Jump to content
Dogomania

Ewa&Duffel

Members
  • Posts

    7780
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Ewa&Duffel

  1. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh3.googleusercontent.com/-9P8XHz7gnPk/Tgo1aZOfP3I/AAAAAAAAFwo/L9mVlSTSBe8/DSC00805.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-n-GNcGznBf0/Tgo1c20aqiI/AAAAAAAAFws/oRG0JhwkVvk/DSC00807.JPGp[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-kkqes6Q5RnQ/Tgo1kLYOO5I/AAAAAAAAFw0/Ql6hUcMIc94/DSC00809.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-aGDIoRKs79I/Tgo1lpsd2vI/AAAAAAAAFw8/D9J4o9m-rzQ/DSC00811.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-ijNObpcwYW0/Tgo1mBJM5xI/AAAAAAAAFxA/q1qVj1OF9bk/s512/DSC00812.JPG[/img]
  2. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh5.googleusercontent.com/-zuM8H8Q9fF0/Tgo1QE2KITI/AAAAAAAAFv8/X2QF_Lj_Kyo/DSC00792.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-IITFHV7Izxg/Tgo1RJb6a3I/AAAAAAAAFwA/l1mBO-SEoZ8/DSC00793.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-YuCuktx-OrI/Tgo1UanQ8ZI/AAAAAAAAFwU/nmfl0j-CA3I/s512/DSC00799.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-VAPoiRvag_Q/Tgo1VTWPh7I/AAAAAAAAFwY/lp5opxyGafw/DSC00800.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-j9Md4hVj5kk/Tgo1ZtZ5FBI/AAAAAAAAFwk/EVBs78OztQc/s512/DSC00804.JPG[/img]
  3. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh4.googleusercontent.com/-RPAQxGkXdvY/Tgo1JI3VmVI/AAAAAAAAFvo/zWrzSGWM3VY/s512/DSC00787.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-TzagS-YSRm8/Tgo1JxFaqTI/AAAAAAAAFvs/5Aora1CdY2E/DSC00788.JPG[/img] Nugat [img]https://lh3.googleusercontent.com/-WRUOg21fV2Y/Tgo1KlImTGI/AAAAAAAAFvw/HJqzjd20F0Q/DSC00789.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-V5LxC4zcom0/Tgo1LchxOCI/AAAAAAAAFv0/l1SWQYkz-Wk/DSC00790.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-tpP5T3W8TwM/Tgo1PF36wnI/AAAAAAAAFv4/xlOwYuyx520/DSC00791.JPG[/img]
  4. Ewa&Duffel

    Duffel

    Fafik [img]https://lh4.googleusercontent.com/-OssQeBEZCms/Tgo1EuYjfII/AAAAAAAAFvQ/ZT1fjTbxrh0/DSC00781.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-3atK060SIWs/Tgo1GLbFavI/AAAAAAAAFvY/qMKI7eJ37ZA/DSC00783.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-MacMX09OTss/Tgo1G5QVBUI/AAAAAAAAFvc/0VR7b5FSrj0/DSC00784.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-wtX9xOFQMS4/Tgo1Hvpaw7I/AAAAAAAAFvg/XtizCEg-Cuk/DSC00785.JPG[/img] Duffo [img]https://lh3.googleusercontent.com/-mu90eMB-MRI/Tgo1ItTiX3I/AAAAAAAAFvk/Kp3W-2i2-6A/DSC00786.JPG[/img]
  5. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh6.googleusercontent.com/-uzpcjBgUn_c/Tgo09iTVPAI/AAAAAAAAFuw/vsKUtu6uxaI/DSC00772.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-W_bfdhSgZgk/Tgo0_EAqyvI/AAAAAAAAFu4/g2Rgd3p1uOQ/DSC00774.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-tsgQHjH4w0s/Tgo0_39yBGI/AAAAAAAAFu8/-9160HvFhbY/DSC00775.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-K_T13OS7mRo/Tgo1C_HHF7I/AAAAAAAAFvI/VGYJxRpWm54/DSC00779.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-jXSuYGwF3ms/Tgo1DiWaBCI/AAAAAAAAFvM/AgFD2Pu3PPM/DSC00780.JPG[/img]
