Jump to content
Dogomania

Lionees

Members
  • Posts

    9780
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Lionees

  1. Moria zwróć uwagę,czy Gufiak nie liże sobie tego guza
  2. Mój 14-letni psiak też miał guza,który zaczął sie paprać.Wyniki krwi były w normie.Z guza leciała śmierdząca krew z ropą-podobnie jak u Gufiaczka.Od razu pojechaliśmy do weta,usunął guza w znieczuleniu miejscowym,bo innego mój psiak by nie przezył.Wynik pobrania tkanki z guza był negatywny na obecność raka.Rana po guzie zagoiła się i psiak znowu czuje się dobrze.Może u Gufiaczka bedzie podobnie?Oby...bardzo mu tego życzę
  3. Taks,to co leci z guza,to efekt psującej sie tkanki.Jest tam sporo zarazków i bakterii,a wiadomo,że Moria ma stare,schorowane psy u siebie mające obniżoną odporność.Nowotwory nie są zaraźliwe,ale przecież tak na prawdę to nie wiadomo co za syf leci z tego guza.Czy to "tylko" paprzący się rak,czy inna cholera.Dlatego uważam,że Gufik powinien być trochę odizolowany od zwierzaków.Wiedzę swą opieram na swoim wykształceniu medycznym,a nie na tym,że panikuję.Czasami jest lepiej dmuchać na zimne.Zresztą wszystkie wątpliwości powinien rozwiać wet,do którego Moria powinna jak najszybciej udać się z Gufim
  4. [quote name='Moria']Dobrze Renato o wszystko popytam. Z obserwacji moich Gufi tak jak pisałam zalatwia sie dobrze, w normalnych przypadkach apetyt ma dobry i funkcjonuje tak jakby nie cierpial. Jednak co miesiac ponieważ bylo to w grudniu teraz w styczniu gorzej, Gufi zaczyna sie zle czuc, traci apetyt ledwo chodzi, po dobie pęka mu guz, leci smierdząca krew z ropa, widac wtedy że Gufiego boli, ledwo powloczy nogami, po trzech dniach jak z guza wszystko wyleci Gufi znowu wraca do formy. Nie może tak byc że co miesiac dzieja sie takie historie, ale wyglada to tak. Teraz Gufi bardzo schódl. Takie historie mogą się zdarzać częściej niż co miesiąc,niestety.Moria jak mu pęka ten guz,to staraj się odizolować Gufiaka od innych zwierzaków,bo to gówno co mu wycieka jest bombą zakaźną.Sama też uważaj,żeby nie mieć z tą wyciekającą substancją bezpośredniego kontaktu jeżeli masz jakieś zranienia skóry
  5. Moria zrób mu przede wszystkim usg jamy brzusznej i ewentualnie rtg płuc,bo jeżeli to rak złośliwy to przerzuty mogą być wszędzie.Gdyby były przerzuty,to zastanówcie sie co dalej,bo ten psiak na pewno potwornie cierpi. Gdyby organy wewnętrzne były ok,to warto by było przesłać próbkę tego guza do badań histopatologicznych,wtedy byście wiedziały z grubsza z czym macie do czynienia w sensie choroby Gufiaczka.Będziesz Moria u weta,to popytaj go o wszystko,jakie badania będą dla Gufiaka niezbędne i jakie są ewentualne rokowania.
  6. Byłam wczoraj przejazdem w Chodakowie,widziałam 6 psów.3 małe(wielkości jamnika) i 3 duże,takie ON-kowate.Jeden z dużych kulał na tylną łapę
  7. [quote name='gonia66']FIlip u Omar bedzie najszzcesliwszym psem pod sloncem...poslanko juz na niego czeka...Madzia tez...tylko zeby sie nie okazalo, ze jest za poźno, aby mogl tam jechac:(....aby mogl zaznac szzcescia i radosci na koniec zycia....:(:(tylko tego jednego sie boje...:( Wypluj te słowa:mad:,bo Cię nie adoptuję:eviltong:
  8. Aniu zadzwoń do Luki,tel.[B]502-156-186[/B].Powiedz,że chodzi Ci o kajtusia z Brwinowa.Luka powinna pomóc
