Jump to content
Dogomania

Ewa&Duffel

Members
  • Posts

    7780
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Ewa&Duffel

  1. A moim zdaniem Jari jednak się zmienia i mężnieje :) Piękny chłopak z niego :loveu: Ciekawe, czy z Dufflem by się teraz dogadali...;)
  2. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='Amber']Lepiej się poczuł po tym zastrzyku przeciwświądowym pewnie... Biedaczek :( Mam nadzieję, że szybko sobie z tym wszystkim dacie radę.[/QUOTE] Nie do końca raczej działają na niego te zastrzyki, drapie się nadal, tylko trochę mniej... Eh, też mam nadzieję, że szybko się wyjaśni, co mu dolega :( [quote name='Lucky.']biedny Duffel. Zdrówka dla niego. I baw się dobrze na obozie![/QUOTE] Dzięki ;) [quote name='deer_1987']No co Ty :razz: Peppar to robi jeszcze wiele innych rzeczy, z nim sie nie mozna nudzic :D[/QUOTE] To moje widocznie jakieś dziwne są :cool3: [quote name='AgataP']zazdrościmy obozu :) też mieliśmy jechać na ten sam turnus z Lexem, ale jakoś się rozeszło, a szkoda :roll: życzymy miłego wypoczynku :)[/QUOTE] Oj to faktycznie szkoda...Ale może jeszcze kiedyś się uda spotkać ;) [quote name='kalyna']zdrwóka dla Duffla :) udanego wyjazdu :) no i to jest najgorsze, że jak pies nauczony, że coś dostanie w kuchni a teraz nic, to pewnie robi minę jakby straszna krzywda mu się działa. I nie rozumie, że to dla jego dobra... ale pewnie szybciutko z tego wyjdzie i wróci do swoich przyzwyczajeń :)[/QUOTE] Dzięki :) Szczerze mówiąc to akurat ten zakaz dokarmiania nie jest taki zły ;) Znaczy dla Duffla na pewno jest :diabloti: Ale ja wolę, jak już nic nie dostaje, niż jak ma dostawać takie rzeczy jak pieczone ziemniaki czy chleb ze smalcem :roll: [quote name='dOgLoV']Mam ten sam problem , zawsze jak ktokolwiek szykowal cos do jedzenia to mu sie skapło troszke , tata to zawsze kawalek mieska mu zostawial z obiadu a teraz nic , tylko sucha karma i biedny siedzi , patrzy jak my jemy a slina mu kapie ciurkiem :roll:[/QUOTE] Duffel to najchętniej by z kuchni nie wychodził, jak ktoś szykuje jedzenie to siedzi obok i ozdabia podłogę litrami śliny... [quote name='Maalwi']Zyczymy szybkiego powrotu do zdrowia ;)[/QUOTE] [quote name='ania90']wracaj szybko do zdrowia:)[/QUOTE] [quote name='evel'][URL]https://lh3.googleusercontent.com/-GfvIwl7KgvU/Tgo10GsYReI/AAAAAAAAFxs/K3pRuaaqKUA/DSC00824.JPG[/URL] śmieszne te wystające z wody pyszczki :) Zdrówka dla psiaka, trzymam kciuki, na pewno znajdziecie jakieś rozwiązanie.[/QUOTE] [quote name='dagaa111']szybkiego powrotu do zdrowia życzę[/QUOTE] Dziękujemy bardzo :) [B]No i wyników badań hormonów nadal nie ma...Może dziś popołudniu przyjdą. Z ogólnego badania krwi wyszła jedynie lekka anemia i za wysoki poziom limfocytów, czyli jakiś stan zapalny. Wynik badania kału na pas[/B][B]ożyty negatywny. Na razie Duffo jest więc na monodiecie (swoją drogą karmę zamówiłam we wtorek, a nadal jej nie :angryy:) i na antybiotyku, dostaliśmy też płyn do przemywania krost na głowie. Ogólnie jest lepiej, zrobił się bardziej energiczny, za to niestety wróciło ze zdwojoną siłą pożeranie śmieci na spacerach :roll: Wczoraj już się tak wkurzyłam, że założyłam mu kaganiec. Mam nadzieję, ze na obozie będzie chętny do ćwiczeń, szkoda tylko, że jedyne 'smaczki', jakie będę mogła mu dawać, to cały czas ta sama sucha karma :-( Przepraszam za zaległości w niektórych galeriach, ale ostatnio ciągle coś mam na głowie. Po powrocie z obozu na pewno nadrobię :) Muszę się pochwalić, że zdałam wczoraj teorię, praktykę mam 5 września :) Lecę teraz na zakupy, bo musze się jeszcze zaopatrzyć w kilka rzeczy na wyjazd. Do zobaczenia ;) [/B]
  3. Ewa&Duffel

    Tiffany!

