-
Posts
4341 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Abrakadabra
-
RUDY odnaleziony, poszedł za TM
Abrakadabra replied to Noemi1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Ja wczoraj bawiłam się w listonosza na ul.Norwida i uliczkach pobocznych.. Potem zrobiłam sobie "wycieczkę" do Balcerów - wtajemniczeni wiedzą o co chodzi... Następnie wróciłam na Norwida - "obleciałam" praktycznie wszystkie skrzynki pocztowe i furtki w kwadracie wzdłuż tej ulicy, aż do kościoła z jednej strony i do Kruszy z drugiej. Jak co weekend mam doła... z kazdej takiej sesji wyjazdowej mogłabym przywieźć co najmniej kilkanaście psów.. Nigdy nie zrozumiem, dlaczego na posesji, ogrodzonej solidnym płotem z bramą na pilota, na której stoi wypasiona dwupiętrowa willa na 0,5 m łańcuchu, przy maleńkiej budzie tkwi 4kg pies...- 903 replies
-
- dom na resztę życia
- dom stały
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Otis w DS. Matka zniknęła! KOLEJNY MIOT W DRODZE! POMOCY!!!
Abrakadabra replied to Zośka74's topic in Już w nowym domu
[quote name='obraczus87']Jola_li wypatrzyła Storka (w koncu psiaki korzystały z pomocy Kundelkowej, a Jola_Li jest tam stałym bywalcem :) ) i zapytała się czy może wykorzystać zdjęcia malucha :) no co miałam sie nie zgodzić. W końcu to dla innych psiaków, a trzeba przyznać, że Storek świetnie sprawuje się w swojej roli :)[/QUOTE] No, masz rację! Wygląda cudownie w cylinderku i różową wstążką pod szyjką :) A teraz sorry.. nigdy tego nie robię, ale jestem zmuszona.. Jakieś 1,5 tyg. temu znalazłam zagłodzoną suczkę, leżąca na poboczu drogi w lesie. Zawiozłam ją do lecznicy.. Muszę zapłacić za badania krwi i ponieść koszt przetrzymywania... SZUKAM DLA NIEJ DT/DS w trybie natychmiastowym... Czy ktoś może mi pomóc? Czymkolwiek.. np. podnoszeniem wątku. Może ktoś jest w stanie zrobić bazarek? Albo przekazać jakieś fanty? [URL]http://www.dogomania.pl/threads/216514-Kto-sobie-drogę-skraca-ten-do-domu-wraca..z-zagłodzoną-Diarą!-DT-i-fundusze-na-CITO[/URL] -
Biała/Klara i dzieciaki bezpieczne w swoich domach
Abrakadabra replied to paula82's topic in Już w nowym domu
Kto jest administratorem? Atomówka? -
Zuzia – 3kg, cała ze szmatek… już w domu! :))))
Abrakadabra replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='toyota']A widziałyście dziewczyny bazarek kubraczkowy u taks: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/216377-psie-kubraki-quot-na-miar%C4%99-quot-do-31.10?"]http://www.dogomania.pl/threads/216377-psie-kubraki-quot-na-miar%C4%99-quot-do-31.10 ?[/URL] Sądzę, że naprawde warto, bo dobrze zakrywa brzuszek, a te sklepowe to różnie.[/QUOTE] Toyota, dzieki :) -
RUDY odnaleziony, poszedł za TM
Abrakadabra replied to Noemi1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Dobra, zadzwonię jutro do UPT w Tłuszczu i ustalę jak to wyglada. Nurtuje mnie też jeszcze jedno pytanie. Czy listonosz, mając w torbie ulotki, za które ktoś zapłacił dostarcza je do domów, do których nie ma listów/awizo/przekazów? Jedzie tam specjalnie, czy też odpuszcza? Obiecuję, że ustalę to jutro osobiście i zadzwonię Mru do Ciebie. Jeśli nie dojeżdża do skrzynek, do których nie ma innych listów, to zmniejsza nam się ilość ulotek do wydrukowania.- 903 replies
-
- dom na resztę życia
- dom stały
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
RUDY odnaleziony, poszedł za TM
Abrakadabra replied to Noemi1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Masz rację, kolorowe zawsze wygrają z biało-czarnymi pod względem przykucia uwagi... Ale czy w tych skrzynkach na co dzień zalega sterta korespondencji? Może taki "liścik" to na wsi powód do kontemplacji? Acha? Na sporej ilości furtek brak skrzynki pocztowej (w Kurach z Noemi wkładałyśmy ulotki w sztachetki furtkowe). Jak listonosz dostarcza tam listy? Ps. Mru, wiem, że pytanie nie do Ciebie. Czy Dorota może się dowiedzieć czegoś na ten temat na Poczcie w Tłuszczu?- 903 replies
-
- dom na resztę życia
- dom stały
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
[quote name='agusiazet']380 z wyżywieniem, ale pies musi być zaszczepiony! Koszty weta też należy doliczyć, ale blisko jest fajny i tani wet.![/QUOTE] To wcale nie tak drogo.. jeśli ma się uzbierane deklaracje :( A tutaj cisza, jak "makiem zasiał"... Zrobiłam Diarze ogłoszenia na Tablicy, Alegratce i Gumtree. Wiedziałam, że będę miała spore problemy..
