-
Posts
7780 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ewa&Duffel
-
[quote name='motyleqq']to zdjęcie to po prostu cały Duffel :lol:[/QUOTE] Można tak powiedzieć :cool3: [quote name='sator_k_']Widzę, że Duffel ZAWSZE znajdzie towarzystwo do wspólnych kąpieli :D[/QUOTE] Tak, ma farta :D Tam wszyscy się z nim kąpaliśmy ;) [quote name='dOgLoV']ssssssuper tam macie :lol:normalnie zazdroszcze :roll: ale widac ze dziadkowie lubia Duffla :multi:[/QUOTE] Lubią, lubią, szczególnie dziadek :) Ciągle do niego coś pieszczotliwie mówi i robi mu kanapkę codziennie rano :lol: [quote name='kavala']Ewa, nie zmierzyłabyś Duffela w kłębie? Bo ponoć goldeny rosną do ok 61 cm. Frodo ma już ok 57 a jakiś taki mały mi się wydaje i nie sądzę, żeby urósł jeszcze tylko 4 cm.[/QUOTE] Postaram się zmierzyć w najbliższym czasie (muszę znaleźć miarkę, a to nie będzie łatwe :evil_lol:). Ale wydaje mi się, że ma około 60 cm w kłębie, kiedyś go na pewno mierzyłam, ale nie pamiętam dokładnie. [quote name='Amber'][URL]https://lh4.googleusercontent.com/-cjObuxeEicU/ThF1UixAwvI/AAAAAAAAGOo/Po3HbnUjWpI/DSC09496.JPG[/URL] Jaki ten Duffel ostrożny... Po takich samych zabawach z Jarim twój dziadek nie wyszedł by taki suchy :evil_lol:[/QUOTE] Nie był aż taki suchy :eviltong: No ale fakt, stopnia nakręcenia naszych psów nie ma sensu w ogóle porównywać :lol: [img]https://lh4.googleusercontent.com/-HaaH9nwhzL8/ThF1ZdDhx_I/AAAAAAAAGPA/fg9oQ6eEMeY/DSC09502.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-kGHRicgU2bw/ThF1aIaC73I/AAAAAAAAGPE/cBGRf3r_0bg/DSC09503.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-BHV74plyhis/ThF1a80AhaI/AAAAAAAAGPI/noS9rLpfw9o/DSC09504.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-EFUdTirCQxg/ThF1bgr2WPI/AAAAAAAAGPM/jOQtqfYHSsI/DSC09505.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-oPSkk7FH5_k/ThF1cHrXj1I/AAAAAAAAGPQ/BIn5PRU_J9Q/DSC09506.JPG[/img]
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Ewa&Duffel replied to Amber's topic in Foto Blogi
Portrecik boski, też bym chciała z nudów coś takiego tworzyć :lol: W sam do ramki i na ścianę :) -
[quote name='kavala'] U nas masakrycznie leje, szkoda, bo mam teraz wolne i mnóstwo czasu na spacery :angryy:[/QUOTE] U nas też cały czas pada :shake: Zwariować można, pies wariuje już od tego siedzenia w domu...Jak normalnie pada, to jeszcze można trochę pospacerować, ale to leje tak, że kilka minut po wyjściu z domu pies wygląda jak po kąpieli :angryy:
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Ewa&Duffel replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='sator_k_'][URL]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead/DSC_6533.jpg[/URL] Jak słodko tu wyszedł :) Taa też to znam. Głupi pies, bo nie przyjdzie, albo nie reaguje na ciumkanie i gwizdanie. A jakby przychodził to by był głupi pies, bo przychodzi, a nie właściciela się pilnuje... [B]Ludziom nie dogodzisz.[/B][/QUOTE] A jeszcze lepsi są tacy, którzy cmokają, gwiżdżą i ogólnie robią wszystko, by pies się zainteresował, a jak podejdzie, to jest awantura :roll: Pogrubione zdanie idealnie to opisuje ;) -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Ewa&Duffel replied to Amber's topic in Foto Blogi
Ze zdjęć wynika, że chyba mimo pogody wypad udany :) Okolica piękna, gdzie dokładnie byliście ? Jari przekonał się do pływania w jeziorze ? Może Wisła za brudna dla niego :cool3: Odnośnie spaceru, to raczej nie ma sensu w taką pogodę...cały czas leje :-( -