    Piękna panna z niej wyrosła :loveu: I jakie świetne koleżanki, szczególnie ta charcica :loveu:
  4. Ale fajny turysta z Frodo :) Bez problemu wpuścili was z psem na zamek ? A co on tak wcina na tym filmiku ? Co to za drzewko ? :lol: Ale z jedzeniem trawy to trzeba uważać...Weterynarz mnie nastraszyła, że pies razem z trawą może zjeść jakieś pasożyty albo ich jaja i żeby raczej nie pozwalać na takie pasienie się.
  5. Szczerze mówiąc to za bardzo nic mi do głowy nie przychodzi...Wolałabym bliżej ;), ale nie wiem za bardzo gdzie :lol: Las raczej odpada, bo komary nas zjedzą, szczególnie o tej porze. Ewentualnie pole...
  6. Chętnie :) Od 12 do 14 mam jazdę, a potem jestem wolna :) Tylko gdzie ?
  7. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='motyleqq']te głowy wyglądają prześmiesznie :D [URL]https://lh3.googleusercontent.com/-GfvIwl7KgvU/Tgo10GsYReI/AAAAAAAAFxs/K3pRuaaqKUA/DSC00824.JPG[/URL] oby niedługo Duffel znów był taki radosny :) [URL]https://lh5.googleusercontent.com/-WraNUB4YK6s/Tgo1pbhxQyI/AAAAAAAAFxM/QcLy84g136I/DSC00815.JPG[/URL][/QUOTE] Już nie jest tak źle, dziś rano szalał nad wodą :) [quote name='deer_1987']A wlasnie jak tam krolisie bo cicho o nich ostatnio?[/QUOTE] Króliki jak króliki, co tu pisać :D Tylko jedzą, śpią, biegają i strasznie brudzą... [quote name='kavala']To chyba co innego jest. A kiedy będzie następny taki zjazd?[/QUOTE] Planowany jest na jesień :) Wejdź na forum Warty Goldena, do działu 'Spacery i zjazdy', tam są ustalane szczegóły :) [quote name='motyleqq']ja to nawet nie wiedziałam, że Ewa ma króliki :D[/QUOTE] Kiedyś chyba coś wspominałam ;) [quote name='deer_1987']Kiedys pokazywala i pisala o nich bo widziala mojego :razz: [B]Jak po wynikach krwii?[/B][/QUOTE] Wczoraj były wyniki tylko ogólnej biochemii. Raczej przyzwoite, jedyne co wyszło to lekka anemia i za wysoki poziom erytrocytów. Ale żeby powiedzieć coś więcej, trzeba zaczekać na pozostałe wyniki, przede wszystkim tych hormonów, no i kału. Ale ogólnie Duffel jakoś poweselał :) Wczoraj popołudniu i wieczorem nawet trochę się pobawił z psami na polance, bawił się piszczałką i biegał za piłką. Dziś rano też sporo pobiegał na polu i popływał w kanałku. Najgorzej z tym jedzeniem jest...był przyzwyczajony, że zawsze coś dostanie w kuchni, a teraz nie może nic poza karmą :shake: Nawet gryzaków mu nie mogę dawac, a on je tak uwielbia...
  8. [quote name='awaria'] A Duffo się nadaje teraz na jakieś zabawowe spacerki czy nie bardzo? Co wam we krwi wyszło? Pozdr :)[/QUOTE] Nadaje się, nadaje, nie jest z nim aż tak źle ;) Trochę się ożywił już wczoraj popołudniu i wieczorem, dzisiaj rano też zaliczyliśmy spacer po polach i nawet sporo biegał i pływał w kanałku. Może ta deszczowa pogoda mu też nie służyła ;) Ogólna biochemia raczej w porządku, ma lekką anemię i trochę za wysoki poziom erytrocytów, ale żeby stwierdzić coś więcej trzeba poczekać na resztę wyników...