  9. Mam u siebie na dt dwa staruszki.Oto pierwsza kandydatka[INDENT] [IMG]http://img710.imageshack.us/img710/544/zdjcie3227.jpg[/IMG] [SIZE=4][COLOR=Red][B]Maj[/B][B]a[/B][/COLOR][/SIZE]:loveu: -sunia,ratlerek -około 13 lat -około 2,5 kg -dt Sochaczew -ma stary szew na brzuszku,więc być może była sterylizowana -do dzieci łagodna -psów bardzo się boi i odgania je szczekając i wrzeszcząc -do kotów tak samo jak do psów - żywiutka i bystra sunia,ale grzeczna i bezproblemowa,najlepiej dom bez zwierzaków,bo Majeczka bardzo się nimi stresuje -kontakt do mnie: Renata,793-505-810,mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] -wątek: [B] [URL="http://www.dogomania.pl/../146170-RATLEREK-sunia-mega-seniorka-znalazA-a-zA-oty-dt-u-Renata5/page35"]RATLEREK - sunia, mega seniorka - znalazła złoty dt u Renata5[/URL][/B] [/INDENT] [COLOR=Purple][B]Drugi kandydat[/B][/COLOR] [IMG]http://img24.imageshack.us/img24/6752/morus.jpg[/IMG] [SIZE=4][COLOR=Red][B]Morus[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=4][COLOR=Red][B]ek[/B][/COLOR][/SIZE]:loveu: -pies -15-17 lat -4 kilo -dt Sochaczew -nie kastrowany -do wszystkiego co żyje,stosunek obojętny,to głuchawy i ślepy psiak -bezproblemowy,spokojny,dużo śpi -kontakt do mnie: Renata,793-505-810,mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] -wątek: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/175692-Morus-mA-j-wA-aA-ciciel-odszedA-a-mnie-oddali-do-schroniska[/URL]
  10. Taaak,wystawcie sweterki na bazarek i dokładne wymiary poproszę,bo mam ze schronu dwie takie maleńkie ratlereczki staruńkie,to kupiłabym,gdyby były dobre Jeżeli chodzi o ceny sterylek/kastracji,to w Gdańsku Moria kastrowała psa średniej wielkości i 300zł zapłaciła,więc co się dziwić,że sterylka droższa,jak takie ceny weci serwują:shake:
  11. Władeczku,buziaki:loveu: Pieniążki przelane
  12. Ponawiam pytania i melduję,że za styczeń kaska poszła ode mnie:-)
  13. Pieniążki na Kładeczkę wysłałam,buziaczki dla dziewczynki:loveu:
  14. Dzięki Taks,w takim razie Moria nie pryskaj Gufiaczka. Ale na inne urazy,bardzo polecam
  15. [quote name='Moria']Czy Chitopan to taki odpowiednik alu spray? Wiesz co,nie wiem. Ale tu jest o chitopanie Poleć produkt Zapytaj o produkt Oceń produkt CHITOPAN - Żel lub płyn do pielęgnacji i wspomagania gojenia ubytków tkankowych u zwierząt Skład: Chitozan 1,0 g Kwas mlekowy 0,6 g Vehiculum ad 100,00 g Wskazania: Pielęgnacja i wspomaganie leczenia trudno gojących się ubytków i mikrourazów skóry (oparzeń, owrzodzeń, zranień). Właściwości: Osłaniające przez wytworzenie filmu naskórkowego, ułatwiające ziarninowanie i bliznowacenie, dające efekt przeciwinfekcyjny i przeciwzapalny. Sposób użycia: Miejsce aplikacji dokładnie oczyścić, następnie pokryć całkowicie preparatem. Stosować 2-3 razy dziennie aż do uzyskania trwałych efektów gojenia. Wyłącznie dla zwierząt do użytku zewnętrznego . Ja mam areozol,bo jest najwygodniejszy w użyciu
  16. [quote name='Renata5']...Zawsze powinien być w domu,gdzie są psy-dziewczyny,polecam To znaczy nie tylko psy,ale różne zwierzaki
  17. Moria,nie wiem,czy Chitopan da sie kupić w aptece,bo to jest lek tylko dla zwierząt,ja mam go zawsze u siebie i kupuje tylko u weta.Może w aptece będzie odpowiednik ludzki tego leku,ale pewnie będzie drogi.Najlepiej,gdybyś dała radę podjechać do weta i to kupić.Naprawdę to super lek.Zawsze powinien być w domu,gdzie są psy-dziewczyny,polecam
  18. [quote name='fizia']O rany, ta mała trafiła do ziemskiego raju :)[/QUOTE] Do raju,jak do raju,ale na pewno ma lepiej niż nieraz niejeden dzieciak. Kolejni ochroniarze mojej Niuni,w końcu to księżniczka,więc ochronę musi mieć:cool3: [IMG]http://img191.imageshack.us/img191/357/zdjcie3247.jpg[/IMG] Tu z koleżanką Myszką:loveu: [IMG]http://img51.imageshack.us/img51/6783/zdjcie3324.jpg[/IMG] Moja dziewczynka:loveu::loveu::loveu: [IMG]http://img5.imageshack.us/img5/725/zdjcie3359.jpg[/IMG][IMG]http://img5.imageshack.us/img5/725/zdjcie3359.jpg[/IMG][IMG]http://img691.imageshack.us/img691/725/zdjcie3359.jpg[/IMG] [IMG]http://img5.imageshack.us/img5/725/zdjcie3359.jpg[/IMG][IMG]http://img5.imageshack.us/img5/725/zdjcie3359.jpg[/IMG][IMG]http://img5.imageshack.us/img5/725/zdjcie3359.jpg[/IMG] Moja kruszynka chce do mnie na rączki:loveu: [IMG]http://img5.imageshack.us/img5/1513/zdjcie3375.jpg[/IMG][IMG]http://img211.imageshack.us/img211/1513/zdjcie3375.jpg[/IMG] A tu Rambo zajął miejsce mojej Niuni...no jak on mógł?:mad:;):loveu: [IMG]http://img211.imageshack.us/img211/1809/zdjcie3380.jpg[/IMG]