[quote name='kavala']A dla goldena jest specjalny kaganiec, czy kupuje się taki sam jak dla owczarka czy może innej rasy?[/QUOTE] Dla goldena chyba nie, nie widziałam nigdzie. My mamy ten model i wg mnie pasuje idealnie [url]http://pelna-miska.pl/pl/p/CHOPo-kaganiec-PRO-dla-Owczarek-Niemiecki-PIESSUKA-posredni/3974[/url]
-
[quote name='sator_k_']Co myślicie? [/QUOTE] Moim zdaniem trochę ciężko ocenić, bo Sator ma cały czas zamknięty pysk, ale wydaje mi się jednak przyduży-szczególnie na tym zdjęciu: [URL]http://i1194.photobucket.com/albums/aa378/satorkowa/DSC07428.jpg[/URL] [quote name='kavala']Po co ten kaganiec ma tyle przestrzeni na dole? A tak w ogóle to jak się dobiera kaganiec? Trzeba przymierzyć? Czy w zoologu pomogą dopasować? I doradźcie mi, czy się opłaca kupić teraz dla szczeniaka (6 miesięcy) czy czekać aż dorośnie? Ale pewno bym musiała sporo poczekać...[/QUOTE] Żeby pies mógł swobodnie oddychać, dyszeć, ziewać-to ważne szczególnie w lato. Jak pies ma wywalony jęzor to wypełnia w zasadzie całą przestrzeń kagańca, np. u nas wygląda to tak: [URL]https://lh3.googleusercontent.com/-PJNrWMLb66c/TZyAtkrwFvI/AAAAAAAADa0/Mc3oeRJjjMw/_DSC6803.JPG[/URL] Kaganiec dobierasz na podstawie wymiarów. Fizjologa raczej trudno przymierzyć, są dostępne w bardzo niewielkiej ilości sklepów stacjonarnych. Moim zdaniem psa powinno się jak najwcześniej przyzwyczajac do kagańca. Wymiary u Frodo się jeszcze zmienią, dlatego nie ma raczej sensu teraz inwestować w fizjologa, najlepiej chyba zakupić odpowiednio duży kaganiec plastikowy. Mają takie praktycznie w każdym zoologu, można przymierzyć. Aha, na pomoc sprzedających raczej bym nie liczyła, większość próbuje wcisnąć materiałowe tuby jako 'najlżejsze i najwygodniejsze dla psa' :roll:
-
[quote name='kavala']Wy to macie dobrze! Na zdjęciach chyba twoi rodzice? Widzę, że wszyscy zadowoleni :) a Duffel znów ma wodę.[/QUOTE] Nie, to dziadkowie ;) Wszyscy uwielbiamy tam jeździć, pusto, czyściutko, idealne miejsce na wypoczynek, piknik i spacery :) [quote name='AgataP'][URL]https://lh5.googleusercontent.com/-AjE6zYQS8do/ThF0zXcaTLI/AAAAAAAAGMI/8RS5WDem8Ms/DSC09455.JPG[/URL] pięknie tam :) [URL]https://lh6.googleusercontent.com/-AV475gy4ack/ThF1ARP3WCI/AAAAAAAAGNA/FQjoOr2kBxo/DSC09470.JPG[/URL] "błogo mi..."[/QUOTE] Oj tak :D [quote name='deer_1987']Daleko tam macie?[/QUOTE] Około 50 km, więc za często niestety nie jeździmy...Ale znajomi mają tam działkę, więc może uda się wyskoczyć na kilka dni ;) [quote name='Paula03']Ale tam jest cudnie! Zazdraszczam ;)[/QUOTE] Fakt, jest pięknie :loveu: Ale wy na pewno też macie w okolicy piękne miejsca ;) [quote name='awaria']Moje nowe, ulubione zdjęcie Duffla :) [URL]https://lh3.googleusercontent.com/-7eLuXt6_KAw/ThF1COLN0YI/AAAAAAAAGNI/X2uOFjBUw5U/DSC09472.JPG[/URL] Mistrz panierki :D[/QUOTE] Bezkonkurencyjny :D [quote name='Kashdog']Strasznie zazdroszczę Wam takiego wypadu! No i tych wód ! Co zdjęcie to inne :diabloti:[/QUOTE] Lubimy różnorodność :D Liwiec jest fajny, bo czysty, ale woda dość płytka niestety, tylko w nielicznych miejscach jest na tyle głęboka, by Duffel mógł pływać. A jemu brodzenie się szybko nudzi ;)
-
[img]https://lh4.googleusercontent.com/-bOTsS-ssM28/ThF1Vj00X-I/AAAAAAAAGOs/uKrV87n9mfc/DSC09497.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-ESCIkxuXjQs/ThF1WVzJRyI/AAAAAAAAGOw/bjWIOAeNTvA/DSC09498.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-mprOiGPIkXI/ThF1XN6SoYI/AAAAAAAAGO0/_oWozigokEE/DSC09499.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-eHcMN16hXfE/ThF1X4SVczI/AAAAAAAAGO4/VsoZh6aUSzY/DSC09500.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-sSST5lyNFgo/ThF1Yp8p7TI/AAAAAAAAGO8/eagwVOaGJlY/DSC09501.JPG[/img] CDN ;)