  9. Dziewczyny, nie ma sensu jechać nad Wisłę teraz. Te tereny po ostatnich obfitych opadach deszczu do niczego się nie nadają. Plaża, po której wtedy chodziłyśmy, w zasadzie zniknęła. W Wiśle jest bardzo silny nurt, pływają różne brudy i śmieci, psy na pewno nie mogą tam teraz się kąpać.
  10. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='awaria']:calus: Czekamy w takim razie na wyniki i życzymy błyskawicznego i trafnego zdiagnozowania problemu. Napisz też, jak Dufflowi podpasuje nowa karma.[/QUOTE] Ja też nam tego życzę... Jasne, dam znać :) [quote name='kavala']To pewno są różne zjazdy, mniej lub bardziej oficjalne. Ja po prostu wyszukałam go za pomocą google.[/QUOTE] My jeździmy na zjazdy fundacji Warta Goldena :)
  11. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh5.googleusercontent.com/-r_62n6bZ7_0/Tgo2IFIGxPI/AAAAAAAAFy8/0SGGuJDruOI/DSC00844.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-5DxHa8LzvZw/Tgo2JnhaRuI/AAAAAAAAFzE/0s4didIH1O0/DSC00847.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-fLEufSq1IKo/Tgo2Ko5WNUI/AAAAAAAAFzI/vdzwJ7iRPaE/DSC00848.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-PpB6vHnFcdg/Tgo2LdYI2MI/AAAAAAAAFzM/UEikZqjE8j4/DSC00850.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-mNSfsA78_Lo/Tgo2NAhqnDI/AAAAAAAAFzU/WrvOLr-Xalo/DSC00852.JPG[/img] CDN ;)
  12. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh5.googleusercontent.com/-QGlqcc_Fv14/Tgo2ELu-4zI/AAAAAAAAFyo/gbZQuTpLjC4/DSC00839.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-gqmWqv2byGc/Tgo2FGUviGI/AAAAAAAAFys/w27YiB5rXuQ/DSC00840.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-Txnr0oH3VW0/Tgo2F7JnwZI/AAAAAAAAFyw/_kZEFf687B8/DSC00841.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-rMxploi3g0M/Tgo2GnAEO4I/AAAAAAAAFy0/T4yDPteqags/DSC00842.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-0o6mwp2oHFw/Tgo2HfvG8NI/AAAAAAAAFy4/5x6rI4CriOY/DSC00843.JPG[/img]
  13. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh6.googleusercontent.com/-OlkxYiHyDkM/Tgo2AHFPk5I/AAAAAAAAFyU/gRv2-AxFG2k/DSC00834.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-kVdSVQaR1QE/Tgo2BAx6RfI/AAAAAAAAFyY/zlUFxg0UfiE/DSC00835.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-NMw5F5TBfMo/Tgo2B32magI/AAAAAAAAFyc/niP680n0uj4/DSC00836.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-aRUpQVO24e0/Tgo2Cv15TJI/AAAAAAAAFyg/Z0xdQNm8J7U/DSC00837.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-i6Q-Iutz28U/Tgo2Dpd4fKI/AAAAAAAAFyk/Y9RweKXsJ2Y/DSC00838.JPG[/img]
  14. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh3.googleusercontent.com/-0pV5ESh4_wc/Tgo11-JhjCI/AAAAAAAAFxw/eqAnMz8krNE/DSC00825.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-LOQVT6O2j-Q/Tgo13pDxSmI/AAAAAAAAFx0/jYt92M_8O9c/DSC00826.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-Ev0WmG62f-k/Tgo17aOcwaI/AAAAAAAAFx8/xbqa-PXxGYw/DSC00828.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-hxpezjrNfIw/Tgo18PoRZrI/AAAAAAAAFyA/CsaXCBme_0o/DSC00829.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-nUPtUFgJjYQ/Tgo188S4jbI/AAAAAAAAFyE/8wpJvgRKzmI/DSC00830.JPG[/img]