  6. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh3.googleusercontent.com/-qMpVNCInAeo/Tgo04dWfM5I/AAAAAAAAFuY/LC1UYws_q4o/DSC00766.JPG[/img] Ruiny zamku w Chęcinach [img]https://lh4.googleusercontent.com/-gM_ZYvV9ypg/Tgo06HSp3jI/AAAAAAAAFug/nbegtD06in8/DSC00768.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-cq4LWhheFx8/Tgo065A4f1I/AAAAAAAAFuk/oWgEvFXdqpI/DSC00769.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-XtfFIPxo2J4/Tgo07mOFFYI/AAAAAAAAFuo/r_f-4tSUUkc/DSC00770.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-Q-5wMMiAM7o/Tgo08u0tfLI/AAAAAAAAFus/MfD_jQlnKMI/DSC00771.JPG[/img]
  7. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='sator_k_'][URL]https://lh3.googleusercontent.com/-62xTjj5Wp14/Tgoz2G54UKI/AAAAAAAAFrE/DiCJKlM5OAw/DSC00707.JPG[/URL] To zdjęcie mnie rozwaliło :D Gratuluję dostania się na studia i życzę powodzenia oraz trzymam kciuki za prawko :)[/QUOTE] Próbował, próbował i w końcu i tak wszedł normalnym wejściem :cool3: Dzięki ! :) [quote name='kavala']Wielkie gratki i powodzenia życzę :) Frodo też wstaje o 70.30, ale mówię mu wtedy "idź się jeszcze połóż" i idzie. Raz tylko nie chciał, ale potem się faktycznie okazało, że musiał do ubikacji. Wyrozumiały psiak. A dziś tym sposobem spaliśmy do 10, ale wczoraj był forsowny dzień więc może dlatego[/QUOTE] Dziękuję :) U Duffla to nie zdaje egzaminu...Generalnie to dziadek go tak przyzwyczaił, kiedyś wychodził z nim wcześnie rano, ok 6. Teraz już z nim nie spaceruje, bo mu rano stawy za bardzo dokuczają. Ale dziadkowie około 7 jedzą śniadanie i dziadek zawsze serwuje psu kanapeczkę (:lol:). I Duffel tak się przyzwyczaił, że obojętnie gdzie by spał zawsze rano zbiega na dół do dziadków i czeka na pierwszą część śniadanka :D [quote name='motyleqq']hehe, Etna jest śpiochem ;) kiedy pracowałam na zmiany na 7.30 i wstawałam bardzo wcześnie, to tylko otwierała oczy i patrzyła na mnie leniwie, ani myślała wstawać ;) na co dzień wstaje koło 9, bo Piotr tak wstaje, ale jak śpimy, to śpimy, oni potrafią tak do 13 :D[/QUOTE] To masz szczęście ;) Ale myślę, że i u nas mogłoby być inaczej, gdybyśmy mieszkali sami. A tak to...ktoś wstaje, jest jakieś zamieszanie, więc pies też się budzi, interesuje...Ale jak trzeba z nim wyjść, to jakoś nikt chętny nie jest :roll: Ciąg dalszy ze zjazdu...w sobotę jedziemy na obóz i zapewne będzie kolejna ogromna porcja fotek, więc musze się spieszyć :lol: Amor [img]https://lh4.googleusercontent.com/-fw564aCoXr8/Tgo00dB0hiI/AAAAAAAAFuE/wwdTYVGFd7U/DSC00760.JPG[/img] Taba [img]https://lh4.googleusercontent.com/-wjlcSB0ZtZ8/Tgo003--VRI/AAAAAAAAFuI/-Gk-DlxEjpY/DSC00761.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-UjxXF6ampCk/Tgo01nnyxlI/AAAAAAAAFuM/_sSWHTBsQvY/DSC00762.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-QeVP-wXf3EE/Tgo02YUE20I/AAAAAAAAFuQ/IroY2zgy8Bk/DSC00763.JPG[/img] Szajba [img]https://lh5.googleusercontent.com/-JAMK8WceAxU/Tgo03oIY7qI/AAAAAAAAFuU/AqG7rEHBgM0/DSC00765.JPG[/img]
  8. [quote name='Agnes']Ja generalnie po ulewie z psem nie chodze ;) Jak leje to czekam az przestanie, ew ide na sik tylko i do domu.[/QUOTE] No wiadomo, ja też nie łażę jak leje, to żadna przyjemność dla psa ;) Ale jak pada cały dzień, to ciężko czekać aż przestanie ;) Dzisiaj popołudniu wyszłam dosłownie na kilka minut i obydwoje przemokliśmy do suchej nitki:shake:
  9. Wyobraziłam sobie właśnie Duffla w płaszczyku :evil_lol: Na ulotce jest wspomniane kąpanie psa. Pewnie chodzi głównie o pływanie czy kąpiel z szamponem, ale taka ulewa tez mimo wszystko nieźle psa potrafi zmoczyć...Jutro idę do weterynarza, to się zapytam przy okazji.