-
RUDY odnaleziony, poszedł za TM
Abrakadabra replied to Noemi1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Myślicie, że do skrzynek warto drukować kolorowe?- 903 replies
-
- dom na resztę życia
- dom stały
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Zuzia – 3kg, cała ze szmatek… już w domu! :))))
Abrakadabra replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='mru']mikro popędziłam i już jest Zuzia na FB :P[/QUOTE] Ooooo, super! zaraz zajrzę :) -
[quote name='agusiazet']Dobrze rozumiesz! Mam dług za Deksterka i Kubusia, którzy już grzeją dupki we własnych domach! Swoje oznaczało w tym wypadku nie moje prywatne psy, tylko wyratowane ze schronów lub znalezione! Dobrze, że hotelik ma cierpliwość i zrozumienie sytuacji![/QUOTE] To faktycznie fajny, cierpliwy i wyrozumiały hotelik. Dla nas to chyba trochę za daleko.. A jaki jest miesięczny koszt utrzymania psa sporej wielkości, takiego jak Diara?
-
Zuzia – 3kg, cała ze szmatek… już w domu! :))))
Abrakadabra replied to mru's topic in Już w nowym domu
Mru, to pytanie n/t mikro piaków to bardzo dobre pytanie... Zuzia wygląda o niebo lepiej ! -
Biała/Klara i dzieciaki bezpieczne w swoich domach
Abrakadabra replied to paula82's topic in Już w nowym domu
[quote name='tajga6']Ok, zmieniłam wiek na szybko i podaję link do poprawki:) [U][url]http://tinypic.pl/n65acst1trxt[/url][/U] Z tego co widzę, mru teraz jest mocno zajęta poszukiwaniami Rudego. Może więc ten Paweł mógłby Ci podesłać więcej info, gdzie jest hotelik, wieści i fotki... Bardzo bym chciała aby jak najszybciej się tu pojawiły i na FB, poza tym chcę ponownie uaktualnić na GL a jutro już wyjeżdżam. [/QUOTE] Tajga - Paweł jest zaangażowany w poszukiwania Rudego dokładnie w takim samym stopniu jak Mru ;) Klara/Biała ma się świetnie, jest po uszy zakochana w swoim koledze Murzynku, z którym dzieli mieszkanie. Całe szczęście - dzieci już z tego nie będzie :) Obawiam się, że dzisiaj Mru już nic nie napisze. Zarówno ona jak i Paweł wracają codziennie po nocy z Tłuszcza, w którym 2 lub 3 tygodnie temu zaginął Rudy. Ale kto wie? Ps. Jeśli Tola ma mieć sterylkę aborcyjną to chyba nie ma przeciwskazań do szczepień? -
[quote name='agusiazet']Mam miejsce w hotelu w Brzyściu koło Mielca, ale w chwili obecnej nie mam kasy na samodzielne opłacanie pobytu psa. Za to mam 700 zł do spłacenia za moje psy, które znalazły już domy, a w hotelu chwilę pomieszkały! Warunki i opieka bardzo dobre![/QUOTE] Agusia? Czy ja dobrze rozumiem? Masz tam dług. który musisz uregulować za swoje psy?