  15. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh4.googleusercontent.com/-c1xCcXWcFO4/Tgo1trOze-I/AAAAAAAAFxY/BaTEtjfPQB4/DSC00818.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-o0Auc7Gln0Y/Tgo1uUCewwI/AAAAAAAAFxc/mi_HugxNndw/DSC00819.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-CzSS4KOq5Po/Tgo1vpiOXkI/AAAAAAAAFxg/koA4jUXFOc8/DSC00821.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-IOQwfqrwoXs/Tgo1wvFx-aI/AAAAAAAAFxk/uRGqYYsY1LQ/DSC00822.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-GfvIwl7KgvU/Tgo10GsYReI/AAAAAAAAFxs/K3pRuaaqKUA/DSC00824.JPG[/img]
  16. Ewa&Duffel

    Duffel

    Po zwiedzeniu ruin zamku pojechaliśmy nad zalew :) [img]https://lh6.googleusercontent.com/-cq-ni1MPHqU/Tgo1nJ4HpPI/AAAAAAAAFxE/iGohFqMYhrk/DSC00813.JPG[/img] Dufflowa radość [img]https://lh3.googleusercontent.com/-6h34KdX-TM4/Tgo1oYonkvI/AAAAAAAAFxI/jhy15qIZpwI/DSC00814.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-WraNUB4YK6s/Tgo1pbhxQyI/AAAAAAAAFxM/QcLy84g136I/DSC00815.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-X34PM9L4DR8/Tgo1rY4ABzI/AAAAAAAAFxQ/TJZGBWZrQ4E/DSC00816.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/--yaEOl8RDNA/Tgo1sZoK5RI/AAAAAAAAFxU/Lyyk0Mj6StI/DSC00817.JPG[/img]
  17. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='Justa']To jak będziesz brała Troveta to z animalii, mają mnóstwo pkt odbioru w Warszawie za darmo to raz, a dwa że sprowadzają go praktycznie w ciągu 1 dnia (jeżeli akurat nie ma weekendu) Ja od lat u niech biorę i nie miałam żadnych problemów ;)[/QUOTE] Ja z animalii czesto zamawiam jedzonko dla królików i jestem bardzo zadowolona z tego sklepu :) Ale zdecydowałam się w końcu na inną karmę, Hill's z/d, a na animalii akurat jest dość droga, więc zamówiłam w świecie karm. [quote name='Michał i Nemo']Kurcze, 3mamy z Nemo kciuki za naszego kolegę :) Jesteśmy pewni że Duffo ma najlepszą opiekę a jego Pani zrobi wszystko :) Przesyłamy mizianki dla Duffo :)[/QUOTE] Dziękujemy ;) [quote name='motyleqq']też polecam animalię, nawet jak mają status oczekiwania 5dni, to dostaję dnia następnego :) na terenie Wawy dostawa 5zł, ale możesz też właśnie sama odebrać. trzymam kciuki za Duffla... i żeby wyniki od razu pokazały co mu jest i żeby łatwe było leczenie.[/QUOTE] No właśnie...to jest najważniejsze, żeby było wiadomo, co mu jest :( [quote name='Amber']Co mogę polecić w własnego doświadczenia? Przede wszystkim odrzuciłabym karmy z wysoką zawartością tłuszczu. Ten Hills i Trovet mają go w przedziale 12-18% co jest za dużo. Przewód pokarmowy "z problemem" bardzo źle reaguje na wszelki tłuszcz, ponieważ jest on dużym obciążeniem trawiennym. Powstaje w ten sposób błędne koło - podajemy karmę wysoko tłuszczową, pies ma coraz gorsze stolce i zamiast tyć, chudnie. Nie można jednak podawać karm typu "light" gdyż te mają za to dużo włókna, które ma pomóc wymiatać jelita z resztek, ale przy stanie zapalnym/podrażnieniu robią tam masakrę. Teraz druga sprawa. Dieta