-
[img]https://lh4.googleusercontent.com/-W-GWZrRGLtU/ThF1QoawrOI/AAAAAAAAGOY/cuPSpKg6pSI/DSC09492.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-q_OJtJTp-YQ/ThF1Rz9275I/AAAAAAAAGOc/7ZdLYoqJosg/DSC09493.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-aYFRm80PYcs/ThF1Su9K5zI/AAAAAAAAGOg/wj_xNybqkB0/DSC09494.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-2P_wsMXgldg/ThF1Tq3lRDI/AAAAAAAAGOk/Su8xjuceV3g/DSC09495.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-cjObuxeEicU/ThF1UixAwvI/AAAAAAAAGOo/Po3HbnUjWpI/DSC09496.JPG[/img]
-
[img]https://lh3.googleusercontent.com/-JSkwHHDJKh8/ThF1MymihFI/AAAAAAAAGOE/-yKMjFnACOA/DSC09487.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-LYQe7sIa9SM/ThF1NtKiv_I/AAAAAAAAGOI/DK5LHv3_0rQ/DSC09488.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-Emd99lKHrQw/ThF1OEP6ojI/AAAAAAAAGOM/8clFgkz7j8w/DSC09489.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-JbkKyr7qgj0/ThF1O_1BtDI/AAAAAAAAGOQ/_gE7K890dV0/DSC09490.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-bUVrhRW5gWM/ThF1PwXswTI/AAAAAAAAGOU/4L1Fwj9S4mk/DSC09491.JPG[/img]
-
[img]https://lh3.googleusercontent.com/-ixuvO6utb48/ThF1HlP3lpI/AAAAAAAAGNo/WkIGy8KUj1o/s512/DSC09480.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-Dj5QaDNMLGE/ThF1J6XGHiI/AAAAAAAAGN0/eOOxMzBLjiM/DSC09483.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-ji5PnxYr1YY/ThF1Ka-8ooI/AAAAAAAAGN4/aQd7AHN8Exc/DSC09484.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-8WYVCkOZyhw/ThF1LLbcHgI/AAAAAAAAGN8/omHmDzhmNDs/DSC09485.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-cRdFkL7k9Uk/ThF1MGiXRUI/AAAAAAAAGOA/o7RYuHfuPzk/DSC09486.JPG[/img]
-
[img]https://lh5.googleusercontent.com/-KB13isRzNpU/ThF1CyhAgCI/AAAAAAAAGNM/L14UIa0KAnw/DSC09473.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-JT3-Uev6of4/ThF1ExNNhYI/AAAAAAAAGNY/9kVtshMyaU0/DSC09476.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-h_29gKn_UOE/ThF1FcC23ZI/AAAAAAAAGNc/4UegvRZrpAk/DSC09477.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-OHNr0r-KFbE/ThF1GG1gNqI/AAAAAAAAGNg/_oXyesDHSGA/DSC09478.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-bl6TqZMi42U/ThF1GlCy5-I/AAAAAAAAGNk/MSCkR9WQ77U/DSC09479.JPG[/img]
-
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-WJkx0yGCHtU/ThF099NlsII/AAAAAAAAGMw/szMIMCoE5Ko/DSC09466.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-K0hFx5w3FR8/ThF0-pI7tyI/AAAAAAAAGM0/cl3wVNkz5FY/DSC09467.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-AV475gy4ack/ThF1ARP3WCI/AAAAAAAAGNA/FQjoOr2kBxo/DSC09470.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-dEEX5kkeHBA/ThF1BZsJ_EI/AAAAAAAAGNE/iAhPP-sc9yw/DSC09471.JPG[/IMG] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-7eLuXt6_KAw/ThF1COLN0YI/AAAAAAAAGNI/X2uOFjBUw5U/DSC09472.JPG[/img]
-
[img]https://lh5.googleusercontent.com/-pwhdGCx8Mrk/ThF03pl1tiI/AAAAAAAAGMc/pxdmuDrNgTw/DSC09461.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-dgFJwrKjZUI/ThF04ec1rfI/AAAAAAAAGMg/GTq87XDEDPc/DSC09462.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-JkcRlF2cJbE/ThF05J93xeI/AAAAAAAAGMk/Y5zh2lwRYX0/DSC09463.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-vK6ekF4W3pM/ThF06PHoSQI/AAAAAAAAGMo/a6Tii4dDt-E/DSC09464.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-3cGvxHdRaQ4/ThF087j0c2I/AAAAAAAAGMs/UCX39HpbqAA/DSC09465.JPG[/img]