  10. [quote name='murakami']Chyba ma sens... Zakraplasz na noc, zacznie już działać na skórze do rana. Nie wiem, ja zakraplam jak przychodzi termin, niezależnie od pogody.[/QUOTE] No tak, tylko że w instrukcji kropli jest wyraźnie napisane, że 2 dni przed i po pies nie powinien się moczyć. A on od kilku dni jest w zasadzie cały czas mokry, bo zanim zdąży wyschnąć, przychodzi pora kolejnego spaceru. Teraz też jest cały mokry po wieczornym spacerze. I jakoś mi się nie widzi go takiego mokrego zakropić...
  11. A ja mam takie pytanie...Akurat mija nam termin kolejnego zakroplenia na kleszcze, tylko że od kilku dni non stop pada :roll: I zastanawiam się, czy jest sens psa zakraplać teraz, bo nawet jak wyjdzie na dwór na kilka minut, to wraca cały przemoczony...
  12. Z tą obrożą Kiltix trzeba bardzo uważać, ona ma sporo chemii i niestety spora ilość psów jej nie toleruje. Mojego paskudnie uczuliła, po zaledwie jednym dniu noszenia zaczął się wściekle gryźć i drapać po całym ciele :shake: Od razu zdjęłam obrożę, ale jeszcze przez kilka dni się drapał.
  13. Uwielbiam takie ujęcia :loveu: [url]http://i1194.photobucket.com/albums/aa378/satorkowa/DSC07603.jpg[/url] U was przynajmniej nie pada...U mnie leje od 14 :shake: Jak wyszłam z Dufflem na siku na 10 minut, to wróciliśmy obydwoje przemoczeni do suchej nitki. Już nie mam siły do tej pogody, zwariować można :angryy:
  14. Boskie te krasnalki dla szczeniaków :loveu::loveu::loveu:
  15. Świetne są te zdjęcia w zbożu :) Uwielbiam takie tereny :) Dwa tarany :evil_lol: [url]http://img580.imageshack.us/img580/2474/dsc07367h.jpg[/url]
  16. To zachęcają Twoje zdjęcia do odwiedzenia Bułgarii ;) A w jakim rejonie/mieście byłaś ? Ja w tym roku się zastanawiałam między Bułgarią a Chorwacją, padło na Chorwację ;)
  17. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='Amber']O, to jeszcze większe gratulacje :)[/QUOTE] :) [quote name='Kashdog']A jakieś zdjęcia z tego torku masz? Ja to się dziwię, że te przeszkody jeszcze tam są, bo znając życie u nas wystarczyłaby jedna noc i nic by nie zostało po nich...Ale to Kielce w końcu :eviltong:[/QUOTE] Niestety nie miałam jak zrobić zdjęć, aparat pojechał z moimi rodzicami na Mazury ;) Ale tutaj można zobaczyć jak to wygląda: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/1104-Spacer-po-Warszawie/page327[/URL] No niby są, ale bardzo zniszczone i sporo śmieci na tym placyku :shake: [quote name='darii_iia']Piękny Duuffelek. Kocham Goldenki. :loveu: Chodzicie na wystawy. ? ;)[/QUOTE] Dziękujemy :loveu: Chociaż teraz to taki piękny wcale nie jest, bo strasznie wyłysiał...szczególnie na ogonie :shake: Nie wiem, chyba karma mu wybitnie nie służy...:shake: Nie, nie jeżdżę z nim na wystawy, bo jest wykastrowany ;) [quote name='motyleqq']no, załamała mnie ta pogoda dziś. ale za to spałyśmy do 11 i to ja wyciągałam Etnę, a nie ona mnie :evil_lol: kocham mojego psa :loveu: ja to nie wiem, kiedy tam pojadę, w deszcz mi się nie chce :shake: aczkolwiek ma to swoje plusy, zaczęłyśmy w końcu przybijanie piątki ;) i co, rezygnujesz z agility, czy będziecie próbować na jakimś kursie?