eliminacyjna. Nie robi się jej na suchej karmie. Wetka moim zdaniem nie ma racji z dietami wet. które jak już dziewczyny pisały mają takie sobie składy. Mój wet, prof. dr hab. n. wet. Roman Lechowski - między innymi specjalizujący się w dietetyce, który powiedzmy szczerze, dokonał cudu diagnostycznego na Jarim ;) od razu zalecił chudą rybę z puree jako podstawę. Mógłby się sprawdzić jeszcze kleik ryżowy z chudą wołowiną. Każda karma, nawet super-hiper jest produktem przetworzonym i nie działa tak kojąco na żołądek jak świeże produkty. Nawet jeśli zaburzenia trawienne nie są przyczyną problemów Duffla, to każda biegunka czy luźna kupa, bardzo wyniszczają organizm, więc tym należałoby się zając w pierwszej kolejności. Po powrocie z obozu, powinnaś zacząć gotować. Oczywiście fajnie by było gdyby karma poskutkowała, ale trzeba przyjąć też inną opcję. Co do reszty, to wygląda to na zaburzenia hormonalne. Czy wetka sprawdziła mu też węzły chłonne? Czy Duffel się drapie? Teraz trzymam kciuki za szybką diagnostykę, bo niestety z tym czasem jest większy problem niż z samym leczeniem.[/QUOTE] Tak, węzły chłonne sprawdzone. Drapie się niestety sporo. Zaraz napiszę dokładnie co nam dziś powiedziano. [quote name='kavala']Następny zjazd będzie we wrześniu w Lanckoronie, to blisko nas, więc na pewno będziemy. Trzymam kciuki za Duffela, żeby mu to szybko przeszło. Może to tylko alergia. Zmienialiście mu ostatnio karmę? Od dawna ma takie objawy? My karmimy Nutram, hodowca bardzo prosił, żeby przynajmniej do roku tym karmić, bo mówił, ze po innych karmach jego goldeny miały luźne kupy i problemy skórne, łupież itp.[/QUOTE] Ale chyba miejsce następnego zjazdu nie jest jeszcze do końca ustalone, z tego co się orientuję...Chyba, że o jakimś innym zjeździe mówimy ;) To raczej nie jest tylko alergia, za silne objawy. Nową karmę je od początku czerwca, zresztą to raczej niemożliwe, żeby karma to wszystko spowodowała... [quote name='magdabroy']Trzymam kciuki za Duffel'ka[/QUOTE] Dziękujemy, na pewno się przydadzą ;) [B]My już dziś po kolejnej wizycie. Weterynarz pobrała Dufflowi krew, przekazałam też próbkę kału do badania. Wyniki podstawowych badań mają być już dzisiaj około 17. Oprócz tego dostał zastrzyki przeciwświądowe, bo drapie się strasznie. Wybrałam mu karmę Hill's z/d, wydaje mi się najodpowiedniejsza, z opinii osób tym karmiących wywnioskowałam, że u nas też powinna się sprawdzić. Weterynarz także ją poleca. [/B]
  18. Ale jej ładnie w tym Rogzie :loveu: Zresztą w ogóle śliczna jest :loveu: A zdjęcia bardzo mi się podobają ;)
  19. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='Justa']Galina jadła Eukanubę Dermatosis, Royala Sensitivity Control, Hillsa z/d, aktualnie Troveta RRD i z niego jestem najbardziej zadowolona ;)[/QUOTE] Tak własnie chyba najbardziej rozważam tego Troveta, bo sporo osób chwali. Karmy mają fajne składy. Zastanawiam się jeszcze nad tym Wolfsblutem [url]http://free-dog.pl/Wolfsblut_Wide_Plain_2kg_konina_bataty_ziola_owoce_lesne-54.html[/url] Zapytam jutro weterynarz, co o nim sądzi...