-
W połowie czerwca odwiedziliśmy nasz mały, osobisty raj...Kamieńczyk nad Liwcem ;) [img]https://lh5.googleusercontent.com/-AjE6zYQS8do/ThF0zXcaTLI/AAAAAAAAGMI/8RS5WDem8Ms/DSC09455.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-JBhrNxSr1EY/ThF00Rax3-I/AAAAAAAAGMM/Kx8EbzTvth4/DSC09457.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-aQX5Q0iBfns/ThF01Nk5G3I/AAAAAAAAGMQ/WDt1HsLGESA/DSC09458.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-GBNdtpDTTdk/ThF02GUCYiI/AAAAAAAAGMU/6a-UUdoluQM/DSC09459.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-erUUu3ah43o/ThF0296-LOI/AAAAAAAAGMY/sv6kL-1KSwA/DSC09460.JPG[/img]
-
[quote name='Kaja10014']Świetne kolory na świetnych zdjęciach :loveu:[/QUOTE] Dzięki :) [quote name='Kashdog']Tak, kolorystyka zdjęć jest teraz jakby cieplejsza i przyjemniej się je ogląda :) U nas też jest problem ze znalezieniem jakiejś ekipy spacerowej. Ale niestety uroki życia w miastowsi, gdzie ludzie wolą siedzieć na kanapach przed telewizorem, a nie iść na spacer ze swoim psem, bo po co ? Przecież można przejść się wokół bloku lub lepiej wypuścić psa samego! A co. Niech sobie pobiega do woli...[/QUOTE] Fajnie, że się podoba :) Ja mieszkam na uliczce domków jednorodzinnych i niestety są tutaj dwie skrajności-albo pies cały czas w kojcu (zazwyczaj wypuszczany na ogród na noc) albo brama otwarta i pies biega sobie cały czas gdzie chce, obszczekuje ludzi, rzuca się na inne psy itd. :roll: Po co chodzić na spacery, pies sobie sam znajdzie rozrywkę przecież :roll: [quote name='ania90']sliczny Duffel:)[/QUOTE] :) [quote name='dagaa111']o to nawet nie wiedziałam :D pewnie w innej części miasta mieszkają, bo nigdy ich nie widziałam[/QUOTE] To już wiesz :D [quote name='Michał i Nemo']Cześć Ewa :) Zdjęcia jak zawsze super, a zdjęć ze zjazdu jeszcze nie zdążyłem wszystkich na spokojnie przejrzeć :) A co do Knurowa, to mieszkam przy Intermarche :) W razie chęci na wspólny spacer zapraszamy :)[/QUOTE] Hej ! Kogo ja tu widzę ;) No trochę tych zdjęć ze zjazdu wyszło :lol: [quote name='kalyna']Oj dawno mnie nie było :( A to Hetman jest taki złocisty :loveu: i oba psiaki ładnie się prezentują :) No i Duffel to bardzo szczęśliwy psiak jak ma tylu psich znajomych ;)[/QUOTE] Tak, Hetman to złociak :) Duffel to towarzyskie zwierzę ;) [quote name='Cavy']Jakie wygibasy na tych zdjęciach :turn-l: :loveu:[/QUOTE] :cool3:
-
Duffel biega przy rowerze w szelkach norweskich i najlepiej się sprawdzają. Mieliśmy też guardy z Manmata i niestety nie polecam, strasznie się przekręcały. A jeśli chodzi o uchwyt do roweru, to nie jest konieczny, wystarczy zwykła smycz ;)
-
W Krakowie to już mieliście akurat, bardzo niedawno, bo 25 i 26 czerwca ;)
-
Ale z niego piękny chłopak rośnie :loveu: Myślicie może o wystawach ?
-
Chyba raczej dzisiaj nic nie wyjdzie z tego spaceru...:(
-
To około 18 może być ? :)
-
Nie wiem, kiedy Ci bardziej pasuje, ja mogę rano lub tak późnym popołudniem, bo od 15 do 17 mam jazdę ;) Może znowu nad Wisłę ? Tak fajnie tam jest i można pójść jeszcze spory kawałek dalej ;)
-
O nawet Duffel się załapał na zdjęcie :D Fajnie wyszło jak Baron przybija dziesiątkę ;) Jesteś może jutro chętna na spacer ? :)
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Ewa&Duffel replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='awaria']Dziewczyny! Ja w pon nie dam rady, wto lub środa wam pasuje?![/QUOTE] Jeżeli o mnie chodzi, to mi pasuje w zasadzie każdy dzień w przyszłym tygodniu ;)