  19. Moria,kup mu taki preparat "Chitopan".Jest rewelacyjny,kosztuje około 15zł u weta tylko(nie w aptece)To jest areozol.Będzie bardzo pomocny w podgojeniu tego guza. Myślę,że to złośliwa sprawa z tym nowotworem,kurcze:shake: A to nie wróży nic dobrego.Antybiotyk będzie trzeba za jakiś czas odstawić,natomiast p/bólowe zostawić.Nie wiem,czy usg nie jest tu bardzo potrzebne.Byc może zmiany są w środku ciała,a guz jest tylko uwieńczeniem całego tego dziadostwa,które być może rozwija sie w Gufiaczku:-(
  20. Czaruś już na szczęście w DS:loveu: A to nasz Antoś :loveu:tak sobie drepcze z Moruskiem:loveu:,też niewidomym A tak przepycha się pod Niuńkiem:evil_lol:.Niuniek to taki pies,że stoi i nie przejdzie.W zeszłym roku złamałam przez niego nogę,bo szłam,a on stał jak słup.Myślałam,że sie odsunie,ale gdzie tam...no i wywaliłam się nie chcąc wejść na niego,bo bym go zagniotła:shake: Antoś właśnie tak przechodzi pod Niuńkiem,bo przecież sam też nie ominie przeszkody,tylko się wpycha:p
  21. Moria samymi przysuszeniami guza nic nie zdziałasz.Gufika powinien juz dawno zobaczyć wet,bo w końcu pies dostanie zakażenia.Czy psiak dostaje osłonowo antybiotyk i coś p/bólowego??,bo niewątpliwie ten paprzący sie guz go boli
  22. [quote name='Ajula']Renatka, może by tu wkleić Edusia albo innego staruszka? bo maly staruszek jest poszukiwany: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/177256-Sprawdzony-wspaniaA-y-dom-dla-staruszka[/URL][/QUOTE] Wkleiłam "moją" Majeczkę i wkleję zaraz Moruska,dzięki Ajulka:loveu: A to nasz Edek z fabryki kredek:eviltong: Tak szaleje z moim mężem:p [IMG]http://img694.imageshack.us/img694/9656/zdjcie3369.jpg[/IMG] [IMG]http://img682.imageshack.us/img682/1396/zdjcie3370.jpg[/IMG] [IMG]http://img211.imageshack.us/img211/1412/zdjcie3371.jpg[/IMG] [IMG]http://img682.imageshack.us/img682/6784/zdjcie3374.jpg[/IMG] [IMG]http://img686.imageshack.us/img686/2529/zdjcie3373.jpg[/IMG] Śmieszny jest ten nasz Eduś,naprawdę fajowy:mdrmed:
  23. "Wampir" i łóżkowe też są ode mnie.Iskier najlepiej lubiła spać nam na głowie,bo tam było jedyne miejsce,gdzie nie spał żaden pies,więc miała sporo luzu.To bardzo mądra i inteligentna sunia,niesamowicie szybko przyswajała nowe rzeczy,lubiła się uczyć,w sekundę opanowała "daj łapkę,siad,pogadaj do mnie".Oby trafiła na mądrych i odpowiedzialnych ludzi...
  24. Jeszcze kilka... [IMG]http://img686.imageshack.us/img686/7256/obrazzeskanowany096.jpg[/IMG] [IMG]http://img31.imageshack.us/img31/3258/obrazzeskanowany097.jpg[/IMG] [IMG]http://img686.imageshack.us/img686/7969/obrazzeskanowany100.jpg[/IMG] [IMG]http://img341.imageshack.us/img341/729/obrazzeskanowany106.jpg[/IMG] [IMG]http://img31.imageshack.us/img31/1826/obrazzeskanowany115.jpg[/IMG]
  25. Kilka fotek,które mi zostały jeszcze jak była u mnie [IMG]http://img260.imageshack.us/img260/3863/obrazzeskanowany048.jpg[/IMG] [IMG]http://img31.imageshack.us/img31/4666/obrazzeskanowany050.jpg[/IMG] [IMG]http://img683.imageshack.us/img683/2290/obrazzeskanowany058.jpg[/IMG] [IMG]http://img15.imageshack.us/img15/7708/obrazzeskanowany066.jpg[/IMG] [IMG]http://img341.imageshack.us/img341/6633/obrazzeskanowany060.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...