-
Posts
10475 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by bianka0
-
[quote name='agusiazet']Bianko, zachowałaś się wspaniale, myślę, że uratowałaś Róży życie!!![/quote] Agusiazet powiedz to mojemu mężowi.W domu mam już sześć i konia,ten jest siódmy. Całe szczęście że wspaniali ludzie pomogli mi ją przetrzymać,bo chyba ten cierpliwy człowiek tym razem już by nie wytrzymał i wylądowalibyśmy wszyscy pod mostkiem nad zalewem.
-
Bardzo Wam dziękuję za pomoc przy ogłaszaniu Różyczki. Nie mam doświadczenia ze spanielami,nawet nie mam pojęcia w jakim czasie mogły się jej porobić takie śmierdzące dredy na ciele,ale chyba kilka tygodni musiała się błąkać.Nie jest wychudzona,ale i tłuściutka też nie jest.Nie wiadomo jaki był zapas tłuszczyku w momencie rozpoczęcia tułaczki.
-
Suczka szła na trasie Frampol - Janów Lubelski,była pomiędzy Krzemieniem a Zofianką Dolną.Pomimo wielokrotnych prób ucieczek wyraźnie obrała kierunek w stronę Janowa.Kiedy została złapana,nie wykazywała lęku wobec człowieka.Jest stasznie zaniedbana,brudna sierść z dredami,uszy prawie sfilcowane z zapaleniem.Prawe oko z ropnym zapaleniem spojówek,i tik prawej górnej wargi,nasilający się w czasie stresu. Kuleje na lewą tylną łapkę,chociaż złamań nie wyczuwa się.Pod tą łapką w pachwinie ma płytką ranę z dość rozległym otarciem skóry. Przebywa u moich znajomych na DT.Niestety zamknięta w szopie,ale bezpieczna i w dobrych ,doświadczonych rękach.Dzisiaj pojechała do weta,jak coś będę więcej wiedziała dam znać. Wobec innych psów nie wykazuje agresji,widać również że ma zaufanie do człwieka,nie gryzie w czasie manipulacji przy niej. Na pewno nie jest z okolicznych wsi,dzisiaj już dzwoniłam i pytałam wszystkich mających spaniele w promieniu 15 km.
-
Ale jakie były szczęśliwe jak dostawały swoje miseczki,ta pełnia szczęscia na pyszczkach w czasie jedzenia. A dupki Rambo i Rudej są stanowczo za chude,z chęcią bym je jeszcze podtuczyła.
-
To nie moje Isadoro,tylko mojego Tz-ta. Mnie i Biankę też tak cały czas tuczy.
-
Frytka całkiem w porządku,nie usiedzi na miejscu ani chwili,ciągle wędruje.No i okropny drapacz trawy,żadne źdźbło nie ma z nią szans. Do jesienie będę ją dosiewała. Ciągle zakochana w swoim panu,koncerty pod furtką daje niepowtarzalne na całą ulicę. Zaraz przeslę zdjęcia Róży na maila.
-
Nie wiem co się dzieje,u mnie zdjęcie jest widoczne,ale był moment,że go nie widziałam. Danka założy suni wątek,tam wklei resztę zdjęć.
-
Tak się złożyło,że od wczoraj mam siódmego psa. Wracając z pracy, po dwugodzinnym bieganiu pomiędzy tirami zgarnęłam potrąconą przez samochód spanielkę. Niestety nie zaryzykowałam zabrania jej do domu,udało mi się ulokować ją u znajomych na DT.Jest do adopcji. Oto piękna spanielka Róża : [IMG]http://poczta.onet.pl/zalacznik.html?a=v&k=0&f=0&ui=252858071&s=2[/IMG]
-
Luna SUNIA ZE SCHRONU ZOSTAJE NA ZAWSZE U STONKI 1125 DZIĘKI ANIA !!!!
bianka0 replied to funia's topic in Już w nowym domu
Stonka,na Lunę na początku czerwca wypada przelew 100 zł ode mnie,30 zł od p.Ani i 60 zł od p. Czesławy.Proszę o Twoje dane do przelewu na PW.Czy wydasz je na leczenie,czy na karmę,czy za jej pobyt ,decyzję zostawiam Tobie. Obie sponsorki nie są na dogo.Z doskoku pokazuję im wątki i zdjęcia podopiecznych psiaków.Przy tych dyskusjach na wątku Luny wstyd mi pokazać istniejące posty żeby się nie zniechęciły. Czy można by było zająć się już tylko Luną i zapomnieć o jej pobycie w hoteliku ? -
Luna SUNIA ZE SCHRONU ZOSTAJE NA ZAWSZE U STONKI 1125 DZIĘKI ANIA !!!!
