu "sterile" to[/B] [B]pic na wodę[/B] (tzn. jeśli chodzi o aspekt, że niby mają chronić układ moczowy). kot może jeść zwykłą karmę, tylko trzeba pilnować aby dużo pił i to niby ma wystarczyć. poszłam za radą bo moje nie chciały jeść żadnej z tego gatunku. jedziemy teraz na porcie21, taste of the wild oraz trochę josery. tragedii w kuwecie po nich nie ma, ale to też dużo zależy od samego kota. ogólnie po typowo zbożowych karmach potrafi nieźle dawać z kuwety. niby najmniej śmierdzą kupy po barfie ale ja np nie mam głowy aby te mieszanki robić ;)[/QUOTE] Może póki nic się nie dzieje, to tak. Ale Szeryf był dwa razy zatkany a odkąd je royala ( już kilka dobrych lat) nic się nie dzieje - czyli coś w tym jednak chyba jest.
  3. Cieszę się, że wszystko w porządku :) W razie czego, daj znać ;)
  4. Pani Ania, która deklarowała 100zł miesięcznie z okazji tego nieszczęsnego naszego wydarzenia na fb podtrzymuje deklarację na Karlosa - to już następne światełko :):) Tylko teraz coś mu znaleźć sensownego - w jego stanie, to chyba jedynie jakieś domowe warunki?
  5. Nie mam pojęcia gdzie go zabrać :-( ale jak coś się znajdzie opłacę mu pierwszy miesiąc.
  6. [quote name='Beat2010']dobre pytanie, bo musze sie zapożyczyć na benzynę :( , a i wyjdzie więcej, bo przez Serock,do tego minimum godzina w korkach, bo to trasa warszawiaków nad Zalew Zegrzyński, "na dacze". prawdobodobnie zabiorę jeszcze ratlerkę do Myngey, więc pewnie koszty podzieli się na 3, nie wiem , j[B]ak się umawiał nasz skarbnik z Bunią, to już zostawiam[/B] [B]Marudzie do dogrania[/B]:loveu: . Bedziemy jechać autostradą, ja pierwszy raz, tzn pierwszy tą autostradą :evil_lol:, czy autostrady są płatne ? tak sobie rano pomyślałam, że jeszcze to dojdzie. Mam nadzieję, że kolega-kierowca nie zapomniał, wydzwaniam go, ale nie odbiera:mad: Tak czy inaczej, na 100% będę pewna, że jedziemy- po adopcji Bartusia, mam nadzieję, że wszystko pójdzie ok. Bez Bartusia nie jadę :sad: , wtedy przełożymy wyjazd na inny termin.[/QUOTE] Beat, litości, toż ja nawet nie wiem gdzie ten Serock :evil_lol: To może ja prześlę 100 -200? zł, Ty po drodze zorientujesz się ile poszło i potem jakoś się to podzieli?
  7. Marticzka, w moim wypadku to nie kwestia dzielności, tylko upośledzenia węchu :evil_lol: mam to szczęście, że coś kiepsko czuję;) - w poradni miałyśmy umówione jakieś neutralne hasło z dziewczyną z którą pracowałam, jak czuła od pacjenta przy rejestracji alkohol ( a ona pod tym względem miała super nosa) to wchodziła i mówiła. A teraz coś miłego - właśnie wróciłam ze śmietnika, kolacja została podana. Biało szary Mikuś, który czatuje cały czas pod bramą dziś jest bardzo elegancki - ma piękną różową obróżkę przeciwpchelną :):) Czyli zakładam, że Pani z sąsiedztwa, która zrobiła mu na balkonie domek, tak jakby go przysposobiła :):)
  8. [quote name='Jasza']A ja myślę, że moje psy powinny napisać inny wierszyk :roll: U kupach na środku pokoju, o szczekaniu na gołębie, o tym, że mam się nie przejmować sierścią w zupie i brudną podłogą. I takie tam ;)[/QUOTE] Jakbym czytała o swoich kotach - na ptaki też usiłują szczekać - siedzi taki wpatrzony w okno, nieruchomo i tylko mordka chodzi i dziwne dźwięki wydaje :evil_lol: Psi wiersz rewelacyjny, muszę sobie oba gdzieś spisać :)
  9. [quote name='Maciek777']Ale pamiętałem, że przy samej wodzie:roll: Robi się dziwnie: dużo kotów + dom na kurzej nóżce:evil_lol:[/QUOTE] To mnie rozłożyło :roflt::roflt:dodaj do tego jeszcze te szósteczki ;) Ale Ela ma rację - mieszkamy wysoko a woda dużo, dużo niżej. Nie schodziłam ostatnio nad zalew ale myślę, że tam wszystko będzie podtopione :( u nas na szczęście sucho. [quote name='Martika@Aischa'][B][URL="http://sjp.pl/na+bie%BF%B1co"]na bieżąco[/URL][/B] "w miarę zdarzania się jakichś faktów; bez opóźnienia, terminowo" ;)[/QUOTE] Tak w miarę na bieżąco staram się pisać ;) Jeszcze co do kocich kup - sama jestem ciekawa czym najlepiej karmić. Karma na pewno ma znaczenie, ale też chyba zależy to od kota. U mnie wszystkie jedzą to samo ( ze względu na Szeryfa i Gucia jedzą royala) a wizyty w kuwecie przebiegają różnie. Ciniuta od lat, co by nie jadła, roztacza zabójczy zapach, Guć był pod tym względem bardzo porządnym kotem a odkąd zachorował na nerki dorównuje zapachem Cinci.
