Jump to content
Dogomania

bianka0

Members
  • Posts

    10475
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by bianka0

  1. Jakie są miesięczne koszty pobytu małego psa w hoteliku w Elblągu?
  2. To opóźnienie w adopcji Frytki to moja wina. Niestety jamniki są najszczęśliwsze kiedy są w centrum zainteresowania,mają swojego pana na własność.Ja mam już pięć psów więc Frytka byłaby szósta. Same rozumiecie że to nie jest wymarzony dom dla niej.Więc kiedy w styczniu dowiedziałam się że będzie adoptowana w Warszawie i będzie tą jedyną ukochaną jamnisią,ucieszyłam się.Nie chciałam bez sensu dzwonić i dopytywać się.Myślałam ,że jest już dawno w swoim szczęśliwym domku. No i teraz zobaczyłam że adopcja nie doszła do skutku,więc mój (niestety trochę zajamniczony )dom nadal na nią czeka.
  3. Psiaki już zdrowe. Jak wszystko pójdzie dobrze po świętach dołączy do nas Frytka z Psiego Anioła. [IMG]http://img12.imageshack.us/img12/7384/25267350.jpg[/IMG]
  4. Dzisiaj w nocy zachorował Maluszek,wymioty,gorączka. Na prawdę nie wiemy co jest grane,wszystkie były prawidłowo szczepione.
  5. Przykro mi,ale nowe zdjęcia Lilithki będą musiały poczekać.Przyplątało się jakieś wirusowe świństwo do naszego domu.Psiaki chorują jeden za drugim.Najpierw Goliat,potem Lilith.Po nocy gdzie myślałam,że już nie przeżyje trzy dni poprawy,a od wczoraj znowu gorączka,biegunka,wymioty.Tym razem wzięło również Tuptusia.W nocy miał gorączkę i dwa ataki drgawkowe.Tylko Maluszek na razie zdrowy.Joguś odizolowany za zamkniętą bramką na podwórku. Nie mamy pojęcia co to jest,to już trwa 2 tygodnie.
  6. No cóż musimy założyć dla Danusi bazarek na jamniczych wątkach(pomaga wszystkim psom ale tylko na tych stronach o tym wiemy). Dla Isadory to konieczny oddzielny wątek na dogo (tylu psom pomogłaś). Musimy zreanimować Wasze komputery. Dogomanio ratuj,umiera historia
  7. A moja zabawa z dogo się skończy. To niemożliwe Isadoro:placz: Ty i dogo to tak jak dwa palce w ręce.Ucięcie każdego z nich pozostawia kalectwo zarówno dla palca(śmiertelne) jak i dla ręki,nawet jak reszta palców zostanie. Dogo i pomoc psom to Twoja część życia. Dogo bez Ciebie już nie będzie takie....kto psom porobi te wspaniałe allegra.:shake:
  8. w zamian za milosc i oddanie do Desta __________________ Pewnie jak zwykle Murka odpowie,że jakoś sobie poradzi . Ale chciałabym żebyście wiedzialy że Deścik miał u Murki swój wymarzony,prawdziwy dom,on nie był w hotelu,miał tam swój DS. Jestem również zadowolona ze współpracy z Wami.Jest zarezerwowane miejsce w hoteliku dla ,,starego jamnika lub jamnikowatego,, Jeżeli zechcecie znaleźć w swoim schronie takiego pieska,to to miejsce + 100 zł miesięcznie może być dla niego. Warto było powalczyć o godne miesiące życia dla Desta,teraz warto powalczyć dla innego staruszka.
  9. Danusiu wracaj na dogo! Jamniki o to proszą! W przeciwnym wypadku zorganizujemy bazarek na naprawę Twojego kompa.Ten wątek bez Ciebie się nie ,,klei,,!
  10. Miłe wieści.Czy u weta i w DT jesteście na czysto z opłatami? Szybkie zakończenie ,rzadko się zdarza taka ekspresowa adopcja moich ,,kawałków ogonków,, Jestem pełna uznania dla opiekunek przez cały okres obserwacji wątku.
  11. Murka prowadzi hotelik,ale w nim psy dostają znacznie więcej niż sponsorzy płacą za pobyt zwierzaczka.Psy dostają tam opiekę i miłość jakiej wcześniej często nie zaznały,za którą nie sposób zapłacić pieniędzmi. Ma wielu podopiecznych o których już świat zapomniał,ona ich nadal utrzymuje i sama organizuje środki na utrzymanie.Więc może w ramach wdzięczności za taką opiekę te pieniądze przekazać na pozostałych rezydentów u Niej? Popatrzcie ,to jest chyba najtańszy hotelik w Polsce.
  12. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć.Wkleiłam banerek i ...mam wielkie wątpliwości.Plamka tak jasno daje uczciwie,rzetelnie odpowiedzi na wszystkie pytania i zarzuty.Gdyby Ona,która jest na miejscu i ma najwięcej do powiedzenia unikała z jakichkolwiek powodów konfrontacji po prostu zniknęłaby z wątku,jak to było nie raz. Sama mam ,,małe schronisko,,to tylko pięć psów.Ale gdyby do mnie ktoś z marszu wpadł ,zapewne (widząc wypowiedzi na dogo )część osób nie byłaby zachwycona.Np.jeden piesek musi być na łańcuchu przy budzie,bo wszelkie uwolnienie go zagraża jego życiu(Isadora może to potwierdzić ,była świadkiem jak to wygląda).Jest zupełnie inaczej kiedy mamy jednego lub dwa psy pod swoją opieką,a zupełnie inaczej kiedy jest ich dużo. Bezwzględnie powinna być selekcja ludzi zatrudnianych do opieki nad zwierzętami,bo nawet najlepszy kierownik nie może tam przebywać cały czas i wtedy te bezbronne istoty są zdane na łaskę różnych ludzi,a same się nie poskarżą.