bianka0 replied to funia's topic in Już w nowym domu
[quote name='kuna66']To jest hotel a nie przytułek. U nas za dobę się płaci 20 zł. Wy miałyście zniżkę 8 zł. To jest minimum. Pieniądze nie spływają. Proszę o zabranie psa z hotelu i nie przesyłanie więcej pieniędzy.[/quote] Tego typu odpowiedź widzę po raz pierwszy,a sponsoruję wiele psów na niemałe sumy miesięcznie. Proszę napisz jakie zaległości ma w tym hotelu Luna ,pokryję je i zakończę ten spór i chyba będziemy wolały opłacać jakikolwiek przytułek niż czytać tego typu posty. Czekam na zaległośći Luny i odpowiedź czy na konto hotelu wpłynęł 60 zł od p. Czesławy. -
Luna SUNIA ZE SCHRONU ZOSTAJE NA ZAWSZE U STONKI 1125 DZIĘKI ANIA !!!!
bianka0 replied to funia's topic in Już w nowym domu
Nie wiem jak to liczycie,ale od nas z Janowa Lub 190 zł i 100 zł z pozostałych deklaracji daje sumę 290 zł miesięcznie. Wpłata od p. Czesławy 60 zł na maj powinna być juz na koncie.Dzwoniłam do niej i przeprasza za opóźnienie w tym miesiącu,ale wyjeżdżała i zapomniała dać zlecenie. -
Frytka już troszkę grubsza,jak się ją głaszcze,to nie czuje się żeber i kręgosłupa.Jest bardzo ruchliwa i żywotna,nie męczy się,więc srduszko w porządku.Dietę stosujemy naturalną,niskosolną i niskotłuszczową,ale węglowodanów nie ograniczamy,więc zaczęła przybierać na wadze i sierść bardzo szybko zarasta.Zresztą z tą dietą przy pięciu pozostałych psach to jest kłopot.Fryta patrzy tylko jak im powyjadać z misek. Nie zna zabawek ,oprócz piłeczki.Dzisiaj TZ miał wielką radość bo po raz pierwszy namówił ją na kawałek ciastecza które jej posmakowało. Z wcieraniem Panthenolu w skórę też jest nieco kłopotu,bo gryzie i ucieka.To nie jest Lilith którą mogę przewracać z boczku na boczek,a ona to uwielbia.
-
To prawe oczko jest trwale uszkodzone.Początkowo myślłam że będzie trzeba je usunąć,ale teraz po 2 tygodniach kropli z biodacyną samoistnie zanika ,a szpara oczna zmniejsza się i zarasta.Oszczędzimy Frytce jednego zabiegu.Drugie oczko jest całkowicie zdrowe.
-
[Warszawa] Cudowne psy do adopcji z Azylu pod Psim Aniołem.
bianka0 replied to siekowa's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://i43.tinypic.com/200fwch.jpg[/IMG] Pozdrowienia od Frytki z Janowa Lubelskiego dla całej ekipy Psiego Anioła. Jeszcze raz dziękuję za opikę nad Prytką. -
[IMG]http://i42.tinypic.com/13zs56q.jpg[/IMG] Tutaj udało mi się złapać Frytkę pomiędzy kwiatkami :eviltong: Baardzo nie lubi jak robi się jej zdjęcia i zaraz wieje! ;) [IMG]http://i44.tinypic.com/6pch8p.jpg[/IMG] [IMG]http://i39.tinypic.com/11t6cn4.jpg[/IMG] [IMG]http://i39.tinypic.com/2hg8y1t.jpg[/IMG] [IMG]http://i44.tinypic.com/svhquu.jpg[/IMG] [IMG]http://i39.tinypic.com/2s0cwlj.jpg[/IMG] Próba ucieczki przed zdjęciem... :lol: [IMG]http://i44.tinypic.com/rlc1ew.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/2po4jh3.jpg[/IMG] [IMG]http://i39.tinypic.com/rmi9u8.jpg[/IMG] [IMG]http://i40.tinypic.com/20sew6g.jpg[/IMG] [IMG]http://i40.tinypic.com/2rhmcjk.jpg[/IMG] [IMG]http://i39.tinypic.com/2i1gwgw.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/1043sr5.jpg[/IMG]
-
U mnie jest też najmniejsza. Przepraszam za brak fotek,ale kończymy ogrodzenie i kostkę na podwórku,na nic nie ma czasu. Fryta(teraz już reaguje tak jak woła ją TZ-Prytka,Pryta)Jest pieskiem bezproblemowym.Grzeczna ,zdrowa,ma apetyt ,zgadza się z innymi pieskami.Zaszczepiona od nosówki i parvo,inne interwencje chirurgiczne odłożone,aż całkowicie zaakceptuje mój dom. Ukradła mi męża.Chodzi za nim krok w krok,pomaga mu na podwórku.Cały czas musi być przy nim.Jak wyjeżdza samochodem,to przerażliwie płacze na całą ulicę.