  20. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='deer_1987']Nie alergii nie ma, sama szukalam czegos dla niej jako dodatek do gotowanego miesa/ryby z ryzem (bo surowego nie moze, konczy sie to biegunka) i wcale nie jest tak latwo cos dobrac bo bedzie smakowac i nie bedzie szkodzic.[/QUOTE] Ano właśnie Ty masz jeszcze ten problem, że nie wszystko smakuje Niuni...U mnie na szczęście przynajmniej to jedno zmartwienie z głowy :evil_lol: [quote name='awaria']W karmach wet na pierwszym miejscu są zboża i inne wypełniacze, bo najczęściej uczula białko i trzeba zminimalizować jego ilość. Spróbuj może któregoś Hillsa PD albo Trovet?[/QUOTE] Zastanawiam się m.in. nad tymi karmami Hills [URL]http://swiatkarm.pl/p,hills_hills_pd_canine_zd_2kg,1688,36.html[/URL] [URL]http://swiatkarm.pl/p,hills_hills_pd_canine_dd_salmon__rice_2kg,1630,36.html[/URL] I tymi Trovet [URL]http://swiatkarm.pl/p,trovet_hypoallergenic_lrd_lamb_dla_psow_3kg,2395,56.html[/URL] [URL]http://swiatkarm.pl/p,trovet_hypoallergenic_rrd_rabbit_dla_psow_3kg,2405,56.html[/URL] No i jeszcze sporo karm tego typu ma Royal Canin i Purina Veterinary. Zastanawiam się też nad Eukanubą Dermatosis.
  21. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='deer_1987']Spojrz tylko na te wet ile maja niepotrzebnego zboza :( Niunia miala dostawac Hills na stawy i co na pierwszym miejscu niepotrzebne zboze :( Za to bardzo dobrze "dziala" na orijen regional red. Co prawda lyse miejsca nie zarosna ale to wina kortyzonu[/QUOTE] No niby tak, ale podobno mają jakoś specjalnie białko obrobione, ze nie uczula... Ja już sama nie wiem... U Niuni to trochę inna sytuacja, bo u niej nie było podejrzenia alergii. Orijen regional red faktycznie ma świetny skład, ale ja na pewno nie mogę go podawac, bo skład jest za bogaty, jak Duffla uczuli, to nawet nie będzie wiadomo, którego składnika to wina.
  22. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='deer_1987']Oj trzymamy mocno kciuki za niego![/QUOTE] Dziękujemy, na pewno się przydadzą :) [quote name='awaria']Ewa, bardzo mi przykro z powodu Duffla :( Mam nadzieję, że to choróbsko okaże się wyleczalne. Może spróbuj mu gotować? Najpierw ryż z kurczakiem (albo ryba z ziemniakami, jak Jari) i pomału coś wprowadzaj. Niestety w suchych karmach nigdy nie wiadomo co się kryje :shake: Daj znać kiedy będziesz miała wyniki. P.S. Gdzie leczysz Duffla?[/QUOTE] Weterynarz nam doradziła jakieś weterynaryjne diety, ale ja już sama nie wiem. Tyle tego jest, że trudno się na coś zdecydować. A gotować za bardzo nie dam rady, bo w sobotę wyjeżdżamy i muszę zamówić jakąś karmę na wyjazd :( Wyniki badania krwi mają być w piątek, mam nadzieję, że się wyrobią do tego czasu. A dziś byliśmy pierwszy raz w poleconej przez znajomą przychodni Citi Vet przy Łabiszyńskiej. Lekarka jest wg mnie rewelacyjna. Siedzieliśmy tam ponad godzinę, o wszystko mnie wypytała, dokładnie obejrzała Duffla, wszędzie mu zajrzała. I widać, że nie naciąga, nawet z tymi karmami powiedziała, że ona może sprowadzić, ale żebym sobie sprawdziła, jakie ceny mają w internecie, czy to nie wyjdzie korzystniej.