  10. To chyba muszę mu jakiegoś szczura wpuścić;) On się czepia dzikusów i tu wiem, że nie wygra, ale też moich dwóch wychodzących - że zanieczyszczają okolicę. A co ja mam z nimi zrobić, jak to też takie ledwo co ucywilizowane dzikusy i też ich w domu nie utrzymam? Ale to zawsze się taki jeden trafi :shake:
  11. Karlosku przetrzymaj to :modla::modla:
  12. Czyli będzie to szczęśliwy dzień dla dwójki staruszeczków :multi: Dziewczyny, to Wy dogrywajcie :) Czy jakieś fundusze na podróż już przelewać?
  13. Zapisuję sobie maleńką. Linka do FB można prosić?
  14. Smutne w tym wszystkim jeszcze to, że tam nadal młode koty się pewnie rodzą :( Do tego Sonka ,, zwinęła " je z gospodarstwa agroturystycznego, gdzie przyjeżdżają ludzie ze swoimi zwierzętami - jedziesz ze zdrowym kotem, wracasz z białaczkowcem :(
  15. Pamiętacie jeszcze dwie myszy, które Sonia przywiozła latem z wakacji : [URL="http://s1033.photobucket.com/user/sonek666/media/myszyrazem2_zpsccd799fe.png.html"][IMG]http://i1033.photobucket.com/albums/a419/sonek666/myszyrazem2_zpsccd799fe.png[/IMG][/URL] Czarny Edzio [*] odszedł u nas w listopadzie ( FIP) a Tosieńka [*] ( w domku była Artemidką) odeszła przed tygodniem z powodu białaczki :-( Krótko kociaki się dobrym życiem nacieszyły :-( :-( Ostatnie zdjęcie Artemidy [*] [URL="http://s1033.photobucket.com/user/sonek666/media/Tosia_zpsbfc3a9ed.jpg.html"][IMG]http://i1033.photobucket.com/albums/a419/sonek666/Tosia_zpsbfc3a9ed.jpg[/IMG][/URL]
  16. A masz jeszcze jakąś trikolorkę na oku ;)- mam maila od zainteresowanej pani - tylko tam też jest kocurek. Irysku, jak będą jeszcze jakieś pytania, przekierowywać do Ciebie? Masz tam jeszcze w okolicach coś na oku?
  17. Jak Zuzia znosi te paskudne deszcze? Pewnie stawy bardziej bolą :(
  18. Co u Karlosa słychać ? Dobrze się goi?
  19. Fajna ta czarno - biała banda :) Z sąsiadami nie masz problemów? - ja mam piętro niżej sąsiada, który co rusz robi awantury o stojące pod blokiem koty :shake: przeszkadza mu wszystko.
  20. Na teraz nie dam rady przyjąć fantów :shake: - szykuję się do remontu i rozpaczliwie usiłuję pozbyć się tego co mam po kątach. Mogłabym jedynie taki ze zdjęć zrobić.
  21. [quote name='azalia']Przepraszam,że zabiorę głos w sprawie żywienia Dieselka. Karma sucha za 50zł 20 kilo to musi być bardzo marna,a psie batony to wielkie świństwo,pióra zmielone kości itp. Nie mogłam się powstrzymać,żeby nie napisać.To jest chory pies,to powinien być dobrze karmiony. Nie znam finansów pieska,ale jeśli jest taka potrzeba to mogę wpłacić pieniądze na jedzenie dla niego.[/QUOTE] Azalia, dobrze że o tym napisałaś. Rzeczywiście chyba trzeba pomysleć nad jego dietą.
  22. Dopiero dotarłam na watek. Wizytę wcześniej to nie ja robiłam. Wiem, że się martwicie -jeżeli to jest w samej Złotoryi, to postaram się jutro - pojutrze dotrzeć. Jeżeli jakaś wioska w okolicach, to pewnie dopiero w piątek dam radę. Kto z TOZu się tym zajmował, może z tą osobą uda mi się szybciej skontaktować?
  23. A tego whiskasa, to takiego normalnego, albo dal sterylizowanego kupuję. W takich ciemno różowych workach są po sklepach. Dla dzikich mieszam to z czymś z puszki dla zapachu i konsystencji. ( najczęściej tańszą, biedronkową). Mój Szeryf był wychowany na whiskasie do czasu aż nabawił się problemów z drogami moczowymi, on go uwielbia. Nieraz muszę go przeganiać spod śmietnika, bo wyjada dzikusom. W domu raczej nie dostaje, zdjęcie zrobiłam przy okazji szykowania miseczki dla dzikich, szkoda mi się Szerka zrobiło ;)
×
×
  • Create New...