-
Stara zużyta jamniczka Frytka... już w nowym domu :)
bianka0 replied to mru's topic in Już w nowym domu
Frytka od środy jest u mnie,a raczj u mojego Tz-ta. Na początku był tajfun ,bo Fryta jest moim szóstym psem,a teraz jest wielka miłość. Fryta całkowicie mnie olewa,liczy się dla niej tylko pan który gotuje obiadki,tuczy sunię i tak jak ona gorzej widzi i słyszy to co chce.Całkowicie się zaakceptowali. -
Teddy NARESZCIE szczęśliwy we wspaniałym DOMU STAŁYM
bianka0 replied to Jagoda1's topic in Już w nowym domu
To mamy 300,dla małego pieska może wystarczy. -
Teddy NARESZCIE szczęśliwy we wspaniałym DOMU STAŁYM
bianka0 replied to Jagoda1's topic in Już w nowym domu
To mamy 320 zł miesięcznie. To nie jest mała suma ,może uda się znależc jakiś tymczs,niekoniecznie w hotelu,moze jakaś prywatna,wiarygodna osoba. -
Przepraszam,że nie odzywałam się,ale wczoraj całym domem skupialiśmy się na Frytce. Sunię przywiozły do mnie w środę w nocy, po całym dniu pracy wspaniałe dziewczyny z APPA i jeszcze tej samej nocy musiały wrócić do Wa-wy. Jestem bardzo wdzięczna i pełna podziwu za takie poświęcenie. Frytka jest bardzo malutka,wielkości pomiędzy jamnikiem króliczym a mniaturowym. Jest najsłodszym i największym kłębkiem jamniczego nieszczęścia jaki w życiu widziałam.Na razie chcemy żeby się zadomowiła ,potem będziemy ją męczyć wizytami u weta. Całkowicie zaakceptowała inne pieski,a one ją.Mój TZ zaczął tuczenie Frytki i automatycznie stał się jej ulubieńcem.
-
[FONT=Arial Black]FRYTKA[/FONT][FONT=Arial] przyjeżdża w środę.[/FONT]
-
Teddy NARESZCIE szczęśliwy we wspaniałym DOMU STAŁYM
bianka0 replied to Jagoda1's topic in Już w nowym domu
Mogę wpłacać dla Tediego 100 zł miesięcznie, Isadora zebrała deklaracje stałych wpłat na sumę 130 zł miesięcznie.Po uzgodnieniu z danką1234 z konta jamniczej skarpety można przeznaczyć 70 zł miesięcznie.Więc jest 300 zł na miesiąc.Z tego co wiem,wolontariuszki opiekujące się jmnisiem w przypadku konieczności specjalistycznej karmy i choroby też bez pomocy go nie zostawią. -
Frytka została w miesiącach zimowych znaleziona wygłodzona i zmarznięta na ulicy.Trafiła do Psiego Anioła,gdzie była zdiagnozowana i leczona. Na zdjęciu ma atopowe zapalenie skóry,teraz wygląda już nieco lepiej(o stanie tel pytam p.Sylwię).Oczko jest uszkodzone,nie wiadomo czy mechanicznie ,czy na skutek przewlekłego zapalenia.Nie widzi na nie ,więc będzie trzeba potem je usunąć.Ma wadę serca,nadciśnienie i niewydolność krążenia,po kilku miesiącach leczenia wyrównaną. U mnie musi być dość szybko wysterylizowana,bo jeden z moich piesków(grubiutki,brązowy Maluszek)nie może być poddany kastracji ze względu na nadwagę.
-
Wesoła, cudowna FRYZIA juz w swoim CUDOWNYM domku!
bianka0 replied to sacred PIRANHA's topic in Już w nowym domu
Warto było poczekać na taki dobry domek. Po tych wszystkich ,,niewypałach,, już teraz wiadomo że Fryzia chciała iść tylko do najlepszego domu. Powodzenia Fryziu. -
Teddy NARESZCIE szczęśliwy we wspaniałym DOMU STAŁYM
bianka0 replied to Jagoda1's topic in Już w nowym domu
Trzysta złotych miesięcznie chyba udałoby mam się zebrać.