  23. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='kavala']O, fajny taki zjazd :smile: Na kolejny się muszę koniecznie wybrać. A psy zadowolone ze zwiedzania zamku? ;-) Myśmy z Frodem ostatnio zwiedzali zamek w Czorsztynie. Napisz jak z tym ogonem, zdrowia życzę w każdym razie :smile:[/QUOTE] Koniecznie jeźdźcie na następny zjazd ! Będzie bardzo miło się poznać :) Psy chyba raczej tak średnio zadowolone były, bo na smyczach i ciągle strofowane, żeby wolniej szły (bardzo stromo tam było pod koniec). Dużo bardziej im się podobało potem nad zalewem ;) [quote name='awaria']Daj znać po wizycie co i jak. Mam nadzieję, że nie dołączysz do grona wiecznie przesiadujących z psami u weta :shake: Trzymamy kciuki za Duffla ![/QUOTE] Chyba jednak dołączę :( Zaraz napiszę co weterynarz podejrzewa... [quote name='motyleqq']ej, czemu wcześniej nie wiedziałam o tym obozie, też bym pojechała :( trzymam kciuki za Duffla u weta[/QUOTE] Jeszcze chyba są wolne miejsca...możesz się zapytać ;) [quote name='Justa']Zwykle problemy hormonalne objawiają się łysieniem symetrycznym, choć wiadomo - nie zawsze. Ale ważne jest badanie ogólne. Może ma jakieś niedobory? Galinie na łapach przestały rosnąć (i wypadły) praktycznie długie włosy :shake: Podaję jej w tej chwili krople efa olie - zobaczymy czy da to jakieś efekty ;) A Ty pisz koniecznie co wet powiedział! A ja trzymam kciuki :loveu:[/QUOTE] Tak naprawdę to nie wiadomo, co mu jest :shake: [quote name='Michał i Nemo']Obóz zapowiada się wspaniale :) Czekam z niecierpliwością na zdjęcia :) Oczywiście pisz od razu co powiedział wet :)[/QUOTE] Tylko mam nadzieję, że Duffel będzie miał ochotę uczestniczyć w zajęciach, a nie tylko spał cały czas jak to teraz robi :shake: [quote name='Amber']No cóż, żeby stwierdzić, że to niedoczynność tarczycy trzeba zrobić badania krwi - czy Duffel przytył jakoś ostatnio? Czy tylko jest po prostu bardziej apatyczny? Ja szczerze powiem jak go ostatnio widziałam (nad Wisłą) to zauważyłam różnicę w jego zachowaniu wtedy, a jak się widziałyśmy pierwszy raz jeszcze zimą, ale brałam to na karb upału i niedawno przebytej babeszji. Te wyłysienia też nie brzmią zbyt dobrze - trzymam jednak kciuki, że wszystko będzie w porządku.[/QUOTE] Nie, nie przytył, wręcz schudł (teraz waży 37,5 kg). No właśnie wtedy nad Wisła to nie wiem, czy to już się zaczynało, czy było spowodowane upałami... [B]Dziękujemy wszystkim za trzymanie kciuków. Niestety, nie jest dobrze :-( Duffel ma brzydką, matową i szorstką sierść oraz wyłysienia. Ma tez dziwny odcień skóry, taki czarno-różowy. Od jakiegoś czasu kiepsko się załatwia-bardzo często (nawet 3 razy na spacerze) i kupy są duże oraz luźne. Z tego powodu ma też problem z gruczołami okołoodbytowymi, które nie są w stanie się oczyścić. Ostatnio dość często trapią go problemy żołądkowe-wymiotuje albo ma biegunkę. I ogólnie jest taki dziwnie spokojny, osowiały, nic go nie cieszy, najchętniej by spał cały czas. Weterynarz podejrzewa m.in. niedoczynność tarczycy lub inne problemy hormonalne. Jutro idę z nim na badania krwi, bo dziś nie pomyślałam i dałam mu śniadanie, a powinien być na czczo. Mam też zanieść próbkę kału do badania, żeby sprawdzić, czy to nie jakieś pasożyty. No i czeka nas dieta eliminacyjna, w związku z czym teraz głowię się, jaką karmę zamówić :shake: [/B]
  24. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='deer_1987']Ciekawie sie zapowiada! mam nadzieje ze to nic powaznego![/QUOTE] Tak, plan jest bardzo interesujący, mam tylko nadzieję, że pogoda dopisze ;) Ja też, zwłaszcza, że wyjazd już za kilka dni... [quote name='Justa']A łysieje symetrycznie?[/QUOTE] Strasznie linieje na całym ciele. Na grzbiecie ma takie prześwity, że skórę widac w niektórych miejscach. A najgorzej to wygląda na ogonie...miał taki piękny pióropusz, a teraz kilka włosków żałośnie sterczy :-(
  25. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='deer_1987']Na jaki oboz jedziecie?[/QUOTE] [url]http://canissapiens.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=105:ftsierp&catid=55:obozy-2011&Itemid=80[/url] Zaraz idę z Dufflem do weterynarza.Wyłysiał strasznie, jakiś taki osowiały ostatnio jest i znajoma mnie wczoraj nastraszyła, że to mogą być problemy z tarczycą :roll:
×
×
  • Create New...