[/QUOTE] Ejj, to nie fair :shake: :eviltong: Ale Ci zazdroszczę...Mój wstaje około 7:30 codziennie, niezależnie od tego jaka jest pogoda i o której wrócił z wieczornego spaceru :shake: I stanie mi nad łóżkiem, dyszy, piszczy...nie pamiętam, kiedy pospałam dłużej niż do 8 :shake: W ten deszcz to wszystkiego się człowiekowi odechciewa...Mi się nawet testów z prawka nie chce robić, a w czwartek egzamin... To powodzenia ! :) Ja obecnie uczę Duffla kroku rewiowego i szlifujemy 'a kuku' :) A z agility to jeszcze nie wiem...Na obozie mają być jakieś elementy, to zobaczymy ;)
  18. Otworzyłam, no i wcale nie śmierdzi jak dla mnie :eviltong: A nawet całkiem przyjemnie pachnie rybką. A Duffel oszalał na jej punkcie :cool3: Przy pomocy owej karmy poćwiczyłam z nim krok rewiowy i a kuku-efekt prawie idealny :lol:
  19. Ja też mam próbki, wszystkich rodzajów (mieli stoisko na warszawskiej wystawie ;) ). Jeszcze nie wypróbowane, ale chyba zaraz otworzę zobaczyć jaki ten zapach jest :evil_lol:
  20. [quote name='Amber'] Skład High Prairie wydaje mi się OK, natomiast Pacific Stream już nie: [I]łosoś, [B]ryba z oceanu (co to jest ryba z oceanu? :evil_lol:)[/B], słodkie ziemniaki, ziemniaki, [B]kanadyjski olej rzepakowy, sproszkowany łosoś[/B], wędzony łosoś, włókna ziemniaczane, naturalny zapach, suszony korzeń cykorii, pomidor, jagody, maliny, wyciąg z jukki Schidigera, Enterococcus Faecium, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus casei and Lactobacillus plantarum, suszona trichoderma longierbrachiatum fermentation, wysokowartościowe witaminy (A, B1, B2, B6, B12, C, D, E), minerały (białko żelaza, cynku, miedzi, manganu, siarczan żelaza, siarczan cynku, siarczan miedzi, siarczan manganu), jodek potasu, tlenek manganu, biotyna, pantotenat wapnia, sód, kwas foliowy. [/I] Ten olej rzepakowy powinien być zastąpiony olejem rybnym, natomiast sproszkowany łosoś to nic innego jak po prostu mączka z łososia :p Do tego jak dla mnie przynajmniej, za dużo tych pomidorów, jagód itp. Może dla zdrowego psa OK, dla nas nie. Dlatego u nas rybny TOTW odpadł od razu w przebiegach. Dla Duffla też myślę jak już brać to karmę bez mączki, jeśli cena jest ta sama. Edit: A nie, przepraszam, nie doczytałam High Prairie też ma maczkę: [I]bizon, dziczyzna, suszona jagnięcina, suszone mięso drobiowe, jaja, słodkie ziemniaki, groszek, [B]kanadyjski olej rzepakowy[/B], gebratener Bison, pieczone mięso z bizona, pieczona dziczyzna, naturalny zapach, pomidory, [B]sproszkowane ryby oceaniczne[/B], Cholinchlorid, suszony korzeń cykorii, przecier pomidorowy, jagody, maliny, wyciąg z jukki Schidigera, Enterococcus Faecium, Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei und Lactobacillus plantarum, suszona trichoderma longierbrachiatum fermentation extract, wysokowartościowe witaminy (A, B1, B2, B6, B12, C, D, E), minerały (białko żelaza, cynku, miedzi, manganu, siarczan żelaza, siarczan cynku, siarczan miedzi, siarczan manganu), jodek potasu, tlenek manganu, biotyna, pantotenat wapnia, sód, kwas foliowy. [/I] I jeszcze olej rzepakowy, kiepskiej jakości... Postawiłabym na WB w takim razie. Co do białka to się w sumie nie orientuje, jedna teoria mówi o przebiałczeniu, inna np. zwolenników Orijena, że psowatym to dobrze robi. Ja patrzę na to tak, że z reguły karma wysokobiałkowa jest też wysoko tłuszczowa, a psom z wrażliwymi żołądkami tłuszcz robi straszne spustoszenie, więc albo albo ;).[/QUOTE] No właśnie skład TOTW wcale nie powala, mimo wszystko ;) A co myślisz o tej karmie ? Dostałam ostatnio próbki na wystawie, wydaje się całkiem fajny [url]http://swiatkarm.pl/p,naturaldelicious_fish_adult_dog_12kg,9964,810.html[/url]
  21. Czy ktoś miał może do czynienia z tą karmą ? Skład prezentuje się całkiem fajnie moim zdaniem. Dostępne m.in. tutaj [url]http://swiatkarm.pl/s,naturaldelicious,810.html[/url]
  22. Duffel jadł tą wersję TOTW [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/taste_of_the_wild/taste_of_wild/177982[/URL] Niby skład fajny (chociaż mięso suszone, a nie świeże na pierwszych miejscach), ale rewelacji nie było i granulki strasznie małe. Ale zastanawiam się teraz nad którąś z tych wersji [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/taste_of_the_wild/taste_of_wild/177929[/URL] [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/taste_of_the_wild/taste_of_wild/177983[/URL] Bo z tego, co mi się wydaje, mają trochę lepsze składy. A powiedz mi, jak to jest z tym białkiem w końcu, bo ja już się pogubiłam...Ile mniej więcej powinna mieć karma ?
  23. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='Amber']Wygląda to tak, że czasem trudniej uzyskać wpis niż zdać egzamin, nie mówiąc o kabarecie, jaki trzeba odwalać aby zrobić absolutorium, bo się okazuje, ze w Usosie nie ma 1 oceny z I roku od profesora który już np. nie żyje :diabloti: Ale to wszystko przed tobą :evil_lol: Dostałaś się na dzienne? Czy wieczorowo jak ja? ;)[/QUOTE] Ciekawie się zapowiada :lol::diabloti: Dostałam się na szczęście na dzienne, udało mi się w II turze rekrutacji :)
  24. Ty to się namartwisz przez te problemy zdrowotne Jariego :shake: Współczuję tego problemu z karmami. Myślę, że Wolfsblut ma szansę się sprawdzić, sama się nad nim zastanawiam, skład ma bardzo fajny. Duffel niby nie ma alergii, ale też jakoś ostatnio nie mogę mu dopasować karmy...Obecnie je Almo Nature i nie dość, że strasznie wyłysiał (niby okres linienia, ale taki łysy to on nigdy nie był, szczególnie na ogonie) i bardzo często się załatwia :shake:
  25. Witamy z powrotem :) Jak tam Satorek, bardzo się stęsknił ?
×
×
  • Create New...