  13. W Lublinie.Mam przeczucie że Fryzia czekała tyle właśnie na ten dom. Mocno trzymam kciuki,ale..nic na siłę.Z finansami nie jest jeszcze tak dramatycznie.
  14. Na 51 str są jedne z najnowszych i chyba najładniejsze, wiosenne zdjęcia Fryzi.
  15. Po raz kolejny bardzo dziękuję Lilith27 , jesteś niezawodna.
  16. Mysia nie wysyłaj pieniędzy dla Deścika.Obiecałam,że będzie miał ode mnie 100 zł miesięcznie do końca swojego życia,więc mam zaległość właśnie na marzec,akurat wypadała wpłata dla niego.Przekażę Murce zaległe pieniądze. Mogę Wam tylko napisać że Deścik nawet po śmierci 5 dni w tygodniu jest blisko mnie,w ten sposób pamięć o Nim tak szybko się nie zatrze.
  17. Deścik jest pieskiem doświadczonym przez los.Ale w całym swoim nieszczęściu zaznał więcej miłości i zainteresowania niż większość psów mających tak zwanych właścicieli. Jego życie to zapewne splot okoliczności,których do końca nigdy nie poznamy i nie zrozumiemy. Nawet to że nie zgłosił się nikt do adopcji ,w obliczu znanych nam faktów było wielkim fartem.Bo przecież w momencie progresji choroby niepotrzebna była dla Niego zmiana domu. Miejsce, gdzie przebywał od pół roku ,było dla Niego najwspanialszym domem,pełnym miłości, ludzi i zwierząt które akceptował. Oby wszystkie bezpańskie pieski miały tyle szczęścia co Dest. Mogę tylko obiecać że Dest jak najdłużej pozostanie w ludzkiej pamięci.
  18. Yunona jesteś wspaniałą jamniczą fanką. Jesteś na jamniczych bazarkach i na dodatek stała wpłata na skarpetkę....:lol: Jamniczki mają szczęście że jest taka parówkowa cioteczka.
  19. Lili(Lilith) pamiętaj masz imię pierwszej żony biblijnego ojca ludzi. To zobowiązuje,musisz stanąć suniu na wysokości zadania.
  20. Witaj Lilith27 . Tak długo mi na PW tłumaczyłaś że Lilith to imię które ma złą konotację,że dzisiaj sama chyba się z tego śmiejesz. Dziewczynka,schorowana jamniczka,która nie miała szansy na przeżycie,której użyczyłaś swojego loginu ,,Lilith ,, -ma się coraz lepiej.Pomimo swojego mało kobiecego wyglądu-całkowicie zawładnęła moim mężem,jest jego ulubienicą,ja odpadam w przedbiegach (aż tyle zjeść nie mogę ) Teraz sunia Lili zawładnęła Twoim TZ-tem ,pomimo że jej imię nie ma pełnego kabalistycznego brzmienia. Jeszcze niedawno myślałaś ,że TZ jest o Ciebie zazdrosny.Na Twoim miejscu teraz byłabym zazdrosna o Lili. W górę wszystkie Lilithki !
  21. Może Metrówka już w swoim domku,taka cisza na jej wątku. A może DT tak się do niej przyzwyczaił,że Metrówka już nie jest do adopcji? To były te optymistyczne wersje.
  22. Nie wiem ,co zalecają weci na zmiany martwicze. Mój czternastoletni jamnik pomimo dobrych warunków bytowania przez całe swoje życie miał takie same zmiany na ogonie i uszach. Teraz mam staruszkę jamniczkę,myślę że też ma ok 14-tu lat i jest to samo :łysy ogonek (na jego grzbiecie i koncówce) oraz łyse końce uszek ze ścieńczeniem skóry.Kiedy się tarza na dywanie potrafi je otrzeć do ran. Jest to według mnie oznaka starzenia,tak jak u ludzi na skórze.To ją nie boli, to ją nie swędzi,chyba nie warto się tym za bardzo przejmować.Takie zmiany wymagają tylko pielęgnacji.
  23. Bardzo dziękuję danka i lilith za ogłoszenia dla Fryziastej. Ona jest jak zwykle rozrywana we wszystkich kierunkach,ale przez szczeniaczki . Domki też hurtem się zgłaszają ,nie te co trzeba,a potem cisza. Fryziu na jaki domek czekasz?Dlaczego jesteś taka wybredna i nic ci nie pasuje?
  24. Bianka to imię mojej córeczki. Obie postanowiłyśmy być wirtualnuymi opiekunkami Bianki. Bianka-moja córka postanowiła swoje miesięczne kieszonkowe przeznaczyć na promocję lub potrzeby szczeniaczka. Sunia jest piękna ,jeżeli widzicie potrzebę materialnego jej wsparcia (ogłoszenia,karma dla szczeniąt ,sterylka)proszę o kontakt na PW.
×
×
  • Create New...