-
RUDY odnaleziony, poszedł za TM
Abrakadabra replied to Noemi1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
No tak. Dochodzi jeszcze koszt wydruku.. A może ktoś ma dojścia do jakiejś drukarni? Wydruk prawie 5000 ulotek to spory koszt.. nawet nie mam pojęcia jaki ?- 903 replies
-
- dom na resztę życia
- dom stały
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
RUDY odnaleziony, poszedł za TM
Abrakadabra replied to Noemi1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Nooo!!! Jeśli mamy (załóżmy, że Twoje obliczenia, co do ilości gospodarstw się zgadzają) 4 600 domów, do których docierają listonosze - to korzystając z usług Poczty Polskiej musielibysmy zapłacić 230zł (jeśli się mylę, a pewnie się mylę :). to niech jakiś ścisły umysł mnie naprostuje ) bez angażowania swojego czasu i rąk. Pracę wykonaliby listonosze. Jednym słowem: do 4 600 domów za pośrednictwem Poczty Polskiej (czyli zatrudnionych listonoszy) za 230zł trafiłyby ulotki o zaginięciu Rudego.- 903 replies
-
- dom na resztę życia
- dom stały
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Zuzia – 3kg, cała ze szmatek… już w domu! :))))
Abrakadabra replied to mru's topic in Już w nowym domu
[quote name='malagos']małe wredoty, wiem co mówię :diabloti:[/QUOTE] Malagos wiem, że Ty wiesz :) Ja bym poszła dalej .. AWANTURNICY! Żeby nie powiedzieć, że socjopaci w psiej skórze :evil_lol: -
RUDY odnaleziony, poszedł za TM
Abrakadabra replied to Noemi1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Mru... to ja chyba jednak do Was zadzwonię :)- 903 replies
-
- dom na resztę życia
- dom stały
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Otis w DS. Matka zniknęła! KOLEJNY MIOT W DRODZE! POMOCY!!!
Abrakadabra replied to Zośka74's topic in Już w nowym domu
[quote name='obraczus87']STOR zaprasza na Kabaret Starszych Kundelków :) w moim podpisie :)[/QUOTE] Przepraszam, że z innej beczki.. Obraczus - ten bazarek jest GE-NIAL-NY !!! Rozumiem, że to Ty zgłosiłaś Storka do jednej z ról :loveu: Ps. Zośka, ja nie widzę ani suczki, ani psa. Tyle, że jeżdżę tamtędy raczej popołudniami. -
RUDY odnaleziony, poszedł za TM
Abrakadabra replied to Noemi1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
I tak trzymaj!!!- 903 replies
-
- dom na resztę życia
- dom stały
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
RUDY odnaleziony, poszedł za TM
Abrakadabra replied to Noemi1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='mru']oczywiscie chodziło mi o 1 000 ulotek! 100 to nic... na pewno by się udało, ale musiałoby nas być więcej :( na raz, na miejscu... bo tak to się nie połapiemy :( zobacz: z wielkiego szukania wyszła dupa. NIKT oczywiscie nie miał czasu :/ dla starego chorego Rudego... Ej, ja miałam na myśli ilość tych skrzynek/gospodarstw, do których listonosze dostarczają przesyłki, listy, czy coś tam jeszcze . Jeśli poznamy ich liczbę i przeliczymy, ze 100 ulotek to .. hiii, hiii, ile to było... ? 5zł to będziemy wiedzieli z jaką wartością pieniężną mamy do czynienia, chcąc powrzucać je do WSZYSTKICH skrzynek. Jeśli poznamy kwotę globalną, dopiero wtedy będziemy mieli jakiś punkt odniesienia i obraz, o jakiej kwocie rozmawiamy. Wtedy łatwiej będzie robić cięcia budżetowe ( a może okaże się, że nie trzeba ich robić?) . Czy ktoś rozumie, o czym ja piszę? Bo ja ani matematycznych, ani humanistycznych talentów nie posiadam... Prosta baba jestem :)- 903 replies
-
- dom na resztę życia
- dom stały
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
RUDY odnaleziony, poszedł za TM
Abrakadabra replied to Noemi1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Qrde.. nie doczytałam z tymi kosztami. To trochę zmienia postać rzeczy. Tak naprawdę w tej sytuacji wybór miejsca wzmożonego ulotkowania to ruletka... Ludzkie logiczne myślenie i rozsądek niekoniecznie muszą iść w parze z tym, co robi pies. Postoliska były dość wiarygodne, ale od zgłoszenia tej dziewczynki upłynął już chyba tydzień? Ciekawe ile skrzynek pocztowych na tym terenie obsługują listonosze? Mam na myśli wszystkie mieściny, położone wokół Tłuszcza, które objeżdziliśmy? Gdybyśmy znali liczbę, może okazałoby się, ze damy radę uderzyć wszędzie? Inga.mm - my chyba z tej starszej epoki :) Mru, nie przejmuj się :) Ja myslałam, że za darmo rozprowadzą :)- 903 replies
-
- dom na resztę życia
- dom stały
-
(and 1 more)
Tagged with: